Változások
Az új termék több tulajdonságában is szakított az elődmodellekkel.
Nincs többé jó fogású, finom tapintású, mégis sérthetetlennek tűnő magnéziumötvözet ház. Az új eszköz - annak ellenére, hogy érzésre, és szemre is kiválóan össze van rakva - számomra nem sugározza a két korábbi típusnál megszokott prémium üzleti táblagép érzetet, vagy csak nem szoktam még meg a Lenovo új irányvonalát. A táblagép hátlapja alumíniumból készült, kicsit gyűjti az ujjlenyomatokat. A burkolat illesztései kiválóak. Réseket, nem megfelelően illeszkedő alkatrészeket ne is keressünk.
Fájó pont, hogy a táblagéphez kapott aktív tollat használat után nem lehet a táblagépbe, direkt a tollnak kialakított helyre csúsztatni.
A Lenovo vagy új vevőkört keres, vagy csak követi a divatot, de igyekezett a táblagép vastagságát a legkisebb mértékig csökkenteni, amely így 8,95 mm lett. Sajnos már az elődmodell 9,8 mm-es vastagságába is egy nagyon vékony aktív toll fért el, melynek használata kicsit nehézkes is volt.
Fentről lefelé:ThinkPad Tablet 10; Microsoft Surface Pro; ThinkPad X201 Tablet; ThinkPad Tablet 2
A toll ennél a modellnél méretében és formájában is egy valódi tollra hasonlít, és a táblagéphez vásárolt billentyűzetben kapott helyet. A toll fejlődött kicsit, mert a piros vége radírként funkcionál, és a hegye is más anyagból van, mint a korábbi típusoké. A táblagép és a toll kalibrálását követően megállapítottam, hogy lényegesen pontosabb, mint a 2. generációé, azt mondom, hogy szinte tökéletes. Az első generációra azért nem hivatkozok, mert annak a tolla nem Wacom típusú, hanem N-trig típusú toll volt, az tapasztalatom szerint hajszálpontos bevitelt tett lehetővé.
A könnyebb használhatóság miatt a ThinkPad Tablet 2-höz beszereztem egy Microsoft Surface Pro tollat. Érdekes, de az új táblagépem kijelzőjével nem tudtam használni sem a Surface tollat, sem a TPT2 tollat. Hiába a kalibráció, a toll hegyének érzékelése mindenhol legalább 1,5 mm eltérést mutat.
A táblagép csatlakozói között microUSB aljzatot nem érdemes keresni, helyette a Lenovo szabványos töltő csatlakozóját találjuk a gép bal oldalán. A 33 Wattórás (8800 mAh) Lithium Polymer akkumulátor töltését a csomagban kapott 36 Wattos töltő adapterrel végezhetjük. Így aki a munkahelyén és otthon is tölteni szeretné az akkut, az vagy a töltő tápegységet is cipeli, vagy beszerez még egy töltőt. A szabványos töltőcsatlakozó előnye, hogy bárhogy dugjuk az aljzatba, tölteni fog, hátránya, hogy ha a tápegység, vagy a kábel tönkremegy nem szaladhatunk le a legközelebbi műszaki boltba új kábelért, mint mikor egy microUSB kábelnél történt velünk hasonló.
A billentyűzet már nem tartalmaz "pöcökegeret", mint a két korábbi modellhez kapott billentyűzet. Bár az azokon található trackpoint is "csak" optikai egér volt. Kialakítottak helyette egy "még éppen" megfelelő méretű touchpadot. Optikai trackpointhoz még nem volt szerencsém, így azt nem tudom megítélni, hogy ezzel jobb lesz-e az egér kezelése, vagy rosszabb, mindenesetre a billentyűzet egy ThinkPad jellegzetességet elveszített. A billentyűzeten - a táblagép érintkezőin kívül - semmilyen kimenet, bemenet nem található. Az energiát a táblagépből nyeri, így használata során a táblagép is gyorsabban merül.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!