Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Szaisztok, fönnvagyok a felső szomszédomnél, Chaintec alaplapban van egy AMD atholn XP 2000-es procija vmi coolink h hűtővel, de lehet h csak a venti márkája az rajta (sajna az intel vonalban vagyok csak otthon). Szóval be lett szerelve 2 házventi, meg jött egy 9600XT és szeretnénk húzni első lépésben a speedfan-t tettük föl, de 79 fokot mutat alapból a procira? Túlmér a lap, vagy elképzelhető, h tényleg ennyi? Az NB is 48 fokos, ráadásul a szobában légkondi is van, kb max 25 fok lehet?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

llyen meleg nem lehet. Alapfrekin 65 fokig stabil kb.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Bandit21 válasza Esmein (#2) üzenetére


Bandit21
addikt

Ok ok az renben, h ilyen meleg nem lehet, de ennyit mutat a Speedfan, a másik meg (most tudtam meg) h egy db 512-es, 266Mhz-es memóval fut a rencer. Szóval a tuningról eleve mondjunk le?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#4) <Adamsky> válasza Bandit21 (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia!

A következőket érdemes megnézni:
- fenn van-e a hűtő rendesen
- van-e alatta (hűtő) paszta
- a Bios mennyit ír ki: system, cpu
- mennyire meleg a hűtőborda

Az a 79 fok szvsz. borzasztó sok, főleg egy légkondis szobában.
Nézzétek meg a stabilitást Prime95-el (min. 4 óra Torture teszt) Érdemes közben a hőmérsékletet is figyelni, mert ez ugyanis kihajtja a maximumot a prociból és a RAM-okból. Ha nem hibázik, és a hőmérséklet marad ez a közel 80 fok, akkor valszeg félremér a lap. A proci Tbred B vagy A?

(#5) Jim Tonic válasza Esmein (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én azt mondanám, nem lenne szabad ilyen melegnek lennie. A poén az, hogy sok alaplap csak a proci alatt méri a hőmérsékletet, tehát ennél talán még melegebb is lehet. Én azzal kezdeném, hogy megnézem, miként van a hűtő applikálva.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Bandit21 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi, mint mondtam totál nem értek az AMD rencerekhez...
A hűtőborda melegebb érintésre mint otthon a heatpipe a 9800pron. (a heatpipe nem a borda)
Sajna nem tudom, h A-s v B-s mert a srác nem tudja palomino magos ezt írja ki a cpuZ.
A prime lejött, megyünk biosba, aztán majd írok.

Gyors megnéztük Prime-al ahogy elindult, fölment 88-90 fokra... ezzel meg mi lehet? chaintec alaplapok elvileg profik nem? Ezeken is szar a hőmmérő chip mint az IC7-emen? Bár ez nagyon sokk...

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) Jim Tonic válasza Bandit21 (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha van digital multiméteretek, nézzétek meg, hány fokos a borda. Az körül kellene lenni a procinak, +5-8°C kb. Bár ettől még lehet, hogy nincs elég paszta, meg az is, hogy rossz a mérés. Alaplapot hány fokosnak látod?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) tray


tray
aktív tag

Nyugi. AMD procik bírják a százat is :C

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#9) Bandit21


Bandit21
addikt

Hali, újabb rossz hír, a BIIOS-ban is 77 fokos a proci, az NB meg 47...
Mi a sz@rt lehet csinálni vele? Új hűtő elkelne nem?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#10) Draki válasza Esmein (#2) üzenetére


Draki
aktív tag

Ez azért túlzás. :)
80 fokon is stabil lehet egy ideig a proci viszont jó esély van rá, hogy egyszer csak bemondja az unalmast.

Az én ecs lapom is fölé mér rendesen kb. 5-10 fokot, de a 79 fok az nem fölémérés (ennyire semmi sem mér felül :) ), főleg légkondis szobában...

(#11) <Adamsky> válasza Bandit21 (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Futtassátok a Prime-ot legalább 4 óráig, vagy addig míg nem hibázik.
Bios-t néztétek? A system temp. elég sokat elárulhat a valós cpu temp.-ről is. Nagy különbség nem lehet a kettő között (mondjuk 20 foknál több).

Érdemes lenne a proc. hűtőt ''megigazítani'', ha tényleg olyan meleg.

Ja és ha Palomino-nak írja a CPUz, akkor a max. hőm. (amit még elbirhat)
valahol 90 fok körül van. Ez nem azt jelenti, hogy akkor most megnyugodhattok...

[Szerkesztve]

(#12) Draki válasza Bandit21 (#9) üzenetére


Draki
aktív tag

Szedd le a procihűtőt és nézd meg hogy rendesen van-e pasztázva!
Szerintem sz@rul van fent a hűtő vagy nincs paszta vagy vmi trutyi van paszta helyett...

(#13) Jim Tonic válasza Bandit21 (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A biosban ugyanaz van, mint amit a winben látsz...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Bandit21 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Bandit21
addikt

Ezt tudom barátom... :)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#15) Jim Tonic válasza Bandit21 (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Akkor nem tudom, mi volt ez: ''Hali, újabb rossz hír, a BIIOS-ban is 77 fokos a proci, az NB meg 47...'' Mi volt akkor az újabb rossz hír? Mi az, hogy is? :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Amigo78 válasza Bandit21 (#14) üzenetére


Amigo78
senior tag

Mien deszkában van? Huzva van? nincs lesarkazva?

(#17) Picimaci


Picimaci
tag

Hát ha palomino akkor azok tényleg melegebbek mint az athlonok. De azért az akkor is sok. Tényleg le kellene szedned a hűtőt és megnézni mi a helyzet alatta. De csak óvatosan, nehogy lesarkazd a procit. :Y

(#18) Bandit21 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem kötekedni akartam, de mint mondtam lövésem sincs semmi AMD rencerekhez. Gondoltam, BIOS-ban nem fog annyit mutatni, hátha akkor nem terhelt annyira a proc, vagy esetleg nem fut semmi a háttérben vagy a fenetudja. Amúgy meg mindes segítséget köszi!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#19) Bandit21 válasza Amigo78 (#16) üzenetére


Bandit21
addikt

Vmi Chaintec Apogge alaplap amikor vette akkor ez nagyonjó volt. Húzva nincsen, sőt épp ezt szerettük vna megtenni, csak amikor megláttam a 79 fokot akkor mondtam h ácsi, előbb rájövünk mi ez.
Szóval foggalmam nincs h mi az h lesarkazva (sejtem azért...) de szétszedni nincs ingerenciám. Még 1 dolog, ha esetleg nincs vagy nicns elég paszta a hűtő alatt, akkor amit a zalman heatpipe-hoz adtak azt ha fölviszem és alányomjuk segít?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#20) Amigo78 válasza Bandit21 (#19) üzenetére


Amigo78
senior tag

segit...lesarkazás : a proci magjábol letörik 1 kis darabka.... legjobb nagyitoval vizslatni

(#21) jamye válasza Bandit21 (#1) üzenetére


jamye
csendes tag

Hello!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de elegendő a hűtő teljesítménye?

Csak azért kérdezem, mert az öcsémnek szintén egy Panominos 1900+ van és egy Coolink U1L2 volt rajta. Rendszerint 75 fok körül volt teljes terhelés mellett. Amikor megvettem a 2500+-os Bartonomat, akkor az azon lévő gyári hűtőt kíváncsiságból felraktuk rá az U1L2 helyett. Semmi mást nem változtattunk és zárt házban másfél órás Unreal 2 után is csak 60 fok volt! Elég jelentős különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.