A Windows XP 32 bit memóriakezelése című cikkem elérte a 30.000-es olvasottságot
Pontosabban, már 30.500 felett jár.
30.000
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
3
2000 nap a Prohardveren
Ezt is megéltük!
Épp 2000 napja regisztráltam a PH!-n, kezdem öregnek érezni magam. Mindenkit arra kérnék, hogy mostantól csak lassan, hangosan és tagoltan írjon nekem, hogy biztos, hogy megértsem.
USB problémák Vista alatt
Érdekes problémával találkoztam 3 napja, mikor új egeret vásároltam az otthoni laptopomhoz, mivel elromlott a régi.
Szóval vettem egy olcsó Trust egeret, melyhez még driver sem járt (minek is, még a drágábbakhoz sem teszem fel a hozzáadott drivert, hiszen a nélkül is működnek). A problémák ott kezdődtek, amikor bedugtam a Vista SP1-es laptoba. Az OS elkezdte keresni a drivert a neten, majd pár perc után kijelentette, hogy megvan ugyan, de nem működik, talán inkompatibilitási problémák miatt.
Megütközve néztem a képernyőre. Természetesen az egeret rögtön kipróbáltam az XP-s desktopomon, ott gond nélkül működött. Nosza, irány a Trust weboldala, elkezdtem keresni valami infót erről a problémáról.
Ekkor még azt gondoltam, hogy tényleg az egérdriverrel van probléma.
Idővel kiderült, hogy nem, mivel teljesen eltávolítottam a felkiáltójeles drivert, és mivel már kipróbáltam korábban a dektopos egeremet is a gépen, annak a driverét is. És itt jött az újabb felismerés, miután megint bedugtam a gépbe a desktopos egerem, ugyanazt a hibajelenséget produkálta, mint az új egér (pedig a driver eltávolítás előtt működött).
Itt jöttem rá arra, hogy ez egy általánosabb probléma, és nem a Trust egérdriverrel van gond (amúgy sem volt Trust driver, hiszen egy általános Windows driverrel működik). Ekkor persze már írtam a Trust supportnak, és becsületükre legyen mondva, ígéretüknek megfelelően, 3 napon belül tényleg válaszoltak (persze ez akkor már okafogyottá vált).
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
5
EVE Online hasznos linkek
Wikipedia bejegyzés: http://en.wikipedia.org/wiki/EVE_Online
Magyar rajongói oldal: http://eve-online.hu/
EVE skillek (képzettségek) magyarul
Keresők:
Agent kereső: http://eve-agents.com/
Ore kereső 1: http://www.fluidorbit.co.uk/
Ore kereső 2: http://eve.allakhazam.com/db/oresearch.html?1
NPC cégkereső: http://evemaps.dotlan.net/npc/
EVE Online útvonalkereső 1: http://www.battleclinic.com/eve_online/route_finder.php
EVE Online útvonalkereső 2: http://eve.allakhazam.com/db/gateplanner.html
Globális market kereső: http://eve-central.com/
EVE Online hivatalos fórum kereső: http://eve-search.com/ (játékban is működik)
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
1
EVE Online első év
Nos, egy éves lettem az EVE Online-ban. Visszatekintve megérte, nem okoz olyan addikciót mint mondjuk a WoW (hiszen a fejlődéshez online sem kell lenni), és sok izgalmas percet okozott nekem. Ráadásul egy ideje már a játékbeli pénzzel fizetek a játékidőért, ami teljesen legális.
Ha ki akarod próbálni, szólj, és küldök egy meghívót az email címedre. Így 14 nap helyett 21 nap trial időt kapsz (persze ha végül előfizetsz, én is kapok némi ingyen játékidőt ).
Ha már egy ideje játszol, szívesen veszem, ha felveszed velem a kapcsolatot. A karakterem neve GyokZoli, és a TFEO chat csatornán találsz meg (bárki csatlakozhat, csak magyarok vagyunk rajta). Ha új játékos vagy, akkor is bátran csatlakozz a chathez, hiszen szívesen segítünk bárkinek.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
5
DVDFlick
Egy ingyenes (open source), egyszerűen kezelhető, ennek ellenére minden tudó (ami az átlagembernek kell) DVD szerkesztőről van szó.
* DVD menü
* Audio track-ek
* Feliratok
* Szinte bármilyen videoformátumot felismer forrásként
* tökjóság
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
1
Hogyan készítsünk grafikonokat?
Költői kérdés?
Nem hinném. Az utóbbi időben megszaporodtak bizonyos cikkekkel - illetve a bennük rejlő grafikonokkal - kapcsolatos viták, ezért úgy gondoltam, ideje néhány alapelvet tisztázni.
Ezeket a grafikonokat a hozzászólások alapján módosítottam, a következő alapelveket betartva:
1. a számozás nulláról kezdjük (természetesen lehetnek ritka kivételek)
2. a színek jól megkülönböztethetőek legyenek (lehetőleg fekete-fehérben is a színtévesztők miatt), vagy pedig a lényeg legyen kiemelve
3. ne az automatikusan beállított színeket használjuk, az "olcsóság" érzet elkerülése miatt
4. a grafikon ne legyen túlzsúfolva
5. ne kelljen kattintással nagyítani
6. első látásra egyértelműen leolvashatóak legyenek az értékek (célszerű számszerűen is feltüntetni az egyes értékeket)
7. ne keveredjenek az x és y koordináták
8. az olvasót ne terhelje túl vizuálisan (letisztult kinézet), és az összes grafikon hasonlóan nézzen ki
9. PNG-be töltsük fel (legtöbbször a 8 bites is elég)
Megszületett a kislányom! :-)
Ma reggel 5:40-kor megszületett Eszter, 3450 grammal és 56 centivel. Mind a kislány, mind az anyuka jól van.
Itt egy egynapos kép, olyan dagi, hogy alig tudja kinyitni a szemét.
Van jobb minőségű, fényképezőgéppel készült kép is, majd később felteszek néhányat.
Intel gyorsítótár csata
Régóta foglalkoztat, hogy valójában milyen hatással van a megnövelt gyorsítótár a játékok teljesítményére. Mivel a napokban cseréltem le a már korosodó E4300-as processzoromat egy E8400-ra, úgy döntöttem, hogy letesztelem...
Fontos figyelembe venni, hogy kizárólag a gyorsítótár játékok közbeni teljesítményét vizsgáltam, életszerű beállításokkal. Ezért senki se várjon processzor limites teszteket.
A résztvevők
Külsőre nincs nagy különbség a processzorok között, de rögtön feltűnik, hogy az E8400-nak sokkal kisebb a doboza. Azt kibontva világossá válik az ok, a gyárilag csomagolt hűtő mintegy feleakkora, mint az E4300-hoz kapott, ráadásul a kisebb hűtő még csak nem is rézmagos. Először furcsának tűnik ez a nagy különbség, hiszen 66%-os órajelkülönbség van a gyorsabb processzor javára, de a specifikációkat átnézve nyílvánvalóvá válik az ok. Az E8400 kisebb magfeszültségen üzemel, valamint alacsonyabb csíkszélességgel gyártják, ezért kevesebbet fogyaszt és kevesebb hőt is termel.
20.000
A Windows XP 32 bit memóriakezelése című cikkem elérte a 20.000-es olvasottságot
Az utolsó 1000 hozzászólás már nagyon lassan gyűlt össze, de sebaj.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
5
Hirdetés




- Milyen autót vegyek?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Nagyrobogósok baráti topikja
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Építő/felújító topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- További aktív témák...