Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3001) Probiker válasza antikomcsi (#3000) üzenetére


Probiker
aktív tag

Az elüző NF7 S alaplapomban csak egy 1800+os Palomino volt.
Kiváncsiságbol átállítottam a szorzóját, ha jól emléxem 1el kisebbre és utána se kép se hang :( (persze bios reset is megvolt mitom én már hány 100szor de nemhasznlt :(
Azt az alaplapot már próbáltam 1600+os Palominoval és ezzel a 2500+os Bartonal de egyikel sem indult el! :(
Ez kb. 3hónapja volt, azóta vettem egy másik NF7-et Barcival :)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3002) Probiker válasza antikomcsi (#2999) üzenetére


Probiker
aktív tag

Mind a 2 Ram-ja 400as, ezért nem is gondoltam hogy az elhet a gubanc :)) :R

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3003) vepe válasza antikomcsi (#2999) üzenetére


vepe
senior tag

Az igazság az, hogy 2 egyforma Kingston value rammal megy dualban....a beállításoknál pedig eddig minden NF7+AMD 2500+ konfigomnál amikor 3200+-ra állítottam automatikusan beállította magának a megfelelő beállításokat és egy sem csinálta ezt...

A ramra gondoltam már én is, de azért egy páros kingstonnak illene menni-e egy 3200+ra állított procival...

(#3004) antikomcsi válasza vepe (#3003) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Természetesen mennie kell, csak nem mindegy, hogy milyen időzítésekkel. Egy value ramtól, nem lehet elvárni a 2-2-2-5-öt 400-on, 2.5V-al.

Nézd meg magasabb időzítésen, mondjuk kezdd 3-4-4-8-on, és effektív 2.7V-on. a chipsetnek legalább 1.65V legyen beállítva, és a hűtése legyen ellenőrízve.

(#3005) antikomcsi válasza Probiker (#3001) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hála istennek, nállam még egy nf7 lap sem halt be a legkisebb mértékben sem, pedig akkor még barcik nem is voltak hozzá. :)

(#3006) vepe válasza antikomcsi (#3004) üzenetére


vepe
senior tag

3-3-3-8-on van

(#3007) antikomcsi válasza vepe (#3006) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És, így is csinálja?

Ha igen, menj át durvába, és küld meg 2.5-3-3-7-el! ;]

(#3008) vepe válasza antikomcsi (#3007) üzenetére


vepe
senior tag

ugyan az...

(#3009) antikomcsi válasza vepe (#3008) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Leírnád a soft menü 3 és a advanced chipset features beállításait?

(#3010) vepe válasza antikomcsi (#3009) üzenetére


vepe
senior tag

Amd Athlon XP
1833(166x11)
2500+
166
x11
66mhz
5/6(400Mhz)
Cpu Interface disabled
system default
1,65v
2,6v
1,6v
1,5v
90c



optimal
8
3
3
3.0
enabled
enabled
128M
0,50%
0,50%
50%
disabled
enabled
auto
enabled



ezek a beállítások


kb.2 óra múlva leszek,ha van valami ötleted várom...

(#3011) antikomcsi válasza vepe (#3010) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem szabad a memókat asszinkronban hajtani. a cpu fsb/dram, mindíg auto-n kell, hogy legyen.

Ha húzod a procit a cpu interface enabled legyen.

Mivel a lap akár 0.1V-ot is csalhat a memónál, meg kell nézni a valós értéket, és úgy beállítani 2.7V-ra.

A proci feszt is feljebb kell vinni elég gyakran, ha stabil működésre vágyik az ember, bár sok esetben alap feszen megy. Viszont a feszültség ingadozás kiküszöbölése végett ajánlott 1.675-re állítani.

A chipstet is feljebb lehet tolni 0.05V-al.

Az időzítés experten legyen. és te állítsd be.

Asszinkron hajtás minden esetben kerülendő.

(#3012) zso73


zso73
veterán

Sziasztok!
Nagy gondban vagyok! Ma áttettem a K7S5A lapos gépembe a memóriákat az NF7-ből.Két 512-es modul./Samsung,és Elixir/.A nagy teszt után rakom vissza az NF7-be a modulokat.Bekapcs,síííp. Hosszan sííípol. Tiiiiiiiiiiiiiiii--------------tiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Kivettem az egyik modult /legyen Samsung./elindult a lap.Áttettem másik helyre /Nem DC hely.Ott elindult.Kell a DC! Majd beraktam egy harmadik ramot a 3. slotba.Így elindult a rendszer rendesen.DC,és 1,5G ram.Mitől lehet,hogy nem megy a ram az eddigi párjával? Lehet olyan,hogy kapott a K7S5A-tól egy pofont? És miért megy most így egy harmadik rammal? Szinkronban megy az FSB-vel a ram.Időzítések a gyárin.Biosz reset meg volt! MI lehet? HELP :R :R :O :O
Persze a ramos topicba is beírom! :C

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3013) vepe válasza antikomcsi (#3011) üzenetére


vepe
senior tag

Köszi...megpróbálom az elmondásod alapján...

(#3014) zso73 válasza zso73 (#3012) üzenetére


zso73
veterán

Probléma megoldva! Azért köszi!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3015) trexgumi


trexgumi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy nf7sv2.0 tip. lapom van.AMD 1700+Palo proccal.és egy Radeon 9600 vga .Elolvastam közel 2500 hozzászólást,hátha okosabb leszek,hát nem tudom.. A lényeg ,hogy nagyobbat szertnék venni a jelenlegi 200 MHz,512MB. SD ram--om helyett .És tanácsra lenne szükségem ,mivel nem nagyon vagyok járatos az efféle dolgokban.Tehát :jobb,ha két 512-est veszek,vagy inkább egy 1GB-sat?MIre kell figyelnem még a nagyságán kivül,melyik márka jó ennek a lapnak?Azért gondoltam a memo bővitésre,mert egy -két játék akad,meg olyan darabosan fut nálam és hallottam ,hogy ezzel ki tudnám küszöbölni a problémát.
Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Egyebet elmondani nem tudok

(#3016) Probiker válasza trexgumi (#3015) üzenetére


Probiker
aktív tag

Azért jobb 2x512ram az 1x1Gb-nál mert ugye akkor Dual-ban tudnak menni a ramok és az jó ;)
De ha később még bőviteni akkarod, akkor inkább 1Gigásat ajánlanám.

[Szerkesztve]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3017) zso73 válasza trexgumi (#3015) üzenetére


zso73
veterán

Ha 1700 -a procid van,akkor nem csak a ram a szűk keresztmetszet! A proci is az! Vegyél bele egy 3xxx+-os procit használtan! annyi ramot,amenyire pénzed van! /2x512,vagy 2x1GB/

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3018) zso73 válasza zso73 (#3017) üzenetére


zso73
veterán

Vagy,ha a procid nem lock-os,akkor tuningold meg! :C 3200+-ig lehet húzni,de 3000+-ig tuti!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3019) Murok


Murok
tag

Hi!

mi lehet a baj????

Bekapcsoláskor megjelenő Üdv képernyő, hogy ABIT, meg an7 megakad.
nem megy tovébb, csont kifagy az egész.
CMOS reset, darabokra szedés összerakás, stb....
bios adta meg magát???

(#3020) Jarod1 válasza Murok (#3019) üzenetére


Jarod1
addikt

memórát ellenőrizd

(#3021) zso73 válasza Murok (#3019) üzenetére


zso73
veterán

Nekem ezt csinálta az új tápommal! Nézd meg egy másik táppal,ha lehet!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3022) trexgumi válasza zso73 (#3018) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi a lámaságomért,de'' kicsi'' vagyok még ezekhez a dolgokhoz.
Azt hogy tudom megnézni,hogy a proc húzható-e,mármint az enyém,ill.miért szempont az ,ha veszek egy használt procit,hogy nem húzták-e? Ha esetleg már tuningálták,akkor már nem annyira biztos? Mármint működésileg. Hamarabb elhasználódhat?
És még eggy.Ha veszek valamilyen ramot,az mindeggy,hogy milyen? Hány Herz-es?meg mittudomén kell-e valamire még odafigyeljek?

Egyebet elmondani nem tudok

(#3023) Xpod válasza trexgumi (#3022) üzenetére


Xpod
addikt

Hogy húzták-e korábban nem hiszem hogy lenne jelentőssége, ha működik.
Memókat meg vegyél 400-ast mást úgyse nagyon van már forgalomban.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3024) Probiker válasza trexgumi (#3022) üzenetére


Probiker
aktív tag

Minden proci húzható :) (de nem egyforma mértékban, procitól függ)
A tuningolt procik pedig előbb beadhatják a felmondólevelűket a tulajnak :DDD (megfeleő hűtés hiányában)
Ram-bol pedig a márkásabbakat szokták előnyben részesiteni és manapság már minimum a 200Mhz (400)es modulok.

[Szerkesztve]

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3025) trexgumi válasza Probiker (#3024) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Köszi a válaszokat,azt hiszem először akkor ramokat fogok venni,és majd azután tuning művek. De ez esetben fogok kérdezni sokat ,úgyhogy ''nem menekültök''.Remélem menni fog.
mégegyszer köszi mindenkinek. :))

[Szerkesztve]

Egyebet elmondani nem tudok

(#3026) Mr X


Mr X
veterán

Hali mindenkinek! Lenne egy kérdésem. Melyik a jobb?

ABIT IS7 + P4 2.8 GHz Northwood S478 HT-s proc

vagy

ABIT NF7 + AMD Barton 3200+ proc

Fontos lenne!
Előre is kösz.

(#3027) VaniliásRönk válasza Mr X (#3026) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Attól függ mire kell. Videóvágás/tömörítésben a Barton sem jeleskedik. Másban nem tudom milyenek az erőviszonyok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3028) vepe válasza Mr X (#3026) üzenetére


vepe
senior tag

elméletileg az intel jobb ilyen feladatokra,de viszont az IS7 lapok eléggé melegedősek/gyári hűtéssel/, ami szerintem ilyen alkalmazásoknál nem előnyös, viszont a 800fsb előnyösebb, a 3200+ barton is eléggé gyors proci, csak arra is jó hűtés kell...szerintem inkább egy jó nf4 chippes lap+A64 Amd-t vegyél...

(#3029) Mr X válasza vepe (#3028) üzenetére


Mr X
veterán

Elsösorban játék a cél. A választás bizonyos okokbol erre a kettöre korlátozodik.

(#3030) Motion_Blur válasza Mr X (#3029) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyértelműen az Intel (pedig AMD-s vagyok)!

HT nagyon-nagyon fontos! Megrántod 3.2-re és kész.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3031) vepe válasza Motion_Blur (#3030) üzenetére


vepe
senior tag

hát viszont, jétékra az amd is kifogástalan, bár jól tudjuk, hogy önmagában egy lap és egy processzor jó ramok,vga és hűtés nélkül nem sokat ér, főleg komolyabb játékoknál, sőt még egy táp is sok mindent betud folyásolni...

[Szerkesztve]

(#3032) Motion_Blur válasza vepe (#3031) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébként többet is ér az IS7 + 2.8HT duó. Dual Channel-be 2*512 ram és az nagyon fasza kis gép.

Havernak 3.2 Prescott volt IS7-E2-ben, 3.8 alapfesz. Most 3200+ Venice van 2600-on, de visszasírja a P4-et a HT miatt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3033) Mr X válasza Motion_Blur (#3032) üzenetére


Mr X
veterán

Köszönöm mindkettötöknek a gyors választ! :C

(#3034) antikomcsi válasza Murok (#3019) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Milyen hiba kódot ír ki?

Egyébként valószínű, nem találja az indító fileokat.

(#3035) antikomcsi válasza trexgumi (#3025) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

A palo-t nem nagyon fogod tudni húzni.

Ha azt akarod, hogy összeférjen, és menjen a ram, akkor két egyformát veszel 512/400-ból, vagy egy 1 gigásat.

Az órajel már mindenképp alacsony alapon, szerezz be egy 2500+ barcit, amit most is árulnak itt a ph-n, és a lapoddal könnyedén hajthatod 3200+ként.

Viszont nem figyeltem eléggé, milyen vga-d van a lapban?

(#3036) Ezekiel Ston válasza tiv83us (#1) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

nekem is ilyen cuccom van, és rendkívül tuningbarát felszerelés...és én még ma is megvagyok vele elégedve!

(#3037) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

ez egy csúcs cucc.

(#3038) trexgumi válasza antikomcsi (#3035) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Szia!

Ö..9600-as Radeon,pro,vagy nem pro azt most nemn tudom.Viszont az lenne majd a következő kérdésem,mert olvastam, hogy azon is lehet valamit ''műteni''Amúgy itt a PH.-n olvastam 2.5-ös barcit,meg 2* 512 ramokat,lehet azokat megnézem :)

Egyebet elmondani nem tudok

(#3039) antikomcsi válasza trexgumi (#3038) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az bizony sokat dobna a dolgon. Jelentős sávszélesség, és proci órajel növekedést érhetnél el vele, maga a rendszer is érezhetően gyorsulna, főleg 11x200-on szinkronba.

Az atihoz nem nagyon értek, mert nvidia kártyákat nyúztam mindig, és valószínű ezután is, de ha a sima catalystot omegára cseréled, már azzal is tudsz mahinálni.

Ha az xt szintet nem is éred el azért valamit hoz a konyhára az a kis plusz gpu órajel, és plusz memória sebesség.

Vagy ha sok pénted van, és nincs máshol helye, akkor érdemes lehet elgondolkodni egy használt 6600GT-n is.
Viszont, amúgy ha belegondolsz a memó, proci, vga, szinte már egy új konfig, és nem biztos, hogy megéri, még a k7 vonalba beletolni a pénzt.

(#3040) trexgumi válasza antikomcsi (#3039) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Megint felmerült néhány kérdés. Először is,Ha most 1700-asom van és azt lehet 3000-ig húzni,akkor minek vegyek 2500-ast, miko azt irtátok,hogy azt is csak 3000-ig lehet tolni? Én ismétlem
nem értek hozzá, de nekem nf7-es lapom van.Ez isa K.-szériába tartozik?Vagy csak véletlenűl irtad k7 vonalnak?Amúgy meg mit tegyek a procim kicsi a memóm kicsi,ez az alaplap meg elég jó fajta. Vagy van olyan jobb,újabb ami hosszabb távon sem avul el?Igazából nem játszok gyors játékokkal,viszont van egy kamionos játék ami az életkorom ellenére a szivem csücske,csak elég hisztis a motorja. Ezért gondoltam ,hogy kicsit fel kéne javitanom a gépemet. :)

Egyebet elmondani nem tudok

(#3041) trexgumi


trexgumi
csendes tag

Jaj még eggy.Mit jelent az ,ha a proci le van sarkazva?

Egyebet elmondani nem tudok

(#3042) Dufresne válasza trexgumi (#3041) üzenetére


Dufresne
addikt

Azt, hogy ha szépen szemügyreveszed a procit, akkor a közepén lévő mag (általában sarkán, vagy szélén) kisssebb nagyobb hiányosságokat letöréselket láthatsz, ez valószínűleg a proci halálát is jelenti egyben, bár látttunk már ellenpéldát

(#3043) antikomcsi válasza trexgumi (#3040) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy az 1700+ palódat 2GHz fölé tudnád stabilan húzni, míg a 2500+nak pont 11 a szorzója és ez 200 fsb-n pont a 3200+ szintet adja, és a mostani 266 helyett 400-on mehetne a gép szinkronban.

Az nf7, k7 procikat fogadó lap, és amit mondtam, úgy gondoltam, hogyha 40-50-ezres (cpu 15k, ram 16k, vga 20k) költésre szánnád el magad, akkor az nem biztos, hogy érdemes. Inkább meg kell toldani még egy lap árával, és venni valami k8 konfigot pcie vga-val.

Olyan hardver nincs ami évtizedeket fog kibírni,de ha már pénzt adsz ki, legalább a közeli 1-2 évben vedd hasznát.

Nagyon jó lap az nf7, csak eljárt már fölötte az idő, ettől függetlenül, ha az ember igényeinek megfelel, én is csak ajánlom mindenkinek.

Ha csak egy kicsit akarod ''feljavítani'' a gépet, akkor vegyél bele 2 egyforma memóriát, egy használt 2500+ barcit, amit 3200+on hajthatsz (hűtésre figyelni), a mostani ramot procit add el, és ennyi.

(#3044) VaniliásRönk válasza Dufresne (#3042) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az én T-Bred B-men 2 kis letörés is van (nem én csináltam), mégis vígan megy 2325MHz-en (15x155). :)) 1.70V-on stabil és max. 53°C-os, még ki lehet hozni belőle pár MHz FSB-t, ha lesz néhány napom kitesztelni, de majd csak vizsgaidőszak után. :DDD

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3045) Dufresne válasza VaniliásRönk (#3044) üzenetére


Dufresne
addikt

És akkor itt is van az egyik példa:D

(#3046) VaniliásRönk válasza Dufresne (#3045) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Látom benned is egy közlekedésmérnököt tisztelhetünk. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3047) Dufresne válasza VaniliásRönk (#3046) üzenetére


Dufresne
addikt

Mivan?
Jah a rajzok a weboldalon...:D
Már nem váltok másik sulira, nem jött be a dolog igazán.

(#3048) VaniliásRönk válasza Dufresne (#3047) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kinek jön be ez a sz*r? :DDD Én is csak azért nem hagyom itt, mert túl sokat szenvedtem már vele. :P Egyszer csak befejezzük. :C

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3049) Dufresne válasza VaniliásRönk (#3048) üzenetére


Dufresne
addikt

Én csak egy évet nyomtam le, a crdit meglett az érdeklődési kör áttevődött másfele:)

(#3050) VaniliásRönk válasza Dufresne (#3049) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az elején nekem sem volt gond a kredittel... :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.