Keycap, belső felépítés és switch-ek
Billentyűzet kiosztás szempontjából most egy kissé szellősebb 75%-os ANSI kiosztást kapunk egy knob-al megfejelve a jobb felső sarokban.
Mivel a billentyűzetet mind low profile, mind pedig high profile variánsban is lehetőségünk van megrendelni ezért két féle keycap készlettel érhető el:
Hirdetés
- Low profile esetén nSA kialakítással; itt mind a legmagasabb, mind pedig a legalacsonyabb pontja a kupakoknak 5.5 mm; anyagukat tekintve pedig double-shot PBT-k
- High profile esetén mSA kialakítással; itt a legmagasabb pontjuk 11.7 mm, míg a legalacsonyabb pontjuk 7 mm a kupakoknak; anyagukat tekintve pedig double-shot PBT-k
nSa és mSa
Belső felépítés tekintetében az alábbi rétegekből áll a klaviatúra, fentről lefelé haladva:
- PC plate
- Plate foam
- IXPE switch foam
- vékony PET plasztik réteg
- PCB, gasket mount rögzítéssel, délre néző LED kialakítással
- PCB foam
- vastagabb szilikon, ami a billentyűzet ház teljes alsó részét kitölti
Mivel a Kick75-ből a low profile verziót rendeltem meg, ezért nem volt kérdés, hogy maradva a lineáris vonalon a NuPhy x Gateron Low-Profile 3.0 Red Nano switch-re fog esni a választásom. A lineáris Red verzión kívül elérhető még a taktilis Brown, a szintén lineáris Silver valamint a csendes-lineáris Blush is.
A Low profile switch felhozatal
A fent említett low profile switcheknek természetesen léteznek a normál méretű változataik is, szinte ugyanazzal a technikai paraméterekkel, csupán a Nano helyett Max névre hallgatnak.
És a High profile switch felhozatal
Természetesen a PCB kezeli az összes Cherry style kapcsolót, ezért a switch csere-berék lehetőségének tárháza szinte végtelen.
A stabilizátorok low profile esetén a PCB-be, míg high profile esetén a PC plate-be vannak elhelyezve és természetesen mindegyik előre meg van kenve a gyártó által.
A felhasznált alkatrészek végeredményben az alábbi hangzást adják a billentyűzetnek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!