Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CapriBoy

Jó lett a teszt! A termék is ütős.

(#2) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Megnéztem volna pár képet a konzolról és a csatlakozókról.

(#3) Qlux


Qlux
tag

Remek teszt. Köszönjük :R Pont erre szeretném cserélni a jelenlegi b7-es modellt.

(#4) csizo13 válasza scdlsc (#2) üzenetére


csizo13
tag

(#5) #72042496 válasza Qlux (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

De CapriBoy is válaszolhat, szerintetek mi a jó ebben a tesztben? Mert én épp fordítva látom. Csak pár dolog, amit ránézésre és Ctrl+F-fel összeszedtem az eddigi prohardveres tapasztalatok alapján:
- Impliciten derül ki, hogy monitorként "tesztelik" a tévéket, ami az emberek nagy részének irreleváns. De a fő gond mégis az vele, hogy ezt úgy kell kikövetkeztetni, mert leírva nincs.
- Az i1 Display Pro ronthatott is a gyári profil színhelyességén, nem mintha leírnák, hogy melyik profilt és melyik képmódban kalibrálták be. Eleve nem is csak egyet kéne nézni, mert egy SDR és egy HDR profil a nagyon-nagyon minimum.
- OLED-en eddig se volt felhősödés vagy foltosodás, ez valamelyik LCD-s tesztből maradhatott benne. Itt a banding és tinting a jellemző probléma. (Magyarul talán sávosodás és elszíneződés, de szerintem érdemes angolul hagyni.)
- Ennek a tévének az input lagja 60 Hz-en 10 ms (120 Hz-en pedig 5 ms körül van). Erről sem tudni, hogy melyikben mérték.
- A videós tesztcsomagot már nagyon meg kéne újítani.
- Az idei év egyik váratlan újítása, hogy visszatért a DTS támogatás, amit meg se említenek.

Az RTINGS-en vannak részletes mérések, az AVS Forumon pedig gyakorlati tapasztalat, ha valakinek használható infó kell.

[ Szerkesztve ]

(#6) z123456z válasza #72042496 (#5) üzenetére


z123456z
őstag

De megjavult a műszer, mert az utóbbi időben már nem 19%-kat mérnek, hanem ~5% körül minden alanyon.

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

A tévéhez adalék, hogy a G3-mal kapcsolatban a fő kritika az, hogy game módban nincs brightness booster, ezért szembeötlően alacsonyabb lesz a fényerő, mint mondjuk filmeknél. Van rá módszer, hogy game módon kívül is alacsony legyen a lag, van aki így játszik, a linkelt AVS Forumon írnak erről. Kérdés, hogy szoftveresen javítják/frissítik-e a game módot.

Ill. mindez 77"-ig releváns, mert 83"-on eleve nincs MLA, amit megint illett volna megemlíteni.

#6 z123456z
Ilyen részletekhez (szerencsére :)) már nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

(#8) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Tavaly evvegen megleptem magam egy c2vel a hálóba (nappaliban még a bx van), ennel nagyobb baromságot nem is csinálhattam vna. A Nason lévő filmek 90% át nem játsza le (a bx lazán, vagy ami előtte volt az asszony sima 150k-s lcd lgje is)

Persze elkezdthetném atkonvertálni azt a pár terrát de a francnak sincs kedve vele foglalkozni, egy felmillás tvtől nem ezt várom. Nagyon gáz. Vagy legalább adnának a storeban pár alternatívát..

Legszívesebben kivágnám a francba

(#9) #72042496 válasza ggbuffon1897 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek sokféle oka lehet. Feltéve, hogy nem valami fura kódolású a filmjeid 90%-a, érdemes egy USB-s lejátszással kezdeni, hogy a tévével, vagy hálózati oldalon van-e a baj. De ez nem az a topik.

A store-ban van amúgy Plex, Xplay és Emby a népszerűek közül. A tera szót pedig egy r-rel írják ha a mértékegységről van szó.

(#10) fecke78 válasza ggbuffon1897 (#8) üzenetére


fecke78
senior tag

Eszedbe sem jut venni egy médialejátszot

(#11) ggbuffon1897 válasza #72042496 (#9) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

A Bx-em simán lejátszik mindent, pedig korábbi széria. Nincs semmiféle fura kódolás, usbn is próbáltam, szintén zenész.

Fecke78: eszembe se jut valóban. Az ember félmillás tvnél hadd ne kezdjen már el +dolgokba invesztálni, meg kompromisszumokat kötni, csak mert igénytelen a gyártó.

Egyébként reddit tele van ezzel a gonddal, az LG nem hajlandó elismerni hibaként/foglalkozni vele.

nem a tvvel van bajom, hanem a gyártó igénytelenségével. Úgy h a 150ezres mezei tv-inél semmi gond nincs ilyen téren.

(#12) #72042496 válasza ggbuffon1897 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor milyen kódolás/formátum a probléma? Redditet is linkelhetsz, mert se az r/OLED-en, se máshol nem hallottam arról, hogy ilyen gond lenne a C2-vel.

Nekem a G3-mal nincs ilyen bajom, bár a mozifilmekhez a hangok miatt amúgy is médialejátszót használok.

(#13) Exodion válasza ggbuffon1897 (#8) üzenetére


Exodion
aktív tag

Erre azert en is kivancsi lennek, hogy mikent erted el ezt. Lg C2 van a haloban, G2 a nappaliban (sot egy 42-es C2-t hasznalok monitornak, TV-kent filmezni a NAS-rol :DDD). Mindegyik lejatszik mindent is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Gicz válasza ggbuffon1897 (#11) üzenetére


Gicz
addikt

C2 tulaj itt, bármit töltök le, nasról simán viszi, a 60GB-s remuxot is, nem találkoztam még egy videóval sem amit nem evett meg.... nálad lesz valami gond. Értem, hogy bx megeszi, de akkor is valami fura van azokban a fileokban.

(#15) Gicz válasza #72042496 (#7) üzenetére


Gicz
addikt

A brightness booster nem működése nem hiszem, hogy hiba.

C2-n is ha pc módban game optimizert bekapcsolod, és szintén a gaming képprofilt aktiválod, akkor limitálja a fényerőt úgy, hogy full fehér képnél és max oled brightnessnél sem kapcsol be az ABL. Szerintem ez egy jó feature, csak sehol nem írják le, hogy miért csinálják ezt, pedig belegondolva nyílvánvaló, pc módba nagy fehér hátterű ablakokat fel-le rakva tálcáról ne ugráljon a fényerő bármilyen brightness-t választva is a menüben.

Ezen kívül az is lehet mögötte, hogy mivel pc módban van, számítanak rá hogy több statikus tartalommal fog találkozni mint set top box-ra kötve, ezért limitálják a fényerőt, hogy kisebb legyen a beégés kockázata akár maxra tekert oled brightnessel is. Rtings teszten írják is, hogy game optimizerbe 300 helyett 200 nitet tud a panel viszont nincs ABL.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza Gicz (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennél nem a PC-ről (4:4:4) van szó, hanem a sima game módról. Valószínűleg ez sem véletlen, de attól még nem kell tetszenie, hogy ilyen. Ill. szerintem érdemes tudni róla, ha valaki játszik.

[ Szerkesztve ]

(#17) Aethel


Aethel
aktív tag

Csatlakoznék a nem játszik le táborhoz.
Nekem egy G2 van, imádom meg minden de ha a filmgyűjteményed öregebb 3-4 évnél és javarészt DTS hanggal vannak megpakolva, semmit nem játszik le ez a retkes TV. Persze ha van egy integrált gpu-s NAS-od ami képes hardveres gyorsítással realtime transzkódolni akkor nem találkozol ezzel. Engem filmeknél nem is zavar, javarészt angolul nézem és feliratosan, ott meg mindig elérhető valami más mint a DTS, de a régebbi sorozatoknál állandóan belefutok ebbe. Rendkívül idegesítő hogy egy 1 millió Ft értékű TV fityeg a szobában és a kínai gagyitableten nézem a sorozataim egy részét mert lusta vagyok átkonvertálgatni :D

Várható szerintetek hogy most az új széria megkapta a DTS támogatást, egy frissítéssel megkapja a C2-G2 széria is?

(#18) Gicz válasza #72042496 (#16) üzenetére


Gicz
addikt

Igen, a baj az, hogy nem írják ezt le sehol, hanem csak alaposabb tesztekből tud kiderülni.
Valószínüleg 3 marketinges csaj döntése eleve az ilyesmi.

(#19) megabe


megabe
tag

Csatlakozom a lejátszási problémával. 2022 CS oled Normál 720p-s film usb-ről és a képhibákat produkál lejátszáskor, illetve 4k-s hdr film 20perc hibamentes, egyszer csak megáll és se előre se hátra. Másik olcsó 2021-es LG led tv-n nem jelentkeznek ezek a hibák. Úgyhogy valamit elcsesztek, és igen az ember egy drágább tv-től abszolút nem ezt várná. :W

A kiskakas kikukorékolásig él

(#20) b.


b.
félisten

Remek tv .A cél amire szeretnék váltani. Viszont a teszt semmilyen nem volt.
Egy leírásnak nevezném annak sem túl részletesnek.
A fele copy-paste ,a mérések nem részletesek, hiányzik belőle egy csomó beállítás különböző módokon való tesztelés ahol eltérő a fényerő és inputlag van meg még pár dolog.
A HDR is már ugye Dovi És HDR 10 , HDR 10 + stb...
Nem tudom melyik Lg nek lenne rossz a színhelyessége vagy amiket leírtok úgy nagy általában, hisz évek óta OLED ben mozognak és maga a technológia is adott. Ennyi erővel elég lenne 2-3, de ennél sokkal részletesebb táblázat. Szerencsére van internet és elérhető sok oldal tesztje de ez meg olyan hogy ide- ezeknek jó lesz ez. Az első pár komment alapján lehet igazatok is van. :U

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) scdlsc válasza csizo13 (#4) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Köszi. Ott találtam hivatalos LG videót is. Az esetleg legközelebb bekerülhetne a cikkbe is.

(#22) Kobe


Kobe
veterán

A tvnek nincs gyenge pontja….

a tvnek kva nagy gyenge pontja a webOS nevu rendszer rajta
ami szamomra nem egyertelmu:
- ezen is lesporoltak a gigabites csatlakozot es maradt a jooreg 100as ethernet?
- a wifi szinten csak a tegebbi szabvanyokat tamogato, max 40-50el hasito instabil cucc rajta?
- a SoC meg a regebbi, kb 2014-2015 ben kiadott kinai gagyi tv okositok szintjen van?
igazabol csak arra akarok kilyukadni, hogy vajon 1 millaba LG eknel mar belefer- e hogy minimalisan hasznalhato cuccot adjanak ki, vagy egy apple / android tv meretu hardver tudasat mar nem sikerult integralniuk ennyiert? (Az alsobb szeriakban nem sikerul, 5-6-700 ezrekert sem, ami sztem rohej)
en javasolnam a teszteket valamilyen boxal is megfuttatni rajtuk, kicsit mas elmeny amikor nem db/db alapon merik a funkcio megletet, hanem hasznalhatosag szerint
pl amikor a webOS Netflix app nem 2 percig homokorazik betolteskor, vagy az HbO Max hanem poccre indul es a menuben a csempeken leptetes sem 2 mperces input laggal mukodik (vagy a kedvencem, 4K-s oled tvre kiadott hivatalos webOS Geforce Now app csak 1080p felbontast tamogat, mert a keszulek kifogy a menoriabol….. :DDD )

mondom ezt Lg C oled es apple tv tulajkent…..

(#23) Gicz válasza Kobe (#22) üzenetére


Gicz
addikt

C2-m van, szerintem tökjól és gyorsan megnyilik egy netflix, youtube stb. Nasról is pillanatok alatt elérem a filmeket, 5ghz-es wifin több100 megabitet tud, a 60GB remuxokkal sincs semmi baja.

Nem értem mi a baj a webos-sel, meg tudod nyitni a netflixet? meg. apple tv+t? az is ottvan, bemenetet is tudok váltani 1 sec alatt. Akkor mi az istenre nem jó az OS?

Szóval szerintem 5 csillag a rendszer amire kell.

Volt S95B-m, azon is ott a netflix app, meg ugyanilyen jól elérte a nast wifin, és jól működött a youtube is. Mi az istenre nem jó egy bármilyen OS a tvn amin mennek az appok és megy a nasról lejátszs? :F

[ Szerkesztve ]

(#24) mad823 válasza Gicz (#15) üzenetére


mad823
őstag

Rtings teszten írják is, hogy game optimizerbe 300 helyett 200 nitet tud a panel viszont nincs ABL.

Pont ezt hívják ABL-nek. :) Nem ABL nincs game módban, hanem fényerő.

(#25) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Kíváncsi lettem volna egy rövid összehasonlításra a Samsung S90C és Samsung S95B-el.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#26) ggbuffon1897 válasza #72042496 (#12) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Nemtudom h nálam van e a gond. Pl múltkor szedtem le a viragboltból a Dzsentlemanust mert épp kedvet kaptam hozzá és az eredeti szinkronnal. (Majd megnézem milyen formátum meló után) Bx simán megeszi, a C-s látni látja, de lejátszáskor dobja, hogy nem ismeri fel ugorjak a köv.fájlra. Ugyanez a móka jellemzöen régebben szedett divx -es dolgoknál.

Amit meg lejátszik es nem 4k vagy 1080p vagy ilyesmi, hanem vmi sima rip, ott meg ocsmányul tud szemetelni a kép lejátszás közben. (Bxen hibátlan)

De ahogy látom, más is ír hasonló gondokat.

Értem én h vegyek külön lejátszót meg anyámkínja, de azért félmillás tvnél nem akarsz kompromisszumot kötni.

(#27) Kobe válasza Gicz (#23) üzenetére


Kobe
veterán

Ha ugy merem a webOS letjogosultsagat hogy kilora, megnyilik? Megnyilik, akkor valoban, egy tok jo rendszer

csak ilyen alapon egy pentium 3as gep is tok jo meg ma is mert azt is be lehet meg kapcsolni es betolt bizonyos ido utan….

az apple tv box nalam nagyjabol 10-20x gyorsabban nyitja meg akarmelyik streaming szolgaltatot, logot nem is latom es mar a menuben vagyok, nem pixelesedik a kep az ingadozo wifi vagy keveske ethernet miatt (igaz, a gigabitet kotottem ra kabellel, ezt meg a tv sem tudja direktben)
normalis, nem agyontomoritett 4K vidnel mar a 100mbit is eleg necces, nemhogy az 50-60 amit a C1 wifin tud
sebessegmero lattan konkretan sirni tudna az ember, neha kabelen meg szarabb a keszulek mint wifin

a menuje iszonyat lassu, a csempek lepteteskor nem rotkan akadozva maszkalnak felfele, a frissulo reklamcsempeknel meg legtobbszor csak homokorazas megy amig le nem tolti azt a fergeteges meretu uj tartalmat

a DLNA megosztast a webOS hol latja, hol nem (mas eszkpz vigan latja ugyanezidoben), de neha meg a kulso HDD t is gondol egyet es ledobja

a beepitett medialejatszo haklissagara nem is tertem meg ki

nah, ezekbol apple tv megvetele ota 1x sem fordult elo hasonlo, soha.
de nem muszaj egy +70K s boxal hasznalni, siman eleg egy androidos TCL t megnezni, alsobb kategoria megis smoothabb rendszer, pedig azok ks egyket dolgot belecsempesztek mar a nativ android tvbe….

(#28) scdlsc válasza ggbuffon1897 (#26) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Félre ne érts, nem kötekedésből írom, de szerintem a fejlesztők nem gondolkodnak virágboltos filmekben. Netflix, HBO, Apple megy rajta? Gondolom megy. A többi nem érdekli őket. Ha valahol külső forrásból akarnak rajta nézni valamit, azt majd a rendszergazda vagy a kiállítás szervezője megoldja.

(#29) madgie válasza Kobe (#27) üzenetére


madgie
titán

TCL C835-öm van, de azért itt is az van, hogy a Google TV vagy jó, vagy nem, hetente kell egy "rendes" reboot a tévének, néha rosszul értelmezi a Dolby Visiont, stb...

Kényelmesnek kényelmes a tévé saját rendszere, de pont az van, amit mondtál: egy külső hardver mindig ügyesebben, gyorsabban, kevesebb buggal tudja ugyanazt.

(#30) Rommel6600 válasza madgie (#29) üzenetére


Rommel6600
őstag

De könyörgöm, ennyi pénzért ez a készülék is tudja már!
Mert ez kábé olyan, hogy a 30éves Hondámban van fűtés és hűtés is, de a 2023as modellévű Bentleyben meg nem lenne még fűtés se, mert "nem gondolták a fejlesztők, hogy a csúcskategóriának ezt tudnia kéne"...

(#31) Gicz válasza mad823 (#24) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem rosszul tudod.
ABL azért van, mert a tv-nek van egy fogyasztási plafonja, pl 200W. Minél több a magas fényerejű rész a képen, mivel self lit, nem lcd, úgy növekszik a felvett telejsítmény. Amikor eléri ezt a teljesítmény limitet pl úgy hogy a képernyő fele fehér mondjuk 300 nittel, akkor ahogy növekszik tovább a fehér rész, elkezdni visszavenni a fényerőt, hogy beleférjen a 200W-ba.

Mikor eléri a teljes képernyős fehéret, akkor ott azon a ponton vagyunk ahol minden fehér, és fogyasztási limit van, és ekkor mondjuk 200nit a fényerő. Ergo ha ezt a 200 nit fényerőt állítja be a tv maxnak a háttérben (game mode on), akkor pl a fél képernyős fehér is csak 200 nit lesz onnantól, viszont így mivel belefér a full képernyős fehér a fogyasztásba a 200 nittel, már nem fogja visszavenni a fényerőt a fogyasztáslimit miatt, hiszen csak full képernyős fehérnél ütközik bele a limitbe.

Ez az ABL, ez az ami nincs game módban, mert leveszi a fényerőt annyira eleve, hogy nem kell hogy beavatkozzon onnantól.

Pl filmmakerbe beállítasz 30-as oled fényt, majd átnyomod game optimizerbe, ugyanúgy 30-as oled fényen, érezhetően sötétebb a kép. És game optimizerbe ha egy fehér ablakot, pl word, egérrel baszogatom a méretét, akkor nem veszi le a fényerőt ahogy növekszik az ablak, filmmakerben pedig érezhetően leveszi a fehér rész méretétől függően.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kobe válasza Rommel6600 (#30) üzenetére


Kobe
veterán

Az apple tv 2022 ugyanazt a chipet kapta meg ami az iphone 13 pro-ban / 14ben van
egy relative kurrens es eros sajat fejlesztesu chip

az egyeb boxokban is relative frisebb AmLogic cuccok szoktak lenni, tobb memoval

Szoftveresen valoban tudja ezeket szinte mar mindegyik tv, de en meg nem lattam olyat amelyik hardveresen is moge tette volna azt ami normalisan kepes meghajtani. A legtobbje ezereves xarokkal es 100mbs ethernettel szivat, talan samunal hasznaljak meg a sajat chipet
ami abbol a szempontbol vicces hogy az atv 2022 akkora meretu hogy siman elferne az oledek gephazaban is, ha meg egy xiaomi stickre gondolok ami USB stick meretu akkor vegleg nem ertem mi a kifogas a gyartok reszerol

arcimke ugyben mar olyan mindegy hogy 960ezer vagy 1millio….

(#33) madgie válasza Rommel6600 (#30) üzenetére


madgie
titán

De látod, minél újabb, papíron jobb a tévé, kis túlzással annál bugosabb benne a saját oprendszer. A 2016-os vacak LCD-men sose fagyott az akkori webOS, azt a keveset bolondbiztosan tudta, amit tudott... cserében a képe pocsék volt, pláne HDR-ben. Ha választani lehet, inkább a kép legyen jó, kütyüket tudunk alatta cserélni.

(#34) mad823 válasza Gicz (#31) üzenetére


mad823
őstag

Ez is egy interpretáció, de valójában az OLED nem túl jó hatásfoka a probléma forrása. És igen, ez kihat nyilván a fogyasztásra is, de nem azért nem tud mondjuk 600 nit-et egy OLED fullscreen, mert a fogyasztással van baj, hanem mert a hatásfok miatt egyszerűen nem tud annyi veszteséghőt hova tenni. Game módban is van ABL, hiszen ha nem lenne, akkor 1% és 100% kitöltés között végig 200 nitet nyújtana a TV, ezzel viszont SDR szintre degradálódna az kép. Úgyhogy kell a nagyobb csúcsfény game módban is, tehát kell az ABL is.

(#35) Gicz válasza mad823 (#34) üzenetére


Gicz
addikt

Jah, én SDR-ről beszéltem most igen, ez lemaradt. Napi 8 órát dolgozom 42c2-n irodai munkát, szóval ebben van tapasztalat :) utána HDR játék, cyberpunk, meg MW2, ott nem vettem észre zavaró módon ABL-t. SDR-ben game módban meg nincs is ABL.

Van egy 65c2 is, az a filmnézős, ABL nekem egyáltalán nem tűnt fel még SDR filmekben, ott filmmakerben vagyok, peak brightness off, és olyan 70-es oled fényen, ott valsz megintcsak a limit alatt vagyok.

G2-G3 pedig hűtőbordás, mondjuk nem értem ez miért nem alap, hogy hűtőbordára teszik a panelt eleve, már 5 éve minden szériánál.

(#36) mad823 válasza Kobe (#32) üzenetére


mad823
őstag

Nem értem a vergődést a 100 mbit-es ethernet miatt, most direkt megmértem a TV sebességét wifi-n, 300 mbit gond nélkül megvan. Az meg bármire elég. Oké, van egy normális (bár még lakossági) mesh hálózatom, meg annyi eszem hozzá, hogy külön SSID-n menjen az 5GHz-es freki, és a sebességet igénylő eszközök csak arra csatlakozhatnak.

(#37) Gicz válasza mad823 (#36) üzenetére


Gicz
addikt

Legtöbben valsz itt szopják be, hogy szolgáltató által adott routeren ugyanaz az ssid 2,4 és 5ghz-en is, és nem tudják hova csatlakoznak mikor mivel :) Nekem is 5ghz wifin vannak a tv-k, és egyikkel sincs semmi sávszél gond.

(#38) Kobe válasza mad823 (#36) üzenetére


Kobe
veterán

A C1 nel peldaul az volt a gond vele, hogy wifin kulon (elegge gagyi) webOS appal merve 2-300at mert a wifire, papiron szep (megjegyzem nem egy speedtest.net megbizhatosagu meresrkl van szo)
a gyakorlatban meg szemcsesedett a netflix es a webos netflix app sajat merese is mar csak 50-60at mutatott

100mbit ethernet hasonlokepp, volt hogy DLNA-rol / SMb-rol geprol atjatszott nativ masszivabb 4K video bufferelgetett

nem szolgaltatoi gebasz, siman ennyit tud csak a C szeria
Asus AX es routerem van, nem a leholcsobb fajta, kabellel es wifivel is doglodott a tv, megelegeltem, modemre router rakotve, routerre apple tv ethernettel rakotve es atv a tv re kotve, minden problemam megoldodott
Mellette PC n a gigabitbol 750-800mbit siman atjon kanoc nelkul….

[ Szerkesztve ]

(#39) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha valakit esetleg a G3 is érdekel, akkor szerintem semmi gond a reszponzivitással. A korábbi C8 után (amivel szintén elégedett voltam) talán a Plexben a legszembeötlőbb számomra a változás, mert a Plex nagyjából olyan pörgős a G3-on is, mint a Shielden. A lejátszás elindítása, a beletekerés talán még gyorsabb is.

Egy pozitív dolog, hogy a C8 távjáról is lehet vezérelni, és számomra még pozitívabb, hogy úgy nincsen légegér. A végén még veszek hozzá egy ilyen régebbi távot külön.

De ezek csak az első tapasztalatok, egyelőre nem tudtam különösebben foglalkozni a tévével. Pár hét-hónap múlva majd jobban megismerem.

[ Szerkesztve ]

(#40) niof válasza Kobe (#22) üzenetére


niof
addikt

Annyira egyet tudok érteni, pedig olcsó LG TV-m van, de ugyanezeket tapasztalom. A 2011-es Samsungom gyorsabb volt, mint a 2021-es LG Nano. A képe szebb, meg persze 4k, de ennyi az előnye ahhoz képest, nem több. A MR egy vicc, a WebOS még nagyobb vicc. Ha ezt cserélni kell, nem veszek többet ettől a cégtől TV-t, az szent.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#41) wolfman


wolfman
veterán

2 év mulva a 65"-osra benevezhetek kéz alól. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42) kisusti


kisusti
csendes tag

Ezt a végtelen kontrasztarányt hagyjátok el, légyszi. Kétszer is szerepel a cikkben, illetve minden egyes OLED-tesztnél elmondjátok, de egyszerűen hamis állítás. Nullával nem lehet osztani!

(#43) nexplo válasza Kobe (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem az EISA díjas OLED Philips-em 1óra youtube használat alatt fagy le úgy hogy hanggal nem tudok youtubon keresni mert kifagy a kereső... Közel sem tökéletesek ezek még szoftver oldalon. A képe impozáns de a szoftver khmmm na az a legtöbbön sajnos még "hiányos".

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) Gicz válasza kisusti (#42) üzenetére


Gicz
addikt

Attól még végtelen a kontraszt. Nem értem ebbe miért kell belekötni.

(#45) mad823 válasza Gicz (#44) üzenetére


mad823
őstag

A nulla és 1 nit között is végtelen a kontraszt, szóval ez így ebben a formában kb. lényegtelen információ a képminőségre vonatkozóan.

(#46) niof válasza mad823 (#45) üzenetére


niof
addikt

Igen, inkább úgy kéne meghatározni, hogy 2 érték közt hány lépcsőben lehet szabályozni. Az korrektebb lenne, és ezt a számot megadni. Tehát a 2055,3 cd/m² és a 0 cd/m² között mondjuk 100 lépésben tudja szabályozni a fényerőt. Vagy 1000. Vagy 10000. Vagy 100000. Stb...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#47) Sunzi válasza Gicz (#44) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mert nem az. :)

Ez elvileg egy szakmai fórum, elvárás lenne - részemről - legalább a matematika és a logika felé a tisztelet, ezért gondoltam, hogy idevetem ezt a pár sor. Sorry, ha TL;DR...

De ez a végtelen dolog máshol is elterjedt, nem csak itt olvasom minden OLED cikkben copy-paste ugyanazt a mondatot erre vonatkozólag.

A kontraszt OLED esetében ilyen módon nem értelmezhető. Egyszerűen nem. A matek segít, nem véletlen nem értelmezzük a 0-val való osztást. Mert nem értelmezhető. :)

Elég furcsán hangzana, ha azt mondanám, hogy Mount Everesten végtelenszer melegebb van az abszolút nullához képest. Ugyanekkor a Szaharában is végtelenszer melegebb van, ha ezt a logikát követném.
De a régi Trabantom is végtelenszer nagyobb sebességre képes álló helyzethez képest.. Meg a haverom Ferrarija is pont ugyanezt tudja. :)

Na, a fenti hülyeségek kb. egyenértékűek a végtelen kontraszt fogalmával.
Nem néztem utána, hogy pl. ISO szerint ilyen mérésekkor mi az idevágó szabványos módszer, vagy kifejezés, de ezt a végtelen dolgot szimplán el kellene felejteni. (közben megnéztem, de 5 perc alatt sem találtam értelmezhető linkelnivalót)

Ami fontos, és a cikkben is szépen ott van, azok a különböző cd/m2 értékek, amire a panel képes különböző szituációkban/beállításokban. Ez legalább egy életszerű, értelmezhető dolog, ami jó eséllyel utal arra, hogy a HDR, és a látható kontraszt mennyire lesz "erős".

Azt pl. nem tudom - szóval lehet teljes ostobaság, csak felmerült bennem - hogy mérhető-e egy OLED panel minimum fénykibocsátása a legkisebb pixelhez kerülő feszültségen? Azaz a legkisebb fényerő, amikor a pixel nincs kvázi kikapcsolva. Ez megmutatná, mekkora "rés" van a sötét részek megjelenítésekor. Ha van egyáltalán. Ha van, az már hasonlítható lenne a max. fényerőhöz, nem lenne végtelen, de nem is nevezhetnénk simán kontrasztnak.

Az is fura nekem, amikor a gyártók ilyen x milliós kontrasztokat írnak be a reklámanyagokba.. Legutóbb talán itt valamelyik cikkben láttam 80 milliós értéket. Na, arra már lusta voltam, hogy utána nézzek, mit is jelent ez pontosan, hogyan mérték/számították. :)

Szóval ezt a végtelen dolgot az én gyomrom még egy bulvár cikknél is nehezen emészti meg, de itt kifejezetten kellemetlen ezt olvasni, még akkor is, ha egyébként ettől független minden PH cikket a témában elolvasok, és alapvetően hasznosnak tartok. :)

Ami még a végtelen ellen szól az pedig szimplán az, hogy senki sem egy fekete dobozba zárva, tökéletesen fény elnyelő felületek közt néz bármilyen OLED panelt (fényvisszaverődést kizárva). Ha nincs tökéletesen fekete környezet, nincs "tökéletes" fekete sem. Tehát a 0 fizikailag nem is igen elérhető életszerűen.
[Profibb cikk a kontrasztról]
És még ebben is szerepel az infinity szó, de azért érdekes... valahogy nehéz mondjuk egy N/A-t beírni, vagy ilyesmi....

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#48) Gicz válasza Sunzi (#47) üzenetére


Gicz
addikt

Hát ha láttál már otthon sötétben oledet, akkor tudod, hogy az a fekete nyugodtan hívható tökéletesnek attól mert a szobában világít a set top boxon egy led. Értem én mi baj, de ez ilyen ezt szokta meg a köznyelv hiába nem ez a matematikailag helyes.

SDR szabvány szerint úgy kell mérni, hogy 120cd-re belövöd a fehéret, majd megméred, hogy milyen fényerejű a fekete. Ez egészen az oledekig működött is. LCD-n mondjuk 0,04cd/nm, legjobb plazmákon 0,003cd/nm. Oledet mit csinálsz? 0 lesz a vége, mert 0 a legsötétebb amit tud.

Matekból pedig tudjuk, hogy lehet olyna, hogy egyik végtelen nagyobb mint a másik... szóval a pédáid hibásak.

Akit pedig érdeke, hogy milyen is a tökéletes fekete, mert tv buzi, az hidd el töksötét szobában fogja élvezni a tv-t, és tesz is érte hogy az tök sötét legyen.

(#49) Gicz válasza mad823 (#45) üzenetére


Gicz
addikt

hogy lenne már lényegtelen?
Itt a példa, egy oleden mindig fekete a fekete, akármilyen is a legkisebb megjeleníthető szürke, és ez baromi sokat dob a képen. LCD szerintem nézhetetlen kacat, pénzkidobás. TV-ben, telefonban, mindenhol.

Is OLED better than an LCD iPhone? - Quora

(#50) b. válasza Sunzi (#47) üzenetére


b.
félisten

"mérhető-e egy OLED panel minimum fénykibocsátása a legkisebb pixelhez kerülő feszültségen? Azaz a legkisebb fényerő, amikor a pixel nincs kvázi kikapcsolva. Ez megmutatná, mekkora "rés" van a sötét részek megjelenítésekor. Ha van egyáltalán"

Amúgy ha mérhető is a legkisebb fényerő, valószínűleg nem érzékelhető a különböző algorimusok miatt amik eldolgozzák , összemossák a felhősödést és az átmeneti posztereffektust.
Plusz ugye itt egy új eljárás az MLA , a fényerő növelő lencseréteg is bemutatkozott.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.