Tanulmány
Bevezető
Bár egyre több elektromos eszköz áll rendelkezésre a megfelelő szájhigiénia napi szintű fenntartásához, nehéz olyan forrásra bukkanni, ahol ezek hatékonysága mellett az esetleges hátrányukkal is foglalkoznak. Mindjárt egy konkrét példával élve, az elektromos fogkefék érezhetően alaposabbak manuális társaiknál, mégis terjednek róluk olyan hírek, hogy túl agresszíven tisztítják a fogakat, hosszú távon meggyengítve a fogzománcot, intenzív kopást idéznek elő. Nos, ha erre konkrétan nem is kapunk választ ebben a cikkben, boncolgatjuk a témát egy kicsit.
Kutatásom közben ráakadtam egy terjedelmes áttekintő írásra, mely tulajdonképpen tanulmányokat vesz csokorba és értékeli ki őket egy közös szempontrendszer alapján. A tanulmányok az egyes fogmosási eszközöket vizsgálva vontak le következtetéseket a hatékonyságukra vonatkozóan. Ezt az analízist végigolvasva jutottam arra az elhatározásra, hogy a gyűjtött információkat megosszam másokkal is, veletek.
Először végigmegyünk az említett témaindító analízis következtetésein, utána megvizsgáljuk a legtöbb forrás szerint helyesnek vélt fogápolási módszereket, eszközöket, majd mindezekből levonva egy végső konklúziót, meghatározzuk az ezek alapján javasolt, leglogikusabbnak tűnő fogápolási rendet, melyet jómagam alkalmazni is fogok a jövőben. Minden kedves szakavatott, illetve fogászatban jártas olvasó véleményét, építő jellegű kritikáját előre is köszönöm a többi olvasó nevében is.
A cikkben közbeszúrt, tényekkel nem feltétlenül alátámasztható saját véleményeimet dőlt betűkkel jelzem.