Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerg0


gerg0
aktív tag

sziasztok!
van egy inno3d geforce fx 5900xt-m és az lenne a kérdésem, hogy melyik hütőt kéne venni a kettő közül, ha tuningolni akarom(órajelemelés, esetleg BIOS-flash) és a zajszint sem mindegy.

kösz! gerg0

(#2) gerg0


gerg0
aktív tag

UP

(#3) Allien válasza gerg0 (#1) üzenetére


Allien
veterán

A Zalmannal az a gond, hogy a ventit külön kell megvenni, mert alapban passzív hűtésre tervezték, és arra éppenséggel megfelel. Az Arctic Coolining ez lenne?
Bővebben: link Ha igen, akkor szvsz, ez jobb, és olcsóbb, de valszeg ezzel sem megy annyira jól a tuning, ráadásul, ha jól tudom, ez nem hűti a ramokat. Vedd szerintem számításba más termékeket, mert van bőven, pl. ThermalTake Giant III Bővebben: link. Olvass teszteket, és aztán döntsél! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) gerg0 válasza Allien (#3) üzenetére


gerg0
aktív tag

Az Arctic Cooling-ból nem pont ez a típus lenne, hanem az Arctic Cooling NV Silencer 3. Ezt a típust pont az 5900xt-khez tervezték, így az alja pont ráillik a GPU-ra és a memoriákra(egy nemét oldalon láttam).Szvsz ilyet fogok venni. Ez a Thermaltake sem rossz, csak nem biztos, hogy ráillik a kártyámra.

Hogyan tudok smiley-kat betenni?

kösz!

(#5) Allien válasza gerg0 (#4) üzenetére


Allien
veterán

Smiley-t? Ha az egeret a kivánt smiley fölé viszed, és nyugton tartod rajta, akkor meg fog jelenni a betü kombinációja, pl kettőspont : , és utánna kettő )) jel, az az első, mely a piros smiley gurul.
Szvsz, jól választasz, akkor is, ha a Silencert veszed. :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6) gerg0 válasza Allien (#5) üzenetére


gerg0
aktív tag

köszönöm Allien!:D

[Szerkesztve]

(#7) Loretto


Loretto
veterán

ez lenne?Bővebben: link
hát passz.mennyire hangos?ha jó a házszellőzésed akkor lehet hogy a zalman jó neked op1 nélkül.

Soirée...

(#8) gerg0 válasza Loretto (#7) üzenetére


gerg0
aktív tag

Tök ugyanez. A Zalmanhoz kéne OP1, mert nem olyan jól szellőzik a házam.:O

(#9) Torry válasza Allien (#3) üzenetére


Torry
addikt

Uhhh ez a Thermaltake nem semmi cucc.

De nem értem, hogy ott fent az a kicsi ventillátor mit csinál?Keveri a levegőt a gpu körül?

(#10) duracell89


duracell89
senior tag

egyértelműen az arctic! :)

(#11) Allien válasza gerg0 (#8) üzenetére


Allien
veterán

Bővebben: link
Itt kérdezd meg tts-t, mert ha jól emléxem, Ő árult ilyentet (Silencer), és valszeg van tapasztalata!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) Allien válasza Torry (#9) üzenetére


Allien
veterán

Az a ''kicsi'' venti nem sima venti. De a lényeg, hogy a ''szendvicsből'' szívja kifelé a levegőt. Én rákötöttem egy fordulat szabályzóra, mert eredetileg csak egy on/off lehetősség van hozzá. Így viszont igaz, nem sok levegőt mozgat, de még elégséges. Külömben, ram modul is van hozzá, és gondolom, azok hűtésében is segít a légmozgatással. Szerintem igenis érdemes számításba venni EZT is, mert simán megy passzívan is, és van bőven tuning potenciálja, a ventiknek köszönhetően, amit nem kötelező felrakni, mint írtam. Ha jó a ház szellőztetése, passzívan is bírja egy bizonyos szintig a tuningot!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13) Petie


Petie
veterán

én majd egy 6800gt-t vagy x800pro-t akarok majd hüteni. még nem dönöttem melyiket vegyem...

zalman djére gondoltam, mivel főleg a hang miatt akarom lecserélni a gyári hütést. esetleg más vmi jöhet szóba?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#14) Allien válasza Petie (#13) üzenetére


Allien
veterán

Miért ne jöhettne szóba? Amit írtam, a ThermalTake Giant III is működik passzívan! :))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) Petie válasza Allien (#14) üzenetére


Petie
veterán

érdekelne egy kis tesz is melyik hűt jobban passzivan. esetleg vmi oldal?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#16) T1b33 válasza Petie (#15) üzenetére


T1b33
tag

Sziasztok!!! 1 oldal viszonyításnak: http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/articles/cid/3/y/108/z/1.html
énis azthiszem Zalmant fogok venni, ez hűti a ramokat is, az Op-1et hogyan lehet leszabájozni adnak hozzá ellenállást v. potit?



[Szerkesztve]

(#17) Legolas válasza T1b33 (#16) üzenetére


Legolas
senior tag

Az OP1-nek ha jól tudom két állású kapcsolója van. A lassú fokozat hangtalan, a gyors is elég halk. Perzse köthetsz rá potmétert is.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#18) Bodika válasza T1b33 (#16) üzenetére


Bodika
tag

Az Arctic-Cooling ugyanúgy hűti a ramokat és ez biztos! Sőt talán még jobban is, nekem volt mind a 2! A Zalmanhoz kapsz egy multi-csatit amit egy molexre dugsz és 4 irányba osztja el! 2 12V-os és 2 5V-osra. A 12V-os elég hangos, és ez a megoldás elég ''veszélyes''! Lásd és tanulj az én hibámból: Megpróbáltam széthúzni, majd megcsúszott a kezem bele a kártyába amin persze a Zalman kis ''blokkja'' volt ami kapásból lesarkazta a GPU-t! Ráadásul a Zalmant felrakni elég bonyolult (ennek ellenére a leírás pontról pontra alaposan viszi végig a usert). Az AC-t felrakni 5perc, jobban hűt (házon kívülre megy a levegő), halkabb! És tuti, hogy jobban hűti a ramokat, mint azok a kis bordák amit a Zalman ad. (szvsz semmit se érnek)! Mivel az érintkező felület az AC-n nagyobb mint a GPU és sík végig nem olyan könnyű sarkazni, mint az Zalmannal ami akkor mint maga a GPU! De lehet jobban jársz egy új VGA-val...

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.