Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok!
Azért nyitom ezt a fórumot, mert szeretném ha megosztanátok a tapasztalataitokat észrevételeiteket a tablettel kapcsolatban.

nekem lenne is egy krédésem. a tablet tetszik ,kicsit kevés a ram meg a hely, de amúgy jó, tvre kikötöttem otg vel rákötöttem hubot aktív hubot.
viszont a töltést nem tudom megoldani, sokféle kábelt próbáltam amik talán elvileg jók arra hogy otg kábel is legyen és egyben töltse is a gépet, de nem találtam még erre alkalmas kábelt vagy megoldást, van erre valami megoldás vagy ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#2) csiszidani


csiszidani
csendes tag

Engem is érdekelne a tabletről egy két bővebb információ,mert nekem is nagyon tetszik :)

(#3) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hy,

Engem az érdekelne, hogy a 16gb hátértárból amibő elvileg kb 14,8gb-ot látnia kellene miért csak 10,3gb-ot lát, úgy, hogy elvileg hibernácó sincsen?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4) Peterpan7 válasza bb.bocs (#1) üzenetére


Peterpan7
csendes tag

Üdv!

Én ma jutottam egy ilyen tablethez életem első masinája :DD
Kíváncsi voltam a Windows élményre.Pár órája van nálam de már sikerült megakasztani...
Nem volt komoly dolog újraindítottam és futott tovább hibátlanul :))
Kijelző korrekt!! :C Bluetooth viszont nem működött Galaxy S4 minivel :(

(#5) szeat válasza Robi BALBOA (#3) üzenetére


szeat
csendes tag

Nézd meg a lemezkezelőt!
Nálam 100Mb rendszerpartíció, 10,35Gb NTFS, 4,1Gb helyreállítási partíció van.

(#6) Ryobi


Ryobi
csendes tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már feltenni a win 10-et archos-ra?

(#7) #43783936 válasza Ryobi (#6) üzenetére


#43783936
törölt tag

Üdv!
A youtubeon van róla videó, de már az Archos oldalán is írják, hogy tesztelés alatt van a Win10 frissítés.

(#8) Ryobi válasza #43783936 (#7) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Szia,

Azóta már feltettem frissítéssel, sőt clean install-on is túl vagyok.
(Recovery eltávolítva, 8.1-ről van image-em is, de simán lehet bármilyen bootolható windows pendrive-ról telepíteni, csak néhány eszközt manuálisan kell telepíteni mert ismeretlen eszköznek látja.)

(#9) Gipsz75 válasza Ryobi (#8) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Szia!

Hogyan sikerült megoldanod az usb-s bootoládt ?

Nekem sehogy sem sikerül, pedig a pendrive jól van megírva, mert pc-ről szépen bootol...

Leírnád a menetét ?

Illetve, működik rendesen az érintőkijelzés, és az "elforgatás" is ?

Driver-t hol találtál hozzá ?

Köszi előre is...

(#10) Ryobi válasza Gipsz75 (#9) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Szia!

Bootoláshoz be kell lépni a Bios-ba, ehhez kell egy otg kábel, Usb hub, billentyűzet, esetleg egér.
Bekapcsoláskor ha rá van dugva minden akkor már nem tudom pontosan mivel, de a szokásos billentyűk egyikével (F11,F2,F1,F12, Del) be tudsz lépni a Bios-ba, ott ki tudod választani, hogy USB-ről bootoljon.
Fonos,hogy clean install-t (USB-ről bootolva telepíteni) csak az update-es frissítés után, mert különben nem fog aktiválódni a windows. Telepítés után sok minden nem megy (pl. érintőkijelző, audio stb.), az eszközkelezlőben egyesével adtam hozzá manuálisan a drivereket, az ismeretlen eszközökhöz ezzel a módszerrel azonosítottam őket.

[link]

És mikor már tudtam mi az ismeretlen eszköz a lementett drivert betallóztam hozzá és működik.
Kicsit bonyolult, de működik.(Egyedül a forgatásnál van bajom, hogy az álló (portrait) módnál fejjel lefelé jelenik meg, de nem zavaró különösebben mert ha álló mód kell akkor fixálom a kijelzőt.Ha arra van valakinek megoldása akkor azt szívesen fogadnám.)

Driverek: (Win8.1 alól mentett):
[link]

Windows 8.1 Archos Cesium 80 Image: (Hogy ha kéne ez is.)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) Gipsz75 válasza Ryobi (#10) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Szia!

Köszi, már haladram, én is így csináltam :)

Indításkor az "ESC" billentyűvel lehet belépni BIOS-ba :)

Letöltöm amiket linkeltél, köszi :)

Amúgy neten ezt találtam:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ROOT\SENSOR\0000\Device Parameters\kxfusion]
"ACPI\\SMO8500\\1-0"="{CDA4B5F8-53B4-4E7C-8A73-0D69852FBEBA}"
"Orientation"=hex:00,00,00,00,01,01,02

Így már forog, de furcsán, lassan, és csak "egy irányba"...

Esetleg ha másnak még fent van az eredeti, megnézhetné, hogy ott hogyan van beírva :)

(#12) #43783936 válasza Ryobi (#10) üzenetére


#43783936
törölt tag

Az Imaget hogy tudom feltelepíteni?

(#13) Ryobi válasza #43783936 (#12) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Ahol találtam azt írták, hogy csak ki kell "írni" Win32 Disk Imager-rel egy 16+GB pendrive-ra és telepíteni.

Én itt találtam:
[link]

(#14) Gipsz75 válasza Ryobi (#13) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Így van :)

Már csak ezt a hülye "forgást" kell megoldanom :)

A másik fórumon belinkeltem egy beállítást, amint van időm kipróbálom, és jelzem mi lett :)

Amúgy most Win10 alatt, nem jön vissza alvó módból :(

Itt még nézelődni kell majd...

(#15) koncsik válasza Gipsz75 (#14) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Másik fórumban jelzett kérdéseket vasárnap tudom megnézni, én rátelepítettem win8.1-re a10-est mikor szólt, semmi probléma nem volt, nincs... Illetve win8.1-et kellet jól megnyesni 10-es install előtt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#16) Gipsz75 válasza koncsik (#15) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Közi, felrakom még egyszer, mert tuti, hogy vagy a szenzor vagy a vga driver lesz a ludas :(

(#17) Gipsz75


Gipsz75
csendes tag

Lehet ez mindenkinél más..nekem most sikerült, leírom hogyan :)

Winsetupfromusb programmal kiírtam a win10 iso-t

- Rádugtam az usb-re (otg kábellel)
- Feltelepítettem ( a régi összes partíciót töröltem, így lett egy 16GB-os :) )
- Innen letöltöttem a drivereket (mindenben ugyanaz az enyém - Archos Cesium 80 - )

http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Stream-Tablets/7439999/model/7482046

- az összeset letöltöttem, és feltelepítettem !!!

És így módosítottam a registry bejegyzést :)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ROOT\SENSOR\0000\Device Parameters\kxfusion]
"ACPI\\SMO8500\\1-0"="{DBCFFCEA-38C5-4386-9945-92F183AA5700}"
"Orientation"=hex:01,00,00,01,01,00,02

Tökéletesen működik, most indítottam 5x újra, és szépen megy...boldogság van :D

(#18) #43783936


#43783936
törölt tag

Egy kis összefoglaló, avagy a Winsows 10-re frissítés menete.

Szükséges eszközök:
OTG kábel
Minimum 16 GB-os pendrive
(USB elosztó és egér, ha valami gond lenne és nem menne a touch)
Egy általános Geeks.hu cikk a frissítés menetéről, bár ez asztali windowsról szól, kevés az eltérés.
Az eltérések:
Miután kész a telepítő USB kulcs töltsük le és másoljuk fel rá a Kionix G-Sensor Drivert.
Az se hátrány ha fent van egy mappában az összes driver a tabhoz, bár normál esetben nem lesz rá szükségünk.

Ezután pendriveot az OTG kábellel dugjuk a gépre, és indítsuk el a rajta lévő Setup.exet.
Egy idő után figyemeztet a telepítő hogy nincs elég (9 giga) hely, akkor ki kell választani a pendriveot.

Miután kész a telepítés, még nem fog működni a forgatás, ezért futtassuk le a Kionix telepítőt.
Start menü - Futtatás parancsra megjelenő ablakba írjuk be regedit.
Itt jön a korábban Gipsz75 által leírt módosítás:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ROOT\SENSOR\0000\Device arameters\kxfusion részt kikeressük és az ott lévő Orientation kulcsra hosszan rányomunk, majd kiválasszuk a Bináris adatok módosítása parancsot, és erre módosítjuk: 01,00,00,01,01,00,02
Újraindítás után már a képernyő forgatás is működni fog. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Véletlenül lenulláztam a belső tárolót és oda lett minden.
A windows is eltűnt és sehogy sem akar USB-ről boot-olni.
Pedig sok gépet telepítettem erről az USB-ről.
A BIOS-ban is letiltottam a biztonságos boot-ot, de semmi.
Esetleg van valakinek ötlete?
Ha valaki privátban megadja a számát és nem gond fel is hívhatom, hátha úgy gyorsabb.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#20) #43783936 válasza Kavinton75 (#19) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha nincs win, akkor alapból USB-ről akar bootolni.
Szerintem csinálj egy telepítőt az MS előző hsz.-ben leírt progijával, ha úgysem menne, akkor lehet hogy érdemes lenne egy másik pendrivet is kipróbálni.
Találkoztam már olyannal, hogy egy gép bootolt a direkt erre tartott pendiveomról, amiről előtte több gépet is telepítettem.

(#21) Gipsz75 válasza Kavinton75 (#19) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Szia!

Biosba be kell kapcsolni az usb boot lehetőséget.

Ezt úgy tudod elérni, hogy az otg kábelre rákötöd az usb-s bilentyűt, és indításkor az "ESC" billentyűvel belépsz.

Fontos, hogy a bootolás csak akkor működik, ha az általam elmlített programmal írod ki a win10 isot (ugye ami 32 bites :) )

Ez a program:

WinSetupFromUSB-1-6-beta2

Ha mással írtam, nálam sem bootolt be.

Én úgy csináltam, hogy az otg kábel végére rádugtam egy usb hubot (4 portos), rádugtam egy usb billentyűt + egeret és a pendrivet, és szépen feltelepítettem :)

(#22) Kavinton75 válasza Gipsz75 (#21) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Anno én mással írtam ki, de megpróbálom ezt.
A BIOS-ba gond nélkül bejutottam, de a boot manager sem látja a pendrive-ot.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#23) #43783936 válasza Kavinton75 (#22) üzenetére


#43783936
törölt tag

A MediaCreationTool.exe progival csináld meg a pendriveot.

(#24) Kavinton75 válasza #43783936 (#23) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Elméletileg sikerült.
Köszi mindenkinek.
Még valami thermal drivert nem talál pedig telepíti, majd kiírja, hogy nem találta.

Valaki talált hozzá OTG kábelt, ami egyszerre tölti is?
Esetleg használ bluetooth billentyűt és egeret egyszerre?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#25) Lewee77


Lewee77
csendes tag

Sziasztok.

Tudnátok segíteni?
Felraktam a win 10-et .kikapcsoltam azóta se kép se hang,nem kapcsol be.
Valakinek ötlete?
Köszönöm.

(#26) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Felment valakinek a hétfői nagy win10 frissítés? Valahogy fel kellene varázsolni, ebben már lehet external SD kártyára telepíteni sz app-okat! Kösziiiiii

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#27) Kavinton75 válasza koncsik (#26) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Szedd le a windows oldaláról egy pendrive-ra.
Telepítsed onnan, de ne újra, hanem csak frissítsed.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#28) koncsik válasza Kavinton75 (#27) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van esetleg linked? #lustakoncsik
Köszi előre is!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#29) Kavinton75 válasza koncsik (#28) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Itt nézd meg a Microsoft oldalán.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#30) koncsik válasza Kavinton75 (#29) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszönöm!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31) Ryobi válasza Kavinton75 (#27) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem érdemes ezzel próbálkozni, ugyanis a Media Creation Tool is csak a 10240-es Build-et szedi le,
nem a novemberi frissített verziót. :(

Info:[link]

(#32) koncsik válasza Ryobi (#31) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Akkor nem is próbálkozom, tegnap szedtem le az iso-t... :(
Nekem leszedte a Update a frissítést, csak nincs hely a telepítésre, van valami ötlet, hogy lehetne feltenni mégis? Windows.old törlése? Csuoaszítás, mint win10 telepítéskor? Nagyon jó lenne, mert ezzel a frissítéssel már SD kártyára is lehet app-okat telepíteni... :F

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#33) Ryobi válasza koncsik (#32) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Ugyan ez a gondom nekem is, nem tudok akkora helyet felszabadítani, hogy felmenjen, lehet csinálok majd megint egy clean insall-t mert akkor ha jól emlékszem kb. 6GB szabad helyem volt, úgy biztos felmegy a frissítés.

(#34) koncsik válasza Ryobi (#33) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pont ezen gondolkodtam én is, de hétvége előtt nem lesz időm... Jelezz vissza lécci, sikerült-e, ha addig megcsinálod :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35) koncsik válasza Ryobi (#33) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

HOgyan tudom rávenni, hogy USB-ről bootoljon? BIOS-ban beállítottam. USB-n mediacreationtool-lal win10 32bit. SD kártyát kivettem... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#36) Ryobi válasza koncsik (#35) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Én úgy oldottam meg ahogy itt a fórumban szerepel feljebb, nekem simán bootolt OTG kábel-USB HUB-billentyűzet-pendrive kombóval.

(#37) koncsik válasza Ryobi (#36) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Telepítettem a win10-et a pendrive-ról... Érintőképernyő nem reagál sem érintésre és forogni sem forog... Kionix driver telepítés és regedit a leírtak szerint után sem, audio nem működik...
Ránézésre úgy néz ki, mintha egy asztali win10 lenne, ha ennek van értelme... :F
Usb hubon billentyűzettel, egérrel kezelhető. Az elemtöltöttség sem látható...
Mit bénázhattam el? :W
Version 1511, os build 10586.0
Köszi a segítséget előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#38) Ryobi válasza koncsik (#37) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Szia!

Ha még nem oldottad meg akkor a ebben a hsz.-ben megtalálod a választ.
[link]

(#39) csucsu52


csucsu52
aktív tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy ilyen gépnek.
A Win10-re frissítés legegyszerűbb menetét szeretném megosztani veletek, hátha segítséget jelent:
Gyári állapotú 8.1-es rendszer kell(akár factory reset után) és egy 16GB-os memória kártya a gépbe.
Win update-ről elkezdi letölteni a Win10 frissítést, majd az előkészítéskor figyelmeztet, hogy nincs elég hely(a letöltéshez még van elég), ekkor legördülő menüből kiválasztható az SD kártya, mint a telepítési file-ok ideiglenes helye és voila!
A frissítés gyönyörűen lefut, sem OTG kábel, sem pendrive, sem billentyűzet nem kell hozzá és van egy 10586-os Win10-em :-)

Üdv.

(#40) Ryobi válasza csucsu52 (#39) üzenetére


Ryobi
csendes tag

Szia!

Ezen már mind túl vagyunk amit írtál, ez csak egy "sima frissítés". :)
A beszélgetés feljebb a clean install-ról szólt, ahhoz viszont szükség van a felsorolt eszközökre...

(#41) Laca25


Laca25
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám win 10-re frissitve nem jò a kamera ezközkezelőben telepitve van,de nem mūkődik.mi lehet a gond?

Kovács László

(#42) MeSKA válasza Ryobi (#40) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Miért van szükség a clean instalra? Stabilabb vagy gyorsabb lesz a Windows? A sima frissítés nem olyan jó?

(#43) Ryobi válasza MeSKA (#42) üzenetére


Ryobi
csendes tag

A clean install azért jobb mert nem lesz benne semmilyen régi "szemét", illetve tapasztalatom szerint gyorsabb és stabilabb is mint mikor 8.1-ről frissítettem 10esre.

Amúgy ha valakit érdekel a Cesiumom 22K-ért vihető, az ár tartalmaz egy Hama (135503) X-pand tokot is, 2017.március vagy áprilisig garis.

(#44) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Valaki tud hozzá olyan kábelt, ami egyszerre tölti és adatot is kezel?
Amazonon van, de túl drága.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#45) besaints válasza Kavinton75 (#44) üzenetére


besaints
tag

Ez nem csak külső tápot ad az OTG USB eszközöknek? (Vagyis nem tölti a tabletet közben!) Jól gondolom? Mert nem mindegy.

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#46) Kavinton75 válasza besaints (#45) üzenetére


Kavinton75
senior tag

A linkelt kábelle jó.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#47) Lewee77


Lewee77
csendes tag

Sziasztok!

A képernyő forgatásra át tudná nekem valaki küldeni a reg filet.
Hiába írom át nem írja felül mindig vissza áll eredetibe.
Előre is köszönöm.

Üdv. : Levente.

(#48) Gipsz válasza Lewee77 (#47) üzenetére


Gipsz
csendes tag

Szia!

Küldöm...

Üdv:
Gipsz

(#49) Lewee77 válasza Gipsz (#48) üzenetére


Lewee77
csendes tag

Köszönöm. :R

(#50) D@nesz


D@nesz
újonc

Hali skacok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, az elejétől a végéig átolvastam a forumot de nem jött össze a dolog, szoval van egyARCHOS 80 cesium tabom win 8.1 van rajta és a frissítésektől totál megtelt és iszonyat lassú. PC re szedtem le win 8 at illetve 10 plusz rufus, mediacreation stb progit amivel pendrive-ra csináltam indító "lemezt" de a tab biosában sehol nem tudtam beállítani hogy usbről bootoljon, mikor az usb boottolást kivalasztom a tab a következő üzit dobja fel "System doesn't have any USB boot option. Please select other boot option is Boot Manager Menu." Jó oké értem én a minimális angol tudásommal hogy be kéne állítani hogy usbről bootoljon de hol és hogyan?! Valaki le tudná írni a pontos menetét? Nagyon hálás lennék, ja és még annyi hogy win 10 meéri rárakni? Előre is köszönöm szépen a válaszokat illetve a segítséget :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.