Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mar_tin

    tag

    válasz GerykO #1206 üzenetére

    MPC-HC -al, és XBMC -el próbáltam a lejátszást. XBMC esetén eleve nincs sok lehetőség DXVA2 -t kiválasztottam, a skálázásnál meg Lanczos 3 Fast van beállítva (de ez utóbbi is csak akkor él, ha nem DXVA módban dekódol).
    MPC-HC -nál se sok minden van. Próbáltam az EVR, EVR Sync módot, a skálázást Bicubic -ra állítottam mást nem igen lehet. Illetve próbálkoztam még madVR -el is, h264 720p -nél a DXVA mód nem működik vele, ez sajnos csak szaggatáshoz vezet (a proci szoftveresen nem elég erős ehhez) a képminőséget nem tudtam megítélni. SD XVID videóknál még elég itt le is teszteltem, de minden beállítást a legjobbra véve sem ad olyan minőséget mint a Popcorn. Valahogy mosottak a színek, valamint kevesebb részlet jön ki, ez például jól látszik a szereplők hajánál, bőrénél illetve sok más helyen is. A Catalyst -ben semmit nem állítottam el, leszámítva a deinterlacet, mert az akár milyen módba állítva förtelmes remegő képet adott. Erre az MPC-HC blend deinterlace shadere működik még a legjobban. Persze ez is csak akkor van bekapcsolva, ha olyan videót nézek ahol kell (tipikusan mpeg2, h264 TV felvétel). Amúgy tesztelésnél a TV -n mindent ugyanúgy állítottam be mint a Popcornnál (HDMI bemenetenként külön megjegyzi a beállításokat a TV). Ha valakinek van még egyéb ötlete, akkor azt szívesen veszem.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés