Külső kialakítás
Kiemelve a dobozból az első szó ami az eszembe jutott, hogy RETRÓ. A szolidan áttetsző polikarbonát felső burkolattal, a lekerekített szélekkel valamint a fehér, szürke, citromsárga, piros, zöld és kék színekkel teljesen a 90-es évek eleji érzést hozta vissza bennem.
Kick75 a gyári Wrist Rest társaságában
Ez az érzés tovább erősödött, amikor megfordítottam és megláttam a szintén polikarbonát alsó burkolat közepén egy Super Mario szintre eléggé hasonlító grafikát, valamint egy Pokeball-al igencsak nagy hasonlóságot mutató grafikai elemet. Persze pont annyira lett csak módosítva a komplett grafika, hogy a Nintendo ügyvédei ne tudjanak keresetet benyújtani.
Teljes retró hangulat
Napokig motoszkált a fejemben és nem hagyott nyugodni, hogy ugyan honnan olyan ismerős nekem ez a szín kombináció mire végre beugrott, hogy szinte ugyanezeket a színeket alkalmazta anno a SNES - Super Famicom is! Ezen felismerés tudatában már összeállt a kép, hogy miért is keltett bennem tudat alatt olyan kellemes, gyerekkori emlékeket a billentyűzet.
A méltán híres SNES - Super Famicom
De térjünk vissza a jelenbe. A billentyűzet alján találjuk a gumírozással ellátott, extra dőlést biztosító, kihajtható lábakat, amelyek használatuk esetén 12 fokos dőlésszöget biztosítanak. Mivel a klaviatúra kialakítása kissé döntött, ezért a lábak használata nélkül is egy alap 6 fokos dőlésszöggel kell számolnunk. Természetesen nem maradhattak el a csúszásgátló gumilábak sem, amelyek jelen esetben kék színben pompáznak.
A tasztatúra hátsó fertályán találhatjuk a a Win/Mac mód, a Vezetékes/Vezeték nélküli mód módválasztó csúszkáit, a 2.4GHz-es dongle mágneses tároló rekeszét valamint a vezetékes módhoz és a töltéshez használatos USB-C csatlakozót.
A retró hangulat itt is folytatódik
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!