Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mista Boller


Mista Boller
tag

Udv minden forumolvasonak! Haver keszul osszerakni elete elso AMD szerveret es kellene nemi segitseg. De eloszor is a korulbeluli masina:
2 AMD 2200+,
alaplap meg kerdes, MSI, vagy Asus
1,5Gb Ram
2x60Gb Hdd, stb

Kerdes 1.: milyen alaplapot tudnatok ajanlani?
2.: milyen hutoket??? Biztos mukodes mindenek felett, gondoltam 2ventis hutokre. Elfernek? Zajszint nem erdekes...
3.: Mp draga, sima Xp-t azthiszem at lehet atalkitani (mindjart nezem karib cikket). De! Szerverbe nem rizikos?

Egyelore ennyi, ha eszembe jut meg valami, jovok vissza floodolni :) Elore is thx a segitsegert

Tout le monde est une nonne

(#2) Lomos válasza Mista Boller (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

Szerintem MSI alaplapot siman. A 2 ventis huto nem feltetlen jobb. Vegyetek meg valami nagy ventis hutot, rakjatok bele hazhutot, es minel kevesebb kabel fogja meg benn a levegot. Szerintem ennyi a lenyeg.

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) klumbik válasza Mista Boller (#1) üzenetére


klumbik
tag

én mindanám, hogy tyan thunder k7 vagy k7x, van rajta 2 3com lan, vga, scsi, akár egy egységesbe is tehető, regiszteres ddr kell bele, meg asszem watx tápcsatija van
ha olcsóbb kell, beugró lehet tiger mp, amugy van itt a ph-n egy asus lap teszt, de nem szuperált vmi jól
mp-hez asszem jár kúler mert dobozos

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#4) Peet válasza Mista Boller (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Hali!

Szerintem MP mindenképp kell, nem kisérleteznék xp-vel!
Baromi drágák a dual amd-s lapok + az mp-s procik is.
A windows-ok nem használják ki a dual procikat! (max 10%+)
Javaslatom:
Erős xp proci sok rammal jó alaplapba scsi cuccokkal vagy raid-el!
Ha van több pénze akkor dual xeon + linux!

Bye

(#5) Peet válasza Peet (#4) üzenetére


Peet
senior tag

Jah hűtőböl a víz sirály, bár kétprocisba még nem láttam!

(#6) dshk válasza Mista Boller (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

A Nemi helpet illetően ajánlanám az sztk bőrgyógyászatot. Bár biztos itt is nagyon értékes tanácsokat kapsz, mint mindig :-) A szerver tképp mire kell, biztos szükséges a kétprocis gép?

(#7) Mista Boller


Mista Boller
tag

Koszi az eddig valaszokat. A gep klimatizalt szerverszobaban lesz, de biztos, ami biztos jo, 1000%-osan megbizhato hutes kellene ra. Ezert gondoltam a 2ventisekre. (szerverpiac ugyebar konzervativ :) ) Ha a vegen tenyleg MP lesz, akkor valoszinuleg maradnak azok a coolerek, de a haver erosen Intel parti es az Mp arakat nezegetve huz a P4 fele. Ezert kacerkodunk a gondolattal, hogy Xp-->MP mutetet kellene veghezvinni, de nem tudom ez mennyire permanens megoldas. Gondolom nem akar 2havonta beszaladni a szerverhez ujrazarni a hidakat... Alaplaparakat mindjart nezem

Tout le monde est une nonne

(#8) Mista Boller válasza dshk (#6) üzenetére


Mista Boller
tag

Hoo, orvosok? Minek? Ha tetvek vannak elo a Chemotox-ot es annyi :D

Tout le monde est une nonne

(#9) Den válasza Peet (#4) üzenetére


Den
veterán

miértis nem használják ki a windowsok a tübbprocis gápet? sztem 3k server simán használ akár 4-et is

www.simson4t.hu

(#10) inertia válasza Den (#9) üzenetére


inertia
csendes tag

A legtöbb progin nem használják ugyan, de szerveralkalmazásoknál eléggé. Nyilván a BeOS a tuti az ilyesmiben; 4 egyébként meg sok neki, 2-t használ rendesen. Kíváncsi is lennék, nem rosszabb-e 2 db HT-s procival, mint 2 db normállal.

A 3k Server kijött már?

celestial.duality

(#11) Den válasza inertia (#10) üzenetére


Den
veterán

Hehe 3k... :) asszem elmegyek aludni :)

valahol olvastam mikor a ht még csak papiron volt, hogy a win egy procit lát kettőnek és a második procit nem látja


gyakorlatban nem tudom mi lett a vége.

www.simson4t.hu

(#12) LukE válasza Peet (#5) üzenetére


LukE
veterán

van 1 olyan, hogy madhacker.org, csak úgytűnik hogy most nem megy a gép, ha érdekel felrakhatom valahová a képeket.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Peet válasza LukE (#12) üzenetére


Peet
senior tag

milyen képeket

(#14) LukE válasza Peet (#13) üzenetére


LukE
veterán

vigyázz, mert megy feléd 1 mail:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#15) Hory


Hory
aktív tag

A bartonok nem tudnak dualban mukodni? Az lenne az igazi, ott igencsak elojonne a megnovelt l2 cache. De legalabbis jobban, mint 1 processzoros esetben.

Es biztos, hogy hidakat kell kotogetni az xp mp-sitesehez? Kiadhatnanak mar egy kulon e celre kifejlesztett lesarkazasgatlot. :)

(#16) Peet válasza LukE (#14) üzenetére


Peet
senior tag

Most már láttam, hála neked! :)

Köszi!

(#17) Geller válasza Peet (#16) üzenetére


Geller
tag

Lapban szerinetm MSI.
Ha korlatozottak az anyagiak, akkor szerintem a komolyabb Inteleket elfelejthetitek. A hutes relativ, nekem MSI lapom van, XP procival, 23-25 fokos szobahomersekleten, alapjaraton 38 Celsius, ha padlogaz, akkor 47.Es ez raadasul DDR333, ami ugye melegszik. Elegge zsufi a haz, annak ellenere, hogy bazi nagy, de jol elrendeztem a kabeleket. Egy BSD vagy egy jobb Lino szerintem ok, bar attol fugg, milyen szerver lenne. A Win2k sem rossz szerintem, ha jol van konfigolva. 2x60gb hdd?...milyen?..sima?...minek a dual proci, ha hdd-bol nem a legjobbakat rakod bele?..Gondolom Raid-es lesz...ez egyertelmu.
Elsore ennyi.
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#18) Sanyo


Sanyo
senior tag

A tapegyseget meg senki sem emlitette! :) Enermax, Chieftec...

(#19) Sanyo


Sanyo
senior tag

Mi fog rajta futni? A Win2k meg az XP pro kezel es hasznal is tobb procit, de ahogy mar irtak elottem is az alkalmazasnak is tudnia kell a tobb szalon futast.

(#20) Eu


Eu
csendes tag

Egy linuxos rencer futna a cuccon(debian), webserver es egyebek mellett egy ket fejlesztes es kiserleti cucc. Utobbiak igenyelnenek kicsit komolyabb teljesitmenyt, ezert merult fel a 2 proci lehetosege. Kisse elszomoritanak az infok, mert az MP procik kicsit eros arban vannak, XPvel meg nem megy a dualozas. :(
Lehet marad a dual p3? :(

Hmm

(#21) hobizoli válasza Eu (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az anandtech-n regebben bemutatatak, hogy az o dual AthlonMP1.2GHz-s server cumojuk mit szakit. Haaat P3 -l nem kellett felallni ellene...de -az akkori Intel utokartyanak szamito- Rambus-s Xeon 1.7GHz-l sem lehetett volna magabiztosan...
A legcsunyabb az volt, amikor meg a dual Duron is beallhatott, na meg az is le-lecsukta a dual P3CuMi-t...

Na akit erdekel az anandtech-n ennek utana nezhet, bocs hogy most nem tolok be linket rola, de vmiert a kulfoldi oldalak nekem ma nem gyunnek be rendesen... :)

XP-bol lehet csinalni MP-t az L5 uccso hidjanak zarasaval (Palomino-nal), XP meg van occsoe'... az az ezust lakk nem kopik le tul egyszeruen, az nem grafit...

hobizoli

több drón kell ;P

(#22) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Itt a tesztrol az ''olvass el'':

[L]http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1483[/L]


A tesztelos resz csak itt kezdodik, elotte vakeralnak a technologiai dolgokrol:

[L]http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1483&p=11[/L]


Felhivnam a figyelmet arra, hogy a P3-s cucc IS DDR-SDRAM-l van megtamogatva...

A dual Xeon meg Rambus-l...


hobizoli

több drón kell ;P

(#23) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Na meg itt van meg ez is...:

[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=27&t=000023[/L]

Szinten egy ket erdekesebb infoval Fiery-tol (O az AIDA32 fejlesztoje).

hobizoli

több drón kell ;P

(#24) joysefke válasza hobizoli (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Végigolvastam, és nem az áll benne, hogy a Xeon nem lehet magabiztos, hanem egyenesen kikap a dual MPtöl. Pl Adatbázisszervernek jóval erősebb az MP, servernél meg kit érdekel hogy hány másodpert alatt tömörit 100mega hullámot

(#25) hobizoli válasza joysefke (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, az anandtech is anno ezert valtott AMD MP-re, Ok is elsosorban adatbazisszervernek hasznaljak/hasznaltak.
Errol van valahol ott egy ilyesmi doc, csak azt most nem talalom... :(((

hobizoli

több drón kell ;P

(#26) HSNet


HSNet
aktív tag

Figyu, XP->MP átalakítással nem kéne erőlködni, mert az MP pont azért MP, mert biztosan megy duálban, és nincs 70 különböző verzió belőle (ha mégis XP-ből akarnál átalakítani, akkor arra figyelj, hogy azonos sorozatba tartozó procik legyenek, mert a különböző mag problémás lehet)...
Ha mégis XP-vel kisérleteztek, akkor fel kell rá készülni, hogy esetleg mégsem megy, és akkor nem árt ha van kéznél 1 solo gép, amibe még el tudjátok sütni, különben nagyon drága lehet a proc :DDD )

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#27) hobizoli válasza HSNet (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Regebben Mikland-ban volt kaphato a Tyan Tiger MPX.

hobizoli

több drón kell ;P

(#28) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mennyiböl lehet egy feljebb említett gépet összerakni?

(#29) supercow


supercow
őstag

A windows-ok nem használják ki a dual procikat! (max 10%+)
jujj...

[L]http://www.microsoft.com/windows2000/serverfamily/default.asp[/L]

alul a Feature Highlights táblázatban a Maximum CPUs sort olvasd el Peet.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#30) ocrulez


ocrulez
csendes tag

A tap kerdes majdnem erdekesebb , az mp 2200+ darabja olyan 8A korul szivogatja a 12v -ot egy 10-15k hdd meg vagy 3A-al.
2*8+3*3=25A!!! A tapot jol valogasd meg. 450W min, de inkabb igazi(!) szervertap.

A tapegysegek orok mottoja:''matricat konnyebb gyartani mint tapot!''

(#31) hobizoli válasza ocrulez (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, csakhogy a Tbred es a Tbred MP is kevesebbet szippant, mint egy azonos orajelu/jelzesu Palomino XP...

''...
1600 MHz PM: 68.0 W
1667 MHz PM: 70.0 W
1733 MHz PM: 72.0 W
...
1667B MHz TH-MP CPUID=680: 58.2 W (1.60 V)
1800B MHz TH-MP CPUID=680: 60.0 W (1.65 V)
1667B MHz TH-MP CPUID=681: 58.2 W (1.60 V)
1800B MHz TH-MP CPUID=681: 60.0 W (1.65 V)''


PM: Palomino
TH-MP: Thoroughbred-MP

680: Tbred-A
681: Tbred-B

:)

hobizoli

több drón kell ;P

(#32) hobizoli válasza ocrulez (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert az igen csunya lenne, ha egy ilyen 2200+ 12V-rol 8A szippantana be ugy alapbol, leven az mar igencsak megkozelitene a 100W-t (jo, 96W lenne).
Meg ha Palomino magos lenne akkor is.
Csakhogy a legnagyobb Palomino az a 2100+(1733MHz) :DD...

hobizoli

több drón kell ;P

(#33) behappy


behappy
aktív tag

Sziasztok!

1 véleménnyel / tippel én is hozzászólnék, mégpedig háztémában: Codegen 9011 szerverházat vagy a nagytestvérét aminek fejből nemtom a számát, szval ezeket ajánlanám. Igaz, nekem nincs szerverem, de ennek ellenére egy 9011-es szerverházikóba költöztetten át a gépemet. Alapból 3 rendszerventi van hozzá (2 hátul 1 a tetején), + be lehet tenni még 1et vagy talán még + 3dbnak is van hely. Alap felszereltséggel egyáltalán nem hangos, nagyon jól szellőzik. AMD 1700+ Tbred van benne 2000+-on, 80-90% mellett 35-36 fok, idle állapotban 29fok körül. Vincsik is nagyon jol vannak hűtve, mivel a légáramban helyezkednek el. 350W-os táp jár hozzá asszem 7 vagy 8 áramcsatival (molex?). 2 iróval egyszerre írva is atomstabil és nem lassul be, pedig csak egy K7S5A meg 256/266 ddr van benne. Szval birja mind a ház, mind a rendszer a strapát. Ja, a procihűtő Spire whisperrrock III.
Bátran merem ajánlani ezt a házikót minden szerverépítőnek. Ha kell, tudok is egy helyet a városban, ahol mindig van készleten és az ára is elég barátságos, brutto 17körül.
Ha kell, 1 max 1,5 hónapos határidővel tudok hozni 550W-os tápot, brutto 20ezer körüli áron.
Ja, a ház összesen 7 db (6 ajtó mögött) 5.25 hellyel, egy süllyesztett 3.5 hellyel és 3 winyohellyel rendelkezik. kerekes és nagyon jól szerelhető. Nagyjából ennyi. :) Bye

(#34) behappy


behappy
aktív tag

most olvastam, hogy érdekel egy emberkét Tyan lapocska. Holnapra utána tudok nézni , hogy van-e és mennyiért. Tudok egy korrekt kis helyet, ahol gyorsan , megbizhatóan és olcsón összedobnak bármilyen gépet. Asszem komplett konfignál jelentős (asszem 5 vagy 7 %) kedezményt is adnak.. Bye

(#35) TitiRii


TitiRii
senior tag

bocsilusta és fáradt vagyok végigolvasni az egész topicot
ha volt bocs ha nem akkor ajánlatom:
asus a7m-d lap 400w cgiftec táp
2*2.1 xp palmolino l5 lábakat rövidre zárni
cooler: spire falconrock2 cagy talán coolink h1t(dual ventis)
ram:
4*512 ddr 266 (infineon regsitered ecc)
hdd ide fronton: 2*80gb segate baracuda IV
scsi fronton meg nem tom :)
lan 3 com gigabit lan(64 bites pci)
és + egy 300w chiftec táp amiröl a vinyok és egyéébb dolgok mennek
tehát 400 a lapnak 300w a vinyok,cdromok stb(talán coolerek is)
kis mütéttel megoldható hogy 1 gombal 1* re kapcsoljanak

árban elég ''költség hatékony lenne'' már am ia serverek árkategoriáját illeti
teljesítményben több mint elég :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#36) hobizoli válasza TitiRii (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Figyi.

1.A Palomino XP>MP mod-nal csak az L5 utolso hidjat kell zarni, nem mindet. 2.Egyebkent is miert kell igy eroltetni a Palomino XP-t, ha egyszer van kisebb etvagyu Tbred is? Erre eleg lenne 1-1 FalconRock II is.
3.Eleg 1db(!) 420W-s Chieftek420-302DF / Enermax 465AXVE tapegyseg is, de egyebkent is...
4.A fentebb altalam belinkelt anandtech-s cuccnal a dual 1.2GHz-s (66W/CPU) Tbird mellett volt 1db 450W-s tap...
5.Ilyen egyszerre inditasos izet 2 tappal csinaltal mar? Elvileg persze mukodhet...

hobizoli

több drón kell ;P

(#37) HSNet válasza hobizoli (#27) üzenetére


HSNet
aktív tag

Régebben volt, decemberben nagyon kellett volna 1 ilyen, futkosás ezerrel, eredmény: Menjek ki csehországba, mert legközelebb hozzánk ott van Tyan viszonteladó :O
Mikland válasza kedves érdeklődésemre: Már nem foglalkozunk ilyesmivel, más szavakkal hagyjál már lógva:t

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#38) ocrulez válasza hobizoli (#31) üzenetére


ocrulez
csendes tag

Ja csak a palomino2100+ (1733) nem 72w hanem 90w 7.49a
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_papers_and_tech_docs/26003.pdf
8.oldal alja
a 2200+ tbred meg nem 60w hanem 80w

Hogy miert? elobbi pdf 5oldal alja.

Ok en is elszamoltam magam. Csak 6.6A vesz fel.
2*hdd,+2*tbred 2200+, cd 12v kb 16A
igy mar jobb. De mondjatok egy tapot ami ezt a terhelest sokaig birja.
A 300-as enermaxom 13-at tud, Ergo tutira 400 felett jo csak.

(#39) hobizoli válasza ocrulez (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm...jo ez az ize tablazat...csakhogy azt a 20%-s veszteseget a feszcsokkento hatasfokanak adja be, nem a CPU fogyaszt plusz ennyit, a CPU-rol csak annyit kell elvezetni amit beirtam.
Ez minden CPU-ra igaz igy.
A CPU ugyan xW-t szippant, de a feszcsokketno elott x*1.25W-t kell betaplalni, leven a tobbi az ataalakitasi-veszteseg...ez az a 20% (ezert kell 1.25-l szorozni).

Nemtom neked milyen Enermax-d van, de meg a legkisebb, a 265-s is 18A-t tud 12V-ra, az En Enermax365AX-VE-m pedig max.26A-t tud 12V-on, de itt megtalalhatod mindet:

[L]http://www.enermax.com.tw/product.htm[/L]

hobizoli

több drón kell ;P

(#40) Mista Boller


Mista Boller
tag

Sajnos ugy tunik, hogy megsem dual rendszer lesz hadrendbe allitva, kozbeszoltak a mocskos anyagiak. Egy XP lesz (2200-2600) 3x512DDR333 rammal, alaplap meg kerdes... Vinyonal a 8 megas WD-re gondoltunk, a Barracuda ugy tudom belassul raidben, de javitsatok ki, ha tevednek. Mondjuk a lenyegen nem valtoztat, mert a +6 mega mindenkepp a WD mellett szol. Meg valami dulaventis huto es termeszetesen markas tap (enermax) es haz lenne. A fejlemenyekrol majd irok, alaplaphoz tudna-e esetleg valaki hozzaszolni? Azt en is tudom, hogy otthonra milyet vennek, de itt ugyebar a stabilitas a cel, tuning nem jatszik. Nfroce 2 szvsz jo lenne a dual memvezelo miatt, szervernel talan fontos lehet a memoria savszel. Koszi az eddig hozzaszolasokat. nem remeltem, hogy ennyien irnak... (windows: nem tamogatna a tobbprocis rendszereket??? :) Itt van mellettem a polcon 1 Win Datacenter Server,a doksi szerint max 32 proci, 64 G Ram :D )

Tout le monde est une nonne

(#41) klumbik válasza Mista Boller (#40) üzenetére


klumbik
tag

a wd mellett szól még a 3 év gari, nforce-nál nem fogod tudni kihasználni a kétcsatornás ramot ha 3*512

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#42) Mista Boller


Mista Boller
tag

Teljesen igazad van, ezt elfelejtettem... Hosszu volt a mai nap

Tout le monde est une nonne

(#43) ocrulez válasza hobizoli (#39) üzenetére


ocrulez
csendes tag

Vagom. De a tapnak akkor is 80w ot kell leadnia.
Bocs, hulye vagyok. chieftekem van.
http://www.chieftec.com/products/psu/PSII%20PSU.htm
asszem a HPC-300-202-es
De azert el ne hidd, hogy a 365w os tap elbirna, a mar nem aktualis konfigot.

(#44) DcsabaS válasza Mista Boller (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

- 2 AMD 2200+: a procik lehetnek lassabbak is, ha pénzt kell megtakarítani.
- alaplap MSI, vagy Asus: Nekünk az MSI alaplapokkal folyton BIOS problémáink voltak.
- 2x60Gb Hdd: ez lehetne nagyobb is. (Egyébként RAID? Jó lenne. SCSI felesleges.)
- hűtők: a lényeg, hogy a ház és a HDD-k külön-külön is legyenek hűtve, ne csak a procik.

(#45) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Néhány kiegészítés az utóbbi hozzászólások nyomán:

- Az nForce2-es alaplap JÓ választás. De mindenképp RAID vezérlőt célszerű használni (akkor is, ha nem RAID üzemmódban!), hogy a proci túlzott közreműködése nélkül is történhessen adattranszfer a RAM és a HDD-k között.

- 3 db RAM modul mellett is tudja a 2-csatornás üzemmódot az nForce2 - de természetesen csak az első 2 csatornára.

- A WD HDD jó választás (megbízhatóság, sebesség és garancia szempontjából). (De az nem igaz, hogy a Seaget Barracuda ATA IV ne menne jól RAID-ben. Sőt.)

(#46) esteban


esteban
senior tag

Az ABIT, illetve Chaintec lapokon van 4 foglalat memorianak. Az Abitrol irjak, hogy 4 bank eseten regiszteres memoria kell nekei, de ez nem lenyegesen dragabb. Igy 2G-t visznylag olcson bele tudsz tenni. A Chaintec-rol nincs ilyen infom. Ezenkivul lattam meg az Epoxnak KT333-al szerelet lapjat, valamint a DFI-nek van AD77 infinity nevre keresztelt deszkaja. Ezen raid vezerlo is van.

A fentiek VIA KT400 chipsetesek.


Procibol szerintem is eleg egy kisebb. Hazszal ne sporolj, a Chieftek ben a winyok ele tudsz ventit tenni, ami hasznos lehet szervernel.

HDD: hat igen mindenkepen 8MB-s, ez lehet WD, Seagate B.V+, Maxtro is csinal mar ilyet.

Eseteleg scsi ??? Ha nem kell sok hely 18G-sok nem dragak. ca. annyi mint a Seagate BV+ 120G-val.

iBook + RedBull :)

(#47) hobizoli válasza ocrulez (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, a betap oldalrol valoban tobbnek kell lennie.
Tapra en is 420-302DF Chieftec-t vagy 465AXVE-s (431W) Enermax-t irtam, biztos ami biztos...

hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.