Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! a pcből csak egy 3,5 jack dugó jön ki (a zöld :) ) na és én még + mellé használok egy kicsi genius hangfala + erősítő hangfal + feljhallgató és nagyon körülményes ezeket ,folytom dudgdosni. namost arra akarok kijukadni ,hogy valahol lehet -e kapni vagy ,hogy lehet csinálni egy olyan dobozkát amint van egy 4-es kapcsoló (tuner mind1) és az ''elosztja'' a jacket így mindíg egyfelé ,pont ahoz amihez kell megy a hang. jah + ha lenne rajta egy mic. dugó s az nagy luxus lenne! tehát akor várom a hozzászólásokat.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2) Old Death válasza mobal (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

van 1 to 2 elosztó.. lehet kapni szinte bármely műszaki boltban.. veszel 3-at és 4 felé el van osztva :P nálam is így van...
1 kimenet elsoztva 2 felé: hangfal + ház hangkimenete és oda a füles kapcsolódik ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) PapaMaci válasza mobal (#1) üzenetére


PapaMaci
őstag

Amire Te vágysz, az egy patch panel...
Én lehet, hogy ugy oldanám meg, hogy vennék egy egyszerü 3,5-ös jack hosszabbitot, és felraknám a végét az asztalra. Ha hangfalat akarok, bedugom a hangfalat, ha fülest, akkor azt. Nem olyan elegáns, mint egy ''varázsdoboz'', de praktikus és olcso.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#4) mobal válasza PapaMaci (#3) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

tom de nekem varázsdoboz kell. ilyen kényelmes típus vok. meg ha lehet ilyet csinálni vagy kapni akko méne. (legalább nem szakad el a cable :) )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) mobal válasza Old Death (#2) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

kösznönöm szépen a hozzászólásod :) elgondolkodtató... :DD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) bundee


bundee
csendes tag

Media Marktban lehetett kapni audio-hub-nak nevezett cuccost, line-out/spk-out rakotve, es hangfal meg fejhalgato fele elosztotta, lehetett allitani rajta a hangerot, meg egy gombot nyomogatva, hogy epp melyik iranyba menjen a jel.

b

(#7) mobal válasza bundee (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hogyan két kimenet rajta?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

Az én gépemnek is csak 1 db 3,5 mm-es Jack kimenete van, de 2-re van szükségem.
Kaptam kölcsönbe egy elosztót, ami működik is, de - mivel vissza kéne adnom - vettem egyet a MM-ban, ami sajnos nem működik. :(
Később vettem észre, h nem pontosan olyan, mint amit kaptam:
Bővebben: link
A jobb oldali jó, a bal oldali - amit én vettem - pedig nem jó.
A nem jó alatt azt értem, hogy a fejhallgatót és a hangfalakat rákötve csak a fejhallgató működik, a hangfalak búgnak. Ez van a papírjára írva: ''Mono Jack dugó''. Meg vmi ''Radiorecorder''...
A kettő láthatólag abban különbözik, h a jobboldalin eggyel több gyűrű van.
Akkor most az, amit én vettem (baloldali), nem számítógéphez való? Miben más az 1 gyűrűs és a 2 gyűrűs?

(#9) -Jackson- válasza Apollo17hu (#8) üzenetére


-Jackson-
őstag

az 1 gyűrűs mint a neve is említi mono. a kétgyűrűs meg sztereo

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#10) Apollo17hu válasza -Jackson- (#9) üzenetére


Apollo17hu
őstag

És akkor azt, amit én vettem, azt is lehet számítógépben használni? Csak azért nem működött a hangfallal, mert a hangfalak sztereók?

[Szerkesztve]

(#11) gykarcsi válasza mobal (#7) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Nekem a barátom csinált ilyen elosztót, fém műszerdobozba van beépítve 1 3,5 stereo jack bemenet, és 3 kimenet, egy kapcsolóval tudom váltani, hogy melyik kimenetre adja a jelet. Ha érdekel megkérdezem, hogy mennyiért csinálja.

(#12) somodisoma válasza Apollo17hu (#10) üzenetére


somodisoma
senior tag

Attol, hogy a jack mono, te meg ket hangfalat kotsz ra, attol meg mindd a ketto hangfalnak szolnia kellene, csak monoban (mindd a ketton mindig ugyanaz hallhato), ha megsem szol, akkor ott mas a baj...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#13) Varga Csaba válasza Apollo17hu (#8) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Menj be a SINI-hez.

Ott kapsz minden féle kábelt, elosztót, adaptert stb...

Bővebben: link

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#14) Fricc


Fricc
tag

Vegyél egy keverőpultot, nemolcsó de jólnézki :C

(#15) SVG


SVG
csendes tag

Sziasztok!Egy kábelt szeretnék készíteni, aminek az egyik felén egy 3,5-es sztereó jack dugó, a másik felén egy 6,5-es mono jack dugó van, de nem tudom, hogyan kössem be. A kábelben 2 vezeték van + az árnyékolás (vagy testnek nevezik, nem tudom). Tudnátok ebben segíteni? Köszi!

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#16) Fáraó válasza SVG (#15) üzenetére


Fáraó
őstag

Sztem a sztereót inkább oszd el két monóra (1db 3.5 --> 2 db 6.2 -ha jól tudom a nagy jack méretét). Így csak az egyik csatornát tudod majd hallgatni, de váltogathatod melyiket!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#17) Buncaman


Buncaman
tag

Sziasztok!

Ma vettem a fejhallgatómhoz egy elosztót, mert gépbe akarom kötni, de nem működik a mikrofon továbbra sem. Hang tökéletes ugyanúgy, de fontos lenne a mikrofon hozzá.

Tudtok segíteni valahogy?

Elérhetőség az adatlapomon.

(#18) Buncaman válasza Buncaman (#17) üzenetére


Buncaman
tag

Azt hozzáteszem, hogy érzékeli, hogy be van dugva, csak a bemenő hangot nem érzékeli, de a mikrofon jó ( telefonon működik ).

Elérhetőség az adatlapomon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.