LG G Flex bemutató

Még ha a kijelző nem is a legjobb, a hardver, az akku valamint a szoftver szerethető telefonná teszi az LG újdonságát.

Adatkommunikáció, üzemidő

Könnyen el lehet intézni ezt a rész is. Benne van minden, amit bele lehet jelenleg tenni. 802.11 a/b/g/n/ac WiFi, mely teljesen jó erővel fogja a jeleket, nem fogyaszt sokat. 150 Mbps sebességű LTE, bár itthon kevésbé van értelme, hisz a HSDPA+ a maga 42 Mbps-ével minden igényt kielégít és kevesebbet fogyaszt. Van internet megosztás, 4.0-ás alacsony energiaigényű Bluetooth is. A GPS kifejezetten gyorsan talál jelet, megvan a Glonass támogatás is, de mint említettem minden van benne úgyis.

A telefonálás viszonylag kellemes. A hangminőség mindkét oldalon tiszta, érthető, hangerővel sincs gond, és a méret sem olyan zavaró, mint ránézésre várnánk! A zajszűrő mikrofonok is jó munkát végeznek, a kialakítás még a nagy méret ellenére is kényelmessé teszi a telefonálást, hiszen míg a hangszóró a fülünknél van addig a mikrofon gyakorlatilag pont a szánknál, nem kell mozgatni folyton a telefont, hogy épp hallani akarjuk-e a másikat, vagy beszélni szeretnénk. (Ha meg közben mond a másik fél valamit alig halljuk). Örömteli még, hogy a 2.0-ás (elfért volna a 3.0 is) USB OTG funkcióval is el van látva, így ha nem is a legkényelmesebben, de mégiscsak „bővíthető” a memória.

A böngésző a jobbik fajtából való. Bár automatikusan nekikezd az elején a szinkronizáláshoz és mindig ajánlja, de a beállításoknál lehet törölni a memóriáját és utána kikapcsolni a szinkronizálást. (azért nem kell, hogy minden PC-n nézett oldal benne legyen, mert folyton azokat hozza elsőre, nem amit a telefonon használnánk)


Ez lenne a böngésző kezdőképernyője, természetesen lehet teljes képernyős is

Azon ritka böngészők egyike, mely még támogatja a Flash-t, illetve saját streaming lejátszóval rendelkezik, ami gyakorlatilag pont olyan, mint a gyári lejátszó. A Chrome-ban lévő lejátszónál tehát sokkal több beállítást, funkciót tud, illetve érzésem szerint gyorsabb is, ez hatalmas plusz pont.

A „régi” ICS böngészőre épül, bár néhány dolog, pl. az oldalt előhívható kezelőszervek hiányoznak, viszont tud teljes képernyőn menni, míg a Chrome erre valamiért nem képes. A magam részéről azért maradok a Dolphinnál, viszont videó nézésre a gyárit használom, abban profi minden téren!

Üzemidő

A G2 nagy erőssége ugyebár a 3000 mAh-s Li-polimer akksija volt, mely ebben a méretkategóriában egyedülálló. Egyrészt a kapacitás nagysága és a technológia szempontjából is a polimer akksik mégiscsak fejlettebbek és hatékonyabbak. Megoldották, hogy lépcsőzetesen lehessen készíteni, ne csak hasábban, így a korábban üres, akkumulátor feletti teret is kitölti. A G Flex már 3500 milliamperes akksit kapott, ami persze hajlik is.

Az üzemidő tapasztalataim alapján tekintélyes, persze sokban függ a felhasználástól. Napokban mérve, simán adja az egy napot intenzív használattal, de nincs kizárva a 3 nap sem, kíméletes használattal. Mondjuk ilyen gépet nem szokás kíméletesen használni, esetleg nyaralás esetén, ha ritkán van lehetőség tölteni.

Az 1 nap használat kijön, olyan 16 óra bekapcsolt állapotból és olyan 7 óra kijelző időből, max fényerőn! 50%-os fényerőn kitelik akár 8 óra is 24 óra alatt és marad még 10-15% energia is! Filmezésnél nyugodtan mehet a 100%, mivel a kijelző a teljes fogyasztás kb. 30-35%-át adja, így belefér, olyankor kevesebbet fogyaszt mint böngészés esetén.

Böngészésnél ajánlatos levenni a fényerőt, főleg cikk olvasáskor, dokumentumnézésnél. Ez még az oLED kijelzők azon generációjából származik, amik világosabb színeknél rengeteget fogyasztanak, az átlag akár dupláját is!

Másik lehetőség az inverz mód használata a kisegítő beállításoknál, ill a gyári böngésző is tudja ezt a saját beállításainál.


Főleg dokumentumok esetén jöhet jól, mert a nagyrészt fekete képernyő és kicsit gyengébben világító fehér betűk egyáltalán nem bántják a szemet

A processzor szerencsére kifejezetten energiatakarékos, összehasonlítva a korábbi Snapdragon 600-al, viszont ez az alapműveletekre igaz, ha valami látványos játékkal dolgoztatjuk, akkor nagyon keményen tud fogyasztani ez is!

Nagy csalódás, hogy az energiatakarékossági beállításoknál nincs a CPU-ra beállítás, pedig az csodákra lenne képes. A WiFi lekapcsolása kikapcsolt állapotban megvan, de a 3G-nincs, így ahogy láttam, ha bekapcsolom a kijelzőt marad a 3G elsődleges, vagy vissza sem kapcsol a WiFi. Mivel ahogy láttam, a kettő átlagban együtt jó ha 10%-át adják a fogyasztásnak, úgy, hogy használva vannak, belefér bőven. Amikor HTC One-om volt, ott a 25% sem volt ritka.

Azt hiszem, bátran kijelenthetem, hogy az egyik, ha nem a legjobban és legtovább használható készülékem eddig, bár a G2 vagy akár a Note 3 is kiemelkedően teljesítenek. (Még az Xperia Z Ultra is meglepetést okozott anno.) A következő kép azt hiszem sokaknak lesz megdöbbentő (50%-os fényerő alapból, videózásnál 80-90%)

Nem árt megjegyezni, hogy a Galaxy Round alig 2500 milliamperes akksit kap, mely előre vetíti, hogy bizony jóval elmarad majd az üzemideje a G Flextől, vagy akár az alapul szolgáló Note 3-tól is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények