Csatlakozási módok, RGB, akku és szoftver
Csatlakozás szempontjából a vezetékes, Bluetooth és 2.4GHz-es mód támogatott. Bluetooth tekintetében egyszerre maximum három BT képes eszközt tudunk a Kick75-höz csatlakoztatni. A 2.4GHz-es kapcsolat, a ma már alapnak számító 1000Hz-es polling rate-el rendelkezik. Operációs rendszer tekintetében, mind a macOS, mind a Windows, mind pedig a Linux támogatott.
Hirdetés
Természetesen itt sem maradhat el az RGB színkavalkád, külön-külön gombkombinációkkal tudjuk állítani a kupakok, valamint a jobb oldalon található 75% felirattal ellátott mágneses díszbetét alatti színeket és effekteket.
Az akkumulátor üzemidejével kapcsolatban kissé kacifántos a történet, ugyanis a Kick75 kétféle szoftveres támogatással érhető el.
Amennyiben a NuPhyIO variánst választjuk, akkor egy 2500 mAh-s akkut kapunk, ami kikapcsolt világítással 360 órányi, míg bekapcsolt világítással 61 és 90 óra közötti üzemidőt biztosít a gyártó állítása szerint.
Ha a VIA/QMK variánst választjuk, akkor egy 4000 mAh-s akkut kapunk, de az üzemidőről ebben az esetben nem adott konkrét adatokat a gyártó. Tippem szerint az üzemidő megegyezhet vagy valamivel több lehet, mint a Halo75 V2 üzemideje, ami kikapcsolt világítás mellett 307 óra, míg teljes csillám póni módban 9 és 91 óra közötti akkuidőt biztosított, függően attól, hogy milyen erősségűre volt állítva a fényerő.
A tasztatúra programozása a fent említett NuPhyIO vagy a VIA/QMK webes felületén érhető el. Mivel én a VIA/QMK variánssal rendelkezem, ezért csak arról tudnék nyilatkozni, de úgy gondolom azt nem kell bemutatni senkinek, itt végtelen variációs lehetőségünk van arra, hogy testre szabjuk az eszközünket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!