Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum III. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Az előző topikok:
Abit NF7 Archívum I. Bővebben: link
Abit NF7 Archívum II.Bővebben: link

Fontos!
Az NF7-S v2.0 és az NF7-S2 elnevezése noha hasonlónak tűnhet mégis zavaróan hat a vásárlóra, ugyanis a két alaplap nem egy és ugyanaz ! Az NF7-S az Abit egyik k7-es csúcslapja sok extra szolgáltatással, mint például a SATA RAID, soundstorm hangchip és a magas tuningpotenciál. Az NF7 ennek SATA és soundstorm nélküli szerényebb felszereltségü változata, funkcióiban azonban nem korlátozott, mint az NF7-S2. Az említett lap butított biosának köszönheti ellenszenves voltát. Nem lehet rajta kis lépésekben feszültséget állítani és csökkenteni egyáltalán nem. Nem lehet rajta szorzót állítani és a memóriaidőzítések beállításai is korlátozott mértékben vannak jelen. Aki csak teheti kerülje az NF7-S2-t és helyett válasszon NF7 lapot illetve NF7-S v2.0-t

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán

(#4989) Gomez

Szia!

Nos, ahogy mondták, nyugodtan vegyél 400-as memoriát, nem lesz vele gond. Ha a cpu fsb/dram -ot autora állítod, a 400-as memo is 333-on fog menni. Annyi a lényege, hogy alacsonyabb időzítéseket bírna. Azért csak bírna, mert úgyis a 333-as modul időzítését kell figyelembe venni, és arra az értékre beállítani. Ha mondjuk a 400-as bírná 333-on a 2-3-3-7 értékeket, de a 333-as csak mondjuk 3-4-4-8-at tud, akkor így kell hajtanod, a biztonság érdekében.

Nem biztos, hogy ugrott a dual, de ezt csak a próba dönti el, én is járattam már különböző modulokat dualban, de az időzitést optimal-ra kell venni, és a plusz feszültség sem árt.

Így minden úgy fog menni, ahogy kell, a procid 166 (333)-on, és a két memória is.

Nem tudom milyen procid van, de bizony lehet, hogy jobb (sőt biztos) eredményeid lennének 1db 512/400-as modullal 200-as fsb-vel, mint 166-on dualban a két különböző 256-ossal.

(#3) Gomez válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Gomez
aktív tag

Hm...
Erősen elkezdtem gondolkodni egy 512-es 400MHz-s samsung beszerzésén...

A processzorom Athlon XP Barton 2600+ -os. Akkor, ha 200/400-on akarnám járatni, mit kellene tennem? Gondolom fsb emelés, aztán fesz emelés, stb.
De ez nem vágja haza a procit? (Szeretném, ha még néhány (3-4) évig bírná...)
És most whisperrock IV hűtővel, terhelés nélkül 55°C-os. Nem melegedne túl nagyon?

[Szerkesztve]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#4) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

sztem az a terhelés nélküli 55fok egy kicsit sok.
az én 2.8as barcimat 2500mhz-n(12.5*200) egy thermaltake silent tower hűti és sztem rohadt stabil és nem ment 45fok fölé 1óra 100%os cpu után sem.
(mondjuk az is lehet hogy éppenséggel amivel mérted ezt a hőmérséklet az főlé mér)
(odateszed a hűtő aljára a kedzed és megérzed hogy mennyire meleg)

(#5) Gomez válasza Dying Fetus (#4) üzenetére


Gomez
aktív tag

Éppen ide tűz a szobába a nap, örülök, hogy csak 55°C a proci. Everesttel mértem, nem tudom, az milyen pontos, vagy hogy egyáltalán a processzor hőmérője pontos-e
Vagy lehet, hogy csak jobb a hűtőd, mint az enyém... :U

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6) antikomcsi válasza Gomez (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem járnál rosszul vele, ha el tudod passzolni a mostanit, az is jelentene 2,5-3 ezret pluszba. Többért sajnos nem valószínű. hogy sikerül eladni. Hacsak.........

A procid jó, de ott is van egy pár lehetőség. Az első, hogy minden gond nélkül megy, 11.5x200-on a másik, hogy nem. Akkor meg kell próbálni, a plusz feszültséget, és akkor már lehet, hogy megy simán. Ha nem megy így se akkor, meg kell nézni, hogy záras-e a procid. Ha nem akkor csak simán lejjebb veszed a szorzót 11-re, ha záras, lehet próbálkozni különböző modszerekkel, a szorzó csökkentésére, vagy be kell érni kisebb fsb-vel.

De ha egy kicsit szerencsés vagy akkor nem kell ilyesmit csinálni, max egy kis plusz feszültséggel vinni fogja a 2300MHz-et. Azért ez már így elég jó, hisz a számok alapján a 3200+ teljesítménye felett van.

Elég jó esélyed van rá, hogy megy majd, nekem egy 2500+ ami alapon 11x166 1.65V megy most 11x200-on (ez a 3200+) és ráadásul még kisebb feszültséget is kap, mint a gyári alap, hisz csak 1.6V-ot adok neki.

Viszont az 55 fok így még elmegy, bár az átlaghoz képest soknak tünik, max. olyan 45 körül szokott lenni, normál szobahőmérséklet mellett.

Meg kéne nézni a hűtőt, esetleg elmosni, újrapasztázni, végső esetben cserélni, vagy jobban szellőztetni a házat.

Az irodában szintén van nf7, abban egy 2600+ (TbredB.12.6x166) megy 10.5x200-on és pont ma néztem, hogy 44 fokos, mindez egy 2000 forintos titan hűtővel.

Mindent összevetve, ha záras a procid, és nem bírja a 200-fsb-t akkor sem jársz rosszul, mert a 400-as memoriával simán fog menni szinkronban, amit bír. Az legrosszabb esetben 190-192 környéke lesz.

Ennyit mennek a 3000+-os sempronok is, ugyanezzel a maggal, csak itt 12,5-ös szorzó van, Neked meg 11.5-ös szerencsére.

Úgyhogy elég jó eséllyed van, egy tuti kis gép összehozására. :)

(#7) antikomcsi válasza Dying Fetus (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ez elég irreális viszonyítási alap, hisz Neked egy hőcsöves hűtőd van, 2x akkora levegőszállítással, míg neki csak egy sima borda, és nem is a legjobb ventivel van szerelve.

Ezért érthető, hogy aTiéd jobb, viszont az 7000 Ft, az övé, meg 2500.

(#8) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

jó csak nekem amikor rajta volt egy szar alu borda meg egy szar 6cm es hüttyő a tetején akkor sem ment nekem terhelve 50fok fölé(és ott is húzva volt legalább 2400mhzre)

(#9) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

jó mondjuk az is igaz hogy lehet vmilyen szinten nekem van szerencsém a melegedéssel

[Szerkesztve]

(#10) Gomez válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Gomez
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :C

''400-as memoriával simán fog menni szinkronban''
Tehát ha jól értem, rosszabb biztosan nem lesz a helyzet, és ez a lényeg.
Akkor még annyit, hogy 2*256MB vagy 1*512MB?
És pl az hogy ''RAM DDR 512MB 400MHz Samsung'', az már maga egy konkrét termék, vagy ezen belül vannak még altípusok?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#11) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

lényegében ez már az csak még annak érdemes utánna nézni hogy cl hányas éppen ez a mem!
(saját tapasztalatom hogy álltalában amit memeket árulnak ddreket azok cl3asok)
egy cl 2.5ös mem egy 512es esetében akár 4-5k val(vagy még több) pénzbe kerül,
ezt meg már te döntsd el hogy mennyit ér meg neked a jobb időzítés

ja és ha jobban akarsz a jövőre gondolni akkor az 1*512

[Szerkesztve]

(#12) Pétya


Pétya
csendes tag

Sziasztok!
A következő helyzet előtt állok: hamarosan lesz új vinyóm, amire szeretném felrakni a WinXP-t. Jelenleg Win98-at használok. Korábban is megpróbáltam már felrakni az XP-t, de a CD behelyezése és fájlok felmásolása után, a rendszer újraindításakor bal felső sarokban villogó kurzort kaptam. Úgy tudom, hogy az Abit NF7-es alaplapnak van valami baja a WinXP-vel, de ez BIOS frissítéssel ez megoldható. Jól tudom?

(#13) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

én a bioson keresztüli formázást javaslom azzal biztos hogy fölmegy a winxp

(#14) Pétya válasza Dying Fetus (#13) üzenetére


Pétya
csendes tag

na, ezt már nem értem :)

(#15) antikomcsi válasza Gomez (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az biztos, hogy rosszabb nem lesz! :)

Jó ez a samsung, és ahogy mondják érdemes utánnanézni, lehetőleg cas (cl) 2.5-öst kell választani. Nekem is vannak ilyenek, sima brand samsungok, 2.5-4-4-8-asok, és gyönyörűen mennek 400-on dualban 2-3-3-7-en.

Egy modullal, biztos nem lesz gond, ha viszont a másik mellé veszel még egy 256-ost, akkor ott lehet, hogy kell, majd küzdeni.

2db 256-ost venni a meglévő 1 helyett, pedig nincs értelme.

Egy normális samsung modult 512/400-ast 10.000.- bruttó alatt be lehet szerezni.

Használtan pedig max 7-8 ezer. Ha üzletben vettél volna egy 256-ost az 4-5 ezer, ha az eladott ramod árát hozzáteszed, máris vehetsz egy 512-est.

Legalábbis én ezt tenném.

(#16) antikomcsi válasza Dying Fetus (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán

Könnyen lehet.

Lehet, jobb a procid felépítése egy picit, vagy egyszerűen, jobb a házad szellőzése, vagy a kettő együtt.

Vagy x-akta! :DDD

(#17) Gomez válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Gomez
aktív tag

A ramomat sajna lelkiismereti okokból nem tom eladni (sulinetes, elvileg nem értékesíthető vagy 3 évig:D ), viszont valahogyan kigazdálkodom azt a 10000-et.
Remélem nem fog az eladó hülyén nézni rám, amikor jövök neki a 2.5-el... ;]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#18) BEE


BEE
addikt

Érdekes kísérlet előtt állok.
Megnézem hogy mennyire egyezik egy NF7 és
egy NF7-S.
Vagyis alaplapcsere, XP csere nélkül !

Oszt möglássuk !

Persze az adataimat előbb lementem biztos helyre !

:DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#19) 0519 válasza Pétya (#12) üzenetére


0519
senior tag

Semmi ilyen bajról nem tudok, de mindig érdemes a legújabb biost használni.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#20) Vigneau válasza BEE (#18) üzenetére


Vigneau
félisten

Jééé, ezt akár én is megtehetném (2 lapom van). NF7 ---> NF7-S? Egyébként azt vettem észre, kicsivel gyorsabb az S az alaphoz képest. Sok sikert a cseréhez. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21) antikomcsi válasza Pétya (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szia!

Nincs baja a lapnak az xp-vel.

Ha telepítesz, használj ''tiszta'' telepítést. Cd-ről bootolj, és telepítés előtt csinálj normál formatálást, hogy a teljes fat32 file rendszer eltűnjön a merevlemezről.

Legegyszerűbb módja, ha törölsz minden particiót, egyet létrehozol, és oda telepíted a rendszert, előtte normál formázással. (ezt mind pofon egyszerű megcsinálni a telepítő cd-vel.)

Ha ezek után lesznek problémák akkor azt újra panaszold el itt.

(#22) BEE válasza Vigneau (#20) üzenetére


BEE
addikt

Miben láttad gyorsabbnak ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#23) Pétya válasza antikomcsi (#21) üzenetére


Pétya
csendes tag

Köszi! Tulajdonképpen ezért is vártam meg a telepítést az új vinyóval. Ha egy tiszta, új vinyóra nem megy fel, akkor gáz van.

(#24) antikomcsi válasza BEE (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán

Látom unatkozol kicsit! ;]:DDD

Elvileg simán megy, csak a chip más egy kicsit.

Simát cserélsz s-re, vagy fordítva?

A hang vezérlő viselkedése érdekes lehet. ;]

(#25) BEE válasza antikomcsi (#24) üzenetére


BEE
addikt

NF ről S re.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#26) antikomcsi válasza Pétya (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha a régire nem megy fel akkor is gáz van.

Mindegy, hogy régi, vagy új vinyó, ha jó, a régire, ugyanúgy fel kéne mennie.

Ha nem megy, akkor két lehetőség a legvalószínűbb, hibás a telepítő cd-d biztonsági másolata. ;] Vagy valamilyen memoria hiba van.

(#27) antikomcsi válasza BEE (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem, mintha nem lehetne 2 perc alatt orvosolni, de vajon menni a hang, meg a firewire rendesen?

Csak érdekesség képpen megoszthatnád velünk az eredményt, hogy ezt is tudjuk.:)

Mert ha nem, én is kipróbálom. ;]

(#28) Dying Fetus válasza Pétya (#23) üzenetére


Dying Fetus
tag

de hiába lesz meg az új vincsid azt is kell majd formázni
(nálam legalábbis kellett sztem nálad is kell)

egyébként kurvára nem nehéz pl: ha award biosod van akkor asszem advanced bios featuresnél állítod be hogy a first blood device ét a cdromra (és közben beteszed a cdt )kilépsz és kezdődik onnantól meg gyerekjáték

(#29) Dying Fetus válasza antikomcsi (#26) üzenetére


Dying Fetus
tag

ja jóvan látom már megelőztél

(#30) BEE válasza antikomcsi (#21) üzenetére


BEE
addikt

Ez a formázás könnyű, de hogyan kell
formázni XP alatt particionálás nélkül ?

Mert ha teszemazt lapcsere után cserélni kell
az XP-t, de nem akarom letörölni a partíciókat
hát a cd nem igazán segít.
Meg a bútflopin sincs format parancs.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#31) q13579


q13579
senior tag

hello
Nem tudja valaki hogy van-e olyan csatlkaozo az nf 7esen amire rá tudnék dugni egy olyan audio csatlakozot ami a házakhoz vezetné ki. Ugyanis vettem egy TT shark házat és az oldalára ki lehetne vezetni a hang bemeneteket és kimeneteket de a csatlakozoja olyasmi mint az usb-jé de nem tom hova nyomni.
Kösz a segitséget

(#32) antikomcsi válasza q13579 (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán

Van olyan.

Ha jól rémlik akkor talán a 2es 3as pci slot közötti vonalon balra lévő csatisor. Alaphelyzetben 2 jumpernek kell rajta lenni. Ha bekötöd a házat, azokat le kell venni, automatikusan fog váltani, ha bedugod a fülest a házra, a hátlapi csatirol leveszi a jelet.

(#33) antikomcsi válasza BEE (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem nagy probléma ez sem.

Ha a kell újratelepíteni, akkor amikor eljutsz ahhoz a részhez, ahol mutatja a particiókat, egyszerűen kiválasztod azt a meghajtót, ahova szeretnéd a rendszert. A másikhoz nem fog nyúlni.

De nem kell rögtön formázni, és telepíteni, ha a rendszer particióra kérsz egy javítást, akkor meghagyja a telepített fileokat, és helyrerázza az xp-t is.

Ugyan úgy megmarad minden ahogy volt.

(#34) antikomcsi válasza q13579 (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán

Csatlakozó kiosztás:

Manual 3. fejezet, 15. oldal.

(#35) BEE válasza antikomcsi (#33) üzenetére


BEE
addikt

És megmaradnak a hibák is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#36) Vigneau válasza BEE (#22) üzenetére


Vigneau
félisten

A memória írás-olvasás terén.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#37) KPepe válasza BEE (#30) üzenetére


KPepe
senior tag

Ha grafikusan is szereted látni mit csinálsz, akkor PQMagic boot cd-s változata ;)

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#38) antikomcsi válasza BEE (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem maradnak, meg a hibák, hisz leszedi a régi cuccot, és újrarakja a rendszerfilokat. És e mellett, meghagyja a telepített alkalmazásokat, és azok bejegyzéseit.

Ha ezek után baj van, akkor nagy valószínűséggel, hardver probléma van.

(#39) koenig


koenig
aktív tag

Sziasztok!

Használja vki a 8rdavcore progit? (Mindenféle fesz, fsb és egyéb állítási lehetőség van benne). Azért kérdezem mert nekem nem igazán működik rendesen az autofsb.

(#40) Gomez


Gomez
aktív tag

Nah, felkerestem az olcsóbb samsung ram lelőhelyeket (Digitalmind, Aqua, 3 testőr (gugli ezeket dobta ki :D )), és semmi :( . Sehol nem kapni DDR400 512MB Samsung RAM-ot, mindenhol csak Hynix-el tudtak szolgálni. Nem tud valaki valami helyet, ahol lehet kapni? Vagy más RAM is jó lehet (pl Hynix)?

Még valami:
Lehet kapni olyan RAM-ot amelyiknek az időzítése 2,5? Az Aquában azt mondták, hogy csak 3-as van (bár ezt sztem magukra értették...).

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#41) zso73 válasza Pétya (#12) üzenetére


zso73
veterán

Nekem nincs gondom az XP-vel!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#42) zso73 válasza Gomez (#40) üzenetére


zso73
veterán

Én a 3T-ben vettem két hónapja! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#43) knifemaster válasza BEE (#30) üzenetére


knifemaster
tag

Nálam boot sorrend 1.CD 2. HDD
XP cd betesz ,telepítő elindul majd mikor megkérdi hová akarod telepíteni az uj OS-t.
Ott :
1 .rendszerpartíció törlése ( C: )
2 .új partíció létrehozása
3.Telepítés ekkor 4 variációt kínál fel a formázásra .Megfelelőt kiválaszt,majd indul a mandula

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#44) Vigneau válasza knifemaster (#43) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak egyetérteni tudok... :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45) knifemaster válasza knifemaster (#43) üzenetére


knifemaster
tag

Egyébként előző topicban kérdeztem,választ nem kaptam.
Van különbség a 3/3 -6/6 os leosztások között vagy nincs?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#46) Vigneau válasza knifemaster (#45) üzenetére


Vigneau
félisten

Mi ez? CPU/FSB ratio?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#47) knifemaster válasza Vigneau (#46) üzenetére


knifemaster
tag

Igen arra gondolok.

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#48) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok! van egy problémám, ami miatt visszacserélem a lapom...
Ps2-es egerem és billentyűzetem van, előfordul, hogy nem jön be a win-be rendesen az egér, vagy a bill, vagy mindkettő...mostanában okés, de pl ha kihúzom őket, meg visszadugom, akkor alig bírok életet lehellni beléjük...
Tipp esetleg valakinek?

(#49) antikomcsi válasza Gomez (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán

Háááááááát akkor, már elnézést, nem szeretek igy degradálni, de valószínű, valami magassan qualifikált eladóval beszéltél, mert én pont az aqua-ban vettem utoljára, (az Ázsiában) gyárilag 2.5-4-4-8-as modulokat. Igaz, ez már van 2-3 hónapja, dehát ha akkor volt, gondolom manapság is lehet.

(#50) antikomcsi válasza knifemaster (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem inkább a cpu fsb/dram ratio-ra gondolsz? ;]:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit NF7 Archívum III. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.