Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9700 vs. nvidia gf fx 5900xt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ffodi


ffodi
veterán

Szerintetek melyik jobb??

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2) Vitus válasza ffodi (#1) üzenetére


Vitus
őstag

9700

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) divot


divot
veterán

5900LE@Ultra :t

(#4) mzprox


mzprox
tag

Aki 3dmark-al játszik annak az xt. sokkal több pontot ad. :D

(#5) ffodi


ffodi
veterán

Az 5900xt több pontot a 3dmark03-ban mint a 9700?
Akkor mér jobb a 9700?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6) divot válasza ffodi (#5) üzenetére


divot
veterán

Ebből csúny topic lesz. :DDD
Szóval per pillanat normális mérés dx9-alatt a Tomb Raider AoD-vel történt, abban a böcsületesen meghúzott 5900LE hozta a 9700 teljesítményét.

(#7) Vitus válasza ffodi (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Mert a 3dmark03-al nem lehet játszani :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) Nari


Nari
csendes tag

hogy melyik is a jobb hát még jó hogy 9700Pro jobban tolható és játékokba is szebb a kép élessége a Geforce meg geforce!még nekem nem volt 5900Xt de bizton állítom a véleményemet:DDDD

2.4XP(200*10)KX600PRO/2*400SamsungExcalibur9700Pro hi:D

(#9) ffodi válasza divot (#6) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor sz@r a 3dmark!! :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#10) divot válasza ffodi (#9) üzenetére


divot
veterán

Nem szar, csupán szintetikus bencsmárk, ahogy azt a neve is mutatja.
Egyébként nem rossz kártya az 5900XT széria, bár az is tény, hogy kell neki a tuning, csak úgy tuk kapaszkodni. Ezért volt mázlista, aki az első szériából vásárolt, mert azok normális 5900-ak.

Épp most kezdtem játszani a far cry-t, és ezzel sincs gond, csak kevés a ram.

(#11) Vitus válasza divot (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Mekkora élmény amikor az fx-en 160fps-el játszol megfordulsz és a falon van egy rozsdafolt és 60fps-r visszaesik miközben szaggat egy sort :) A 9700 legalább folyamatos teljesítményt nyújt.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Vitus válasza Nari (#8) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem volt 5900-am és állítom a véleményedet! :P

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Én kicsit csalódtam az ATI-ban,nagyon sok kompatibilítási gondom volt vele,sok porgram bugos volt,nem indult,meg ilyesmi...Nvidia-val nincs ilyesmi,de ez szigorúan az én tapasztalatom,biztos vannak itt sokan,akik majd mondják hogy nekik nem volt semmi bajuk az ATI-val,ők szerencsések.
Az biztos,hogy FSAA-ban verhetetlenek a mai ATI-k,és gyorsaságban is ottvannak a szeren,de ha egy játék el sem indul,akkor sokra megyek vele...
EZ MIND SAJÁT TAPASZTALAT,NE TESSÉK ENGEM AZÉRT BÁNTANI,EZ NEM FLÉM VOLT!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#14) divot válasza Vitus (#11) üzenetére


divot
veterán

Elcsesztem a hozzászólást elsőre. :D
Szóval Páriszig jutottam a TR-ben, és nem szaggatott sehol sem.

[Szerkesztve]

(#15) Gorneck


Gorneck
titán

Hűha! Mi van itt? Dupla gyilok! Beszálhatok?

Gorneck#1239

(#16) Sundesz


Sundesz
őstag

Hát minőségi beállításokkal ATi, de ha csak alapon akarsz játszani akkor NV! De 1 tesztprogramban sem lehet megbízni, olvassátok el a Prohardver! ATi vs. nVidia cikket!

Hörcsög Powa'

(#17) Vitus válasza divot (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Egyébbként teljesen értelmetlen a topic amikor 55ért szaladgálnak itt a 9800Pro kártyák amik verhetetlenek mostanság. Azt kell megvenni és kész!!!! :DDD

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) divot válasza Vitus (#17) üzenetére


divot
veterán

Ez így van. Decemberben, amikor vettem az LE-t, még nagyon drágák voltak az ATI kártyák, özezerrel olcsóbban tudtam volna Zafír 9600XT-t venni, ezért választottam az FX-et. Ha most indulnék el boltba, nyilván 9800PRO lenne a vége.

De az alapkérdés az volt, hogy 9700 (és még a pro sincs ott a végén), vagy 5900xt.

(#19) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Pure teljesítményben a 9700 nem-Pro kb. egy szinten van az 5900XT-vel, igaz a 9700 több játékban gyorsabb az 5900XT-nél, mint az 5900XT a 9700-nél.
FSAA+AF-fel a 9700 gyorsabb, és ugye szebb is az ATI FSAA-ja.
DX9-ben pedig 1értelmű (Far Cry/CMR4/HL2 is ebbetartozik).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Javítom magam, miután megnéztem a teszteredményeket: FSAA+AF-fel is kb. ugyanaz a helyzet, mint pure teljesítményben, viszont ugye az ATI FSAA-ja szebb (ATI 2xAA~NV 4xAA, ATI 4xAA~NV8xAA).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) Vitus válasza divot (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Akkor is jobban jár a 9700-al az fx-nek nem lesz jövője ha a nv40 valóban ''dx9 monster'' lesz mert akkor az nv is a dx9-et fogja inkább támogatni és nem a kevert modokat.


[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#22) divot válasza fLeSs (#20) üzenetére


divot
veterán

Jobb, a helyzet, mint gondoltam. :)
Arról van valami tapasztalat, hogy mit tud egy FXUltra?

(#23) fLeSs válasza divot (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Milyen Ultra?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) ffodi válasza Vitus (#17) üzenetére


ffodi
veterán

De én nem akarok 9800-at!
Olcsón tudom mind a 2-őt ezért kérdeztem! :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#25) fLeSs válasza divot (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1ébként ez neked a jobb helyzet? :D
A sima 9700-as kártya kb. több mint egy évvel ezelőtti construction... :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Sundesz válasza fLeSs (#23) üzenetére


Sundesz
őstag

Gondolom 5950Ultra! :))

Hörcsög Powa'

(#27) fLeSs válasza ffodi (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A sima nem-Pro 9700-est vedd meg, jobban jársz vele.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) fLeSs válasza MUŁĐER (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Milyen játékokkal volt kompatibilitási meg bugproblémád?
Sorolj fel lécci párat!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) fLeSs válasza Sundesz (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az nem ez az árkategória...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) divot válasza fLeSs (#29) üzenetére


divot
veterán

De most árkategóriától függetlenül tényleg mi a helyzet a teszt alapján. Tehát egy 450/900 órajelű FX5900 kb. hol helyezhető el a ranglistán - a mai játékokat figyelembe véve. (Far Cry, TR AoD, UT2004, stb.)

(#31) Sundesz


Sundesz
őstag

Azt tudom, hogy a 9800XT kb5 FPS-el veri az 5950-et a Far Cry Demo tesztek alapján!

Hörcsög Powa'

(#32) fLeSs válasza divot (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fogalmam sincs, mivel nem teszteltem 5900U meg 9800 Pro-t.
De mivel teszteltem korábban 9800XT meg 5950U-t, ugye cikk is van róla, így azt tudom mondani, hogy a 9800XT a gyorsabb.
És ugye ahogy egy 5900XT felhúzható általában 450/425-re, úgy egy 9800 nem-Pro is felhúzható 430/350-re, itt pedig agyonveri az 5900-et.
Azt tudom, hogy az UT2004 1az1ben UT2003 engine, tehát még mindig DX7 -> ugyanolyan gyors minden kártya benne, mint a 2003-ban.
Far Cry-ban normális szkriptet használva az ATI kártyák a gyorsabbak minden esetben, a TR-ben meg egyértelmű.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) MUŁĐER válasza fLeSs (#28) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Halo,Far Cry (ez el sem indult),Mechcommander 2,Jedi Academy és nem vagyok egy HC gamer...csak nagyritkán játszok.Igaz most Geforce4-em van,tehát FX-ekről nem tudok nyilatkozni,de a Gef-el minden probléma megszűnt...igaz az FSAA elég ramaty,de kibírom.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#34) faster


faster
nagyúr

Mégegy h&lye vs. topik.

(#35) HarryPlotter


HarryPlotter
tag

nekem 9500@9700Prom van, és volt nálam egy msi fx5900XT is. Szűrők nélkül valóban gyorsabb az fx5900xt. ez tuti. viszont ha bekapcsolsz egy 4XAA-t és mondjuk egy 8X anisot. Hát. nem mindegy.

gyiháááá

(#36) divot válasza fLeSs (#32) üzenetére


divot
veterán

Ühüm. Mondjuk az tény, hogy a kártyának nem árt a +200MHz.

(#37) Sundesz válasza fLeSs (#32) üzenetére


Sundesz
őstag

Abban a tesztben eléggé el lettek intézve az FX-ek! :DD

Hörcsög Powa'

(#38) mzprox


mzprox
tag

Mennyi azaz olcsó, amennyiért vennéd ezeket a kártyákat (ha nem titok :)) ) Nekem is 9700np-m van és várhatóan marad még egy pár hónapig...

(#39) divot


divot
veterán

Fless, mikor jelenik meg a cikked?

(#40) Gorneck válasza divot (#39) üzenetére


Gorneck
titán

Ez már engem is foglalkoztat...

Gorneck#1239

(#41) Sundesz válasza divot (#39) üzenetére


Sundesz
őstag

Nem ez az a cikk???
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=293[/L]

Hörcsög Powa'

(#42) divot válasza Gorneck (#40) üzenetére


divot
veterán

Mondjuk nem hiszem, hogy ennyi tesztelgetés után bármelyikőnk is meg fog lepődni.

(#43) divot válasza Sundesz (#41) üzenetére


divot
veterán

Nem, ez még az 1,0-ás verzsön, de mi a 2,0-ást várjuk.

[Szerkesztve]

(#44) fLeSs válasza MUŁĐER (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Halo tökéletesen megy nálam, végigvittem Radeon 8500-tel és 9800Pro-val is, továbbá 7 ATI-kártyával leteszteltem a játékot, nem volt semmi baja.
Far Cry-jal éppen most játszom, egyedül Radeon 8500-on sz@r, többi kártyával le tudtam tesztelni a játékot.
MC2: nem ismerem.
Jedi Academy: jáccottam is vele (sztem egy sz@r játék), sőt előző cikkemben szerepel is, érdekes módon le tudtam tesztelni alatta az ATI kártyákat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#45) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A cikk pedig nemtom mikor jelenik meg, Parci tudja egyedül. :DDD
A héten már biztos nem...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) MUŁĐER válasza fLeSs (#44) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Jedi Academy-ben az árnyékok borzalmasak voltak,és volt pár textúrahiba is...
Far Cry,igaz csak demo volt,azt elfelejtettem,a betöltésnél mindig lefagyott,megpróbáltam többféle Cat-al,Nvidia-val elindult...
MC2 is lefagyott a betöltésnél...,Nvidia-val elindult...
Nemtom mér volt nálam ilyen szar az ATI,dehát ez van.Mind1,már eladtam...

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#47) fLeSs válasza MUŁĐER (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem egyszerűen rosszul installáltad fel a drivert (összevissza installáltál mindent), összegányoltad a registry-t, és ezért volt problémás nálad a kártya.
Ilyen esetekben nem a gyártót kéne lehúzni, hanem az illetőnek magába kéne néznie...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) faster válasza MUŁĐER (#46) üzenetére


faster
nagyúr

Nálam 9800-on jól megy a Far Cry demo, DOOM3 alpha, Stalker alpha,HL2 alpha.
Catalyst 4.3

[Szerkesztve]

(#49) fLeSs válasza faster (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Dettó.
Ezek mind szerepelni is fognak a cikkben... :DD
Kivéve a D3, az nem indult el 2 kártyán, ráadásul a többin sem (NV kártyák) ugyanazzal a driververzióval. Kisérleteznem kellett a 44.03 és 41.09-es driverekkel, aztán meguntam, metr az FX5700 és az 5900XT-t egyik sem ismeri fel, az utána megjelent detonátorokkal meg egy nagy szürke villogás fogad indításkor.
szerk: bocs, HL2-t csak most tudtam megszerezni, szal az sem lesz...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) MUŁĐER válasza fLeSs (#47) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Jóvanna,nem értek hozzá!Ez van,elismerem...
Ja,és a Morrowind is szarakodott még akkor,amikor zsírúj volt a gépem,szóval azt biztos nem én tettem ''tönkre''...de a mai napig nem tudom,mitől,de egyszer csak jó lett..éppen amikor ki akartam dobni az egészet a ...oda.
Igazából nekem csak egy nagy bajom volt a 9600 pro-mal:a teljesítménye nagyon rossz volt SZVSZ...meg hát drágán vettem anno...

Amúgy meg nem emléxem hogy összevissza raktam volna föl mindent,de hát nem vettem be a mai kavingtont...Na mind1.

Meg csak annyit mondtam,amit én tapasztaltam.Mert ezt is tudnia kell annak,aki ATI-t akar venni.Én ezt tapasztaltam,nekem nem jött be.Ő ezt vagy figyelembe veszi,vagy nem,de nem fogom elhallgatni.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9700 vs. nvidia gf fx 5900xt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.