Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) putti


putti
aktív tag

Két hete vettem egy ilyen egeret. F@sz@. Meg vagyok vele elégedve. Csak lenne vele valami ami nem hagy nyugodni. A számítógép kikapcsolt állapotában az egér úgyanúgy világit tovább 1-2 percig, majd elkezd villogni, megállás nélkül.Nem lehet valahogy megmondani neki, hogy amikor kikapcsolom a gépet akkor ne világítson tovább????? Ha kiszedem belőle az elemeket, akkor értelemszerűen nem világít, de mindíg kiszedni főleg ha siet valahová az ember, akkor kezd unalmassá válni a dolog. Annyiban viszont jó, hogy 4 újratölthető elemet kaptam hozzá és ami fogja a rádiójelet, az egyben töltő is (usb-s).
Még egy kérdés. Ha kikapcsolom a gépet, viszont ''áram alatt'' hagyom ,akkor az usb-n keresztül az ''üres elemek töltődnek??? Sima usb portnak is meg lehet mondani hogy hány volt-ot adjon le, vagy csak az usb2.0-nak?? Ha lehet, akkor ilyen esetben hány volt-ot adjak, hogy az elemek rendesen feltöltődjenek. Elméletileg rendesen feltöltődnek, a gyártó azt írja, hogy amíg az egérben kimerül a két elem, addig a másik kettőt feltölti a töltő, nekem meg az a dolgom, hogy csak cseréljem őket. Továbbá azt is közli a gyártó, hogy 90 üzemóra után merülnek le az elemek. Szerintem ez jóval kevesebb, mivel üzemen kívül is világít az egér.

Köszönöm a segítségeteket, tippeket, stb...!

(#2) űáélkM válasza putti (#1) üzenetére


űáélkM
tag

Az én WOP-35-ösöm is világít, ráraktam az egérpadot.:))
Azóta MS 4.0 van.

(#3) soctavia válasza putti (#1) üzenetére


soctavia
tag

hali

a probléma nálam is létezik, nekem egy samsung optikai van, de nem wireless. szerintem nem az egér a hibás, mert az előző alaplapomnál nem csinálta. ami volt: ecs l7s7a2, ami van: abit kd7-s.

remélem van valakinek megoldása:)

(#4) gyga


gyga
senior tag

sztem az usb miatt világít. próbáljátok ki ps2/usb átalakítóval ps2-re kötni.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5) zsiga667


zsiga667
addikt

Ez akkor most egér vagy X800 Pro? :DDD

(#6) űáélkM válasza gyga (#4) üzenetére


űáélkM
tag

Nekem PS2-n van.

(#7) zsiga667


zsiga667
addikt

Hogy érdemben is hozzászóljak:
Amíg az alaplap kapja a táptól az 5V standby-t, addig az USB is kapja az 5V-t.
Mellesleg PS/2-n is világít, legalábbis nekem mindkét Microsoft egerem (1.1 és 4.0) világított USB-n és PS/2-n egyaránt.

A megoldás:
1. Kapcsold ki a tápot a hátulján lévő kapcsolóval, hogy a lap ne kapjon standby feszt.
2. Vedd el az áramot a táptól pl. egy kapcsolós elosztó segítségével.
3. Húzd ki a gépből az egértöltőt.

(#8) putti


putti
aktív tag

Szoftveresen nem lehet valahogy megoldani??

Az üzemen kívüli világítás nem csökkenti az élettertamát??

(#9) űáélkM válasza zsiga667 (#7) üzenetére


űáélkM
tag

AZtképzeld le, hogy nekem a 4.0 is világít.

(#10)



addikt

Nekem A4 wop-35 van és az is állandóan világít, sőt, még a billentyűn a NumLock is folyton ég, de én eddig azt hittem ez teljesen normális, nem is foglalkoztam vele.
Amúgy nemhinném, hogy ettől bármi baja lenne az egerednek, végül is csak egy led, hamarabb fogod lecserélni az egered, minthogy az ''kiégjen''+ minimális a fogyasztása is, emiatt nem fog lemerülni az aksi, az tuti.

Tényleg, látott már valaki ledet ''kiégni''?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11) Zoltánka


Zoltánka
tag

A 7. hozzászólás a megoldás!

Nekem a billentyűzet is világít, amíg teljesen le nem áramtalanítom a kapcsolóval!

xxx

(#12) putti válasza Zoltánka (#11) üzenetére


putti
aktív tag

Nem jó a 7. hozzászólás tippje. Nekem is kapcsolós elosztóm van és ha teljesen áramtalanítom a gépet, akkor is világít. Végülis nem baj, csak ne csökkenjen emiatt az élettartama.

(#13) ciao válasza putti (#12) üzenetére


ciao
senior tag

ha telejesen áramtalanítod a gépet akkor hogy világíthat??? az egér termeli az energiát?

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#14) válasza ciao (#13) üzenetére



addikt

Nem, az egérben van aksi és az adja az energiát...:D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Az egér tulajdonságainál vedd ki a pipát az ''Ez az eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból'' vagy valami hasonló nevű opció elöl.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) bzoley válasza Viktor77 (#15) üzenetére


bzoley
veterán

Ha bejön fizetek egy fagyit!(de csak egy gombóc) De ha nem... :D

(#17) Viktor77 válasza bzoley (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor kattintgattál párat. És? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) putti válasza Viktor77 (#15) üzenetére


putti
aktív tag

Ezt én is megpróbálom, de szerintem nekem nem fog bejönni!

De legyen szerencsém!

(#19) putti válasza soctavia (#3) üzenetére


putti
aktív tag

Haveromnak volt ez a problémája abit alaplappal. Valami olyasmit mondott, hogy ha a bios-ban nincs erre beállítási funkció, akkor az alaplapon van erre egy jumper.
Ő úgy csinálta meg a sajátját és azóta nem világit üzemen kívül.

Én nem nagyon hiszek benne, mert még nem hallottam ilyet, hogy külön erre jumpert raknak az alaplajcsira. De ki tudja?...... Nézd meg hátha bejön.

(#20) kamikaze boci válasza putti (#19) üzenetére


kamikaze boci
őstag

- Valóban jumperes, például a P4P800-on is. (Érdekes, hogy az előző P4-es ASUS lapsorozatnál, a P4PE-nél BIOS-ból lehetett állítani.)
- Segíteni szokott, ha ezt a funkciót kikapcsolod (alaplapi jumper, vagy BIOS)
- Ha jól értem, az egér a dokkolóban van, amikor a villogást tapasztalod (vagyis a szenzor nem lát semmit, a levegőben van). Ez ilyenkor teljesen normális, például az említett MS Exp 4.0 is ezt csinálja, de ilyen a Genius által használt optika is ( a Logitech viszont nem).

egyéb állatfajták

(#21) Lui76


Lui76
őstag

Nakem is A4tech optikai egerem van (ps2-es) ,a megoldás nálam az alaplap(MSIkt4v)
bios frissítése volt. Erre utaló írás volt is a bios verzióban -vmi energiaellátás dolog.
Azóta nem világít.

www.kezmuveskeramia.hu

(#22) putti válasza kamikaze boci (#20) üzenetére


putti
aktív tag

Akkor mégiscsak igaz a jumper az alaplapon.
De ha igaz akkor melyik ez a jumper? Hogy tüntetik fel? Biosban melyik ez a beállítási funkció?
Az egeremnek nincs dokkolója, egyszerűen csak van. Tök mindegy, hogy merre van (egérpad, vagy csak a levegőbe néz),akkor is világít.

(#23) putti válasza kamikaze boci (#20) üzenetére


putti
aktív tag

''- Ha jól értem, az egér a dokkolóban van, amikor a villogást tapasztalod (vagyis a szenzor nem lát semmit, a levegőben van).''

Na mégegyszer megpróbálom érthetőbben elmondani az első hozzászólásomhoz képest.

Tehát :

- Az egérhez járt 4 újratölthető elem.
- Egy rádiójelvevő ami egyben elemtöltő is.

A négy elemből 2 megy az egérbe és kettő a töltőbe.Tehát ha az egeremben lévő elemek kimerültek, nekem csak cserélgetni kell a töltőben lévővel.

Namármost, hiába kapcsolom le a gépet teljes áramtalanítással, az egerem addig világít, amig ki nem veszem belőle az elemeket. Ebből kővetkezően elképzelhető, hogy bios jumperrel meg tudom oldani ezt a problémát? Egyáltalán probléma ez?

(#24) kamikaze boci válasza putti (#23) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Azt hittem, dokkolós (az a jobbik fajta, tölti magát, amíg pihen).

A jumper általában közvetlenül a PS2 portok mellett van, 3 pines, ASUS lapon KBPWR van mellé szitázva. A BIOS-ban valahol az APM menedzselésnél van, ott kell a Power on by keyboard/mouse opciót letiltani, akkor megszűnik a villogás (legalábbis az én rádiós Logitechemnél).

egyéb állatfajták

(#25) Zsebröfi


Zsebröfi
tag

Felélesztem a topicot:
Szal most vettem egy a4tech rp-1535 (rfsop-35A) wireless optikai egeret, van hozzá 2 db akksi (asszem 600mAh összesen). A gondom az, hogy baromi hamar lemerülnek az akksik! Olyan 1-2 nap alatt úgy, hogy éjszakára kiveszem az akksikat, mert ez a nyomorult nem vált energiatakarékos módba. Vagy lehet hogy ''sleep''-be teszi az optikát, de akkor is iszonyat hamar lemerül. Adtak hozzá USB-ről működő töltőt de ha azt meg rádugom akkor hova a wireless? :((
Kérdés tényleg ilyen szar ez az egér vagy ez a normális működése?

Ha sírsz, nincs aki lássa könnyeid, ha szíved fáj, nincs ki észrevegye fájdalmad, ha boldog vagy, nincs ki lássa mosolyod......de próbálj meg csak egyszer szellenteni.

(#26) Szak1


Szak1
csendes tag

Nem tudom. nekem egy a4tech rp-653 van, és 2*1400maH-sak. még nem tudom meddig bírják ma vettem.
Én azt javaslom hogy (fillérekért) vegyél két 2300mah-s aksit

(#27) tahoman válasza Szak1 (#26) üzenetére


tahoman
tag

Nekem is ilyen van. Azért világít, mert benne vannak az aksik. Semmi köze nincs akkor a számítógéphez, ha az ki van kapcsolva. Folyamatosan fog világítani, ami nem baj, mert ez a funkciója. A szar az, hogy nem lehet lekapcsoni. A jóval drágább egereken már van lekapcsológomb.

Megoldás: Nagyobb aksi

(#28) tahoman


tahoman
tag

Tök poén volt, mikor vittem egy szatyorban a cuccot lanpartyra és villogott a szatyor egyfolytában. A gép a közelben sem volt (szóval nincs a villódzásnak köze ehhez). Mindenki kérdezte, hogy mi a frász ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.