Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600pro vs gef4200 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Kirbly válasza tozsoo (#49) üzenetére


Kirbly
aktív tag

csatlakozom az elottem szolohoz :) sima r9600 felejtos darab (pedig en is azt akartam:) :D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#52) Tul


Tul
aktív tag

Mindenkinek tudom ajánlani az ATI 9600 pro fireblade kártyáit: 400/330 a default órajelei és direkt tunning céljára készítették. Most rendeltem egyet a Sapphire-tól, 47500 huf. Az üzletben, ahol vettem ilyen ment az egyik gépben, s mivel ismerősöm volt az eladó, kicsit betekintést nyerhettem a beállításokba: 510/700(350)-en ment, állítólag amióta csak be van üzemelve és semmi gond. Sima 9600-at meg tényleg nem érdemes venni...

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#53) Tul


Tul
aktív tag

A geforce-ról meg csak annyit (minden elfogultság nélkül), hogy aki ült már egy jó monitorral felvértezett nvidiás és atis gép előtt is, az tuti az atit választja majd...

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#54) Legolas


Legolas
senior tag

Imádom a 38-ashoz hasonló hozzászólásokat. Ge2mx400, minden fut szaggatásmentesen!
Talán elő kellene venni néhány játékot, ami 2001-nél később jött ki és akkor kiderül, hogy ez hülyeség. A radeonom legalább 2-3-4 szer gyorsabb kártya (alkalmazásfüggő) és ezen sem megy minden rendesen. Az idei komolyabb játékok 1024-ben bizony sokszor 20 frame alá esnek.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#55) ollie válasza Tul (#52) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

az én 9600 pro-m 520/340-en simán megy és az alap 400/340 volt

***

(#56) inkab válasza Kirbly (#48) üzenetére


inkab
aktív tag

Te tudod. De az egy másik típus. Én konkrétan az inno3D GF4 128MB-os változatát próbáltam. Annak fos. A GF2MX400 attól még lehet jó. Az én tnt2 ultrámnak is ATI kártyákat megszégynítő képe volt mind a ki és benetén egyaránt. De azon egy igényes TV encoder volt (Crhontel) nem az a szutyok conexant. Ha kifogsz egy olyan GF4-et amin philips chip van annak is szép képe van tudomásom szerint. De mégegyszer mondom, a az inno3D GF4 128MB-os változatán nem philips chip van, hanem conexant, és meg lett nézve több kábellel/driverrel, akkor is ronda volt. :U

(#57) Notes


Notes
senior tag

Inno3D Gef4200Ti 128Mb TV Out-ot én is láttam többször és elég gyengusz volt.

Romanes eunt domus!

(#58) amdni


amdni
aktív tag

Sajna nekem radeon 9600-asom van :-(( Hol lehet megnézni hogy 64 vagy 128 bites? És azt hogy hány ns-es?

(#59) amdni


amdni
aktív tag

Sajna nekem radeon 9600-asom van :-(( Hol lehet megnézni hogy 64 vagy 128 bites? És azt hogy hány ns-es?

(#60) Kirbly válasza inkab (#56) üzenetére


Kirbly
aktív tag

a kedvedert elarulom h a gef2-n is conexant van :) mivel inno csak ezzel szereli a a kartyait :) nem a detonatorbol kell vezerlni, ennyi... :DDD

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#61) divot válasza amdni (#59) üzenetére


divot
veterán

Ha a gyári beállítás 400MHz, akkor kezdhetsz aggódni.

(#62) Kirbly válasza Legolas (#54) üzenetére


Kirbly
aktív tag

az a hulyeseg amit mondasz. mint mondtam nem a legszebb a grafika ,de mivel csontra le van butitva, igy megy szaggatasmentesen. meg nfsu is. ha-ha. a masik h egy ilyen regi kartyaval mint a gef2mx nem 1024-ben kell jaccani. szal nem kell az ilyen: ''Imádom a 38-ashoz hasonló hozzászólásokat. Ge2mx400, minden fut szaggatásmentesen!'' hu de kiraly vagyok beszolas. elobb gondolkodj. kulonben miert akarnek masik kartyat? azert h szebb legyen, nagyobb felbontasban jatszhassak, stb... elmegy ezen minden, csak csunyaska

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#63) amdni válasza divot (#61) üzenetére


amdni
aktív tag

gpu: 320Mhz
memóia:202 Mhz

és connect3d

akkor kezdheteg aggódni?:-))

(#64) divot válasza amdni (#63) üzenetére


divot
veterán

Az már biztos, hogy 5n-s ramjaid vannak. De az AIDA nevű program megmondja, hogy mit tud a kártyád.

(#65) amdni válasza divot (#64) üzenetére


amdni
aktív tag

Köszi!

Letöltöm az AIDA-t!

(#66) amdni


amdni
aktív tag

128 bites. :-)

Mivel tuningoljam?
powerstrip szarul műkszik ha emelem az órajelet.
radclocker mindig visszaugrik alap órajelre.

Miért van ez? connect3d 9600-at nem lehet tuningolni?

(#67) divot válasza amdni (#66) üzenetére


divot
veterán

De lehet. A radclockernél pedig be lehet állítani, hogy reset után a gyári, vagy a te általad beállított értékekkel induljon a gép.

(#68) Ürgülfütty válasza bajnokpityu (#11) üzenetére


Ürgülfütty
tag

...'' az ATInak szebb a képe,mind 2d mind 3d ben.
bár nem matrox,de nvidiánál ezerszer jobb''... Nos, ezzel nem igazán értek egyet. Alig észrevehető a különbség a képminőségben. Sőt, mondhatnám, hogy semmi.

(#69) Ürgülfütty válasza ollie (#35) üzenetére


Ürgülfütty
tag

...'' A 128M memória manapság már elengedhetetlen''... Ez is egy kissé elhamarkodott kijelentés. Az előző Ti4200-as kártyámon 64 Mbyte RAM volt és maximálisan elég volt mindenhez.

(#70) Ürgülfütty válasza amdni (#66) üzenetére


Ürgülfütty
tag

RAGE 3D proggy-val bele lehet piszkálni. A PowerStrip nem igazán szereti a Radeon-t ( én hozzá sem tudtam férni vele a 9600 Pro-hoz vele. )

(#71) amdni válasza divot (#67) üzenetére


amdni
aktív tag

Meg tudnád mondani melyik opció az? Nem tudok angolul, de minden varjációt kipróbáltam és nem maradt meg a beállítás.

Először a ''set''-re kell kattintani?
és van alatta: boot bios defaults use current advanced

Hiába kattintittam az ''use current''-re, újraindulás utáb a gyári beállítással indult.

(#72) divot válasza amdni (#71) üzenetére


divot
veterán

Én omegadrivert használok. Ott a clock rate-nál állítod az órajelet, és a use current-re kattintva állítod be, hogy restart után is ez legyen.

(#73) #00809728


#00809728
törölt tag

TOZSO!!!!

Ha tudsz venni 9500pro akkor azt vegyél alapból (8pipeline) jobb tesztet csinálsz akármelyik 9600pro kártyánál.
De ha találsz 9500 simát amit át lehet alakítani 9700 akkor az a nyerő (de ritka)
Ezekeknél vannak igaz jobb kártyák de nem ezért a pénzért.

De egyébként van itt egy olyan oldal ami kb 40 videokarival fogléalkozik és elég jól ki is vesézi a témát.
Egyébként én is tudok egy 9500prot.

(#74) #00809728 válasza tozsoo (#1) üzenetére


#00809728
törölt tag

9500pro 45ft 2év gari!!!

(#75) Alvin_ti4200 válasza #00809728 (#74) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

45Ft? Hol_? Rohanok, veszek egyet:DD
Bocsi:P

(#76) #00809728 válasza Alvin_ti4200 (#75) üzenetére


#00809728
törölt tag

www.stop.hu oldalon láttam meg én is a srác ugy hirdet,hogy elfektetett vörösboros űveg van a képen alatta a videokarik hadai.Megszálott a srác és jó fej.

(#77) Alvin_ti4200 válasza faster (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Soha, mert 9800XT-m lesz;]. De a nevem az marad egyelőre. Így ismernek.

(#78) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Innot semmi képpen sem vennék, akkor inkább MSI, Nekem egy abit siluro van,
Az abit 275/550 es órajelekkel gyártotta, Amíg a többi csak 250/500, szerintem tök tuti kártya.

(#79) access_denied


access_denied
senior tag

Sajna nekem is van egy kis problémám.
Meghalt a vivo-ja a 4200-esnek, nekem pedig elengedhetetlenül szükséges a vivo.
300/600-on simán megy a kártya. Garis, vissza kell vigyem a boltba. Helyette kellene valami más.
Félek, hogy a 9600pro árban jóval több, teljesítményben meg max. ugyanannyi. Nem érdekel a dx9, jelenleg ez nem érv mellette.
Az nvidia FX-ek meg tragikusak.
Fontos, hogy jó minőségű legyen a vivo-ja.
Ebben kérnék segítséget, mire váltsak?

(#80) Hellscream


Hellscream
csendes tag

Hello mindenkinek!Én is videókártya vásárlás előtt állok és 2 tipus között vacilálok.Az egyik a gef fx 5600 a másik az ati radeon 9600 pro.Ami a legnevetségesebb,hogy az egyik haverom aki ért a géphez a geforce-ot ajánlja a másik pedig az ati-t...................Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném mert nem akarok pofáraesni 45k azért mégis nayon sok pénz thx előre is!

(#81) ollie válasza Hellscream (#80) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, ha nem akarsz pofára esni, akkor 9600 pro. Nekem is az van és király! Na meg a tesztek szerint szebb képet produkál és gyorsabb is mint az FX 5600-ok, és hidd el, sok tesztet láttam.

***

(#82) ollie válasza access_denied (#79) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha jó minőséget akarsz, akkor csak is ATI, de ha meg voltál elégedve a gf4-el, akkor vegyél egy ugyanolyat amilyen volt. Sajnos viszont olcsón nem kapsz AIW (ez a vivo jele az atinál) kareszt, csak elgfeljebb 9000-est, az meg elég harmatos teljesítményt produkál. Tehát vagy kiadsz egy rakat pénzt 9600 AIW-ra, vagy veszel egy GF4 VIVO-t, ami olcsóbb.

***

(#83) access_denied válasza ollie (#82) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, ez kimerítő válasz volt.
Mindazon által a probléma ott tetőzik, hogy az üzlet kínálatában nem szerepel 4200-as. FX-ért plusz pénzt kidobni, úgy, hogy még a teljesítmény sem növekszik (5600 vagy ultra) nem szeretnék.

(#84) Kirbly


Kirbly
aktív tag

skacok! olyan van h ha ez ember betesz a gepbe egy nagyobb teljesitmenyu kartyat (pl ti4200) akkor a proci kicsit jobban melegszik alapjaraton? mert mielott betettem a kartyat a gepbe olyan 34-35 fok volt a procim alapjaraton (ertem ezalatt a netezest, letoltest) most meg stabilan 39. pedig betettem a gepbe most egy befele szivo ventit is ami eddig nem volt. most alulrol jon befele a levego. fent meg nyomja ki mint elotte.

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#85) Legolas válasza #00809728 (#76) üzenetére


Legolas
senior tag

Pontosan hol is hirdet ez a srác?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#86) ftc


ftc
nagyúr

Nincs kedvem végigolvasni az egészet,de ha fontos a DX9 akkor 9600,ha nem akkor is:DD.A 4200 már kissé régi.A 9600 már ujabb.Szerintem 9600Pro mindenképpen.

(#87) Kirbly válasza Kirbly (#84) üzenetére


Kirbly
aktív tag

megoldodott:DDD kicsit poros volt a borda :DDD kiporszivoztam es most 32 fok :DDD

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#88) amdni


amdni
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Semmivel nem tudom tuningolni a connect3d radeon9600-asomat. powerstrip 3.47, radclocker, és most a rage3d-vel próbálkozom.
Ha jól értem a progi akkor emeli az órajelet ha arra a bizonyos programra, amire beállítóm az új órajelet, elindítom.
De NEM JÓ!
Ezek szerint nem tuningolnató? Mert nagyon úgy néz ki.

(#89) amdni


amdni
aktív tag

??Senki? Válal valaki tuningolást?

(#90) divot válasza amdni (#89) üzenetére


divot
veterán

Megpróbálok segíteni. Menjünk lépésenként. Melyik programot akarod használni?

(#91) amdni válasza divot (#90) üzenetére


amdni
aktív tag

Köszi!
Tök mindegy. Csak szeretném tuningolni. Már évek óta ez a vágyam, (woodoo3 2000-em volt), most megvan az új karim, és nem tudom tuningolni. Picit idegestő. Ma vettem rá ventilátorhűtőt.

Most épp az omega drivert töltöm le.

És a rage3d van fönn. Melyik a legegyszeűbb?

(#92) divot válasza amdni (#91) üzenetére


divot
veterán

Ha megvan az omega, tedd föl minden összetevővel együtt, és akkor lesz egy ClockRate fülecske, ahol majd tudod állítani az órajeleket. Ha telepítetted a drivert, szólj.

(#93) amdni


amdni
aktív tag

Meg van. Hogyan tovább?

(#94) divot válasza amdni (#93) üzenetére


divot
veterán

Úgy, hogy közben elaludtam. :)

(#95) amdni válasza divot (#94) üzenetére


amdni
aktív tag

:-) Mindegy. Majd ha ráérsz..

(#96) divot válasza amdni (#95) üzenetére


divot
veterán

Most épp ráérek.

(#97) amdni válasza divot (#96) üzenetére


amdni
aktív tag

SIKERÜLT!!!

gpu: 400Mhz
memória:230Mhz

3dmark2001-ben: 10100 pont.

Tuning nélkül: 9200 pont.

Sajna a mamóriák 5ns-esek lehetnek, mert ha följebb húzom, a kép össze-vissza villog. AGP veszültség eleméls mire jó?

(#98) amdni


amdni
aktív tag

jah elfelejtettem,

a kártya alap órajelei:
gpu: 325
memória:202

(#99) divot válasza amdni (#98) üzenetére


divot
veterán

Jó eredmény. :C Tíz százalék a tuning aranyszabálya. AGP feszt ne emelj.

(#100) ollie válasza amdni (#97) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy jó hűtővel 500 fölé is húzható a gpu!

***

(#101) amdni válasza ollie (#100) üzenetére


amdni
aktív tag

a radclocker csak 430-ig engedi.

(#102) divot válasza ollie (#100) üzenetére


divot
veterán

Ennél a kártyánál felesleg a gpu órajelét az egekbe ráncigálni, mert úgyis a 5n-s ramok jelentik a szűk keresztmetszetet. A tízezer feletti eredmény nem rossz, bőven elég napjaink játékaihoz.

(#103) Kirbly


Kirbly
aktív tag

nekem a ti4200-asom tuning nelkul tud 11400 korul :) akkor ez most jo eredmeny?:D

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#104) divot válasza Kirbly (#103) üzenetére


divot
veterán

Jó. De gondolom ezt te is észrevetted, amikor egyetlen játék sem változott diavetítéssé.

(#105) ollie válasza amdni (#101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ja értem. én emg nem tudom a pro-mat 540 fölé húzni, mert azt sem engedi a rage3dtweaker...

***

(#106) Kirbly válasza divot (#104) üzenetére


Kirbly
aktív tag

2 napja van ilyenem :) elotte gef2 mx400 volt es eg es fold a kulonbseg :) nagyon teccik :)

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#107) divot válasza ollie (#105) üzenetére


divot
veterán

A srácnak 325-ről indul a gyakorlata, azért nem tudja tovább cibálni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati 9600pro vs gef4200 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.