Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

Nos, a következő dolog történt most velem.
szépen összeeszkábáltam az uj gépem, de a ventiszabályzóra a cpu ventit nem dugtam véletlenul rá.
direkt lehuztam jumperrel 100 ra az fsb-t, hogy megnézzem mennyi a delta egy átlagos hűtővel.
szépen ment mendegélt(nyitott gépház, én mit sem sejtettem hogy nem mukszik a venti) telepitgettem, állitgattam, egyszercsak kékhalál, és restart.
ilyenkor mindig benézek a biosba.most is megtettem, és a cpu temp 123C volt!
rögtön kikapcsoltam, vártam,vártam, megérintettem a bordád, jól megégette az ujjam, pedig alig tettem hozzá.
20 per után bekapcsoltam, beléptem biosba, és vártam, mig 2 perc alatt visszamegy a temp 70 röl 40 re, és azot a vigan hsználom.

Nos, nem tudom, de sejtem, hogy ez nem tett jót a procinak.
mivel tudnám tesztelni?esetleg ha biztos a halál, akkor most rögtön vegyem ki a lapbol, nehogy annak is baja legyen?

mondjatok már plz valami jo sístem figyelop progit, ami cselekszik is, mert a biosba benyomtam, hogy 70C nél poweroff, de 123 nál se kapcsolt ki.

előre is tenksz: Csosza

(#2) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Szia!
Tesztelni tudom ajanlani a prime 95-ot vagy hot cpu tester,esetleg superpi 32M-es tesztjet.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3) wiziloo válasza .-Cs0SzA-. (#1) üzenetére


wiziloo
tag

Hot cpu tester:
Bővebben: link

Az, hogy 123 foknál még ment, és nem füstölt szénné, kész csoda:C

(#4) siriq válasza .-Cs0SzA-. (#1) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Nem artana tudni hogy milyen tipusu alaplapod van. Utanna mar a tobbiek is fognak mondani valamit.:DD

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#5) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

Én abban reménykedtem, hogy csal a bios ,vagy valami, de mikor megérintettem ép pegy száadmp re a borda tetejét, olyan forró volt, hogy most vizhogyag lett a kezemen.


MOD: a lap Abit VA-20.
még olyan uj, hogy lehet rajta érezni meszirol a budos antizacsi szagot

[Szerkesztve]

(#6) Szabesz válasza .-Cs0SzA-. (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Vedd ki és nézd meg hogy megégett e a proci.
Ha megy teszteld le Prime95-tel és/vagy SuperPi-vel.

¯\_(ツ)_/¯

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha most megy, akkor valszeg meg volt rajta billenve a cooler vagy ilyesmi :/

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) lapa válasza Esmein (#7) üzenetére


lapa
veterán

vagy nem volt rádugva, ahogy írva vagyon... :)

(#9) Esmein válasza lapa (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mert ugye el se olvasom az első postot se (SLAP)
Egyébként akkor végülis milyen borda került rá (és hány volton ment, ez a leglényegesebb szinte)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) .-Cs0SzA-. válasza Esmein (#9) üzenetére


.-Cs0SzA-.
aktív tag

:C

(#11) TRitON válasza .-Cs0SzA-. (#10) üzenetére


TRitON
aktív tag

Hahó!
Szerintem érdemes lenne ellenőrizni egy (például) 2 órás Prime 95-tel vagy egy Super PI-vel, hogy nem sérült-e a processzor, mert tudomásom szerint a melegedés okozta károk nem biztos, hogy rögtön jelentkeznek. Ha néhány órát teszteled, biztosan kibukik, ha valami gond van. Ha pedig gond van, becsomagolni, és vissza a boltba - te nem láttál semmit... :D

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#12) I. Richard válasza TRitON (#11) üzenetére


I. Richard
senior tag

Csak az a probléma, hogy aboltban úgysem tesztelik ennyi ideig, és azt fogják mondani, hogy semmi baja!!!

1ébként szerintem sem lett semmi baja a procnak, de azért teszteld le! Csak ''rövid'' ideig használtad így, nem pedig hónapokon át ~70 fokon:D

(#13) TRitON válasza I. Richard (#12) üzenetére


TRitON
aktív tag

Mindegy, nem úgy értettem... Nem akarok rossz tanácsot adni, még a végén meglincselnek a számtechbolttulajdonosok... :))

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#14) I. Richard válasza TRitON (#13) üzenetére


I. Richard
senior tag

Nem volt rossz a tanács! (szerintem)

Csak mint ahogy írtam ''előfordul'', hogy nem úgy tesztelnek a boltban, mint ahogyan azt te teszed otthon!:D
És különben is, a számtechboltosoknak kellene úgy cselekedniük, hogy a fórumokon ne az terjedjen, hogy adott helyen milyen genyák voltak......
de ez megint egy másik téma...:DD

a 123°C elég dúrva, de szerintem nem károsodott a proci!

(#15) TRitON válasza I. Richard (#14) üzenetére


TRitON
aktív tag

Lehet... Na mindegy. A lényeg az, hogy abban a pillanatban, mikor jelentkezik rajta valami kis hiba, azonnal vedd ki, és nézd meg, hogy van-e rajta valami sérülés, égésnyom. Ha nincsen vissza lehet vinni garanciával, ha viszont van, akkor sajnos buktad... De csatlakozva a kollegákhoz: ha abban a pillanatban nem égett szénné a mag, akkor könnyen előfordulhat, hogy nem lett semmi baja.

De én mostmár csak egyvalamit nem értek: az alaplap miért nem kapcsolt le? Elvileg mindegyiken kell lennie ilyen Emergency SwithOFF-nak, nem? Ami egy bizonyos hőmérséklet felett lekapcsolja a gépet.

[Szerkesztve]

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#16) zso73 válasza TRitON (#15) üzenetére


zso73
veterán

De avan olyan lap,ahol ez alapból off! Tehát összerakás után a tulajnak kell bekapcsolni! :F:Y Ha ezt nem tudod, és rosszul teszed rá a hűtőt a procidra, simán meg tudod sütni! :F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#17) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

hoho ekkora láma nem vagyok :)
bekapcsoltam, és mint az elso hsz.ban irtam, 70C re tettem.
de baszott kikapcsolni.
a kékhalál is szerintem csak valami hba miat pattant elő, és 1mp mulva resetelt is...
érdekes, ezt megjátszotta mégegyszer,mikor letiltottam az alaplapi hangkarit, kicsitt töltött,u,.az a kékhalál, és reset.megint megnéztem a biost, most szép alacsonyan volt a hőmérséklet, gőzöm sincs mi lehetett, lehet hogy ezek az első jelei hogy meg fog halni :(
mivel teszteljem?
a hotCPU nem tetszik, prime95 buzeráltam fél órán át, de nem sikerult semit se csinálnom :(
superpi?

(#18) khalox válasza .-Cs0SzA-. (#1) üzenetére


khalox
őstag

Bővebben: link
Motherboard Monitor

(#19) I. Richard


I. Richard
senior tag

Prime95-> Torture test....

elindul, és ha fut legalább 2-3 órát hibázás nélkül, akkor a proci 95% hogy rendben van!!

(#20) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Menő a 123 fok. :D
Én már 55 felett pánikolok. :DDD

(#21) zso73 válasza .-Cs0SzA-. (#17) üzenetére


zso73
veterán

DivX kódolás! Jó kis filmet letöltessz,és kódolsz!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.