Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9700pro vs. 5900le (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Miven sokak örömére elszaporodtak mostanság az ilyen vs. topikok, nyitottam gyorsan én is egyet. A különbség a többihez képest, hogy én adatokkal is szolgálok. :)

Tehát volt szerencsém ugyanabban a gépben, ugyanazokkal a programokkal kipróbálni a címben említett két kártyát. (PreFless állapot :DDD)

A gép: p4 3.0@3.6, 512MB DDR480, Audigy, Win XP.
A két kártya pedig a PixelView FX5900LE - 400/702-es alapórajellel, valamint egy BBA ATI9700PRO 324/620-as órajellel.
Az FX-hez az 53.03-as ForceWare-t, míg az ATI-hoz a 4.3-as Catalystot használtam. A méréseket mindkét esetben alapórajelen végeztem 1024*768-as felbontásban. A driverekben ugyanazt a minőségi, illetve alkalmazásvezérelt beállításokat engedélyeztem.



1. 3dmark2003.

5900LE - 5672
9700PRO - 5202

Erre mondják, hogy erős kezdés, de azt mindig is tudtuk, hogy démárkban az fx-ek általában jól szerepelnek.

2. 3dmark2001.

5900LE - 16798
9700PRO - 17004

Ez számomra meglepetés volt, ezért kétszer is ellenőriztem, az eredmény ugyanez lett. Majd valami szakértő megmagyarázza, hogy miért.

3. Aquamark

5900LE - 37746
9700PRO - 39304

Újabb meglepetés, szakértőkre váró eredmény. :D

4. Gunmetal

1-es teszt:
5900LE - 15,64 - 26,86 - 71,57
9700PRO - 15,63 - 24,83 - 66,60

2-es teszt:
5900LE - 11,90 - 35,64 - 79,05
9700PRO - 12,61 - 33,25 - 73,67

5. X2

5900LE - 60,382
9700PRO - 50,467

6.Tomb Raider AoD Paris

Ide annyi kiegészítés kívánkozik, hogy a játék grafikai vezérlőjében a lehető legbrutálisabb beállításokat alkalmaztam, had szenvedjenek a kártyák. :DDD Az FX kártya azonban a 10-re állított árnyékolást nem tudta megjeleníteni, így még az ATI-nál Lara árnyéka árnyékként követte tulajdonosát :D, addig az FX-nél értelmetlen pöttyök jelentek csupán meg.

5900LE - 25,32
9700PRO - 40,97

Jó böngészést kartársak. :D

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sok értelme nem volt a méricskélésednek, mert

1. 1024x768 a legtöbb játékban CPU-limitált felbontás ezekkel a kártyákkal
2. Benchmarkokkal méregettél (kivéve TRAOD), azok meg ugye...

De legyen. Én inkább a helyedben rendes játékokkal nézegettem volna meg a kártyák tudását.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) divot válasza fLeSs (#2) üzenetére


divot
veterán

Nincsenek rendes játékaim. :)

(#4) fLeSs válasza divot (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Akkor minek neked FX 5900?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Alvin_ti4200 válasza divot (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

3DMark2001-hez annyit tudok mondani, hogy Pixel Shader (Nature)...

(#6) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gyorsabb voltál:) Én is erre lennék kíváncsi.

(#7) divot válasza fLeSs (#4) üzenetére


divot
veterán

Amiért erdoke-nek 64bites processzor. :)

Van természetesen egy-két játék, pld. NFSU az unokaöccsnek, Mercedes Benz, mert szeretem a régi autókat, Far Cry, mert szép. Csak például Far Cryban hiába nézegetem az eredményeket, ha az 512MB Ram a szűk keresztmetszet.

(#8) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az összes tesztben azért vannak közel azonos eredmények, mert az 1024 az CPU-függő felbontás.
Amúgyis benchmark az összes a TRAOD-on kívül, szal számomra nem mondanak semmit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) fLeSs válasza divot (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A szerkesztőségben a tesztkonfigban 512 MB RAM volt, és nem volt semminek a szűk keresztmetszete.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) divot válasza fLeSs (#9) üzenetére


divot
veterán

Mert a szerkesztőségben full highon 1024*768-ban fél giga rammal meg se röccent a kép, gondolom. :(


(#11) fLeSs válasza divot (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Rosszul gondolod. Akkor volt csak problémás a fél GB memó, amikor a játékból kiléptem, és swappelt 1 percen keresztül a gép. Amúgy előtte semmi probléma.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) divot válasza fLeSs (#11) üzenetére


divot
veterán

Nem értem az ellenséges hangnemet. Leteszteltem a két kártyát, amivel tudtam, úgy, ahogy tudtam. 1024*768-at használ a többség, ezért én is ezt tettem.

(#13) Kalwa


Kalwa
tag

szerezd meg a Far Cry-t, SC:PT, DE2 stb. és mérj! :))

(#14) Alvin_ti4200 válasza divot (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Most nézem, hogy PH! kedvence lettél:)) Látom lesz, aki átvegye a helyemet:)
ON

(#15) fLeSs válasza divot (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs ebben semmi ellenséges, csak rávilágítottalak a hibáidra - ez általában az embereknél azt jelenti, hogy ellenséges hangnem.
Nem hinném, hogy akinek 9700 Pro vagy 5900 LE kártyája van, az 1024x768-at használ DX7 és DX8-as játékokban. Inkább 1024x768 + 4xAA és 8xAF, na az már VGA-limitált. Úgy már értelmes eredmények születtek volna, de még mindig csak a benchmarkokról beszélünk, amiknek se füle, se farka.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) Viktor77 válasza divot (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Itt a gond. Szinte csak benchmarkokkal mértél, amúgy a 9700pro mindenhol jobb lenne, és nem nyitottad volna ezt a topicot.

Ehhez még annyit hozzátennék, hogy 3DMark03-ban odavered a 9800pro-mat is. És mégis az én kártyám a jóval erősebb.

Amúgy most folytatni fogjátok a másik topicban elkezdett veszekedést?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) divot válasza Viktor77 (#16) üzenetére


divot
veterán

Mezei júzerként mi mással mérjek, mint a mérésre kitalált programokkal?

Fless: volt számomra egy rakás meglepetés még a bencsmárkokkal is. Miért nem arról beszélünk? Pld. az aquamark.

(#18) fLeSs válasza divot (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Abban mi a meglepetés?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) divot válasza fLeSs (#18) üzenetére


divot
veterán

Mindig azt hallottam, hogy az FX jobb az aquamarkban.

(#20) fLeSs válasza divot (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nemtom. Nem szoktam Aquamarkkal játszani, ez vhogy kimaradt az életemből...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) divot válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


divot
veterán

Mi az, hogy átvegye a helyedet? Alvni, aggódom. :(

(#22) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Fless: mind2 kártya lesz a tesztben? Pontosabban azt tudom, hogy 5900XT lesz, de 9700Pro is?

hey-ho-let's-go

(#23) fLeSs válasza -=V3rthil=- (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sima 9700 lesz benne, 275/270-es.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Ok, thnx.

hey-ho-let's-go

(#25) Viktor77 válasza divot (#21) üzenetére


Viktor77
titán

OFFTOPIC 9

Asszem az 1461-es hsz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Alvin_ti4200 válasza divot (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem alaptalanul:(

(#27) divot válasza Alvin_ti4200 (#26) üzenetére


divot
veterán

Elírtam a neved nagy izgalmamban, bocs. :P

Olvastam az offtopicban, szerintem nincs ezzel gáz, úgy néz ki, nekem is kezd besűrűsödni az életem, ami egyre kevesebb fórumot jelent. De soha nem leszek teljesen hűtlen a PH!-hoz, az már biztos. :)

(#28) Alvin_ti4200 válasza divot (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
OFF topikban folytassuk
ON

(#29) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ezzel a topikkal mi legyen?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Majd Rudi eldönti yool! ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) divot válasza fLeSs (#30) üzenetére


divot
veterán

Miért? Ha valaki épp e két kártya között variál, csak benéz ide, és legalább ezeket a teszteket nem kell futtatnia. :)

(#32) Thom! válasza divot (#31) üzenetére


Thom!
veterán

Király vagy. :DDD
Még egy topic a marhaságra.

(#33) fLeSs válasza divot (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

És eldönti jól, hogy 5900XT-t vegyen, mert az a benchmarkokban gyorsabb...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) divot válasza Thom! (#32) üzenetére


divot
veterán

Kurvára kezd elegem lenni. Nem mondtam véleményt, csak leírtam az adatokat. Akit érdekel, megnézi, és levon belőle valamilyen következtetést. Akit meg nem, az nem nézi meg. És főként nem ugatja le a másikat.

(#35) divot válasza fLeSs (#33) üzenetére


divot
veterán

3-ban gyorsabb, a TR AoD-ben pedig sehol sincs.

(#36) Thom! válasza divot (#34) üzenetére


Thom!
veterán

Csak Te vagy az elvakult emberke aki minden áron idíóta méréséket végez mindenféle előfeltétel nélkül. fLeSs is megmondta hogy nemsokká olyan VGA analízist tár elénk, hogy ihaj-csuhaj...akkor sem értelek.

Eleve hülyeség a kettőt hasonlítgatni...aki meg nincs tisztába fele.. sajna.. :(

(#37) divot válasza Thom! (#36) üzenetére


divot
veterán

Ó, hát bocsássatok meg Flessel együtt, amiért volt alkalmam egymás mellett kipróbálni a két kártyát, és közzétettem tapasztalataimat. Megígérem, hogy soha többé nem követek el ekkora bűnt.

(#38) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Én örülök a két kártya összehasonlításának ugyanis e két kártya közül akarok választani!:C

(#39) divot válasza ToBeY (#38) üzenetére


divot
veterán

Akkor vegyél 9700PRO-t, mert jobb. :)

(#40) ToBeY válasza divot (#39) üzenetére


ToBeY
nagyúr

jó,már csak ócsó példány kéne:D

(#41) ToBeY válasza fLeSs (#33) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mikorra várható az a monumentális nagy giga mega videókártya teszt:F

(#42) Sundesz válasza divot (#1) üzenetére


Sundesz
őstag

De miért csodálkozol, hogy az ATI a jobb??? :DD

Hörcsög Powa'

(#43) fLeSs válasza ToBeY (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nemtom, Parcit kérdezzétek. A cikk az már kész.
1ébként nem mondta senki, hogy monumentális giga-mega teszt lesz.
Ha esetleg elárulod a kérdésedet, akkor tudok tippet adni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#43) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak nehogy késő legyen:U
[L]http://www.hwtesztek.hu/index.php?oldal=hirek&id=1025[/L]

(#45) Sundesz válasza fLeSs (#43) üzenetére


Sundesz
őstag

És lesz benne r420...és nv40???? :DD

Hörcsög Powa'

(#46) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Inkvájör. :U
És ha még igaz is, akkor is eltart egy ideig, amíg a készletek kifutnak végleg.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) ToBeY


ToBeY
nagyúr

9700pro vagy 5900XT? de ugy látom ATI lessz a nyerő...

[Szerkesztve]

(#48) Alvin_ti4200 válasza Sundesz (#45) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Naná, sőt NV43 és NV45 bétapéldányok is:D

(#49) divot válasza ToBeY (#47) üzenetére


divot
veterán

Tényleg? Pedig Fless tegnap megmondta, hogy aki benéz ebbe a topicba, az És eldönti jól, hogy 5900XT-t vegyen, mert az a benchmarkokban gyorsabb...

(#50) ToBeY válasza divot (#49) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem Benchmarkal játszom:DDD
Szal felőlem mehet 2000 pontot akármilyen Benchmarkban,ha pl a Far Cry ban van 50-60FPS:C

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9700pro vs. 5900le (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.