Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Hi!
A kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni, tuning szempont a leglényegesebb! Árban nincs sok közüttük. A 3000+ tól azért félek mert abból van Newcastle és Clawhammer magos is, és esetleg a gyengébb tuning magból kapnék. Melyik tuningolható jobban? A64 2800+ ról semmit nemtudok tuning terén, pedig 2400mhz fölé szeretnék menni. Sempron 3100+eshez volt szerencsém, megy is 2400mhz fölött, csak ittmeg a fele méretű kess és a 64bit hiánya zavar! 64bit jövőre biztos fog valami extrát nyújtani.
HELP! Melyiket válasszam? Személyes tapasztalatok előnyben!!!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) Feeling


Feeling
tag

Nekem levegővel ment már alapfeszen 2300ig sima 754es 3000+, de láttam már 2600on is. Amúgy a newcastle szreintem jól lesz húható, mivel rohadt kevés hőt ad le...legalábbis azalapján amit én láttam max 40 watt körülit egy 3500+, szal érdemes szerintem megnézni. Sempronnál a kisebb cache-től tartok, ha tudsz inkább A64et vegyél, ne is a 64bit miatt hanem az NX miatt...

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#3) Janesz


Janesz
őstag

személyes tapasztalatom csak a 3000+ van...abból nekem new castle magos jutott (nem is akármilyen 2600mhz léggel)
könnyen ki tudod szűrni a new castle/clewhammer magot ugyanis a kódsor utolsó 2 karakterét kell csak nézni ( ha AP akkor clewhammer ha AX vagy AR akkor pedig new castle mindenképp olyat vegyél ami newcastle!!) sempront meg sztem nem éri meg venni....fele kess 32 bit (nem mintha kihasználná valami is a 64bitet vindózba de azért megnyugtató,hogy TE és a cimód készenáll a 64bitre...)

szal mindenképp igazi a64-et vegyél....abból már csak az legyen mérvadó ha tuningolni akarsz,hogy mennyire jók a memóriáid (ugyanis 2800+ és 3000+ nagyon hasonló teljesítménnyel rendelkeznek csak ugye a 2800+ -nál a 2400mhz elérése magasabb fsb-vel lehetséges csak!!) szal ezek szerint mérlegelj...
sok szerencsét...

[Szerkesztve]

(#4) Reac^ válasza Janesz (#3) üzenetére


Reac^
őstag

DFI Lanparty UT nF3 250Gb lesz a lap.
Ez végülis mindegy, mert azt nemtudom hol kell állítani a CPU:RAM arányt. Mert láttam Sempron tuning cikket, ahol 270mhzes FSBn ment a proci amikor a ram 220 körül járt. Tehát ebből az következik, hogy egyszerű mezei ramokkal is jól lehet húzni. Na most nekem van 2x512DDR333 Infeon, ezzel egyáltalán menne a proci? Nem nagyon akarom lecserélni a ramokat, max később A-DATA 500asra. Aztán akkor majd tuningolok...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5) Savanya válasza Reac^ (#4) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem 3100+ sempronom van és megy 280fsb-vel Gigabyte K8NS lapban - és használhatód a memóidat visszaosztva /133-ra kell állitani/ . Ja és most 3500+ S939-em van és csak elenyésző a különbség/3%/ a két proci között .....

Mobilszámom: 70-516-8068

(#6) aattis


aattis
csendes tag

kérdés:

a 3100 támogatja azt a szolgáltatást(nem tudom a megnevezését), amelyik alacsony cpu terhelésnél leveszi az órajelet?

(#7) Savanya válasza aattis (#6) üzenetére


Savanya
addikt

Támogatja a C&Q-t ...:C :C :C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#8) Janesz válasza Savanya (#5) üzenetére


Janesz
őstag

és a duál memkezelés mennyire érezhető??

(#9) Savanya válasza Janesz (#8) üzenetére


Savanya
addikt

Semennyire ..... kár váltani ,főleg mert nagyon drága ....

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.