Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Akadozik az adsl -mit tegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Sziasztok!

Axelero ADSL-re váltottam Axelero Dual Isdn-ről, ami korábban teljesen jól ment. De most az ADSL akadozik, tehát néha teljesen jól/gyorsan megy, néha meg hosszú másodperceket kell várni, hogy csináljon valamit. Nem arról van szó, hogy beleassul a net vagy ilyesmi, egyszerűen a modemig el sem ér az utasításom, tehát rákattintos egy linkre vagy beírok egy (jó) url-t és semmi. Aztán sokadik próbélkozásra minden oké és gyorsan jön az adat. A modem és a szovtvere elméletileg jó, hiszen mindenki ezt kapja a matávtól. IE6 van fönn. És az Isdn-nel most is jól megy. Mi lehet a gond? A Matáv/axelero a hülye vagy nálam nincs valami rendben?
Köszi.

(#2) Zoltán válasza Zoltán (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Minden honlappal csinálta már, tehát nem azzal van gond. Azóta rossz amióta be van kötve, kb 1 hete.

(#3) steveetm válasza Zoltán (#1) üzenetére


steveetm
őstag

Próbáld meg hogy ip alapján nézel meg oldalakat, lehet a nameserverük haldoklik, azért lassúl be az elején.
Üdv.: steveetm

(#4) Zoltán válasza steveetm (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Minden létező honlappal csinálta már, hogy egyik pillanatban jó, a másikban nem. Azonkívül van, hogy elindítom azIE6-ot és a böngésző ugyan feljön de nem csatlakozik a netre, pedig kellene neki. Sokszor egyébként jól meg is csinálja, tehát csatlakozik.

(#5) Zoltán válasza Zoltán (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Tessék most is rányomtam az előbb az ''OK''-ra és eltelt 10 másodperc mire végre csinált valamit. A modem nem is villogott addig, szerintem el sem jutott addig a kattintásom.

(#6) Zoltán válasza steveetm (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyébként köszi, hogy ebben a kérdésben is próbálsz segíteni...

(#7) ZoCso válasza steveetm (#3) üzenetére


ZoCso
senior tag

Ezt nem hiszem, nekem is Axelero ADSL van itthon, és nincs vele probléma.
Valamilyen beálltási probláma lesz a PC-n. Lehet hogy a modem beállítás zavar be. Meg kellene próbálni a modemes kapcsolatot megszüntetni, az ADSL-t meg újratelepíteni.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#8) steveetm


steveetm
őstag

Lehet hülye kérdés, de ugye minden szűrő fennvan a sima vonalak elött? Mer nálam akkor tud lehalni az adsl, ha az egyik olyan telót használják aminél nincs szűrő(bár nem valószínü hogy e a gond, mer mint mondtad tök spontán csinálja csak...)

Sima dialupot már használtam adsl el párhuzamosan, akkor mindkettő jól ment eccerre, ettől még lehet nálad az isdn bezavar.
Üdv.: steveetm

(#9) e-biza


e-biza
őstag

én enternetes vagyok és álam kb 3 napja csinálja, hogy megy 67kval a letöltés, egyszercsak megáll, vár egy kicsit, leesik 20-ra és ujra megy. én windowsra gondolok, lehet megzavarta, hogy kivettem egy realtek-et és belenyomtam egy intelt hálokártyát? raktam bele másik realteket u.ugy xaraxott. nincs5eltem,nem akarok új windows feltenni most raktam 3 napja pont :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#10) lesaux válasza Zoltán (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Win98-ad van?
MTU-t kéne szerintem beállítani.

(#11) e-biza válasza e-biza (#9) üzenetére


e-biza
őstag

nálam xp, routeremnek az mtu-ja 1492 :) másik gépen nincs ilyen jellegü probléma.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#12) Atlantis válasza Zoltán (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

NÁlam is csinálja a mocsok, szerintem a szolgáltató szrakodik néha.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) Zoltán válasza lesaux (#10) üzenetére


Zoltán
őstag

Mi az az MTU?

(#14) Zoltán


Zoltán
őstag

Realtek IRQ-ját átállítottam, hogy ne osztozzon máson, de így is akadozik.

(#15) Zoltán válasza ZoCso (#7) üzenetére


Zoltán
őstag

Az ISDN-t javaslod kivenni?

(#16) Zoltán válasza steveetm (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

Milyen szűrő?

(#17) lesaux válasza Zoltán (#13) üzenetére


lesaux
veterán

Talán valami Maximum Transfer(able?) Unit.
Próbáld levenni 1452-re.

(#18) Zoltán válasza Atlantis (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

Az a baj, hogy nem ''néha'' , hanem rendszeres.

(#19) Zoltán válasza lesaux (#17) üzenetére


Zoltán
őstag

Jó, de hol találok ilyet? Win98Se, Realtek hálókártya, WINDSL szoftver, a Matávtól.

(#20) Zoltán


Zoltán
őstag

ilyenkor, mikor akadozik a tálca jobb oldalán a 2 kis zöld monitor néha felvillan egy kicsit, de más nem történik. Aztán eltelik sok vagy kevés másodperc és megy tovább.

(#21) lesaux válasza Zoltán (#19) üzenetére


lesaux
veterán

Fejből nem tudom. Egy picike segédprogrammal beállítható, ha nagyon nem találod sehol.
Ugye, a kártyádnak van egy fix IP-címe? Mert az kéne, ha nem akarod, hogy bootoláskor keresse a szervert a gép, és emiatt tököljön vagy fél percet.
Most el kell mennem, de majd jövök.

(#22) ZoCso válasza Zoltán (#15) üzenetére


ZoCso
senior tag

Igen, sőt az egész modemes hálózati részt eltávolítanám.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#23) Zoltán válasza lesaux (#21) üzenetére


Zoltán
őstag

nincs fix ip, tököl is kb +20 másodpercet bootoláskor.

(#24) Zoltán válasza ZoCso (#22) üzenetére


Zoltán
őstag

Lehet, hoyg megpróbálom, bár direkt nem akartam kiszedni addig, míg nem megy jól az adsl.

(#25) steveetm válasza Zoltán (#16) üzenetére


steveetm
őstag

adsl nél minden telfon elé be kell hogy aplikáljanak egy un. low-pass filert, ugyanis ha ezt nem teszik, ''behallaccik'' az adsl a telefonba, recseb, stb, és ezzel az adsl-t is leakasztja.
Ha nálad nincs, akkor még az lehet, hogy ahol bejön a telefonvonal, kettébontottál a vonalat, és onnan megy közvetlenül egy az adsl hez, a szürt vonal pedig a telókhoz.
Üdv.: steveetm

(#26) ZoCso válasza Zoltán (#24) üzenetére


ZoCso
senior tag

XP alatt nem próbáltad még? Szerintem megérne egy próbát.
Mikor szeptemberben bekötötték az ADSL-t, azon a gépen, amelyiken korábban modem volt telepítve, nem tudtam Win98 alatt az ADSL-t beállítani. Egy másik gépen, miután letöltöttem az Axelerotól a megfelelő programot, egyből sikerült.
Szerintem Win98 alatt a modem és az ADSL nem szereti egymást.
Jelenleg routeren keresztül csatlakozom, az intézi a feljelentkezést.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#27) Zoltán válasza steveetm (#25) üzenetére


Zoltán
őstag

Úgy látom kettébontott megoldás van itt.

(#28) Zoltán válasza ZoCso (#26) üzenetére


Zoltán
őstag

És mi volt az a megfelelő progi?

(#29) Zoltán válasza ZoCso (#26) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát, ha igazad van, akkor egyszerű lesz a megoldás, csak kiszedem a fölösleges ISDN kártyát, letelepítem a tartozékait. De egyszerűen nem fér a fejembe, hogyan veszhetnek össze, nem is egy IRQ-t használnak, stb...

(#30) Zoltán


Zoltán
őstag

Nna.... nem így szerettem volna fanatikus taggá válni...

(#31) twollah válasza Zoltán (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Tipikus ADSL + w!n hiba.

A megoldas:

Bemesz a vezerlopultba, es elinditod a halozat nevu programot.
Ott kivalasztod a TCP/IP -> blablabla (itt a halokartyad neve kell, hogy alljon) csatolot.
Kapsz egy ablakot a kovetkezo felirattal: TCP/IP tulajdonsagai.
Raboksz az IP-cim fulre.
Kijelolod az IP-cim megadasa pontot, es a kovetkezoket irod be:
- IP-cim: 192.168.1.1
- Alhalozati maszk:255.255.255.0
Majd ok.

(#32) twollah


twollah
nagyúr

Ha van kedved hozza akkor felrakhatsz a gepre kulonbozo Net gyorsito progikat, parat ki kell probalni, hogy melyik az amelyik neked a legjobb.
En az Internet Turbo 2003at hasznalom, es nekem mukodik.

(#33) ZoCso válasza Zoltán (#28) üzenetére


ZoCso
senior tag

WinDSL, ha jól emlékszem. Telepítettem és megcsinálta a megfelelő beállításokat.
Sajnos nem adták az ADSL modemmel, le kellett tölteni az Axelerotól.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#34) ZoCso válasza Zoltán (#29) üzenetére


ZoCso
senior tag

Windows98:F:F:F

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#35) Zoltán válasza twollah (#31) üzenetére


Zoltán
őstag

Megcsináltam, de bootolás után kiírta, hogy ütközik ezzel: Itt egy hosszú betű és szám kombináció volt, nem hasonlított ip címre. TEhát nem ment, visszaállítottam autómatikus ip-re. De mi lenne ha más ip-t állítanák be mint amit javasoltál?

(#36) Zoltán válasza ZoCso (#33) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen Én is ezt használom, nekem adták.

(#37) Zoltán válasza twollah (#31) üzenetére


Zoltán
őstag

Az Axelero-s DNS van még beállítva a WinDSL telefonos hálózatban.

(#38) Zoltán válasza twollah (#31) üzenetére


Zoltán
őstag

Most megadtam egy másik ip-t, ott ahol javasoltad: 150.150.150.1 , Alhálózati maszk: 255.255.255.1 Így most megy, most tesztelem, hogy így is akadozik-e.

(#39) Zoltán


Zoltán
őstag

Egyébként az ipconfig is ezt írja ki az Ethernet 1 csatolóhoz, de kiír egy Ethernet 0 csatolóhoz is ip.t meg maszkot, meg átjárót, de az nem tudom mi. Talán az ISDN kártyám? De annak azthiszem nem ezek az értékei.

(#40) lesaux válasza Zoltán (#35) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor 192.168.1.1 helyett legyen 192.168.1.100 például. Ez hasznos lesz.
Az MTU-t nálam a tárcsázóprogram Advanced füle alatt lehet állítani, de ez datanetes. Axelerós alatt nem tudom, hol.

(#41) lesaux válasza Zoltán (#38) üzenetére


lesaux
veterán

Ne legyen 150.150.x.x, mert az nem belső IP.
10.1.x.x
vagy
192.168.x.x
vagy
172.24.x.x

(#42) Zoltán válasza lesaux (#40) üzenetére


Zoltán
őstag

Miért pont ezek a jók? Ugyértem, hogy Te is majdnem ugyanazt javasoltad mint Twollah?

(#43) Zoltán válasza lesaux (#41) üzenetére


Zoltán
őstag

Ja jó.

(#44) Zoltán válasza lesaux (#41) üzenetére


Zoltán
őstag

x-ek helyén mi lehet?

(#45) Zoltán válasza lesaux (#41) üzenetére


Zoltán
őstag

Egyelőre úgytűnik, hogy így most jó! Köszi nektek!!

(#46) lesaux válasza Zoltán (#44) üzenetére


lesaux
veterán

2-től 254-ig asszem bármi.
192.168.1.15 pl. jó lesz biztos.

(#47) lesaux válasza Zoltán (#45) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor jó! :DDD

(#48) twollah válasza lesaux (#40) üzenetére


twollah
nagyúr

Az MTU az altalaban minden ADSL szolgaltatobal azonos, es altalaban 1492 szokott lenni.

(#49) lesaux válasza twollah (#48) üzenetére


lesaux
veterán

Kivéve amikor nem jön be 1-2 oldal vagy szaraxik a rendszer, és akkor érdemes megpróbálni 1450-nel. Vagy 1452-vel, ezt már sajna nem tudom.

(#50) twollah válasza lesaux (#49) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor biztos bennem van a hiba, mert eddig minden esetben mukodott ez az ertek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Akadozik az adsl -mit tegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.