Hirdetés

Onda oBook 20 Plus Tablet PC – párban jár

A kisméretű 2 az 1-ben gép Windows 10-et és Androidot is futtat, így teljes értékű számítógépként is használható.

Bevezető, tartozékok

Ki gondolná, hogy az első táblagépet már az 1968-ban láthatta a nagyközönség? Arthur C. Clarke azonos című sci-fi regényének, a 2001: Űrodüsszeia (eredeti címén 2001: A Space Odyssey) 1968-ban készült amerikai filmváltozatában, amikor is Dave parancsnok egy táblagépszerű eszközt használ.

A fantasztikus filmekben látott ötletet a Microsoft valósította meg az elsők között 2001-ben, de üzletileg bukás lett belőle. A táblagépes lázat egyértelműen az almás cég indította el az első iPadekkel 2010 folyamán. Az Apple sikert látva az androidos gyártók is belendültek és egész korrekt masinákat raktak le az asztalra.

Hirdetés

A redmondi óriás csavart egyet a történeten és piacra dobta a Microsoft Surface-t, amivel megteremtette a 2-in-1 gépek kategóriáját. A koncepció sikeres, Surface az elmúlt negyedévben 926 millió dolláros bevételt hozott, igaz a riválisnak az iPadekkel 4,9 milliárd folyt be, de az erősödés elég látványos.

Az Androidnak és a Windowsnak is megvannak a maga előnyei és hátrányai, de szerencsére nem kell egyikről sem lemondanunk, Onda oBook 20 Plus Tablet PC egy Dual OS-es tablet, azaz két operációs rendszer is van rajta.

Mit kell tudnunk a gyártóról? Európában szinte ismeretlen az Onda név, pedig régi motoros a szakmában, 1989-ben kezdte meg tevékenységét. Bérgyártóként dolgozott az alábbi képen látható brandek számára.

Mivel rendelkezésre állt minden technológiai feltétel és a kellő szakértelem is megvolt, saját név alatt is kiadták termékeiket, amivel mára elég komoly szeletet hasítanak ki a nem kicsi hazai digitális piacból.

A készülék egy egyszerű, lapos fehér papírdobozban érkezett, amit a hangsúlyosan elhelyezett oBook feliratok és a gyártó logója próbál meg színesíteni. A széria neve alatt 昂达oBook系列电脑 felirat egyértelmű, hisz a világon minden hetedik ember ezt a nyelvet beszéli, márkanév alatt a SINCE 1989, ami arra utal, hogy nem vagyunk mi tejfeles szájú gyártó, hisz már 1989 óta nyomjuk az ipart, már jóval kevesebben értik meg. A billentyűzetet egy másik dobozban érkezett, ami gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, mint a tabletet tartalmazó.

No, de komolyra fordítva a szót nézzük, mit tartogat a csomagolás. A fedelet leemelve egyből a 10,1 colos masina tárul a szemünk elé, amihez egy 2,5 amperes, nem EU szabványú töltőfejet kapunk, ezért szükségünk lesz átalakítóra. Ezen kívül van még a dobozban egy microUSB és egy USB-OTG kábel, némi leírás, illetve garanciapapír. Amit még érdemes kiemelni, hogy gyárilag volt kijelzővédő fólia a készüléken.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények