Hirdetés

NFS Hot pursuit

Fizika:
Én kipróbáltam ma, de borzalmas az irányítás. Olyan, mintha oda lenne ragasztva az úthoz, esélye nincs, hogy elemelkedjen az autó. Összetörni megint nem lehet, csak karcok vannak rajta.
A másik, hogy semmi sebességérzete nincs, 200-al tűnik úgy, mintha 100-al menne. Dirt2-höz képest sehol nincs.

Grafika:
Talán a grafika az egyetlen ami tetszik benne, szép a táj, de ennyi.

Zenék:
A zenék abszolút nem az én stílusom.

Gépigénye:
Athlon X2 és Ati 4830-al FullHd-ben jól játszható. Legalábbis amikor 7 másik autó ellen kellett versenyezni. Kipróbáltam 1440*900-on is, de nem lett több az fps, marad a full hd.

Hangulata:
Nem az igazi.

Összegzés: megy a kukába, mert csak foglalja a helyet.

A Vodafone szülinapi ajándéka

- Idén is megkaptam a szokásos szülinapi ajándékot tőlük: 10 percet ingyen, hálózaton belül. Mindezt 3 napon belül le kell beszélni, mert különben elvész.(ebből kettő hétvégi napra esik valamiért...) Ez kb. 300-500 ft.
Inkább írnák jóvá, ez így nem sok mindenre jó. Ajándék lónak ne nézd a fogát... ?!

Star Trek Voyager...

Szeretem ezt a sorozatot. De a tegnapi részen nagyon jót nevettem. A lényeg, hogy leveleket kapnak a Földről, és nagyon nehezen megy a letöltés... Hehe-pár megabyte adatot nem tudnak leszedni. A letöltött leveleket meg mindenki személyesen kapja meg a szakácstól valami kis mobil kütyün, miután Hetes meg a klingon felmásolja rájuk egyenként. A Voyageren nincs hálózat? :) A múltkori részben mondták mekkora teljesítményű a hajó számítógépe, egy hálózattal meg nem boldogul:)

Dirt2

Egy nagyon rövid értékelés erről a játékról.

Pozitívumok:
- Nagyon tetszik a grafika. Ati 4830-on fullhd-ben lehet vele játszani maximális részletességgel.
- Elég jól irányítható billentyűzetről. Kormánnyal még nem próbáltam, majd ha lesz több időm.
- A fizikája is tetszik, törnek az autók, a környezeti tárgyak is.
- A leggyengébb fokozaton mindent meg lehet nyerni, levezeti a feszültséget:)

Negatívumok:
- Nagyon sokat kell várni egy-egy versenyre, mire a sok animáció végigmegy. Az első pár alkalommal még tetszett, de utána csak idegesítő.
- Vannak olyan autók benne, amit egyszerűen nem lehet az úton tartani, akárhogy állítgatom.
- Sokáig tölt be. Minek ellenőrzi mindig, hogy van-e letölthető tartalom...
- Néha a felfele gombot úgy veszi, mintha beragadt volna. Ez csak a menüknél szokott előjönni, és csak újraindítás után szűnik meg.
- Az agresszív vezetést nem bünteti. Akár bele is lehet passzírozni az ellenfelet a falba, vagy lelökni a szakadékba stb. Ugyanez érvényes akkor is, ha a gép lök ki. (ez sokkal ritkább eset)
- A pályák nem annyira változatosak szerintem. Most kb. 25%-nál tartok, de a pályák nagy része mindig ugyanaz, max. visszafelé kell menni. :W

Olcsón jót? Média PC

Rövid bevezető

Multimédiás Pc vásárlására adtam a fejem. Talán nevezhetjük htpc-nek is. Sajátot építeni jobb lett volna, de nincs hozzá megfelelő eszközparkom, türelmem, meg időm se.
Korábban a régi sulinetes gépet használtam médialejátszásra. Hangos és lassú volt, 120-150w körül fogyasztott, végül is mindent lejátszott az is. Egy GMC R2-es házikóban lakott. Nyáron sikerült eladni a gépet is meg a házat is.
Egy idő után (gyakorlatilag másfél hónap) hiányzott egy külön multimédiás gép. Úgy döntöttem veszek valamit. Több lehetőséget mérlegeltem.
A fő szempont, hogy legyen csendes, bővíthető, ne fogyasszon sokat, és persze ne kerüljön sokba, legyen rá legalább 2 év garancia.
Vannak nagyon szép htpc-k, de a legtöbb elég drága. Sokat gondolkodtam a Zotac gépein, szépek, 50e körül vannak, de általában nincs bennük hely optikai meghajtónak, vga kártyának meg főleg.
Egy másik lehetőség, hogy veszek valami kisméretű házat, és egyenként összeválogatom az alkatrészeket. Ez sem annyira költséghatékony módszer.
A harmadik lehetőség valami barbone konfigurációt megvenni. E mellett döntöttem. Nagyon megfogott az ASUS P6-M4A3000E házikó.

Irfan View

A napokban nagyon sok képet kellett átméreteznem. Eddig az image resizert, vagy Photoshopot használtam. Előbbi program nem megy Win7-en, legalábbis nem találtam olyan verziót. A Photoshop ok, csak lehetne egyszerűbben is...
Ekkor láttam meg, hogy az Irfan View-ban van batch feldolgozás. Nagyon sok lehetőséggel, az átméretezésen kívül Eddig is ez volt az egyik kedvenc programom, de ezután méginkább.

Nyerészkedők...

Nyerészkedők? / vagy csak kereskedők? Nagyon sokan vannak a legtöbb apróhirdető oldalon, így itt is a társoldalon is. Utálom az ilyeneket. Megrendelik ebay-ről a termékeket olcsón, és jó drágán eladják. Ráadásul még posta meg futárdíjat is kérnek érte! Pofátlanság netovábbja...
Néhány példa:

USB-s pc távirányító, infrás. Ebayről 900 Ft, a Hardverapron 2500, meg ennél is drágább.

DVB-C tunerek: Ebayen 16- 18000 körül már vannak, de licitálással lehet olcsóbban is venni.

Fm transmitter: Ebayen 400Ft a legolcsóbb! Hardveraprón ugyanaz általában 1500-ért!
Laptop és mobiltelefon akksik... stb

Mivel most éppen htpc-hez keresek alkatrészeket, így most csak ezekbe futottam bele.

Sebesség tesztek

Kíváncsi voltam mit tudnak háttértáraim. Eddig az oprendszer a 120GB-os vinyón volt, most viszont váltottam az 500-as vinyóra. Kipróbáltam milyen, amikor a GTA 4 is arról megy, mert az se azon volt. Hát, számottevő a különbség, mostmár full hd felbontáson sem szaggat!!! :) :) :)
Tegnaptól áttértem a Windows 7 32 bites professionra. Eddig tetszik. Minden megszokott programom használható vele.

Sebesség adatok

CrystalDiskMark 2.2 (C) 2007-2008 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/

Samsung HD161HJ SATA
---------------------------------------------
Sequential Read : 74.031 MB/s
Sequential Write : 74.685 MB/s
Random Read 512KB : 37.639 MB/s
Random Write 512KB : 49.098 MB/s
Random Read 4KB : 0.605 MB/s
Random Write 4KB : 1.308 MB/s

Western Digital 5000AAKS-00UU3A0 Caviar Blue 500GB SATA II

Windows 7 startmenü

Sokat kerestem a neten, de nem találtam megoldást a problémára. Szerintem ezt az új start menüt nagyon elszúrták. Az xp alatt egyszerűen hozzáadott az ember egy-két mappát, és azok szépen lenyíló menüként üzemeltek. 4-5 ilyen lenyíló menüvel (játékok, office, média stb...) elég jól áttekinthető maradt minden. Hogy lehet ilyet létrehozni a Win7 alatt? Találtam egy megoldást, amivel lehet mappát rögzíteni a start menüben, de nem nyílnak le a benne tárolt linkek, hanem az egész mappát nyitja meg az intézőben... Láttam van egy program ami a régi startmenüt imitálja, de az se az igazi, mert ronda, meg letíltja az aerot. Szóval egy nagyot léptünk hátra.
Ha van valakinek ötlete, szóljon :F

u.i.: igen, tudom hogy vannak mappák, de én valami elkülönített felületre gondolok, mint itt:

Közben megtaláltam szerintem a legegyszerűbb módszert, ami működik is, és nem kapcsolja ki az Aerot sem, Classic Shell a neve, kb. 900kb. Végül is a klasszikus start menüt fogom továbbra is használni, saját menükkel. Ezt szoktam meg, nem szeretek kotorászni. :) Végül ilyen lett:

Nagyban

HP F2492

Szegény öreg 7 éves Lexmark z45-öm sajnos elromlott, egy fogaskerék tört el benne. Ez itt>>http://victoryus.uw.hu/fogas.jpg Azért nem dobtam ki, hátha találok hozzá. Eddig sajnos senki nem tudott segíteni, pedig a hardveraprón is keresem, illetve írtam pár nyomtató szerelést vállaló embernek is, de nem is válaszoltak.
Viszont nyomtatóra szükségem van, így vettem egy HP F2492-est. Egész szép kis fekete tégla. A dobozban meglepetés is volt, 50 db fotópapír, meg plusz színes patron. Mondjuk a feketéből meg már eleve hiányzott egy kicsit, pedig az is gyári, bontatlan.
Nyomtatási minősége megfelelő.
Telepítése kicsit macerás volt, mert csak frissen indult gépre hajlandó feltelepülni. /Én általában csak hibernálni szoktam, van hogy 2 hétig sincs "normálisan" leállítva/. Telepítés után is kért újraindítást. Ez ma már nem szokás szerintem, na mind1. A kezelőprogramja elég jó, könnyű használni. Abby Finrereader is tudja megfelelően használni, kár hogy nem alap tartozék.
Fénykép nyomtatás ok, szép minőséget produkál.
A nagy negatív meglepetés: a fekete patronból 60 lap után kifogyott a tinta!!! Azért ez szemétség szerintem... A tintaszint jelző egy kalap ... Eddig 90%-os töltöttségűnek mutatta a fekete patront, most viszont üresnek. Ez tény, tényleg az, csak a köztes állapotot se ártana kijeleznie. Bezzeg a régi Lexmarkom az pontosan mutatta mindig. Ráadásul ahhoz teli patront adtak gyárilag is.
Ezek után gondolom a színes patron se sokáig fog tartani... Folyt.köv.