Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aerius


Aerius
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Egy kérdésem lenne a processzorommal kapcsolatban. Van egy AMD Athlon XP 3200+ procim és a problámám vele az, hogy csak 2500+-n hajlandó elindulni. Utána olvastam az AMD Fórumain de ott semmi hasznosat nem találtam. Próbáltam Memória időzítést állítani, feszültséget emelni és mindig 200*11-ben ment most pedig csak 166*11-ben futtatom tehát 2500+ -n. Viszont egy dolgot felfedeztem... Léteznek olyan 2500+ -os AMD Athlon processzorok melyek moddolva lettek 3200+ -ra és csak írják, hogy ők ennyit tudnak pedig valójában 2500+ osok.
A konfigom: Alaplap: ASUS A7N8X-X, Videókártya: Sapphire Radeon 9800 Pro, 2*256 MB Noname (Elixir) 400Mhz (PC3200), 1*512 MB Kingston 400Mhz (PC3200), Chieftec 360W tápegység. Ha tudtok segítsetek ezzel a problémával, már kifogytam ötletekből. Vagy esetleg ha tudtok mondani BIOS beállításokat ami persze hülye kérdés látatlanban de úgy hallottam, hogy ehhez a procihoz már ''speciális'' beállítások kellenek.

Előre is köszke,

Aerius

(#2) Qru válasza Aerius (#1) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is hasonló gond volt. Vadi új 3200+, berakom a gépbe és nem 3200+ osként ismerte fel bootoláskor. Hajam téptem kb.

Aztán biosban felvettem az FSB-t 200MHz-re és láss csodát: 3200+ osként ismerte fel! :)

Egy próbát +ér, hátha nálad is ez a problem.

#nincsbennetarcsi

(#3) Aerius


Aerius
csendes tag

Ez volt a legelső amivel próbálkoztam a gép ha el is jut a Windows asztalig akkor miután el akarok indítani bármilyen programot, rögtön reboot-ol :F ... De azért köszi.

[Szerkesztve]

(#4) Atom válasza Aerius (#1) üzenetére


Atom
aktív tag

Hat ha tenyleg egy 2500+ -os 3200-on, akkor probald meg a proc feszültseget emelni. +0.05 V-al elsö lepesben. Ha ugy stabilan megy a windoz, akkor te egy 2500+ -t vettel, nem 3200-ast. Ha akkorsem, akkor passz :) Talan az alaplap nem birja.

Konfig: Már nincs

(#5) Atom válasza Aerius (#3) üzenetére


Atom
aktív tag

Hirtelen milyen oroszlanfejed lett :)

Konfig: Már nincs

(#6) nemtommi válasza Aerius (#3) üzenetére


nemtommi
senior tag

Más procit próbáltál 400MHz-es FSB-n járatni a lapodban?
Ha még nem, könnyen lehet, hogy ő a hibás.
BIOS-t frissítsél, ha úgy se menne, próbáld meg más lapban is.

(#7) Aerius


Aerius
csendes tag

Hát feszültség emelés nem segít. Más alaplapban való tesztelésre nincs lehetőségem illetve más procit sem tudok ebben a lapban de tényleg azaz érdekes, hogy a windows feláll 3200+ -n csak akkor rebootol a gép amikor valamilyen programot elindítok az alap startup programokon kívűl. De nagyon úgy tűnik, hogy kifogtam a sok hamis proci közül egyet hisz OEM változatú könnyen vehettem szart. Azt hiszem visszafogom vinni...

(#8) Tom5 válasza Aerius (#7) üzenetére


Tom5
addikt

Nálam is hasonló gondok voltak csak egy 2800+ os darabnál!Win elindult,de ha több progi futott gép restart...A fesz emelés megoldott mindent!BIOS ban minden jólvan beállítva?Mennyi feszt kap 3200+ on a proci?!2500+ os procik ''álltalában''jólbírják a húzást!Nekem is van 2 ismerősöm aki 2500+-os prociját már évek óta 3200+ on hajtja egy kis fesz emelés és jobb hűtés mellett....

(#9) Atom válasza Aerius (#7) üzenetére


Atom
aktív tag

Mennyi feszt emeltel?

Lehet, hogy az alaplap nem birja a 200 fsb-t?

Mongyuk ha nem tezstelsz mas alkatreszekkel, igen nehezen fog kiderülni.

[Szerkesztve]

Konfig: Már nincs

(#10) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Hivatalosan csak a 2.0-ás A7N8X-ek tudják a 200-as FSB-t, persze az előttiekben is benne van, de pl. Abitnál nem volt az igazi, ott is csak a 2.0 lapok vitték normálisan a 200-at.
Mondjuk az adataidbó nem derül ki, hogy milyen verzióju a deszka. Egy BIOS frissítést esetleg még megpróbálhatsz ha nem vagy még túl rajta.

Feel Good Inc.

(#11) Lortech


Lortech
addikt

Vedd vissza a memória órajelét mondjuk aszinkron 166-ra.

Thank you to god for making me an atheist

(#12) Aerius


Aerius
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, megfogok jópárat próbálni. Amúgy meg 1.75V volt a max. feszültség amit kipróbáltam. Memory Timing-okat meg fingom sincs, hogy kell beállítani mármint, hogy pontosan mely értékekre ezért hiába mondták már ^_^.

(#13) antikomcsi válasza Aerius (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Kérdezhetsz az xp klubban is, ott talán többen olvasnák.

Másrészt nézd meg a procid kódját, magyarul vedd le a hűtőt és olvasd el, mi van ráírva.

Ha ezt megtetted, közöld valamely erre hivatott topikban, és megfogod kapni a hozzá tartozó beállításokat.

(#14) t_ferenc válasza Aerius (#1) üzenetére


t_ferenc
őstag

bios frissítés megvolt?

if you fall seven times, stand up eight

(#15) Asshur válasza Aerius (#1) üzenetére


Asshur
tag

Hello

Az a kérdés,hogy a7n8x vagy a7n8x-x e az alaplapod.
Az a7n8x csak a 2.0-ás revíziótól támogatja a 400-as fsb-t,tehát ha ez előtti a lapod,akkor frissíts biost,az meg kell oldja a problémádat.
Ha a7n8x-x-ed van,az alapból támogatja a 400-as fsb-t,ha nem megy,akkor a processzor lesz a rossz.

Sok szerencsét


(a konfigodnál A7NX-van,de a hozzászólásodban A7N8X-X-et írsz...jó lenne tudni melyik a helyes)


[Szerkesztve]

(#16) Lortech válasza Aerius (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor.. CPU external freq: 200
Multiple: Auto
Memory frequency: 83%
Minden egyéb, timingseket is beleértve: optimal.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) Aerius


Aerius
csendes tag

Igen az alaplapom A7N8X-X nem sima hanem X széria. Köszike ki fogom próbálni ezeket a beállításokat. ^_^

(#18) Aerius


Aerius
csendes tag

Kösz Lortech. Így megy a processzor 3200+ -n... Egyelőre ^_^. Ki tudja mikor vágja be a durcást :) .

(#19) Lortech válasza Aerius (#18) üzenetére


Lortech
addikt

Ha az volt a probléma, amire gondolok, akkor nem lesz gond, legalábbis ha 11*166-on tényleg ment jól. Egyébként biztos menne szinkron 200Mhz memmel is, tehát a Memory frequency: 100% beállítással, ha kivennéd az egyik memóriát, mert valószínűleg nem szereti egymást a lapoddal valamelyik.

Thank you to god for making me an atheist

(#20) nemtommi válasza Aerius (#18) üzenetére


nemtommi
senior tag

Többen ajánlottuk/kérdeztük, de nemigazán válaszoltál rá:
BIOS-t frissítettél már? Esetleg menne szinkronba is.

(#21) Tomi 16


Tomi 16
őstag

Sziasztok!
Nekem is 3200+ barcim van és nekem is 2500+ indult.
De utána megnéztem a biost és akkor csak 166MHz-volt az fsb,utána pedig átálítottam 200MHz-re és egyből 3200+ volt.Én nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy ez a proci még meddig lesz jo( játékokra),és hogy tényleg egy Intel Pentium 4 3200MHz procinak felel e meg. Mert én teszteltem az enyémet és egy Intel pentium 3200-3400 között van.
Válaszotokat előre is kösszi. LIVE THE BARTON PROCESSOR. :R :R :R :R :R :R
U.I:Tomi....

(#22) nemtommi válasza Tomi 16 (#21) üzenetére


nemtommi
senior tag

Jobban függ attól, hogy milyen videókártyát használsz, és hogy mennyire vagy igényes.
Amúgy nézd meg ezeket a teszteket:
[link]
[link]

(#23) Aerius


Aerius
csendes tag

Bocs, hogy nem válaszoltam arra, hogy frissítettem-e már BIOS-t.
Igen frissítettem, legújabb BIOST-t használom tudomásom szerint.

(#24) PuFFoK válasza Aerius (#23) üzenetére


PuFFoK
tag

Nem bírta a ramokat duálba?

Amúgy nekem is volt egy ilyesmi problámám a7n8x-x-es deszkával, mindig újra indult, ha 3d alkalmazást használtam. Futass egy prime95-öt, mivel lehet, hogy hibás a proci. Nekem az volt, és ki is cserélték.

[Szerkesztve]

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#25) nemtommi válasza PuFFoK (#24) üzenetére


nemtommi
senior tag

a7n8x-x tudja egyáltalán dualban kezelni a RAMokat?

(#26) Lortech válasza nemtommi (#25) üzenetére


Lortech
addikt

Nem, mivel nem ultra400 chipset, hanem a sima.

Thank you to god for making me an atheist

(#27) PuFFoK válasza nemtommi (#25) üzenetére


PuFFoK
tag

Nem :), de mire leesett, hogy neki is az van, nem bírtam már szerkeszteni.

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#28) Aerius


Aerius
csendes tag

Teljesen mind1 skacok, már megy a Procim 3200+ -n. Tény nem 100%-osan megy a RAM-om de épp elég jó így is ^_^. Köszke mindent.

(#29) Tomi 16 válasza Aerius (#28) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hi!
Milyen alaplapod van?
És milyen memoryd?
Mert nekem is 3200+ barcim van és jol megy. Meg most cseréltem memoryt-2*512 Kingngmaxom van .Az alaplapom meg egy Abit AN7 tudod ez a gurus csak ez most szervízben van és álítólag rossz a deszkám. :O De remélem kicsrélik egy ugyn ilyenre, de ha netán nem akkor szerinted milyen lapot vagyek? :F :F
Válaszodat előre is köszi:Üdv:Tomi.........LIVE THE BARTON PROCESSOR.. :R :R :R

(#30) Asshur válasza Tomi 16 (#29) üzenetére


Asshur
tag

Hello
3200+-os Barton alá a létező legjobb alaplap szerintem az ASUS A7N8X-E Deluxe.
Ha úgy alakul hogy nem az eredetire cserélik a deszkádat,én azt vennék a helyedben.
Jól tűri a tuningot,és nagyon stabil.

(#31) Tomi 16 válasza Asshur (#30) üzenetére


Tomi 16
őstag

HI Asshur!
És ez szerinted kezeli a dual chanelt?
Mekkor teljesítmény növekedést jelent ez az AMD-nél ha Dual Chanelben vannak a memoryk? Válaszodat köszi. :R :R

(#32) nemtommi válasza Tomi 16 (#31) üzenetére


nemtommi
senior tag

A7N8X-E, A7N8X-XE kezeli
Max 5%, csak ezért nem érdemes lecserélni a lapot.

(#33) Tomi 16 válasza nemtommi (#32) üzenetére


Tomi 16
őstag

HI!
Most éppen szervíben van az AN7-sem cpu-fan nal volt gond most vagy kicsrélik vagy jóváírják.
És ha netán jóváírják akkor te melyiket ajánlod? :F
Üdv:Tomi

(#34) Asshur válasza Tomi 16 (#31) üzenetére


Asshur
tag

Nemtommi válaszolt helyettem :)

(#35) Asshur válasza Tomi 16 (#33) üzenetére


Asshur
tag

A7N8X-E Deluxe. Csakis. :Y

(#36) nemtommi válasza Tomi 16 (#33) üzenetére


nemtommi
senior tag

Asshur válaszolt helyettem :)

(#37) Tomi 16 válasza Asshur (#35) üzenetére


Tomi 16
őstag

Szevasztok!
Köszi a jo tanácsokat majd még dumálunk. :)

(#38) Tomi 16 válasza nemtommi (#36) üzenetére


Tomi 16
őstag

Köszi NEMTOMMI a tanácsokat. :) :R :) :R :) :R

(#39) Sanya válasza Aerius (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

frissíts bios-t, és menni fog.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Tomi 16 válasza Asshur (#30) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hi Asshur! :)
Ma voltam a boltban, és azt mondták hogy kicsrélik a deszkámat ugyan
ilyen ABIT AN7-re. Csak még 2-3 napot kell vele várnom hogy megérkezzen az üzletbe.
De azért köszi a jo tippeket. :)
Azt akarom még kérdezni hogy a te 3200+-ososd az 400fsb-s :F
Meg az L2-ő mennyi benne? :F
És hogy nem-e melegszik a karid? :F mert az innokat azokat gyenge hűtéssel látják el.
Üdv:Tomi...

(#41) nemtommi válasza Tomi 16 (#40) üzenetére


nemtommi
senior tag

Minden AthlonXP 3200+ 512kbyte L2 Cache, FSB400
3000+ van FSB333 és 400 is.

(#42) Tomi 16 válasza nemtommi (#41) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hi!
Nem mert 3200+-ba is van 333fsb :P
És szerintem van l2-256kb-os 3200+-os

(#43) Blade2 válasza Tomi 16 (#42) üzenetére


Blade2
aktív tag

Hogyan van az?
a 3000+ ból vagy 166x13 200x10,5
3200+ 200x11

Penge!™

(#44) Tomi 16 válasza Blade2 (#43) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hy!

Igen az én 3200+-osom 200*11 de akkor fut 2200Mhz-n :DD

(#45) nemtommi válasza Tomi 16 (#44) üzenetére


nemtommi
senior tag

Persze, mert annyi az alap frekvenciája. 11x200=2200MHz, 11x166,67=1833MHz (2500+)

(#46) Asshur válasza Tomi 16 (#40) üzenetére


Asshur
tag

Igen,a barton 200X11-en jár,alap 3200+.
Az inno GT alapon nem melegszik túlságosan a gyári hűtéssel sem,de ha húzni
akarod,akkor érdemes komolyabb cuccot tenni rá,én egy Jetart jacsh1-re cseréltem.
Itt a PH!-n olvashatsz róla tesztet,ha érdekel.
3200+-os XP-ből csak 200 fsb-s létezik,3000+-osból van 166-os és 200-as is,
ahogy Blade2 kollega le is írta(DDR,tehát kettővel szorzod hogy megkapd az effektív órajelet).

(#47) Tomi 16 válasza Asshur (#46) üzenetére


Tomi 16
őstag

Próbáltad már a Most Wantedet? :F
Ha igen akkor hogy ment? :F

(#48) lomposs válasza Tomi 16 (#47) üzenetére


lomposs
csendes tag

Heló-heló! Eddig csak olvasgattam a hozzászólásaitokat, de ezek a problémák azt hiszem mind eltörpülnek az enyém mellett. Őszintén szólva ez a dolog már hónapok óta húzódik, elég hosszú, de azért elmesélem hátha valaki tudna segíteni, vagy már találkozott hasonló problémával. Kb. 1 éve vettem AMD Barton 3200+ procit, és egy ASUS A7N8X-Deluxe alapba került, mellette 1024 DDR, egy ATI Radeon 9550XT. A proci soha nem volt húzva! Úgy fél évig gond nélkül működött, de aztán elkezdett hibaüzenetek nélkül az asztalra ugrani mindenféle progiból. MediaPlayer, Office, Játék, mindegy volt neki. Aztán elvégeztem egy formatot a gépen, gondoltam segít. Ló***t. Ezután súlyosbodott a helyzet, és már inkább merevre fagyott a rendszer. Ha 3200 helyett visszabutítom 1000mhz-es órajelre, akkor viszonylag stabilan el lehet használni, de abban a pillanatban h alap órajelen használod újra merevre fagy, kb. 10 percen belül.

Hardware cserék: DDR, Alaplap, HDD - egyik sem segített (mondjuk csak tapogatózás volt)

Ami letaglózott: a Prime 95-re azt mondja, hogy sajnos képtelen torture tesztre.

Bocsa a hosszú esóért, de azért hátha valakinek támad valami mentőötlete.

CSÍRSZ!

(#49) Tomi 16 válasza lomposs (#48) üzenetére


Tomi 16
őstag

Hy!
Szerintem a proci hűtővel lesz a gond.
Nézd meg hogy hány fokos a procid ha 3200+ megy vagy ha 1000MHz-val kevesebben üzemelteted.
Ha nagyon melegszik akkor szerintem pasztázd ujra.(de ez csak egy tipp a sok közül).
Majd biztos segítenek neked. ;)
Ja és milyen hűtőd van rajta? :F

(#50) Don Toni válasza lomposs (#48) üzenetére


Don Toni
csendes tag

Hy ! Én is tapasztaltam korábban ilyet, de az azért volt mer a proci elérte (full terhelés alatt) a ''bűvös'' 50c fokot .(ill. a fölé ment !) Hibázott, nem volt stabil stb... Gép darabokra, bios reset, proci letakarít újra paszta, gép össze és violá ! minden ok !
(mondjuk a hűtéssel még mindíg gonjaim vannak .... ha tud valaki ajánlani valami komolyabb hűtőt az + köszönném !) :)

'' Az életnek van a legjobb grafikálya ! ... csak el van ba**va a játék menet...! ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.