Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gogo27


gogo27
csendes tag

Hello,

Van egy "kis" gondom a gepemmel es velemenyt, tanacsot szeretnek kerni.
Cirka 1 eve mikor bekapcsolom a kovetkezot irja ki, ugy hogy a bootolasig sem jut el:

BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive A media...
Drive A error. System halt.

Namarmost, ha nyomogattam a resetet akkor egy ido utan elindult es bootolasnal megallt, valami 80-as conductor kabelt keresett es nem talalt (nem tudom a pontos szoveget). A lenyeg h volt egy opcio, F2-vel elinditotta az oprendszert es a gep tokeletesen mukodott. Egeszen karacsonyig, azota ugyanis nem hajlando eljutni a bootolasig, barmennyi resetet/ujrainditast nyomok. Megall a fent leirt uzenetnel.

Ezeket probaltam:
-Kicsereltem az elemet a lapban, nem segitett.
-amikor meg eljutott a bootolasig frissitettem a BIOS-t (CMOS reset is volt) egy par bekapcsolasig ment, azutan megint elkezdte irogatni a fenti szoveget. Ezt tobbszor is megcsinaltam, ugyanazzal a BIOS frissito lemezzel, szoval gyakorlatilag nem frissitettem semmit, de egy darabig mukodott.
-vettem uj floppy meghajtot meg kabelt is hozza, nem segitett
-probaltam masik tappal, nem segitett
-probaltam masik RAM-ot, nem segitett
-masik videokartyat, nem segitett

Maradt a proci meg az alaplap, mivel a gep ment rendesen ha elindult, gyanitom h a proci jo es esetleg az alaplappal lehet a gond.
Oktoberben ujrahuztam a gepet, es kb 1 honapig mukodott ugy hogy semmilyen hibat nem irt ki, azutan megint elkezdte. Karacsonykor elutaztam 1 hetre, es miota visszajottem nem indul.
Mivel en egy laikus vagyok, szeretnem kikerni hozzaertobb emberek velemenyet, van-e esetleg valami esely ezt a problemat kikuszobolni, vagy nezzek uj alaplapot es/vagy procit?

Elore is koszonom a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#2) Jorus válasza gogo27 (#1) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vannak ám ien topicok:
- azonnali alaplapos kérdések
- Abit IS7-E
- BIOS

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3) gogo27


gogo27
csendes tag

Mivel nem tudom mivel van pontosan a gond, ezert batorkodtam uj topicot nyitni.

Talaltam egy olyan topicot, hogy "Bios rom checksum error".. de abban az alaplap is mas, az uzenet sem pontosan ugyanaz ami nekem van es erdemleges valasz sem erkezett.

[ Szerkesztve ]

(#4) Hequila válasza gogo27 (#3) üzenetére


Hequila
őstag

Esetleg egy másik Flash ROM-ba égesd bele az alaplap BIOS-át, és cseréld ki a bennelévő ROMot.
Hogy mindezt hogyan, a fentebb linkelt topicokban kérdezd meg, ezt valószínűleg úgyis zárni fogják.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.