Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:13

LOGOUT.hu

Alcor Access O819M Táblagép
Frissítve: 2015.09.27
Frissítés oka: új firmware + ROOT

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) xtend


xtend
senior tag

Üdv mindenkinek!
Mivel ez a tab kezd egyre jobban elterjedni és saját topikja sem volt (no meg szvsz nem gagyik közé sorolható), ezért csináltam neki egy topikot.
Itt oszthatjátok meg egymással a tabbal kapcsolatos meglátásaitokat, tapasztalatokat, gyengeségét, erősségét, stb.

[ Módosította: mukibuci ]

(#2) Faterkam válasza xtend (#1) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem biztos, hogy ez a legjobb hozzászólás lesz, de ezt is érdemes elolvasni. Ő a saját véleményét osztja meg, tehát tudja miről beszél :/

Én is a hardver miatt szemezek vele, de elbizonytalanodtam most :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#3) xtend válasza Faterkam (#2) üzenetére


xtend
senior tag

Persze, ennek a topiknak nem is az a lényege, hogy "mindenáron ezt vedd", mivel nincs hasznom belőle, hanem, hogy megosszuk egymással a gép tulajdonságait!

Bár ehhez hozzátenném, hogy a Samu Tab S 10.5 tabom is műanyag mégis 160k, de speciel engem ez nem zavar mindaddig, amíg nem kezd el ropogni vagy ilyesmi :)

(#4) Faterkam válasza xtend (#3) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont ez az, műanyag és műanyag között is van óriási különbség! Csalogassuk át az igazi tulajokat és írjanak le bármit, mert 50eFt környékén nem tudom milyen min. 2Gb rammal rendelkező gépet vegyek :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#5) Láng Tibor


Láng Tibor
tag

Sziasztok. Nem az a baj vele hogy műanyag hanem hogy GYENGE műanyag.Már majdnem hajlékony.Persze ez nem fog senkinek sem feltűnni mert ugyebár ki hajlítgatja a készüléket?Kaptam rá egy szoftverfrissítést ami már tartalmazza az uj tárhelyfelosztást.

[ Szerkesztve ]

(#6) Láng Tibor


Láng Tibor
tag

Itt egy quadrantos kép is

(#7) Faterkam válasza Láng Tibor (#5) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor összességében egyben van a cucc, hardveresen erős, de az anyaghasználat silány :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#8) xtend válasza Láng Tibor (#5) üzenetére


xtend
senior tag

Erre mondják azt, hogy minden nem lehet tökéletes. Valóban igaz, gondolom senki sem hajtogatja össze a tabletjét :)
Ezen kívül más negatívum? A hardver tényleg az elvártakat hozza? Kijelző élessége, felbontása jó vagy rossz? Játékokat, HD filmeket fullon viszi? Ezekre lennék én kíváncsi, mert ha ezek összességében mind jók, akkor szvsz a gyenge műanyag megbocsájtható, főleg, hogy már 50k alatt megkapod ezt a tabot.

Itt jegyezném meg, hogy van az Alcor-nak olyan tabja is, aminek fém a hátlapja, de az meg a wifi jel erősséget tolja le majdnem 0-ra!

(#9) Láng Tibor válasza xtend (#8) üzenetére


Láng Tibor
tag

Wifi tökéletes.Samsung s4 minim van ahhoz mérve erősebb jelet produkál.Filmekkel sincs semmi gond simán viszi a nagyfelbontásu vidiket.Én mxplayert használok eddig semmi gond nem volt.

(#10) xtend válasza Láng Tibor (#9) üzenetére


xtend
senior tag

Antutu és a Quadrant értékek is kiválóak. Nekem a Tab S 10.5 ami 3GB memóriás produkál antutuban 35000 pont körül és az nem 50.000 HUF hanem 3x annyi :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Láng Tibor válasza xtend (#10) üzenetére


Láng Tibor
tag

Meglepően nagyon jó kis gép.Szerintem ha majd az xda-n csinálnak rá valami használható romot lesz ez még jobb is.Szerintem a memória pontszámai kevesek még azon biztos lehetne egy kicsit finomhangolni.Remélem lesz ilyen bár nemsok esélyt látok rá.Ilyen kinai tablethez tudtok esetleg olyan rootoló programot amivel után egyszerű unrootolni?

(#12) xtend válasza Láng Tibor (#11) üzenetére


xtend
senior tag

Nem tudok. Én nem szoktam mókolni a cuccaimat, mert utána általában elsz@ródik az egész (mint ahogy sok telónál olvastam ezt a fórumban, hogy utána már nem volt az igazi, még úgy se, ha visszarakta rá az eredetit). Nem a gari miatt nem rootolom, hanem azért mert nincs rá szükségem :)

(#13) Láng Tibor


Láng Tibor
tag

Valamiért a most wanted nem akar elindulni hibával leáll de nem irja mi a gond. A Modern Combat 4- Zero Hour-t fogom most kipróbálni ugy láttam az elég szép játék kiváncsi vagyok megy-e.Majd linkelek róla egy videót ha valakit érdekel megnézhesse milyen.

(#14) xtend válasza Láng Tibor (#13) üzenetére


xtend
senior tag

Amikkel próbálod az legális Play Áruházas játékok, vagy feltört torrentről lehúzott? Mert azok szoktak általában hibával el sem indulni vagy leállni :)
Próbáld ki az Asphalt 8-at full beállításokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Láng Tibor válasza xtend (#14) üzenetére


Láng Tibor
tag

Torrentről töltöm a játékokat.A most wanted is onnan van és a telefonon ment szerintem ott a más valami lehet a probléma.A modern combat 4 is hiba nélkül megy.Aki szereti az fps játékokat azoknak kötelező darab.Az autóst is kipróbálom kiváncsivá tettél.

(#16) Faterkam válasza Láng Tibor (#5) üzenetére


Faterkam
addikt

A Szoftverfrissítésnél be kellett vinned a szervizbe, vagy leszedte a tab a netről :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#17) Láng Tibor válasza Faterkam (#16) üzenetére


Láng Tibor
tag

Szervizbe ment de ugy hogy ők küldtek érte futárt és két napon belül vissza is kaptam.Nagyon késségesek és gyorsak voltak.Miskolci vagyok szerviük meg csak pesten van.

[ Szerkesztve ]

(#18) Faterkam válasza Láng Tibor (#17) üzenetére


Faterkam
addikt

Ja igen, tényleg! Írtad is az Androidos topikba már! :R

Néztem a szerviz címét, mondjuk én ha megvenném, akkor szerintem bevinném ;)

A szerviz átvevőhely elérhetősége:
AlcorDigital szerviz átvevőpont
1095 Budapest Mester utca 22.
Nyitva tartás: Hétfőtől – Péntekig, 9 – 17 óra között

Szerviz átvevőpont:
Telefon: +36 1 216 6592

Szerviz:
Mobil: +36 20 500 8080 (Hétfőtől – Péntekig, 9 – 16 óra között)
E-mail: szerviz@alcordigital.hu

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19) xtend válasza Faterkam (#18) üzenetére


xtend
senior tag

Nekem azt írták emailben, amit az első hsz-be írtam is, hogy az oldalra is kifogják rakni a firmware frissítést (ami eddig nem történt meg).

(#20) Faterkam válasza xtend (#19) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezért kérdeztem rá, mert az oldalán nincs fent. Más tableteknél, meg található új Firmware :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#21) Faterkam válasza Láng Tibor (#17) üzenetére


Faterkam
addikt

Jaj még egy dolog, a másik topikba írták, hogy a töltéssel is gondok voltak bekapcsolt állapotban. Mint kiderült, a hozzáadott kábel volt a ludas! Nálad ilyen gond nem volt?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#22) Láng Tibor válasza Faterkam (#21) üzenetére


Láng Tibor
tag

Semmi probléma nincs töltésnél a gyári töltőjét használom.(kopkopkop)😀

(#23) Faterkam válasza Láng Tibor (#22) üzenetére


Faterkam
addikt

:R
Mennyi idő alatt töltődik fel teljesen? 5-6 óra?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#24) Láng Tibor válasza Faterkam (#23) üzenetére


Láng Tibor
tag

Na ez jó kérdés mert még sosem merítettem le annyira hogy teljes töltés keljen.Ha egyszer lesz ilyen megirom😁.Este mindig rajta hagyom a töltőn meg ha 50% alatt van akkor is töltőre teszem.Szeretem ha van benne kraft mert sosem tudni mikor szólít el a kötelesség.

(#25) Faterkam válasza Láng Tibor (#24) üzenetére


Faterkam
addikt

Értem, várjuk a további észrevételeidet tovább! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#26) adrian94


adrian94
őstag

Milyen ez a tab ? megéri az árát ? újabb android jön ki majd később rá ? sd kártyára lehet pakolni appokat, játékokat vagy csak filmek, zenék, képek mennek rá ?

(#27) xtend válasza adrian94 (#26) üzenetére


xtend
senior tag

Ugyan nincs ilyen gépem de szerintem igenis megéri az árát főleg ha a küllem nem annyira számit de a belső annál jobban. Az 1hszben írtam is hogy az Alcornak fontos a terméktámogatás úgyhogy arra törekednek hogy mindig legyen elérhető frissítés ha szükséges (magyar a cég amúgy). App függő hogy mit lehet átpakolászni sd kártyára és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#28) adrian94 válasza xtend (#27) üzenetére


adrian94
őstag

Értem.azt esetleg tudod, hogy jelenleg 4.4 van rá vagy esetleg van már újabb is ? lehet a tabot telefonként is használni ugye ?

(#29) Láng Tibor válasza adrian94 (#28) üzenetére


Láng Tibor
tag

Lehet telefonként használni és 4.4.2 es android van rajta.

(#30) adrian94 válasza Láng Tibor (#29) üzenetére


adrian94
őstag

Köszi :)

(#31) xtend válasza adrian94 (#30) üzenetére


xtend
senior tag

Az 1 hsz-be ez is le volt írva :P

(#32) adrian94 válasza xtend (#31) üzenetére


adrian94
őstag

Igen utána észre vettem :U

(#33) adrian94 válasza Láng Tibor (#29) üzenetére


adrian94
őstag

A képe milyen a tabnak ? szép éles vagy pixelesebb ? kamerája ? edigital oldalon nézem és ott nem írják, hogy támogatja-e a Flash 10.1-et .. nincs alapból rajta ? le kell tölteni külön egy appot ? össze hasonlítottam egy O719R-el és abban van 10.1.. illetve abban van H.264 videólejátszás.. a O819M-ben nincs .. az mi lenne ? illetve sima sim kártya megy bele ?

[ Szerkesztve ]

(#34) Láng Tibor válasza adrian94 (#33) üzenetére


Láng Tibor
tag

Szép éles képe van.Azt hogy mit támogat vagy mit nem minden csak rajtad mulik hogy mit telepitesz rá.Teszel fel egy vlc-t vagy egy mxplayert és lejátszik mindent.a Kamerája nappali fénynél türhető minőség sötetétben már......De szerintem egy tablet nem fényépkészitésre való aki ezzel akkar képet csinálni nem ebben az árkategóriába keresgéljen.

[ Szerkesztve ]

(#35) Faterkam


Faterkam
addikt

Az akku időről jó lenne valami infó! Mennyit tud menni egyfolytában vajon :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#36) xtend válasza adrian94 (#33) üzenetére


xtend
senior tag

Az edigitálon valamiért majd minden tabhoz írják a flash 10.1 valójában pedig az Adobe már rég nem fejleszti a flasht androidra! Természetesen rá lehet tölteni az utolsó adobe flasht és flash képes böngészővel használhatod pl dolphin browser.
Le tudja játszani az x264 kódolású tartalmakat max a gyári filmlejátszóval nem.

(#37) adrian94 válasza xtend (#36) üzenetére


adrian94
őstag

Köszi :)

Valaki rendelkezik még ezzel a tabbal Láng Tibor kollegán kívül ? :) Én a héten veszem / venném meg, de biztosra akarok menni, hogy jó döntést hozok :) 50.000 ft-ig ez most a legjobb választás nem ? ennél nincs erősebb gép jelenleg ami 50.000 ft és nem több ?!

Hol érdemes meg venni ezt a tabot ? Mindenhol 1 év gari van rá ?

[ Szerkesztve ]

(#38) xtend válasza adrian94 (#37) üzenetére


xtend
senior tag

Igen, mindenhol 1 év gari van erre a készülékre!
Olyan helyen vedd ahol ki tudod próbálni a megvétel előtt. Mivel az Alcor Kínában gyártatja le a tabokat és ha jól tudom, itthon már "csak" a márkajelzés kerül rá, ezért nem nagyon van MEO v. selejtszűrés, így már többen mondták, hogy az első készülék sz@r volt, de a második már tökéletes.....meg csinálhatnák úgy is, hogy mindenkinek elsőre jó legyen :) Bár ez az eset természetesen nem mindegyik vásárlásnál történik meg :)

[ Szerkesztve ]

(#39) adrian94 válasza xtend (#38) üzenetére


adrian94
őstag

Edigital-nál veszem akkor szerintem :)

Ha esetleg ott veszem és megnézem ott helyben, de nem veszek észre semmi hibát rajta csak utána mikor már haza hoztam és használtam jó pár napot akkor is ki cserélik ?

Neked is van ilyen tabod ? :)

(#40) xtend válasza adrian94 (#39) üzenetére


xtend
senior tag

12 hónap rá a gari, tehát abba belefér a jó pár nap is :)
Meg ha helyben veszed, akkor ezeket nyugodtan megkérdezheted, hogy mennyire szokott ezekkel a készülékekkel baj lenni, sokan visznek-e vissza belőle, stb, stb.

Nem nekem nincs ilyen tabom, de ezt akartam venni és elég sok mindent olvasgattam utána és jó pár levelet is váltottam az Alcor-ral!

[ Szerkesztve ]

(#41) adrian94 válasza xtend (#40) üzenetére


adrian94
őstag

Ezt veszed vagy valami mást ? :)

(#42) Faterkam


Faterkam
addikt

Ezt a tesztet nem lehetne belerakni az 1. hsz.-be :F Ja és a linkeket linkesíteni ugyanott?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#43) xtend válasza Faterkam (#42) üzenetére


xtend
senior tag

Nem vagyok moderátor vagy staff, úgyhogy nem tudom szerkeszteni az 1. hsz-t!

(#41) adrian94
Nem ezt veszem, mert már múlt hónapban vettem egyet, mert lejárt a hűségem t-mobilnál és Tab S 10.5-öt ki tudtam hozni kamatmentes részletre! Ha nem járt volna le a hűségem, akkor már én is egy ilyen tab tulaja volnék :)

(#44) adrian94 válasza xtend (#43) üzenetére


adrian94
őstag

Értem :)

Azzal is jól jártál :) Én is néztem de elég drága :)

(#45) Ramius


Ramius
őstag

Nekem is ilyen van, elsőre én is hibásat kaptam. Kijelző bal alsó sarka egy fehér paca volt, annyira átütött a háttérvilágítás. 3 óra múlva már vittem is vissza, és szó nélkül ki is cserélték (edigital). A mostani már jó, csak a töltője szar :D Vagyis a 2 amperesnek hazudott töltő 1.2-nél már zúg, szóval gyanítom a maximumon van. A kábelről meg ne is beszéljünk. De mivel fillérekből orvosolni lehetett, megoldódott.
Egyébként aksija jó, óvatos használattal 2 nap simán, de már 3-at is kibírt, játék persze lehúzza gyorsan. Kijelző szerintem szép, a kamera olyan amilyen. Nem ezzel kell fényképezni és kész. Negatívumot egyedül a hangjára tudok mondani. Halk, dobozhangú, fika hangszórója van, amit jó eséllyel el is takarok, ha állítva tartom, két kézzel.
Mindent összevetve én bátran ajánlom megvételre :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#46) Faterkam válasza xtend (#43) üzenetére


Faterkam
addikt

Viszont TE nyitottad, és szerintem kérheted a módosítását ;) :K

(#45) Ramius: :R
A hangjára Láng Tibor is panaszkodott, akkor ez ilyen sajnos. Minden nem lehet tökéletes! De összességében ezekszerint vállalható alternatíva! Köszönjük a tapasztalataidat! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47) adrian94 válasza Ramius (#45) üzenetére


adrian94
őstag

Tok van hozzá ? Ha igen akkor milyet vettél hozzá ? :)

(#48) Ramius válasza adrian94 (#47) üzenetére


Ramius
őstag

Gyári csomagban nem adnak. Egy cipzáras puha case logic-ot vettem, de keresek egy másikat is amit a hátlaphoz lehet rögzíteni és védi a kijelzőt. Még nem találtam megfelelőt.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#49) adrian94 válasza Ramius (#48) üzenetére


adrian94
őstag

A case logic mennyibe került ? valami szilikon tokot lehet hozzá kapni ?

(#50) Láng Tibor válasza Ramius (#45) üzenetére


Láng Tibor
tag

Végre valaki akinek ilyen van.Szerintem nagyon jó választás.A tesztben nem esik szó a játék teljesitményröl pedig az sem egy utolsó szempont.Gyakorlatilag még nem találtam olyat ami megakasztaná.A nagyfelbontású videókat is szépen lejátsza.Igy két hét után is azt mondom hogy nagyon szuper kis gép leszámitva azt hogy siralmas a hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.