Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!

Gondolom mindenki értesült a pécsi ámokfutásról, lövöldözésről, gyilkosságról.

Évek óta hallani az USA-ban történt hasonló esetekről, de gondolom mindenkit megrázott, hogy itt kicsiny országunkban is ilyesmi megtörtént, megtörténhetett.

Arra volnék kíváncsi, Ti mit gondoltok erről az egészről? Mi az oka annak, hogy ilyen dolgok egyáltalán megtörténhetnek? Ki, hogy látja ezt az egészet?

Én úgy gondolom ezen dolgok kialakulásának okát az alsóbb korosztály napjainkban való viselkedésének elfajulásánál kell keressük.

Örülnék, ha minél többen leírnátok a véleményeteket, és itt nem feltétlen arra gondolok ki, hogyan büntetné meg a tettest, stb. :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#2) ABE válasza darkarthur (#1) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem annyi történt, hogy van egy elmeroggyant ember, aki bekattant, és így tört ki belőle az agresszió. Nem kell túlragozni.

(#3) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

az én véleményem az volt, h kijavítottam a topik címét. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#4) darkarthur válasza bolondember (#3) üzenetére


darkarthur
senior tag

:R

Samsung S23 Ultra 5G

(#5) darkarthur válasza ABE (#2) üzenetére


darkarthur
senior tag

Szerintem ez nem pusztán ebből robbant ki. Több millió "elme roggyant" ember szaladgál az utcán. Más dolog, hogy aki "elme roggyant" az nem fog ily hidegvérrel gyilkolni.
Közrejátszhatott a közösség mely elmondásuk szeirnt kerülte, kiközösítette.

Én sem szeretném túlragozni a dolgot, nem is azért nyitottam a topicot.
Kíváncsi vagyok mások meglátására.

Samsung S23 Ultra 5G

(#6) ABE válasza darkarthur (#5) üzenetére


ABE
őstag

A túlragozni dolog alatt azt értettem, hogy láttam már néhány hozzászólást a témával kapcsolatban, és számomra hihetetlen, hogy mindent bele tudnak keverni. Ha jól emlékszem, a legutolsó hírek szerint megállapították, hogy az elkövető nem teljesen százas. Egy ilyen embernél ki tudja, hogy mi játszódik le a fejében?

(#7) #65675776 válasza ABE (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából nem is az a lényeg, hogy lövöldözött. Sokkal érdekesebb, és több kérdést is felvet, hogy egy már korábban is pszichiátrián kezelt személy hogyan kaphatott fegyvertartási (és nem viselési, ahogy a sok dilettáns mondja a véradókban is) engedélyt. Megint csak az eredményről van szó, és nem a probléma gyökerét akarja senki sem megszüntetni.

A vadászlobbit meg pofán kellene már vágni. Nagyrészt nekik is köszönhető, hogy nem lehet ebben az országban korrekt fegyveres jogszabályokat hozni (a másik csoport meg a jogászoké, akik hót hülyék az egészhez, és nem is hajlandóak a szakemberek véleményét meghallgatni).

Az is nevetséges indok, miszerint ha bevezetnék a kötelező pszichológiai vizsgálatot a fegyvertartási engedély megszerzéséhez, akkor mennyi sportoló esne ki. Mert nyilván pszichopatáknak fegyveres sporttal kell foglalkoznia... Nem véletlen, hogy pszichopatáknak nincs paralimpia. Emiatt kénytelenek a normális sporteseményeken indulni. Pedig ott sincs keresnivalójuk.

bolondember: Mit kellett javítani rajta?

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Miért kellett ennek topik? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) ABE válasza #65675776 (#7) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem meg ez az ember nem azért ölt, mert fegyvertartási engedélye volt, hanem azért, mert elmeháborodott. Millió meg egy eszközzel lehet ölni, bemehetett volna akár kalapáccsal, baltával, szerszámíjjal, késsel, szóval bármivel. Persze, az eset kapcsán lehet szóbahozni akár a vadászlobbit, gyógyszerlobbit, az orvosokat, vagy a tököm tudja, hogy még mit...

(#10) #65675776 válasza ABE (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy ölhetnéke támad önmagában még nem biztos, hogy meg is nyilvánul. Ha van hozzá megfelelő eszköze is, akkor viszont már könnyebben jut erre az elhatározásra. Ha nem lett volna tartási engedélye és pisztolya, akkor valószínűleg nem történik meg ez. Csak ugye gyépés létére kapott engedélyt, és volt is fegyvere. Nyilván nem is hirtelen felindulásból tette, akkor ugyanis nem vitte volna magával. Eltervezte, mert volt mivel.

(#11) truba


truba
tag

Ezt az egészet én a gyerek-fiatalkorban ért traumák elfojtására vezetem vissza. Sokszor kiderül, hogy az ilyen súlyos esetek hátterében mindig ez áll, nem ismerte fel senki ennek a fiúnak a viselkedéséből a benne lévő potenciális veszélyt. (iskola pszichológusok, tanárok szülők, vajon mit néztek évekig :F )

mondjuk azt halottam, hogy az áldozat és a cimborája nem volt éppen az elkövető barátja, állítólag szívták a vérét amikor csak lehetett.

(#12) truba válasza ABE (#9) üzenetére


truba
tag

Szerintem meg nem volt elmeháborodott, csak egy problémát helytelenül kezelt. Iskolai tanulmányaimban pszichológiából tanultam, hogy egy embernek nagyon súlyos mentális válságot okoz más ember életének kioltása.ez alól csak a gyerekek és a pszichopaták kivételek ezért is van egyre több nagyon fiatal bűnelkövető, vagy gyerek katona.

(#13) ABE válasza truba (#12) üzenetére


ABE
őstag

Csak a neten itt-ott olvasott infókra tudok hagyatkozni: a srác zárkózott egyén volt, valamiféle pszichiátriai (vagy nemtom, mi a helyes kifejezés erre) kezelés alatt is állt, gyógyszereket kapott, és váltogatta az orvosait. Mindezektől függetlenül nem tartom normális embernek azt, aki valami vélt vagy valós sérelme miatt másokat meg akar ölni, akár csak hirtelen felindulásból is (és ugye a pisztoly is ott volt valamiért nála, nem csak úgy találta hirtelen). Ez szerintem már nem a rossz helyzetkezelés kategóriájába esik.

daa-raa

Ha kimegyek a konyhába vagy a sufniba, találok kést vagy baltát, mindkettő könnyen elérhető, tudnék vele életet kioltani...

(#14) #65675776 válasza ABE (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mégsem ez az első gondolatod velük kapcsolatban.

(#15) ABE válasza #65675776 (#14) üzenetére


ABE
őstag

De ha egy pisztolyt vagy bármilyen fegyvert találnék, akkor sem kezdeném el használni, mert nem vagyok őrült.

(#16) truba válasza ABE (#13) üzenetére


truba
tag

Igen ezt mondtam én is, egyszerűen gyilkolni csak a gyerekek és a pszichopaták képesek. Náluk nem működik a cselekedeteiket koordináló pszichoszomatikus reflex.( gyerekeknél ez még nincs, felnőtteknél meg nem jól működik). Ez alól kivétel, az idegrendszeri túlterhelésnek nevezett folyamat(ezt hívják hirtelen felindulásnak) amikor egy bizonyos inger küszöböt átlépő esemény ezt a reflexet átmeneti időre lekapcsolja, majd a cselekmény megtörténte után ez automatán visszakapcsol.

Abe: Ha kimegyek a konyhába vagy a sufniba, találok kést vagy baltát, mindkettő könnyen elérhető, tudnék vele életet kioltani...

Nem hiszem hogy menne főleg azért mert, minél közelebb kerülsz az áldozathoz(fizikailag) annál nagyobb erővel tart vissza a fent nevezett reflex. Viszont minél távolabb vagy tőle, annál gyengébben tart vissza, ezért használnak sokan lőfegyvereket.

(#17) ABE válasza truba (#16) üzenetére


ABE
őstag

Hajítani is lehet a baltát... :DDD

(#18) Gergő_


Gergő_
őstag

Eldurrant az agya és sajnos volt nála fegyver is. Ő is egy áldozat. Nem akarok politizálni, de korábban ilyen nem fordulhatott volna elő.

[ Szerkesztve ]

(#19) darkarthur válasza Gergő_ (#18) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nem kell ehhez politizálni, Reméltem, hogy más is látja ezt a dolgot, mi szerint régebben nem fordulhatott volna elő ilyesmi! Ennek több oka is van!

Truba: Ez a vérszívás dolog, valamint cikizés, egyes emberek kirekesztése is fotnos probléma, ez az egésznek a magja! A probléma az, hogy a most felnövő generációban ez mindennapos, és sokszor rettenetesen durva!

Samsung S23 Ultra 5G

(#20) darkarthur válasza Oliverda (#8) üzenetére


darkarthur
senior tag

Többször is leírtam. :W

Samsung S23 Ultra 5G

(#21) darkarthur válasza #65675776 (#7) üzenetére


darkarthur
senior tag

Javítani azt kellett, hogy Pécsett, helyett Pécsen-t írtam. :)) Sajnálom.

Samsung S23 Ultra 5G

(#22) Szten Márs válasza darkarthur (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezt felesleges volt, mert a Pécsen ugyanolyan helyes, mint a Pécsett.

(#23) #65675776 válasza darkarthur (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elsőre nekem is csak az tűnt fel, de említette bolondember, hogy volt egy kóbor névelő is. Az éppen nekem sem tűnt fel...

(#24) darkarthur válasza #65675776 (#23) üzenetére


darkarthur
senior tag

Pedig általában azért megy a helyesírás :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.