Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:22:51

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark Vantage listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) BeLucZ válasza zuchy (#5950) üzenetére


BeLucZ
addikt

Majd gariban megcsinálják én nem szórakozok vele:)
Hát azért cseréltem le mert erősebb jóval mint egy 4870

[ Szerkesztve ]

(#5952) danati


danati
senior tag

Unatkoztam ezért csináltam egy alapórajeles tesztet. Az eredmény ez lett:

Katt a képre!

Ez az eredmény a tuningos eredményemtől több mint 43%-al gyengébb. :D

(#5953) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#5954) pszichiater


pszichiater
senior tag

Felraktam a driver lemezen található asus smartdoctor nevű okosságot, és mínuszolja kb.200 ponttal az eredményt. :U

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5955) Cadal válasza pszichiater (#5954) üzenetére


Cadal
őstag

töröld le gyorsan... :DDD
(amúgy nem lehetséges 200 pontos szórás két eredmény közt?)

(#5956) subaruwrc válasza pszichiater (#5954) üzenetére


subaruwrc
félisten

azt a smart doctort felejtsd el. msi afterburner a barátod

(#5957) pszichiater


pszichiater
senior tag

Hát jó...egyébként öt mérés után.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5958) sakto válasza pszichiater (#5943) üzenetére


sakto
őstag

Egyépként itt nem nagyon jön ki a külömbség
Nekem a 295GTX-el 20xxx hozott inkább game alatt...na ott van külömbség! (pedig NV-s vagyok)

(#5959) sakto válasza pszichiater (#5957) üzenetére


sakto
őstag

Szia,látom egyforma kareszunk van.
Van egy kis gondom,elinditom a vantagét és kb az ürhajos rész után fekete képernyö és nem megy tovább... mi az isten lehet
És csak reset segit..

(#5960) pszichiater válasza sakto (#5959) üzenetére


pszichiater
senior tag

Ajaj..És minden alapon van? Vagy "tuning" üzemmódban vagy? Millió lehet, de melyik drivert tetted fel?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5961) sakto válasza pszichiater (#5960) üzenetére


sakto
őstag

Minden alapon
A hozzákapottal is ezt csinálja..most meg 10.2 van fent és azzal is
Az a baj hogy rohadtul nem értem ezt a driver cserés dolgot a 9800pro ota nem volt Ati-m
PL le kell szedni az elözö drivert? vagy mehet rá?

[ Szerkesztve ]

(#5962) pszichiater válasza sakto (#5961) üzenetére


pszichiater
senior tag

OP rendszer melyik?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5963) sakto válasza pszichiater (#5962) üzenetére


sakto
őstag

win 7 64bit
De most néztem a 3d06 se indul ott meg valami opendll kéne nekli de hiába töltöm le nem tudom hova illeszem be..

(#5964) pszichiater válasza sakto (#5963) üzenetére


pszichiater
senior tag

Akkor elmondanám hogy catalyst 10.3-al most nekem sem indul..pedig tegnap azzal ment egész nap, sőt egy defaultot meg is csináltam vele. Leszedtem, újra fel, és nem indul. Viszont 10.2-vel megy csak mínusz kb 1800 pont. Hát ki érti ezt?

Visszatérve a te próblémádra...vantage verzió? sorrend: felrakod a vantage-t, utána hotfix, frissíted 1.01-re, és végül 1.02-re szerintem úgy jó kell hogy legyen. 06-nál ugyanez, frissítés, frissítés, az időközben megjelentek szerinti sorrendben. :)

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5965) sakto válasza pszichiater (#5964) üzenetére


sakto
őstag

Tudnál egy linket adni mert nem szeretnék hülyeséget letölteni
hotfix

(#5966) pszichiater válasza sakto (#5965) üzenetére


pszichiater
senior tag

Hotfix

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5967) sakto válasza pszichiater (#5966) üzenetére


sakto
őstag

Közbe felraktam e vantage patch-t most lefutott de nagyon hulla eredmény... :( 16xxx..
A 295GTX-em 20xxx-et csinált

[ Szerkesztve ]

(#5968) pszichiater válasza sakto (#5967) üzenetére


pszichiater
senior tag

Na, de legalább lefutott.Egy kicsit gyenge valóban.1.02-re feluppoltad? Nekem egy db 295 11680 körül ment.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5969) subaruwrc válasza pszichiater (#5966) üzenetére


subaruwrc
félisten

5970 cf?

(#5970) sakto válasza pszichiater (#5968) üzenetére


sakto
őstag

persze..de az a 11680 is gyengusz..nekem hogy csinált akkor 20000 -et?

(#5971) subaruwrc válasza sakto (#5970) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem kapcsoltad ki a phsyxet mondjuk.

(#5972) viktor82 válasza subaruwrc (#5971) üzenetére


viktor82
őstag

Ja,azt elfelejtette mondani ,hogy fizikával volt 20k-s eredménye!tegyél csak be 1 8600gt-t az ati mellé és láss csodát! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#5973) pszichiater válasza subaruwrc (#5969) üzenetére


pszichiater
senior tag

Még be sem raktam a másikat.Egyenlőre az agyamra megy hogy nem működik a 10.30 beta. Tegnap még tökéletes volt.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#5974) sakto válasza viktor82 (#5972) üzenetére


sakto
őstag

Ahamm, ezt nem tudtam..
Mindegy ha jon a 480GTX visszaváltok NV-re továbra sem változott a véleményem az Ati-rol..9800 ota..
Ha megy akkor bazi gyors de drivert még mindig nem tudnak hozzá irni..

(#5975) subaruwrc válasza viktor82 (#5972) üzenetére


subaruwrc
félisten

volt mellette 88gtx. vantage 13k 4870-nel :D

(#5976) sakto válasza viktor82 (#5972) üzenetére


sakto
őstag

és egyépként ez hogy müködik,mellé rakok egy nv kareszt és kész? Nem kell összekötni vagy valami? Van egy 9500gt azzal is menne?
Telepiteni kell az nv drivert?

(#5977) viktor82 válasza sakto (#5976) üzenetére


viktor82
őstag

Ezt ajánlom elolvasni!
Azt én sem tudom milyen vga lenne a megfelelő,mert van nekem is ultrám,de nagyon fogja fűtteni az atit konkrétan 240 1gb ddr5-s nv karira gondoltam gyors is és nagy a memőja,ha ez számit valamit és nem kell tápcsati!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#5978) sakto válasza viktor82 (#5977) üzenetére


sakto
őstag

Ki is probálom,gondoltam :B
Bele hajitottam egy 9500GT-t de a monitorom be se kapcsol..a win felál de nincs kép
??

(#5979) viktor82 válasza sakto (#5978) üzenetére


viktor82
őstag

Az atira kötötted a a monitort?levettél minden drivert előtte?mert ha tényleg nem megy akkor szivás a részemröl is! :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#5980) sakto válasza viktor82 (#5979) üzenetére


sakto
őstag

Most sikerült öszelöni a két kareszt de a NV menüben nem találom a physx bekapcsolást.. :(
Nincs ott a menüben..

(#5981) ffodi válasza sakto (#5980) üzenetére


ffodi
veterán

Ha sikerült, és minden rendben van, de nincs ott a physx a menüben, akkor újra kell raknod a drivereket nincs mese. Mindent törölj, le, és használj csökkentett módban driver sweepert is!

Ha mindent lepucoltál, akkor a cikkemben(amit korábban linkeltek) minden le van írva, lépésről lépésre, ha ezt követed, nem ronthatod el. :) 196.21-nél újabb drivert ne rakj fel. Physxből is csak a 9.09.1112-t tedd fel(csak azér ezt, mer ezzel tuti jó, az újat még nem próbáltam.)

Szerk.:

Ha valaki esetleg 1,35V-nál több feszt szeretne adni az afterburnerben 5850/5870, esetleg bármely voltera VT1165 vezérlővel rendelkező vga-nak, az szóljon, mert vantageban minden pont számít. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5982) sakto válasza ffodi (#5981) üzenetére


sakto
őstag

Értem,csak ott kezdödik a gond hogy ha nincs semmien driver a gépen bent van a radeon és felrakom hozzá a meghajtot,gép kikapcs berakom az 9500gt uraindit ,akkor már nem kapcsol be a monitorom
Ha viszont átdugom az nv-re akkor van kép..

(#5983) ffodi válasza sakto (#5982) üzenetére


ffodi
veterán

Értem.

Akkor próbáld meg azt, hogy letörölsz miden drivert(driver sweeperrel is). Berakod az nvidiát, és úgy telepíted az ati drivert, hogy az nv is bennt van, ezután restart --> nv driver............és mindent folytatsz a leírtak alapján.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5984) sakto válasza ffodi (#5983) üzenetére


sakto
őstag

ez mi?
"driver sweeperrel is"
tehát ha jol értem vegyem ki a radeont? mert mint irta ha berakom az ati mellé az nv-t akkor a radeon nem ad képet,csak ha már áll arendszer és ádugom a monitort az nv-röl az ati-ra

[ Szerkesztve ]

(#5985) ffodi válasza sakto (#5984) üzenetére


ffodi
veterán

Nem. Letörölsz minden vga drivert. Aztán csökkentett módban a driver sweeper nevü progival leirtod a maradék vga driver "elemeket". Ha kész, akkor kikapcsolod a gépet, és berakod az nv vga-t(a radeon ugye már alapban bennt van). Indítod az oprenszert, és úgy telepíted az ati drivert hogy bennt van az nv kari is. Ha kész, akkor restart, és telepíted az nv drivert is. Ezek után patch, stb, a cikkben leírtak alapján.

Ha így sem jó, akkor vess egy pillantást a biosra, és nézd meg mi van beállítva az "init display first"-nél. PEG(vagy PEG1) legyen beállítva, és természetesen a radeon legyen a felső slotban.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5986) sakto válasza ffodi (#5985) üzenetére


sakto
őstag

"init display first"-nél. PEG(vagy PEG1)
nekem csak vagy bekapcsol vagy kiapcsol van..
Megcsináltam amit irtál...
Lepusztitottam mindent
Beraktam az ati mellé az nv-t de ismételten csak akkor van kép ha rádugom a monitort az nv-re... :W
Menjünk át ide mert morgás lessz
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5987) subaruwrc válasza sakto (#5986) üzenetére


subaruwrc
félisten

folytasd már ezt a megfelelő topikban ha lehet :U

(#5988) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!
sikerült összehoznom egy jó eredményt, tegyétek fel a listára, ha kérhetem :R
íme

AMD Phenom II x4 955BE @3725MHz
Asus 5850
Corsair XMS3 DHX 1333MHz 4*1Gb

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#5989) CptMisi


CptMisi
őstag

2szer :W

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#5990) ffodi válasza CptMisi (#5988) üzenetére


ffodi
veterán

Hm..... jó eredmény, de neked is valamiért elég kevés pontot ad a GPU-ra, annak ellenére, hogy 1000MHz-en megy. Láttam itt több eredményt is amiben 1000MHz-hez közeli értéken ment a GPU és (5870), és bőven 20k fölött kapott a GPU-ra. Nekem 1060/5400 körüli beállítás kell, hogy 20k-nál egy picit több legyen a GPU pontszám. Ez vajon mitől lehet?

Jó példa rá EZ. 990/1300-on 20565 pont a GPU-ra. Itt valami anomália van. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5991) CptMisi válasza ffodi (#5990) üzenetére


CptMisi
őstag

nem tudom, én is néztem, gondolom ennyivel jobb egy 5870....amúgy 10.2es driverrel ment, talán az új majd javít rajta még egy kicsit :)
nekem a cpu pontszám jobban fáj :DDD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#5992) ffodi válasza CptMisi (#5991) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem 5870-em van, de 990/1300-on kb 19,3K-t kapok a GPU-ra. Szóval itt valami más gond van. És ráadásul nekem 10.3 pre van fennt.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5993) subaruwrc válasza ffodi (#5990) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert processzor limites a teszt amd-vel.

(#5994) ffodi válasza subaruwrc (#5993) üzenetére


ffodi
veterán

De akkor nálam is ennyit számítana egy 200MHz-el magasabb órajelen járó I7? Mert nekem 3800-on megy a Q6600, és 1000 ponttal kevesebbet ad a gpu-ra, ha azonos órajelen megy a vga, mint a linkelt képen.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5995) subaruwrc válasza ffodi (#5994) üzenetére


subaruwrc
félisten

:K

(#5996) ffodi válasza subaruwrc (#5995) üzenetére


ffodi
veterán

Hát akkor ennyit a vantageról. Mondjuk nem 1280*1024-ben játszom az is biztos. Azért egy i7-es konfiggal rendelkező személytől akinek 5870-ese van, és jól meg van tuningolva, kiváncsi lennék mondjuk egy unigine heaven benchre. Az a topic eléggé haldoklik, multkor küldtem eredményeket oda, de sehol senki.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5997) Kirtam


Kirtam
tag

Csináltam új tesztet mert lecseréltem az 5870-est egy Asus 5850-re Crossfire építés céljából, de a tesója még nem jött meg úgyhogy...

Alap

húzva

Felraknátok ha szépen kérem? :))

(#5998) Kirtam válasza ffodi (#5996) üzenetére


Kirtam
tag

én csináltam heaven benchet, még a core duo+5870-el, most h megvan az i7 még nem próbáltam, de mostmár nincs 5870-em :)) .

Ha gondolod nyomok egyet 5850-el, majd arra leszek kíváncsi, milyen lesz 2Db-al de arra még várnom kel egy pár hetet :O

(#5999) ffodi válasza Kirtam (#5998) üzenetére


ffodi
veterán

Ha csinálnál azt megköszönném. :) Jól húzd meg a radeont(legalább 1000/1250) , 1280*1024, 4xAA, 4xAF, DX11, Tessalation ON, shaders HIGH, fullscreen. Egy ilyen tesztet szertnék. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#6000) CptMisi válasza ffodi (#5994) üzenetére


CptMisi
őstag

igaza van subaruwrc-nek, nézd meg Kirtam eredményét, nekem a memó még magasabb órajelen ment egy picit, és mégis neki a több, nem is kicsit :K

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.