Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit th7 ii help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Van egy Abit TH7-II alaplapom, és hozzá egy P4 1.6A 2.0 GHz-en. A rendszer nem indul el elsőre csak reset után. Vagy még akkor fagy le közvetlenűl amikor bekapcsolom(már a monitort se kapcsolja fel), vagy akkor amikor a Win98 elkezd betölteni(kimerevedik a kép). Lehet hogy attól van hogy kevés feszkót kap?
De a feszültséget nem bírom 1.625-nél magasabbra emelni.

Kérelek segítsetek!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#2) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Ha frissítenék a BIOS-on az esetleg segítene(fagyás, voltemelés)???
:(

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#3) szentesb


szentesb
csendes tag

Hi!

Ez a hiba a TH7-en a régi verziójú BIOS-okkal jelenkezik. Ilyenkor az alaplapi diagnosztikai cucc megakad 26-nál és csak reset után indul el. Valami olyasmi magyarázat van rá, hogy a proci nem kapja meg a szükséges feszülséget hideg inditásnál, mert azt a BIOS mahinálja. Lehet, hogy rosszul magyaráztam el, de ezt a hibát az újabb bios-ok javitják, azokkal egészen 1.7V-ig lehet állitani a feszkót, de itt is megmarad az a hiba, hogy a lap a beállított értéknél 0.5-1V-al kevesebbet ad a procinak, mint amennyi kellene neki. Ezzel együtt kell élni, ez TH7 feature, többet kell neki beállitani, ha nem stabil a proci. Szóval meg kell flashelni a lapot a legújabb BIOS-al, utána már csak nagyon ritka esetekben fordul elö, mint pl nálam a szutyok PCI-s modemem miatt, ha túlhúzom, akkor néha ezt csinálja.

Béla

(#4) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Valaki esetleg segítene, mert befordulok mint Maca.Hary!!!:DD

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) szentesb


szentesb
csendes tag

Mielött befordulsz, azért nyomhatnál egy reload-ot...

(#6) Hacked_4025 válasza szentesb (#3) üzenetére


Hacked_4025
csendes tag

Áldom az eszedet! Már kezdtem elszomorodni, hogy senki sem segit. A géppel már az erkélyen álltam, amikor megkaptam a válaszodat!
Van hozzá új driverem:2002.07.11-ei!Még egyszer köszönöm!;))

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#7) Hacked_4025


Hacked_4025
csendes tag

Ezt elrontottam: :))

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) Hacked_4025 válasza szentesb (#5) üzenetére


Hacked_4025
csendes tag

Már a siránkozást befejeztem, amikor megjött a tiz pontos válaszod!!!;]

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#9) szentesb


szentesb
csendes tag

Szivesen.
Ha a BW-sre gondoltál, akkor ö a legfrisebb. Nekem mondjuk még BF-es van/volt benne, de csak a sanyarú net helyzetem miatt :((
Béla

(#10) Hacked_4025 válasza szentesb (#9) üzenetére


Hacked_4025
csendes tag

Küldöm E-mailben!!!:D

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) Hacked_4025 válasza Hacked_4025 (#10) üzenetére


Hacked_4025
csendes tag

Mission Complete!!!:DDD Mára befejeztem, mert BIOS-t kell cserélnem. Köszi még egyszer. Na Hali!:P

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#12) violin98


violin98
tag

Csak van még egy gond. Felraktam optthon egy progit, nevezetesen a CPUCool-t. Hát olyan szerencsésen sikerült, hogy most már minden indításkor riaszt.
Nem tudom mi lehet a probléma, de bekapcsolás után , ahogy a gép ellenőrzi az IDE eszközöket, utánna azonnal megszólal a speaker és riaszt, mintha túlmelegedett volna a CPU. Egészen addig tart, ameddig fel nem áll a Windows, és el nem indítom a Hardware Doctor-t. Ez a program szerint minden megfelelően működik és ez állítja le a sípolást.
Az alaplap ABIT TH7-II. Akkr kezd sípolni,amikor az alaplapon a számláló 75-nél jár, majd felszalad egészen FF-ig.
Próbálkoztam BIOS frissítéssel, a progit(CPUCool) levettem, amit találtam azt kivettem a Registry-ből, CMOS-t töröltem, Vinyót formáztam, de egyenlőre kifogytam az ötletekből. A gép egészen addig vinnyog, amíg el nem indítom a Hardware Doctor-t. Ha valakinek van épkézláb ötletem, kérem segítsen! :O

(#13) violin98


violin98
tag

Plííz help mí!:O

(#14) violin98 válasza violin98 (#13) üzenetére


violin98
tag

Látom nagy volt az érdeklődés, de azért megírom mire jutottam. A BIOS-ban kikapcsoltam a riasztást, ha megáll a ventillátor. (Valószínűleg azt érzékeli hogy leállt a CPU cooler, valahogy egy másik helyet figyel). Így nem riaszt. Viszont ha a hőmérséklet felmegy 65 fok-ra, akkor riaszt, sőt ha eléri a 70-et akkor leáll.
Akko erről ennyit!:))

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit th7 ii help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.