Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64 3200+ (venice) tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok!

Mivel ilyen típusú procit készülök vásárolni, és tuningtéren eddig rosszat még nem olvastam róla, várom a pozitív, illetve az esetleges negatív tapasztalatokat!

Előre is köszönöm!

Ha esetleg lenne már lenne ilyen téma, a MODERÁTOR-októl előre is elnézést kérek, de az elmúlt 90 között nem találtam...

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#2) Konflikt


Konflikt
addikt

Sztem ezt az A64 topicban kérdezd,biztos válszt fogsz kapni:)
Elörjáróban annyit, h kb 260as fsbre ezis képes, esetleg kis feszemeléssel, szinkronban mindenképp.Ha pontossabbat akarsz, akkor tudni kell a lapod , és a ramod tipusát is..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) TRitON válasza Konflikt (#2) üzenetére


TRitON
aktív tag

Sajnos még csak terveim vannak...
Én az Abit AN8 Ultra alaplapra gondoltam egy 2*512MB PC3200 Kingston HiperX (CL2) kit-tel, vagy egy hasonló Corsair kit-tel, esetleg egy TwinMos kit-tel. Melyik a jobb? Melyiket érdemes inkább megvenni? Most is Kingstonom van, a ''Value'' szériábó, 2*256MB. A dobozra CL3 volt írva 400MHz-re. 400MHz-en használom 2,5-3-3-3 időzítésekkel és 456MHz-ig megy fel ezekkel az értékekkel (nagyobbal sem megy feljebb... :F).

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#4) Konflikt válasza TRitON (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

Ha már A8N, akkor sztem ASUS.
Ha nemakarsz tuningolni, /v csak kicsit, ill. csak asszinkronban/ akkor Corsair mindenképpen jó, Kingston inkább ne. Nagyon jo még a Samsung, Hynix, asetleg A-DATA. /PL. az én Samsungom megy 480on 1Tben:P/
Ha tuningolni akarsz, akk A-DATA 533,566.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) Szten Márs válasza Konflikt (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem is A8N-em van, Asus, meg kingston valueramjaim, de valakelyik nem nagyon bírja a gyűrődést, bár én a ramra tippelek. 2300 Mhz-ig fel tudom azért huzigálni... amúgy ha tényleg jó tuninglapot akarsz, mindenképp a DFI-t ajánlom. Az Abit is jó lap, csak sajna abból tényleg ki kell fogni a jót, mert elég sok a selejtes példány...

(#6) TRitON válasza Szten Márs (#5) üzenetére


TRitON
aktív tag

Nekem hál' Istennek eddig sikerült a jót kifognom, most is Abitom van, NF7-S v. 2.0. Sokat panaszkodtak rá, de nekem semmi bajom vele. Volt egy 2800+os Barton, amit felnyomtunk 2540MHz köré, tovább nem ment, szóval... nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak az Abit-tal kapcsolatban. Memóriából olyan kell, ami stabil, és lehetőleg olcsó. Tuti PC3200-ast fogok venni, mert nagyobbra nincs pénzem... :F

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#7) Szten Márs válasza TRitON (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen, ismerős a helyzet, OCZ meg Corsair táján nézz körül.

(#8) TRitON válasza Konflikt (#4) üzenetére


TRitON
aktív tag

Ja és nem A8N, hanem AN8... :) Majd utánanézek, melyik a jobb - az Abit, vagy az ASUS :))

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#9) TRitON


TRitON
aktív tag

Hiányolom a Prohardver!-ről az ''nForce 4-es alaplapok tesztje'' cikksorozatot :). Lesz mostanában ilyen? Vagy volt valamikor? Mert én nem nagyon találtam... :F

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#10) GRINCS válasza TRitON (#8) üzenetére


GRINCS
csendes tag

abit ventillátorai szarok - nagy esély rá hogy bedöglik

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#11) TRitON válasza GRINCS (#10) üzenetére


TRitON
aktív tag

Azt tudom, épp most cseréltem északihíd-hűtőt, de szerintem ez legyen a legkisebb gond :). Passzívot tettem rá, így legalább halkabb lett a cucc :))

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#12) Szten Márs válasza TRitON (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

majdnem ilyen:
nforce 4 sli-s lapok tesztje:
Bővebben: link

(#13) Szten Márs válasza TRitON (#11) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

nforce4-re nem nagyon fogsz passzívot tenni, legalábbis ha jót akarsz a gépednek. Bár az abitnak vannak elég szimpatikus heatpipe-os nforce4 megoldásai.

(#14) TRitON válasza Szten Márs (#12) üzenetére


TRitON
aktív tag

Köszi! :) Ezt nem vettem észre...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#15) TRitON válasza Szten Márs (#13) üzenetére


TRitON
aktív tag

Amit néztem Abit, az is ilyen Heatpipe-os izé... Ki van vezetve a gép hátuljára a hő... Aztán ki tudja, hogy működik-e :). Most, ahogy így a tesztet végignéztem, a Gigabyte tűnik a legszerencsésebbnek, ráadásul olcsóbb is, mint az Abit, arról nem is beszélve, hogy a Gigabyte-on csak olyan dolgok vannak, amiket én is használok (pl nincs rajta infra, vagy bluetooth, vagy...).

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#16) Szten Márs válasza TRitON (#15) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért vigyázz a gigabyte-val, mert valamelyik lapján nforce4-4x chipset van, nem túl szerencsés, hogy enyhén fogalmazzak. ha nem akarok enyhn fogalmazni, akkor azt mondom, hogy egy kalap sz.r. Amúgy nincs semmi gond a gigabyte-val, bár azt nem értem, hogy miért tették olyan szorosan egymáshoz a memóriafoglalatokat, hogy összeérnek... számomra érthetetlen.

(#17) lazydog válasza TRitON (#15) üzenetére


lazydog
addikt

Nézz be ide !
Ez hűvös, se heatpipe, se ventillátor, és tuning deszka. Bővebben: link

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) Konflikt válasza TRitON (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

ASUS A8N
ABIT AN8
;]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#19) Konflikt válasza Szten Márs (#13) üzenetére


Konflikt
addikt

nForce4-böl is akad passziv deszka, de az igaz h iszonyuan melegszik.
PL. ASUS A8N SLI Premium, heatpipes kivitel

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#20) TRitON válasza Konflikt (#19) üzenetére


TRitON
aktív tag

Leellenőriztem a Gigabyte-ot, és tényleg valami low-price chipset van rajta, ergo az kilőve. Néztem az ASUS-t is, a felszereltsége jó, de drágább, mint az Abit, és az a nagy igazság, hogy nem egy negatív tapasztalatom van az ASUS-szal... Egyenlőre maradok az Abit-nál, de ha látok valami jobb, és olcsóbb lapot, majd még meggondolom... :)) Ja és SLI-s lapot tuti nem veszek, mert egyrészt nincs rá pénzem, másrészt sosem használnám ki.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#21) Konflikt válasza TRitON (#20) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát ha SLI nemkell, akkor semmiképen A8N, meg drága is az igaz:)
Nade ilyet ne mondj, h ASUSsal rosz tapasztalataid voltak;]
Szinte csak ASUS lapom volt/van: TUSL2-c, CUSL2-c, K8N-E Deluxe, és nem volt probléma velük, atomstailak, van bennük tuninglehetőseg(nem nagyn, de van) és jol felszereltek, a legtöbb elérhető áron:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) TRitON válasza Konflikt (#21) üzenetére


TRitON
aktív tag

Hát persze, én nem azt mondtam hogy rossz, mert volt nekem is ASUS lapom, nem is egy, de sajnos náluk is előfordul selejtes áru. Én nem azt mondom, hogy az Abit-ra esküszüm, mert láttam már Abit lapot kinyílt feszstabkondikkal, meg hasonlók... viszont ugyanezt az MSI is eljáccotta. Széles a piac, sokáig kell válogatni, hogy az ember megtalálja a neki megfelelő alaplapot. Én nem igazán azért vetem el az ASUS-t, mert nem jó, csak... egyrészt drágább, mint az Abit, másrészt... az Abitnak szebb a színe :)) De komolyan. Tényleg sokat kell turkálni ahhoz, hogy az ember megtalálja a megfelelőt. Olyasmi, mint a csajozás... :DD

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#23) TRitON


TRitON
aktív tag

Más:

Ha már egyszer processzor topicban vagyunk. Lehet, hogy hülye kérdés, de lehet valahol stepping alapján processzort rendelni? :)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#24) Toness válasza TRitON (#23) üzenetére


Toness
őstag

www.trend4pc.de
itt mindig írják hogy milyen steppingek vannak nekik, de mostmár csak az újabak vannak mindenhol, tehát hiába válogatsz, max megpróbálsz egy E6-osat azok állítólag jól mennek.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#25) Konflikt


Konflikt
addikt

csodálkozom h a moderátorok nemcsaptak még le a topicra;]
:U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26) Konflikt válasza TRitON (#22) üzenetére


Konflikt
addikt

''...mint a csajozás..'' hehe:C

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27) Vigneau válasza Konflikt (#25) üzenetére


Vigneau
félisten

Lehet, hogy tetszik nekik... Ami engem illet, szintén kiváncsi vagyok rá, mire képes egy ilyen prockó. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28) Toness


Toness
őstag

Nem tudom tisztában vagytok e vele, de nem attl függ a tuning hogy ez most 3200+ vagy 3000+ . De gondolom avval is tisztában vagytok a jelenleg MO-on kapható 3200+ venicek az antituning szériából vannak, sőt a többi venice is. Ha kifogsz egy jól húzhatót akkor szerencséd van.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#29) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

Bővebben: link

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#30) Vigneau válasza Toness (#28) üzenetére


Vigneau
félisten

Magával a tuninggal nem állok hadilábon. Azonban az utóbbi 2 mondatod hírértékű volt a számomra. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#31) Vigneau válasza MyKonzerv (#29) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó kis link... :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#32) Jaeger


Jaeger
tag

TRITON és kedves többiek!

Végigolvastam a topikot, hát írtok dolgokat...:DD Nem akarnám itt az észt osztani, de eléggé beleástam magam a témába, szóval...
Az Abit AN8 Ultra egy egész jó kis lap, korábban voltak ugyan hibás példányok, de az utóbbi időben szinte csak jókat hallok róla (van aki fanatikusan esküszik rá). Az Abit után persze az Asus is ''kitalálta'' a maga passzív hűtésű változatát, ez lett a Premium. Ezzel csak az a gondom, hogy a csipszet hőjét egy, a MOSFET-ekkel közös (!!!) hűtőbordára vezeti rá (hogy ezt hogy találták ki!)...
Az árukat sem igen lehet összehasonlítani.

Tuning szempontjából a 3200+ azért lehet jobb választás a 3000+-nál, mert 10-es a szorzója (az utóbbi 9-ével ellentétben), így 250 MHz-en szinkronban hajtható egy DDR500-as rammal (A-DATA-k kimondottan szeretik az NF4-et). Eddig nemigen hallottam olyan 3200+ velencés prociról, ami ne ment volna 2500-on. A további tuning is általában a ramtól függ (itt persze a szinkron hajtásról beszélek). Mivel a prociban vannak még tartalékok, én mindenképpen egy 533-as vagy 566-os ramot vennék (400-ast semmiképp!!!)...

Erről jut eszembe...Már több helyen olvastam a ''magyarországi'' venice-ekről, és mindig elfog a röhögés...Bár lehet, hogy nincs igazam és külön nekünk, magyaroknak kitenyésztettek egy nem tuningolható fajtát, vagy kiválogatják őket és direkt nekünk szállítják...:C

(#33) Winner_hun


Winner_hun
félisten

ha kedden végre megjön a vga-m akkor majd beszámolok hgoy hogy tuningolható;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34) TRitON válasza Jaeger (#32) üzenetére


TRitON
aktív tag

Hahó!

Köszönöm a tanácsokat, akkor azt hiszem maradok az Abit-nál. A proci miatt kicsit szomorú vagyok. Szerintem az van, hogy a régebbi, szarabbul sikerült cuccokat exportálják KELET felé (:DD), remélem októberre ideérnek a jók is...
A memóriáról annyit, hogy a CL2-es, PC3200-as Corsair RAM-ok a tesztek szerint elfutnak 260-270MHz körül is, azért esett azokra a választás, arról nem is beszélve, hogy a PC4000-es RAM-ok iszonyat drágák! De ha valaki tud egy boltot, ahol occsón lehet kapni PC4000 körüli RAM-ot, adjon egy linket, és szóljon mindenképpen!!!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#35) Jaeger válasza TRitON (#34) üzenetére


Jaeger
tag

Nem hiszem, hogy ilyen módon hátrányban lennénk. Pl. amikor a venice-ek megjelentek, nálunk is azonnal lehetett kapni, sőt már itt vannak az E6-os steppingesek is, azt pedig nem hinném, hogy külön nekünk kiválogatnák a ''rosszakat''...:Y

A ramokhoz sok sikert, nem kis teljesítmény egy 400-as ramtól, ha 520-540-en hajtható (persze az időzítésekből jócskán vissza kell venni). Bár az sem tragédia, ha nem szinkronban járatod, akkor legalább ki tudod használni az alacsony időzítéseket...:)

Ja, és a proci miatt meg ne szomorkodj, szinte biztos, hogy minimum a 2500MHz-et bírni fogja, az pedig ugyi jócskán a 4000+-on felül van (a 4000+ 2,4 gigán jár).
Úgyhogy fel a fejjel...:DD

[Szerkesztve]

(#36) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
Tervbevettem én is egy ilyen processzornak a megvásárlását egy ASUS A8N-SLI Premium alaplapban Bővebben: link lesz 2x512 MB Geil Value PC3200 (DDR400) Dual kit memóriával Bővebben: link esetleg ha van jobb ötletek memória téren szívesen fogadom.
ezekkel a cuccokkal mit lehetne belőle kihozni kb.?:F

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#37) Uzmany válasza Mr.Skyline (#36) üzenetére


Uzmany
őstag

Hali! Saját tapasztalatom tudom elmondani,
Premium lapom van, Corsair TWINX1024-3200XLPRO memókkal, és egy 3200+ Venice. Alapfeszen 2700-on stabil, feszemeléssel 2900.

® visions created with passion

(#38) Mr.Skyline válasza Uzmany (#37) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

akkor most erre egy kis off :)
a lap-ot és a memcsiket hol és mennyiért vetted?
csakmert az alaplap és a memcsi sincs még meg, amugy eleinte én Corsair memcsiket akartam venni, csak már nem tudom ki, de valaki azt mondta vegyek Geil-t, nekem amúgy szimpibb a Corsair ugyhogy szerintem az lesz belőle

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#39) Uzmany válasza Mr.Skyline (#38) üzenetére


Uzmany
őstag

A lapot a hpctrade.hu-n 51k. A memókat egy cimborám hozta az egyik nagykerből, de ezek eladóak, ha esetleg érdekel.
Bővebben: link

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#40) Jaeger válasza Uzmany (#37) üzenetére


Jaeger
tag

Húúú...Ez nagyon szép...:C

(#41) TRitON válasza Jaeger (#35) üzenetére


TRitON
aktív tag

Sorry, rosszul írtam... 450-470MHz körül, a 270MHz kicsit már extrém lenne :)) Szóval nekem szerintem az is megérné! Bár... Ki tudja. Majd utána nézek.

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#42) Toness válasza Jaeger (#32) üzenetére


Toness
őstag

Ezt a ''magyarországi'' venicet úgy kell felfogni hogy jópár héttel a gyártás megkezdése után jutottak csak be hozzánk venice procik és ezek már újabb gyártásúak voltak újabb steppinggel, amikor is már kifinomultabb lett a gyártási technológia és jobban ki tudták szűrni a procikat a gyártósoron. Nem véletlenül nem hallani hogy nálunk bárkinek is 3GHz környékén menne a venice, ugyanakkor beleolvasgatsz Xtremesystems forumba akkor szinte teljesen általános dolog hogy 2,8-3GHz körül mennek a venicek. De ha tényleg beleástad magad akkor ezt gondolom tudod. Ha most valaki igazán tuningolni akar akkor nemhiszem hogy megelégszik 2500-as szinkron hajtással. Ja meg alaplap, ha valaki tényleg kicsit is konyít a tuninghoz akkor nem egy abit vagy asus lapot fog venni hanem epox vagy dfi, nem mondom lehet hogy azokban is szépen megy a proci de nem a legjobban.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#43) TRitON


TRitON
aktív tag

Nos, egy újabb kérdés :)

Nézegettem egy csomó árlistát, de sehol sincsen fetűntetve a processzor magja. Mennyi esélyem van arra, hogy (mondjuk október elején) egy Venice magos A64 3200+t fogjak ki?

Más.

Tud valaki egy olyan budapesti boltot (az Undergroundon kívül), ahol lehet DDR500-as memóriát kapni? Online áruházból annyi van, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük, én viszont nem szeretnék online vásárolni... :F

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#44) GRINCS válasza TRitON (#43) üzenetére


GRINCS
csendes tag

a típusszámból látni kéne milyen mag

más:
pl. aliencomputers, de szvsz. igen sok hely van
aqua.hu
users.hu stb.

''Veled vagyunk Vietnam!''

(#45) Toness válasza TRitON (#43) üzenetére


Toness
őstag

Októberre már csak elfogynak a winchester magos procik úgyhogy nagy valószínűséggel venicet fogsz kapni, de általában szerintem oda van írva hogy venice vagy winchester.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#46) TRitON válasza GRINCS (#44) üzenetére


TRitON
aktív tag

Persze, ez világos is, csak a különböző boltok nem nagyon tűntetik fel az árlistán, hogy milyen magról van szó. :F

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#47) Atlantis


Atlantis
veterán

A téma érdekes, viszont elfér az A64-es klub topicban. Ott tessék folytatni az eszmecserét.

Ezt zárom.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlon 64 3200+ (venice) tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.