Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Többen írni fogják majd, hogy miért nem 13900K mellett lett tesztelve. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) AtHoS válasza snecy20 (#1) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vagy azt, hogy a Fogyasztás és hőmérséklet oldalról hol marad a hőmérséklet rész?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#3) Busterftw válasza snecy20 (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Vagy azt, hogy milyen csucsrol van szo, amikor normalis tesztekben (ertsd, 30+/50+ jatekkal) epp megvan a 4080, a 4090 sehol, a 4080Ti ki sem jott, a 4090Ti-t meg sem emlitem :D

(#4) Sztyepadzso válasza AtHoS (#2) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Épp ezt akartam írni én is, mert az az előtti oldalon említik, hogy kb nem változott, grafikon meg sehol.
Bitros mert kb nem váltott, nincs itt semmi látnivaló :))

[ Szerkesztve ]

(#5) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ez az OC helyett rátettek volna inkább +1 HDMI kimenetet az többet érne.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) csefi007 válasza snecy20 (#1) üzenetére


csefi007
csendes újonc

Vagy azt, hogy a táblázatban szerepel az EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 Ultra és a tesztek között két játéknál szerepel csak. Ennek így mi értelme?

(#7) hahakocka válasza Busterftw (#3) üzenetére


hahakocka
senior tag

Tuti lesz mèg 4080ti S 4090Ti ahogy 7950 xt is

[ Szerkesztve ]

(#8) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

6. oldalon a játékteszt felsorolás - Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, World War Z
Itt a teszt első résznél még Tom Clancy’s meg is felel, de a második az Assassin's Greed Valhalla ? Akkor most melyik is? :F

(#9) csefi007


csefi007
csendes újonc

AMD-nek sajnos nem nagyon sikerülnek ezek a videó kártyák. Nem véletlenül 10% körüli a részesedésük a diszkrét GPU-k esetén. A csúcs overclockolt kártya van kb a 4070 Ti szinten. Gondolom az nvidia nem akarja teljesen kicsinálni őket. Ha kicsit olcsóbban adnák a 4080 akkor AMD-t senki sem venne. (AMD 7800X3D-re fogok váltani az Intelről februárban mielőtt valaki elfogultsággal vádolna)

(#10) Puma K


Puma K
veterán

Nem azt mondom, hogy ne legyenek tesztek a Prohardver!-en, de ne ilyen összecsapott se eleje se vége időpocsékolások kerüljenek ki...

Nézzétek már meg, hogy anno fLeSs és rudi, de még Oliverda is megemlíthető, hogy ők milyen teszteket hoztak össze...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) flexxx2 válasza csefi007 (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

a 10%-ot nem hinném, hogy ezért van, nem gyártanak annyit mint az nvidia, sokkal több az aib is nvidia oldalon

(#12) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Gyorsan kellett egy másik 7900 XTX teszt is, mert egy nem elég.

(#13) csefi007 válasza flexxx2 (#11) üzenetére


csefi007
csendes újonc

https://wccftech.com/q3-2022-discrete-gpu-market-share-report-nvidia-gains-amd-intel-in-single-digit-figures/

Innen vettem az infót, ha ők tévednek akkor én is.
"During this quarter, NVIDIA managed to raise its market hold to 88%, a record number followed by AMD whose market hold declined to single-digit figures of just 8%."

(#14) Patrick válasza snecy20 (#1) üzenetére


Patrick
addikt

Vagy miért nem 3800X-el. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#15) flashpointer


flashpointer
őstag

5800x lol, integralt procis lap nem volt?

(#16) Busterftw válasza flexxx2 (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

A gyartas mennyisege nem nagyon valtozott az elmult evekben, csak a market share.
Az AMD kapacitashianyos idoszakban tobb kartyat adott el (market share a szokasos 15-25% kozott mozgott) mint most amikor nincs hiany, sot mondanak vissza rendeleseket.

Egyertelmuen mas az indok, az RDNA2 nem sikerult tul jol.

(#17) Chiller válasza ForRedGlory (#12) üzenetére


Chiller
őstag

Sutyiban ott a 4070 Ti is, örülsz? :DDD

(#18) belashx válasza flashpointer (#15) üzenetére


belashx
senior tag

Lehet, hogy én olvasok ritkán Prohardvert, de gondolom nincs nekik készleten az összes eddig tesztelt VGA, így nem is tudnak simán bepattintani egy másik procit, és azzal végigtesztelni az összes kártyát, ami valaha megfordult náluk. Ez magyarország, nem hinném, hogy annyi pénz befolyik, mint a sokmilliós nézettségű youtubereknek .

Másik lehetőség, hogy lusták ennyit pepecselni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#19) Duree


Duree
veterán

Minek tuningolni egy ennyire gyors kártyát?

duree54

(#20) PuMbA válasza Duree (#19) üzenetére


PuMbA
titán

Mert van akiknek még ez sem elég gyors a nagy igények miatt. A leggépigényesebb játékok esetén is 4K 120Hz maximum grafika.

[ Szerkesztve ]

(#21) flexxx2 válasza Busterftw (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

akár technikai oka is lehet, de biztos nem ez az egyedüli, több minden játszik, az nvidia sokkal jobban nyomul ezen a piacon, amd-nek nem a vga a húzó terméke,
pár éve volt csak, amikor az intel oldalon derült ki hogy erősen "támogatja" azokat akik intel platformon adnak ki notebookot, vga oldalon ilyen okot is simán el tudok képzelni.

(#22) Busterftw válasza ForRedGlory (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Kerdes milyen cimet adnak majd a 4090 tesztnek?
Csucsok csucsa? ;]

(#23) ForRedGlory válasza Busterftw (#22) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kétlem, szerintem valami ilyesmi: "RTX 4090 - megérkezett az 7900 XT kihívója"

Legalábbis ahogy a címeket gyártják az AMD tesztekhez, illene a profilba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Ezt a teljesítmény/fogyasztás eredményt még mindig nem értem.

Strange Brigad alatt a 7900XTX és a 4080 16GB OC (Asus) azonosan teljesít, a 4080-as rendszer egy picivel kevesebbet fogyaszt és mégis ez a sorrend jön ki.

(#25) Busterftw válasza flexxx2 (#21) üzenetére


Busterftw
veterán

Ilyen AMD-nel is van, konkretan az PH!-s tesztkornyezet AMD supportalt cimekbol van.
Illetve dekstopon/laptopon ott az AMD Advantage program. Ryzen CPU+Radeon GPU.

Amugy Nvidianak sem mar a Gaming a huzoagazat, hanem a Data Center.

(#26) tixem válasza Busterftw (#3) üzenetére


tixem
addikt

xtx ~1100$, 4080 msrp 1200$, még drágább is az nv de vegyük egy tier-nek, ha sokkal nem is, de megvan neki a 4080, tönkre kéne vernie vagy mi? Hogy ez most jónak számít e amúgy vagy nem, az más tészta. Nekem lenne most 500 ezer Forintom ilyen célra, tuti XTX-et vennék.

A 4090 meg egy kétszer ennyibe kerülő termék, mi értelme hozzá hasonlítani? Ráadásul kb plafonban 20%-kal tud többet, mint a 4080 meg a 7900 xtx, dupla árért, nem véletlenül csirke a price/$ értéke. Talán már nem is gamingre veszik, hanem melóra, mert arra viszont még lehet, hogy olcsó is egy quadro/rtx prohoz vagy radeon pro-hoz képest.

Egyébként itt az rdna3 a csúcson cím magára a chipre vonatkozik, nem arra, hogy ez most a leggyorsabb VGA, emberek értelmezzük már ami oda van írva.

"Az ASUS tuningolt VGA-jával néztük meg, hogy mit tud az AMD lapkája plusz táppal és komoly hűtéssel felszerelve."

Vagyis mit tud a lapka a referencia modellhez képest utólagos tuninggal, jobb hűtéssel stb. Önmagához képest, nem az egész piacot tekintve. Hogy az Asus TUF e a csúcs? Passz, én lehet egy XFX vagy Sapphire felé néznék inkább.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#27) Steven válasza Puma K (#10) üzenetére


Steven
addikt

Nem is írnak már cikket :D
Legalábbis ph-n már nem.
Amúgy engem a legjobban a táblázat készít ki ...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#28) paljani


paljani
aktív tag

- Insert popcorn meme here -

Kíváncsian várom/olvasom, hogy mikért tudnak még visítani a mindenszaristák...

(#29) Busterftw válasza tixem (#26) üzenetére


Busterftw
veterán

A tenyleges arak meg teljesen masok, foleg MO-gon es az EU-ban, felesleges az MSRP-vel peldalozni. Az AIB modellek pedig dragabbak, most a refet ne nezzuk mert nincs jo hire.

A 7900XTX pedig a 4080 ellen megy, ez a tier.
Modelltol fuggoen tobb gyartotol 50-100 euroval tobbert van 4080 kartya, jobb RT teljesitmennyel, jobb DLSS-el, alacsonyabb fogyasztassal.

"A 4090 meg egy kétszer ennyibe kerülő termék"
EU-ban 1799 eur-ert van mar 4090, ez hol ketszer annyi?
Illetve ha a cikk szerint (tevesen) ez a RDNA 3 sku a csucs, akkor csucskategoriaval mehet a masik oldal is.

De ha az altalad hozott MSRP-t nezzuk dollarban, ugy sem lesz ketszer annyi:
$1,599 vs $999

(#30) flexxx2 válasza Busterftw (#25) üzenetére


flexxx2
őstag

szerintem játékoknál is több pénz megy nvidia oldalról, de nem a játékokra gondoltam, hanem az AIB gyártókra,
mivel nem nyilvánosak a leadott gpu darabszámok a gyártóknál ezért ez csak találgatás a részemről

a data center meg a vga-ra épűl nem, mivel a párhuzamos adatfeldolgozás-ra alapoz?

(#31) speedmetal válasza Busterftw (#29) üzenetére


speedmetal
tag

Kérlek írd le egy szóval az 1,73-at. Azaz hogyan hivatkoznál erre az értékre szövegesen, egy szóval?

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#32) paljani válasza speedmetal (#31) üzenetére


paljani
aktív tag

"nevegyéáemdétmerszarhátnemérted" vagy ez már több szónak számít? :DD

(#33) Darth_Revan válasza snecy20 (#1) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Vagy azt hogy Ray tracing tesztek miért nincsenek.

(#34) Busterftw válasza speedmetal (#31) üzenetére


Busterftw
veterán

?

(#35) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi a tesztet! :R

Egy dolog még inkább erősödött bennem: Ha én valaha veszek ezekből a mostani generációs VGA-kból, inkább alulfeszelve lesz, mert pár FPS csökkenésért cserébe szerintem komoly energia igény csökkenés társítható.

Mondjuk egy ilyen diagram is jó lenne a jövőben egy-egy ilyen VGA teszthez :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) ForRedGlory válasza tibaimp (#35) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tessék. :D

(#37) tibaimp válasza ForRedGlory (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :K
Igen ezt láttam 4090 esetében, de kíváncsi lettem volna más VGA-k esetén is!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) Abu85 válasza Darth_Revan (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Here we go again...

Szóval akkor megint. Azért nincsenek külön RT tesztek, mert az egyes RT effektek alapból be vannak kapcsolva, tehát az egyes játékoknál a grafikai beállítások eleve tartalmaznak réjtrészinget.

#12 ForRedGlory : Azt teszteljük, amit a gyártók küldenek. Az ASUS most ezt küldte.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) tasiadam válasza tibaimp (#35) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez a 3ezresekre is igaz, nem? Nalam speciel nincs undervolt, de lattam mar 3080at 2ghzn 800x volton

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40) Duck663 válasza Abu85 (#38) üzenetére


Duck663
őstag

Az egyértelműség kedvéért talán nem ártana feltüntetni! Ha kell NAGY BETŰKKEL!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#41) Joci10 válasza Duck663 (#40) üzenetére


Joci10
őstag

Az nem elég, ami most van? 1. oldal, 1, táblázat ("A használt szoftverek és beállításaik") és amelyik játékban van RT, ott mindenhol le van írva, hogy működik-e. Pl.: Dirt - "[...]DXR bekapcsolva (ahol elérhető)" vagy Hitman 3 - "[...]DXR kikapcsolva".

(#42) Sinesol


Sinesol
veterán

Tényleg olyan nehéz vajon sorba rendezni a grafikont, vagy csak itt nem sikerül már jó ideje? Őszintén szólva már belefáradtam hogy itt mindig ke kell bogarászni az erősorrendet, inkább megnézem egy másik oldalon, ha elém dobja valami cikk. :)

Az egyéb problémákat már meg sem emlitem. Ha nem megy, hát ott van sok külföldi teszt, érdemes vetni rájuk néhány pillantást, hogy hogyan kell áttekinthető, informativ cikket kreálni. Nem szégyen a jobbaktól tanulni...

[ Szerkesztve ]

(#43) flexxx2 válasza Joci10 (#41) üzenetére


flexxx2
őstag

azt az oldalt min. a fele olvasó átugorja (pl én is), sokkal jobb a tábla fejlécében, és nem is kell vissza lapozni, hogy mi is van itt akkor?

(#44) PuMbA válasza Joci10 (#41) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk nem értem, hogy a Hitman 3-nál miért van kikapcsolva a DXR, ha mindenhol máshol be van. A 200fps bőven sok egy ilyen játékhoz, szóval RT-vel lehet faragni belőle bőven.

[ Szerkesztve ]

(#45) Abu85 válasza PuMbA (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert volt egy csomó olyan régebbi eredményünk, amiben nem volt RT, és azokat dobhattuk volna ki, tehát nem lett volna összehasonlítás a kártyákról.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) PuMbA válasza Abu85 (#45) üzenetére


PuMbA
titán

ÓÓÓÓ..ok :)

(#47) Chaser válasza tasiadam (#39) üzenetére


Chaser
titán

Nalam speciel nincs undervolt, de lattam mar 3080at 2ghzn 800x volton
800v-on szépet világíthatott ;]
: )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) tasiadam válasza Chaser (#47) üzenetére


tasiadam
veterán

mv

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#49) tibaimp válasza tasiadam (#39) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt pontosan nem tudom, én csak a 4090-nél láttam ilyet. Mondjuk, mint írtam, megnéztem volna ennél az XTX-nél is, szerintem ott is komoly W-ok "spórolhatóak" meg egy kis alulfeszeléssel persze, ha stabil marad a kártya.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#50) tasiadam válasza tibaimp (#49) üzenetére


tasiadam
veterán

Eddig az AMD-re is igaz volt a szarul optimalizalt BIOS kiadasa. Pl ott van a polaris, ami egy szebb napon az RX580at a 6 gigas 1060 fogyasztasaval a 1060 6gb erejet el is erhette. Amugy meg akar 225w limitet is beverhette,ha akarta, de asszem biosokban 145 es 165w limittel voltak.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.