Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Appropriated RAM (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DTP-muki


DTP-muki
csendes tag

Tisztelt nagyérdemű!

Nem nagyon értek a HW-es dolgokhoz bár ami eddig kellett, azt meg tudtam oldani, most viszont egy rendkívül érdekes problémába futottam.

Alaplap: Asus P5L VM-1394

Eddig 2 GB memória volt a gépben de gontoltam egyet, talán jobban menne a Photoshop - Illustrator páros egymás mellett (alapvetően DTP-re használom a gépet), ha kibővíteném a memóriát a maximumra, 4 GB-ra. Meg is vettem, az eddigi két modullal teljesen azonos típusú újjabb két kártyát. Beleraktam, bekapcsoltam a gépet és a rendszer mit mutat? Van kb. 3,1 GB felhasználható memóriám. :Y Mi a fene? Restart, majd turkálás a BIOS-ban. Memória információ:

System Memory: 4 GB
Appropriated: kb. 860 MB
Available: kb. 3,1 GB
Nem emlékszem a pontos számokra.

Keresgéltem a neten, volt pár ilyen probléma viszont megoldást egyet sem találtam. Az rendben van, hogy az alaplap fenntart magának valamennyit (nemtudom mire) de ennyit????????? 2 GB RAM mellett miét nem kellett neki ennyi? Max 10-20 MB mehetett a levesbe mert nem tűnt fel a dolog.

Az tuti, hogy nem oprendszerfüggő a dolog mert bakapcsoláskor is csak 3100 valameddig számol el memóriaellenörzéskor.

Lehet ez ellen tenni vagy feleslegesen vettem mega memóriát? Egyáltalán mi ez a hülyeség?

Előre is, utólag is!

(#2) Speed® válasza DTP-muki (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Olvasmány.
A lapod kezeli, van rá opció BIOSban ha alapból nem tenné.
Viszont amíg nem teszel fel megfelelő (64bites) OSt, ez van.

A kérdésedet feltehetted volna itt vagy itt, felesleges volt új topikot nyitni.

Ez hamarosan záródni fog.

(#3) DTP-muki válasza Speed® (#2) üzenetére


DTP-muki
csendes tag

Akkor kezdem az elején:

1, Nem Windowst futtatok a gépen.
2, Eleve már a BIOS-ban lefoglaltnak mutatja a memóriát.
3, Kb. negyvenszer végignéztem a BIOS-t, nem találok semmi erre utaló beállítást.
4, Miért baj az, ha új topikot nyitok? Mire végignyálazom a meglévőket, lemegy a nap, mellesleg a kereső nem talált semmi idevágót. Egyáltalán nem értem, miért jó 2000 hozzászólás közé bedobni mégegyet vagy megtalálják vagy nem alapon.

szerk.:
Mára eddig bírtam, aludnom kell...

[ Szerkesztve ]

(#4) Speed® válasza DTP-muki (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1. Nem mondtam ilyet. Mindegy mit használsz, 32bites OS nem kezel 4Gt.
2. BIOSban látszódnia kéne ha olyan modulok amikből elbír 4x1Gt a lap.
3. Nekem volt olyan opció a 945ösöm BIOSában anno, hogy 4G Mem..xy.
4. Azért baj az új topik, mert kismillió meg egy topik lenne, ha minden újonc nyithatna a kis problémájának egyet. Vannak gyűjtőtémák, ahol sűrűn fordulnak meg az "öregek" és több esélyed van, hogy belefutnak a kérdésedbe. Ne vondd kétségbe a rendszer működőképességét 1 órás reggel :)

yoccaka

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

A topikot zártam, kérdésed tedd fel valamelyik linkelt és/vagy az oprendszered témájában.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Appropriated RAM (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.