Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gogo27


gogo27
csendes tag

Hello,

Van egy "kis" gondom a gepemmel es velemenyt, tanacsot szeretnek kerni.
Cirka 1 eve mikor bekapcsolom a kovetkezot irja ki, ugy hogy a bootolasig sem jut el:

BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media...
Drive A error. System halt.

Namarmost, ha nyomogattam a resetet akkor egy ido utan elindult es bootolasnal megallt, valami 80-as conductor kabelt keresett es nem talalt (nem tudom a pontos szoveget). A lenyeg h volt egy opcio, F2-vel elinditotta az oprendszert es a gep tokeletesen mukodott. Egeszen karacsonyig, azota ugyanis nem hajlando eljutni a bootolasig, barmennyi resetet/ujrainditast nyomok. Megall a fent leirt uzenetnel.

Ezeket probaltam:
-Kicsereltem az elemet a lapban, nem segitett.
-amikor meg eljutott a bootolasig frissitettem a BIOS-t (CMOS reset is volt) egy par bekapcsolasig ment, azutan megint elkezdte irogatni a fenti szoveget. Ezt tobbszor is megcsinaltam, ugyanazzal a BIOS frissito lemezzel, szoval gyakorlatilag nem frissitettem semmit, de egy darabig mukodott.
-vettem uj floppy meghajtot meg kabelt is hozza, nem segitett
-probaltam masik tappal, nem segitett
-probaltam masik RAM-ot, nem segitett
-masik videokartyat, nem segitett

Maradt a proci meg az alaplap, mivel a gep ment rendesen ha elindult, gyanitom h a proci jo es esetleg az alaplappal lehet a gond.
Oktoberben ujrahuztam a gepet, es kb 1 honapig mukodott ugy hogy semmilyen hibat nem irt ki, azutan megint elkezdte. Karacsonykor elutaztam 1 hetre, es miota visszajottem nem indul.
Mivel en egy laikus vagyok, szeretnem kikerni hozzaertobb emberek velemenyet, van-e esetleg valami esely ezt a problemat kikuszobolni, vagy nezzek uj alaplapot es/vagy procit?

Elore is koszonom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.