Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  50 hz probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Nem elírás, és nem hülyültem meg: nem a szokásos WinXP - 60 Hz gondom van.

Az a probléma, hogy amikor kilépek valamelyik játékból (nem mind csinálja), akkor a WinXP nem jön vissza rendesen. Nem az eredeti 100Hz-en megy, hanem 50-en (monitor szerint 53Hz -> rohadtul villog, és remeg). A Win viszont úgy tudja, hogy 100 Hz-en megy -> ha csak újra kiválasztom a 100 Hz-et, akkor marad az 50, az egyetlen megoldás az, hogy más frissítési értéket állítok be, aztán amikor átvált és rákérdez, hogy maradjon e, akkor megnyomom a Cancelt, és akkor visszaáll a 100Hz. Valamelyik RefreshRateFix-el állítottam be, hogy ne 60-on menjen játékok alatt a monitor. Először 100-ra állítottam mindig, de akkor a játék elindításakor is jelentkezett az 50Hz, ezért 85-re állítottam inkább, azóta csak a kilépés után jelentkezik, de rohadt idegesítő. A program egyébként írta, hogy az nVidia drivereknek gondjaik vannak 85Hz fölött, de a régi driverekkel nem volt nálam ilyen gond. Amúgy nem csak XP alatt jelentkezik, hanem WinMe alatt is. ASUS V9560 VS kártya egyébként, és ASUS 44.69A és 44.71A drivereket használom (muszály ASUS drivert használni a videobemenet miatt). Ha a win-t is 85 Hz-re állítom, akkor nincs gond, de az még villog nekem (főleg este már nagyon látom, hogy villog a 85 Hz, muszály legalább 100Hz-et használnom, annál több meg nem túl jó a monitornak). Ötlet?

(#2) Male válasza Male (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Na megtaláltam a refreshratefix-et: nVidia Refresh Rate Fix MKII 2.10E verzó volt, amivel csináltam.

(#3) Male


Male
nagyúr

Up!

(#4) slug válasza Male (#1) üzenetére


slug
senior tag

Próbáld ki a []RefreshLock nevű programot (free)

(#5) Goose-T válasza Male (#2) üzenetére


Goose-T
veterán

RefreshForce-ot tudom ajánlani.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Male


Male
nagyúr

Ezek megoldják ezt? Nem csak ugyanazt csinálják, mint a RefreshRateFix? Majd holnap kipróbálom, de nem nagyon bízok benne.

(#7) Male válasza Male (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Na az ASUS is kiadott egy újabb drivert, ugyhogy előbb azt próbálom ki (csak egy kicsit nagy -> 18 mega modemmel 1 óra).

(#8) Male


Male
nagyúr

A RefreshLock nem jött be, szerinte is be van állítva a 100 Hz meg a 85 Hz is (amíg csak a játék megy addig jó is, éppúgy mint eddig), de ha kilépek a játékból, akkor a win még mindig 50 Hz-en jön vissza. Holnap kipróbálom az új drivert, de nem nagyon bízom benne (már két verzióval próbáltam, és mind akettő ezt csinálta). Senki sem találkozott ilyen problémával?

(#9) Male válasza Goose-T (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy nézem, ez is ugyanazt tudja csak, mint a RefreshRateFix, meg a RefreshLock. A gond az, hogy hiába van beállítva a 100Hz, abból valahogy 50Hz lesz, amiről a win nem is tud (ha megnézem, azt írja a win, hogy 100Hz-en megy, de a monitor szerint csak 50Hz, meg a szemem szerint is).

(#10) Male


Male
nagyúr

Kipróbáltam az új drivert is (45.23), a 3DMark2001SE alatt kijavította a hibát -> ha kilépek, akkor visszajön a win 100Hz-en, de pl a Morrowind-nél még mindig csinálja (ha kilépek, akkor a win 50Hz-en megy). Senkinek sincs ilyen gondja rajtam kívül (lehetőleg megoldással együtt)?

(#11) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Használj Powerstripet, az tuti megoldja.

(#12) Male válasza VÁMpír (#11) üzenetére


Male
nagyúr

És azzal mit csináljak, hogy ezt megoldja? A frissítési értékek jól be vannak állítva, itt valami más gond van. Egyébként ha a win alatt csak 85 Hz-et állítok be, akkor nincs semmi gond, a probléma csak akkor van, ha 100Hz-re van állítva.

Van valakinek ilyen kártyája (ASUS V9560 VideoSuite)?

(#13) koxminator


koxminator
senior tag

gef4 mellett powerstripet meg refreshlockot hasznátam, most felraktam a rage3d tweaket, és minden nyavalyát lehet állítani benne, refresht, overclockot, és egyéb finomságokat, egy utility jó mindenre, nekem bejött

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#14) koxminator


koxminator
senior tag

bocs, most látom, neked nem radeonod van :-) sorry, de a refreshlock, force, ezek jó nvidiákhoz tényleg

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#15) Male válasza koxminator (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Ezeket ki is próbáltam, de ezek mind a 60Hz probléma megoldására vannak, csakhogy nekem nem ez a gondom (azthiszem a ''nem'' szót vastag betűkkel kellett volna írnom a topic elején).

(#16) Male


Male
nagyúr

Nincs valakinek valami megoldása? Már nagyon unom, és gondolom a monitorom sem örül az 50Hz-nek (csoda, hogy van kép -> a régi monitoromon 50Hz-en már csak színes foltokat lehetett látni).

(#17) Male


Male
nagyúr

Egyedül vagyok ezzel a gonddal? Pénteken elutazom, és előtte meg kéne oldanom (úgy kéne itthagynom a gépet, hogy minden tökéletesen megy).

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  50 hz probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.