Plantronics ML-20
A doboz, melyben a gyártó a headsetet szállítja, két részre tagozódik. Felül a headset díszeleg, alatta kis dobozkában rejlenek a kiegészítők - mert ehhez hálózati töltő is dukál használati útmutató könyvecskéi mellé. Egyébiránt érdekes volt, mert a vásárlásnál előttem egy forma az ML18-at vette ugyanott és kérdezte, hogy miért az 1500 Ft-os felár az enyém és az övé között.
Az eladósrácok mondták, hogy a hálózati töltő az oka, amire emberünk csak legyintett - és persze miért is kéne hálózati töltő, hiszen standard microUSB-s csatlakozója van, így aztán bármely mobiltöltővel vagy adatkábellel feltölthető az akkumulátor. Én persze magamban hozzátettem: „no meg ez multipont”...
Az eladó srácok közül az egyiknek fogalma nem volt arról, hogy a headset valóban multipont-e, sőt szerinte nem az. A másik azt mondta, hogy hallottak már olyan embert, akinek sikerült multiponttá tenni, ilyenből kettő is volt, illetve egy visszahozta azért, mert nem az, így ők úgy árusítják, hogy nem az.
Ennél jobb indítással nem találkozhat az ember, ez ugyanis egyértelművé teszi, hogy magyar support nincs a készülékhez, és a gyári használati útmutató sem ír egy betűt sem arról, hogyan lehet a multi-pont képességet aktiválni. Viszont mivel égtem a vágytól, hogy használatba vegyem, így első körben egy telefonnal kezdtem el használni.
Fülre akaszthatósága révén nem kell azzal bíbelődni, hogy milyen az ember hallójárata. Gyakorlatilag automatikusan illeszkedik a hallójárathoz egy kis gumival, ami hangszórójára van építve. Viselése abszolút kényelmes, tulajdonképpen nagyon megszokást sem igényel, sőt egy idő után én észre sem veszem, hogy a fülemen van (már volt olyan, hogy elkezdtem keresni, miközben még a fülemen volt).
A fülre akasztó része úgy van megoldva, hogy el lehet forgatni körbe tengelye mentén, és egy kis zsanér segítségével át is lehet fordítani, hogy mindkét fülre fel lehessen helyezni, így ha valakinek mégis kényelmetlenné válna bizonyos idő után, akkor egyszerűen csak átrakja a másik fülére és tovább élvezheti a vezeték nélküli használatot.
Én legfőképpen azért váltogatom, mert a munkám során mobilon és vezetékesen egyaránt beszélek, és az nem mindegy, hogy mikor melyik fülemhez tartom az asztali telefon kagylóját.
Miután megbizonyosodtam arról, hogy milyen jól használható - jól hall a másik fél és én is mindent kiválóan hallok vele - írtam a gyári supportnak angolul egy levélkét, hogy ugyan legyenek már jók és mondják el, hogy vajon hogyan lesz belőle multipont - ahogy azt írják a honlapon is - illetve multipont-e egyáltalán.
A válasz nem váratott sokáig, másnap 9 óra környékén a postaládámban landolt a support levele, amelyben laikus számára egyszerűen megfogalmazva leírták, hogy „Tartsd lenyomva a felvevő gombot, és úgy kapcsold be a headsetet. Ez aktiválja a multipontságát”, és tudod párosítani az eszközeidet. Ekkor jött a címben is szereplő szöveg, melyet a headset bemond: Phone 1 connected, Phone 2 connected
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!