Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bluegene válasza old gray (#49) üzenetére


Bluegene
addikt

nincs ezzel semmi gond az X300-ast és a 4850-est is összevetette valami b@rom :DDD

egyébként kölcsönadhatom az E5200-ast az E8400-esért kölcsönbe, akkor le lehet tesztelni a wolfdale és allendale 2MB cache-el igazságosan ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#102) pisti válasza katt777 (#94) üzenetére


pisti
őstag

Akadásokat akkor vannak, hogyha a vinyóról kell adatokat behozni a rendszer memóriába és erre kell várakozni. A RAM már nagyságrendekkel gyorsabb, úgyhogy ha a proci cache szűkössége miatt sokat kell várni a RAM-ból való adatbetöltésre, akkor azt max mint belassulást lehet tapasztalni, ahogy ez van is mondjuk az E1xxx szériánál.
De oké lehet igazad van, de nem igazán látom indokoltnak a dolgot meg még nem is tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#103) Bluegene válasza katt777 (#94) üzenetére


Bluegene
addikt

szerintem a leggyorsabb kétmagos az E8000-esek, a kétmagosok királynője

legjobb ár/értékben az E5200 15-16K-ért, ill egy használt E2140-es 8K-ért, utóbbiak érik meg legjobban a pénzüket tetszik vagy sem, az E5200 olyan 3,6-3,8 gigát tud, az E2140-es 3,2gigát ami bőven elég és olcsó

Az E8000-es olyan mint egy Cadillac, az a legjobb ezt senki sem vitatja, de nem annyival amennyivel drágább

és a fogyasztást nemigazán hozza be, ez hülyeség, mások tényekkel megcáfolták úgyhogy felejtsd el, én például alkalmi játékos vagyok(heti 2-3 alkalom 3-4 óra alkalmanként), amikor nem játszok tolok egy load optimized defaults-ot, mielőtt játszok fölpöckölöm 3,75 gigára ramokat cl4-be, egy perc(fejből vágom) az egész és pikk pakk röpködnek az FPS-ek ;) , ha meg netezek akkor 1,2GHz-en fut eisttel csókolom, ez a legjobb megoldás

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#104) KMT válasza Bluegene (#103) üzenetére


KMT
addikt

Azért több embernek van E8000-e, mint amennyinek cadillac-je. :)

Lapod nem tud OC profilokat elmenteni? Úgy egyszerűbb lenne.

(#105) Bluegene válasza KMT (#104) üzenetére


Bluegene
addikt

sajna nem tudok róla, pedig frankó lenne, bár így is fél perc

milyen márkájú lapokban vannak OC profilok? mert akkor olyat veszek :DDD , lenne egy OC profil, ami maximalista és lenne egy alulfeszelt Under Clocked profil netezéshez, és több áramot megspórolnék mint bárki, ha meg kell a kraft akkor meg megy mint állat ;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#106) KMT válasza Bluegene (#105) üzenetére


KMT
addikt

Pl Giga P35-ben vannak. Fő menüben F11 gomb a mentés, F12 a betöltés. Igen hasznos. Lehet, hogy a tied is tudja, próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#107) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Hasznos kis cikk volt, köszönjük! :R

(#108) katt777 válasza TomBoy1986 (#97) üzenetére


katt777
félisten

Nem vezették le, illetve csak a processzorral számoltak. Én azt számoltam, hogy nekem kb. 2-3 évig meglesz, és az számomra bőven rentábilis (a cserélgetett olcsó AMD meg rohadtul nem volt az, hála persze az MSI fejleszthetetlen lapjának is). Az meg nem teória, ha az ember az ismert adatokból kiszámolja (vagy egy programmal kiszámoltatja), mennyit fogyaszt a rendszere kb.

AMD-nél a különbség, írtam, hogy spec. az én lapomban, hála az MSI bios-író tudományának, akár 30% is volt, de ez nyilván az MSI-nek tudható be, és/vagy az a AMD chipsetnek.

Felhasználói szokásokról meg totál értelmetlen vitázni, ezt már rég megírtam: van, akinek a kisebb proci olcsóbb, van, akinek a nagyobb. Grafikus ismerősöm pl. a nap jó részében renderel, még ha nincs is otthon, azaz full terhelésen megy a procija.

KMT: Nem is elég a 350W, legföljebb majd egy idő után veszi észre az ember a rendellenes működést itt-ott a gépében. Ez más topicban már ki volt tárgyalva, részben a nem kellő áramellátást kapó elektromos alkatrészek ciripelésének és egyéb zajainak tekintetében (miközben a rendszer persze működik). De részemről mindenki azt hisz, amit akar.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#109) katt777 válasza pisti (#102) üzenetére


katt777
félisten

Nézd, ez hasonló órajelen járatott procikkal, és hasonló rendszerekben volt. Természetesen az akadást, illetve lassulást okozhatja virtuális memória is, vagy éppen a RAM-ok mérete (Crysis: 2GB RAM), vagy egy rossz OS-beállítás, de az említett esetekben a lényeges különbség a rendszerekben a processzor cache-mérete volt.

Bluegene: De, behozza, ha olyan igénybevételnek van kitéve. Nálad nyilván nem. E5200 tényleg bestbuy, ezt én is mondtam. ASUS is tud profilokat, de ott az EPU, ami még jobb, olvasd el róla a cikkemet. Azzal auto megvan a maximális energia-megtakarítás, és szükség esetén a tuning is.

ollie: 4870 is keveset fogyaszt, csak egy kis bios-mod, vagy ATT-szabályozás kell neki. Egész minimálisra le lehet vinni, illetve profilokkal fél gőzön is lehet üzemeltetni, amikor az ember nem éppen Warhead-del vagy Clear Sky-jal játszik. De a tartalék abban is ott van, ahogy az E8400-ban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#110) 04ahgy válasza ollie (#66) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Olyannyira számít a szorzó, hogy egy családon belül ezt az AMD – még azonos VID mellett nézve – meg is teszi. Lásd 65W - 89W - 125W, hogy csak egy példát ragadjak ki. És mind X2.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#111) 04ahgy válasza KMT (#98) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem egy 400W BlueStorm1 ( = 400PNF) vitt egy szénné tuningolt Opteron 1214-et, X1900XT-vel. A CPU is sokkal többet eszik, mint a C2D, és az X1900XT is túlszárnyalja a 3870-t. Lazán vitte, és most is viszi lazán a mostani gépet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#112) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egy valamit nem értek. Vitatkoztok itt a cache-en. Összevesztek a procikon, meg hogy nem azonos architektúra.

Nézzük csak a 9*333 és 9*400 eredményeket. A 9*400 rendre alacsonyabb, több helyen. Ez mérési hibán kívül esik, úgy érzem. Hova lett a 600 MHz? Hova lett a több cache egyébként is gyorsabb elérése? Miért lassabb a tuningolt rendszer? Vitatkozás helyett valakinek feltűnhetett volna, hogy az alapórajeles 8400 megveri néhol a tuningolt 8400-at.

Másrészt, az órajellel arányosan növekvő fogyasztásról vitatkozóknak: NEM nő a %-os emeléssel egyenes arányban a fogyasztás emelkedése. Változatlan feszültségnél sem. Ugyanis a szivárgási áram, ami a szubsztrát és a vezetékek, valamint a rétegek közt fennáll, az nem növekszik. Tehát csak a CPU összfogyasztásának egy bizonyos %-át nézve igaz a lineáris %-os emelkedés. Ugyanez igaz a voltnövelésnél is. A szivárgási áram lineárisan nő, és az előbbiekben lineárisan növekvő részkomponens lesz az, ami négyzetesen nő.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#113) dokar válasza ollie (#87) üzenetére


dokar
addikt

az igaz, de akkor lehetne a teszted címe "gyorsítótár csata", így jelen pillanatban 2 architektúra összehasonlítása amiről írtál.

extra - SEXRay

(#114) Bluegene válasza katt777 (#109) üzenetére


Bluegene
addikt

ha azt nézzük hogy ezen teszt alapján alig 4-5%(saccra, ránézésre, nem kiszámolva) van a régebbi 65nm-es 2mb cache-es változatú, ill az újabb javított 45nm-es 6mb-os változatú proci között(9X333-on), nem tudom akkor nagyon keveset számít a gyakorlatban a cache, inkább marketingfogás, de ezért 2X áron adni :( , tehát ha belekalkuláljuk hogy picit javítottak a wolfin a conroe-hoz képest architektúrálisan

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#115) katt777 válasza Bluegene (#114) üzenetére


katt777
félisten

Hát én is azt mondtam, hogy még nincs jelentősége különösebb jelentősége (új játékok egy részénél észrevehető), de lesz.

04ahgy: Ezt az összefüggést valaki már írta, egyébként sztem nem is vitattuk, hogy nem lineárisan nő a fogyasztás. Én azért bízom a kalkulátorban, mert azt szakemberek csinálták. Tápról: anno tápokkal foglalkozó műszerész írta, hogy egy jobb minőségű 400W-os táp már elég ezeknek a rendszereknek, de a 350W-osakat ő sem ajánlotta. Csak tudja, ha ebben él. Viszont tényleg minőségi táp kell, mert a legtöbb 350-400W-osnak a 12V-os ágakon leadott áramerőssége kevés. Sokan elfelejtik, hogy ez valójában milyen sokat számít, vagy mondjuk egy 82+ minősítés, stb, és akkor még említést sem tettünk a körönként külön dolgozó tápokról. Persze, megvan az áruk is.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#116) Navaze


Navaze
tag

:)) Nagyon jó és hasznos írás .thx :R

(............(o)...............(o)..............)

(#117) ollie válasza Bluegene (#114) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2xáron?

Nem csak a cache a különbség. Más az FSB és a külső órajel is. Sőt, virtualizáció is csak a 8000-es sorozatban van. Totál érthető az árkülönbség. Ráadásul ennél nagyobb lenne a különbség ha a szorzó állításával hoztam volna a két procit azonos órajelre (hogy megmaradjon az FSB eltéres). Na meg a "gyakorlat" nem csak játékot jelent. Mindenben jóval gyorsabb az E8000, ahol a szűk keresztmetszet nem a VGA (pl: kép-, hang- és videofeldolgozás, tömörítés, konvertálás, stb).
Azt meg ne feledjük, hogy az E7000 (ami az E4000-es sorozatot váltja) jóval olcsóbb, mint az E4000 volt a megjelenése idején. Ezen is el kéne gondolkozni. Sőt, az E5000-es sorozat, ami gyorsabb az E4000-nél (már csak a magasabb órajel miatt is), jóval olcsóbb, mint az E4000. Nem is értem milyen 2x árról beszélsz. Az E8000 az E6000-es sorozatot váltja fel, ahhoz kéne hasonlítani az árát.

***

(#118) diegho


diegho
nagyúr

nem tudom ezek a játékok mennyire cache igényesek, de pl grid-ben és cs:source-ban sokat számít. E2140@3.4 vs E8200@3.2 source 50%-ot gyorsúlt, grid is 10% körül. Mondjuk a source nem mérvadó, mert eszméletlen módon eszi a procit tudok olyan szitut, ahol a 8*450 is éppen, hogy elég.

(#119) Bluegene válasza ollie (#117) üzenetére


Bluegene
addikt

jó de 9X333-on ugyanaz az FSB, ott nincs érdemi különbség ha azt is belevesszük hogy ez egy picit javított változata a conroe-nak

csak és kizárólag a +4MB cache mint komoly előny jogosultságát értem ezalatt

a virtualizáció egy dolog, én nem használom, szal a +4MB cache teljesítményben a méréseid szerint nem dob rajta sokat(9X333-on!!!), pont hogy ez gyorsítótár csata

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#120) motorhead válasza Bluegene (#100) üzenetére


motorhead
aktív tag

Se nem ilyen procit szánnak az átlagember gépébe...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#121) TomBoy1986 válasza ollie (#117) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Igen, ez röhej, hogy 30K-s intelt kell venni ahhoz, hogy legyen hardware-es virtualizációd, közben a 10K-s AMD-kben igyen benne van ez a technológia :DDD

Csak azért hoztam fel, mert megemlítetted :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#122) Bluegene válasza TomBoy1986 (#121) üzenetére


Bluegene
addikt

nem kell az E6300-masban is van, szal az E6000-esekben is

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#123) katt777 válasza TomBoy1986 (#121) üzenetére


katt777
félisten

Hát, azért az AMD-nek van pár hátránya Intellel szemben (miért is tegye bele belépő procikba?), és most nem is feltétlenül a sebességre gondolok (bár az sem kevés, virtualizáció ide vagy oda), hanem pl. arra a néhány, de következetesen produkált hibára - olykor chipset fronton -, amely C2D-vel egyszerűen eltűnt a rendszeremből, de ebben igazad van. Van, aki az AMD-ben találja meg a számítását, ahogy van, aki egy kisebb C2D-ben, más egy nagyobban, vagy éppen quadban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#124) katt777 válasza diegho (#118) üzenetére


katt777
félisten

És jönnek még újabb játékok... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#125) ollie válasza diegho (#118) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Source pont azért jó tesztelni, mert prociigényes. Már sajnálom, hogy kihagytam a tesztből. :(

***

(#126) diegho válasza katt777 (#123) üzenetére


diegho
nagyúr

nálad is voltak hibázások amd-vel? Akkoriban (tavaly nyáron) ez elég gyakran előjött fórumozók kötében is. Mindenki a programokat szidta, hogy biztos a 2 mag miatt, aztán mikor átcseréltem intel-re hopp minden probléma megszűnt, persze azóta már változott a helyzet, eladtam sok amd-t és nincs velük gond, csak lassúak, bár olcsóbbak is.

ollie a source az azért nem a legjobb tesztelni, mert irreálisan nagyon a procira támaszkodik már stress test alatt is, pár eredmény régebbről:
e2140@3.4 8600gt 265fps
e2140@3.4 9600gt 267fps
e2140@3.4 8800gt 270fps
e8200@3.6 8600gt 450fps
e8200@3.6 hd4670 430fps

mindent úgy néztem, hogy 1024 aa af kikapcsolva minden más maximumra téve. Szerintem egy 4ghz feletti procival 500 fölé lehetne menni már hd4670-el is.

[ Szerkesztve ]

(#127) Chaser válasza guestavfl (#91) üzenetére


Chaser
titán

Nem 2x512kb, vagy 2x1 mega, hanem 1 és 2 mega, nem magonként van az L2, hanem közös, coretoduo:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) ollie válasza Chaser (#127) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, afelett átsiklottam. :DDD

diegho: Miért baj, hogy irreális mértékben támaszkodik a procira? Ha egyszer úgy írták meg az engine-t?

[ Szerkesztve ]

***

(#129) diegho válasza ollie (#128) üzenetére


diegho
nagyúr

mert így pl amd procikon eléggé siralmas eredményeket produkál és az egyedüli játék aminek ekkora prociigénye van.

(#130) TomBoy1986 válasza diegho (#126) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Fúúú ez tök jó... én is szoktam érezni, amikor 260 FPS-sel még játszhatatlan a játék... ja nem... az inkább 20 FPS...

Amúgy most úgy őszintén... mi is az értelme annak, hogy nem 265, hanem 450 az FPS?

A siralmas eredményekhez meg ennyit: [link] :DDD

Tényleg... elképesztően CPU igényes :DDD

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#131) diegho válasza TomBoy1986 (#130) üzenetére


diegho
nagyúr

mert ez átlag fps. aki hozzá van szokva a 100fps-hez annak kevés ugyanis 6000+ x2-vel ha fejreállsz is lemegy 70 környékére 9600-as phenom-al még siralmasabb a helyzet. Még mielőtt bebizonyítanád, hogy nincs különbség 70 és 100 között akkor annyit mondok, hogy a játék motorja úgy van megírva, hogy 100fps kell a teljes akadásmentességhez. Menj fel egy 20+ fős szerverre és nézd meg mennyire esik le az fps-ed, nálam 150 alá nem esik 20 embernél.

(#132) TomBoy1986 válasza diegho (#131) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nincs 6000+-om, de akkor örülj, hogy megtaláltad az egyetlen játékot, ahol jelentős a különbség a CPU-k között.

Mondjuk azt hozzátenném, hogy CS Source kb. fél órát élt a gépemen - nem azért mert szaggatott, hanem mert semmi extrát sem nyújtott. Az 1.6-ot szerettem, meg a Condition Zerot is, de őszintén szólva... maradok a COD-4-nél mióta van.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#133) diegho válasza TomBoy1986 (#132) üzenetére


diegho
nagyúr

Elhiheted, hogy nem azért játszok source-al, mert itt nagy a különbség, hanem azért van intel-em, mert ide muszáj. Cod4-et nagyjából 20 percig bírtam elviselni neten, utána meguntam azt keresgélni melyik bokorba/háztetőn/gödörben campel pistike.

(#134) ollie válasza TomBoy1986 (#132) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért nem csak 1 játékról van szó. A CS:S mellett ott a HL2 sorozat, a TF2, a Portal és még rengeteg mod, meg készülő játék.

***

(#135) TomBoy1986 válasza diegho (#133) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én haverokkal játszok, ők nem campelnek. Nem véletlenül van 1000-es Scorelimitünk 15-20 percre, mikor egy-egy frag 5 pontot ér. És (arra azért emlékszem), hogy sokkal szebb és dinamikusabb a Sourcenál. De nem fogom itt végig offolni Ollie tesztjét játékokkal, szóval csak az álláspontom osztottam meg, gondolom már tiszta. A tiéd az számomra :)

ollie:
Az a baj, hogy a HL2 széria valahogy már nem akart megfogni. Pedig a sima HL2-nek még esélyt is adtam. Amúgy ha intel dominanciát akarsz felmutatni, akkor tesztelj World in Conflictban, abban az A64 X2 nagyon gyengén szerepel (Phenom már nem), vagy esetleg Supreme Commanderben (a sima jobb ebből a szempontból, mert a Forged Alliance jobban eszi a VGA-t). Viszont ez utóbbiban nincs egetrengető intel előny - szemben a WIC-cel. Ugyanakkor a 2.2-es Phenom megveri benne az X2 6400+-t.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#136) 64b0r


64b0r
aktív tag

"...Call of Duty és Counter Strike rajongó FPS-huszároktól eltekintve..." :)) rofl!
Ezen feküdtem. Lehet hogy mindenki másnak egyértelmű volt, de nálam most kattant be, hogy az FPS-huszár két dolog miatt is FPS-huszár. :D

Amúgy tetszett az írás, bár a végkövetkeztetésben az nem tetszett, hogy annyira lehúztad a 4-es sorozatot, ár-érték tekintetében még versenyben van, ráadásul a "korosodó" proci mellé szvsz a többségnek korosodó vga-ja van (nekem is: E4500 & nv 9600gt), azaz megintcsak nem jelent hátrányt.

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#137) ollie válasza 64b0r (#136) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rossz az az E4000-es sorozat, csak már nem éri meg megvenni, hiszen olcsóbb az E5000-es (bár valszeg már nem is igen lehet az előbbit kapni), az E7000-es meg kb egy árban van vele, ami meg jóval jobb.

***

(#138) gbors válasza ollie (#134) üzenetére


gbors
nagyúr

de azért bizakodjunk benne, hogy idővel a Valve (Google? :D ) kiad egy olyan verziót a Source motorból, ami hajlandó egynél több CPU-t / magot is kihasználni...

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#139) lajafix válasza lajafix (#90) üzenetére


lajafix
addikt

2 nap alatt sikerült megtalálni és beizzítani a fogyasztásmérőt.

szóval konfig: aláírásomban levő + 2 db HDD, 1 Audigy 2 vagy 4 USBs eszköz. (azaz a linkelt tesztekben levő konfigokkal az összehasonlítás nem könnyű, csak azt lehet megmondani, hogy a tunning mennyi plussz kakaót fogyaszt).

Tehát e1200 minden bekapcsolt energiatakarékos funkcióval:
Üresen boot után: 106W
Orthos 2 magos: 133,4
Atitool szőrös teszt(ez 1 szálas, csak az egyik mag ment): 162W

2600ra felhúzva, 325ös FSB:
Üresen boot után: 110W
Orthos 2 magos: 148,8W
Atitool szőrös teszt(ez 1 szálas, csak az egyik mag ment): 167W

Szóval nemhogy 60 Watt, hanem csak 15 Watt volt a maximum plussz fogyi ebben a 63%os tunningban. Ha 1 MB cache és 3GHzre húzott procit veszünk, akkor ott a tunning már lehet 30 W fogyasztás okozója is. HA MINDEN MAG KI VAN HAJTVA!!!

Rock'n Roll

(#140) lajafix válasza katt777 (#92) üzenetére


lajafix
addikt

"Kár, hogy a 6750-en nem kell annyit húzni, mint egy E4300-ason, igaz?"
ez itt most irreleváns, a teszt is az hozta ki hogy 3 GHZ elég kihajtani a videókártyát.

"Kerülhetek éppen olyan helyzetbe, hogy 5 évig nem tudok gépet fejleszteni, és akkor bizony az is számít, mennyire volt túlhajtva a rendszer (számíthat persze már 1 éven belül is)."
Akkor most kell anyagi tartalékot felhalmozni, nem processzorba ölni.

Tényleg te mire használod a 8400ast rendszeresen otthon? El nem tudom képzelni mire kellhet.

94: hogy kell cachere optimalizálni? :U

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#141) katt777 válasza lajafix (#140) üzenetére


katt777
félisten

Hát én pont most csináltam teszteket Vantage-dzsel. 1680x1050 EQ beállításokkal + 8XAA + 16XAF: 3.0GHz +300MHz-cel 400-zal nőtt a 3D pont (3899 lett így 3499 helyett). Ennyit arról mire elég egy 3GHz-es proci. És ez ugye E8400 volt, korszerű és 6MB cache-sel, és a tesztprogram mind2 magot használta.

1: Nem most vettem a procit. ;)
2: A hülye fektet most pénzbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#142) lajafix válasza katt777 (#141) üzenetére


lajafix
addikt

ez a vantage jó játék ugye? Rendszeresen nyomod? fílingben lenyoimja a pasziánszt mi? :C Mennyit lehet a vantage-dzal keresni? :) Ez a Vantage hány pontos?

"1: Nem most vettem a procit. ;)
2: A hülye fektet most pénzbe."
Látod, valszeg akkor kellett volna a pénzbe fektetned inkább, amikor a procidat vetted. Egyébként okos ember most fektet pénzbe, akkor lehet nagyot keresni a bepánikoltakon, amikor forrong a piac.

Nem értem én ezt, minek kínlódsz itt hamis önigazolásokkal amikor csak annyi a helyzet, hogy volt pénzed a 8400ra(+4870re), megvetted, tetszik neked és használod, hogy mennyire fogod kihasználni azt meg még nem tudod. Tényleg vazzeg mire használod majd rendszeresen?

Rock'n Roll

(#143) katt777 válasza lajafix (#142) üzenetére


katt777
félisten

Na, ez aztán értelmes hsz. volt a Vantage-et illetően. :( :(((
Azért írtam, hogy lássátok: van valami az erősebb és frissebb processzorokban a + árért. A nextgen játékok alá az E8400 frankón jó lesz, a tuningolt kis procik meg frankón nem.
Arra nem is mondok semmit, hogy valaki pénzbe fektessen, amikor rohamosan romlik a pénz értéke, ez zero gazdasági ismereteket tükröz. Megj: aki csak teheti, aranyba fektet.
Megnyugtatlak: a VGA-m ki lesz használva, ugyanis Oblivionhoz kell a grafikai javítások miatt (még a 4850 is belassul vele). Eetleg a Warhead-et és a Clearsky-t is végigjátszom, de Oblivion az, ami rég megvan, és mindig játszom vele (és amely alatt a 3870 nagyon gyöngus). Amihez meg nem kell a kakaó, ahhoz le van véve a 4870 mind feszültségben, mind órajelekben, tehát nem fog sokat fogyasztani. Természetesen 2D-ben is alaposan levettem mindent. Látod, ezen is sokat meg lehet spórolni, ugyanúgy, ahogy a processzor és a rendszer beállításán, különös tekintettel az EPU6-ra a 0.86V-on dolgozó E8400-zal, miközben a teljesítmény bármikor rendelkezésemre áll, ha szükséges.
Pontosan tudom, mit mire, és miért veszek, mit miért és hogyan használok, nem követek egy falkát egy szlogen nevében. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#144) lajafix válasza katt777 (#143) üzenetére


lajafix
addikt

nem az volt a kérdés, hogy van-e benne plussz erő, hanem az hogy mire használod. Szóval 3D markra, értem.

"Arra nem is mondok semmit, hogy valaki pénzbe fektessen, amikor rohamosan romlik a pénz értéke, ez zero gazdasági ismereteket tükröz. Megj: aki csak teheti, aranyba fektet. "
Te nem hallottál arról, hogy lehet az esésre is játszani?
Azt ajánlod hogy a 10 éves aranyár csúcson menekítse a pénzét a cselovek aranyba? :W :))
Szerintem nem én vagyok zéró gazd ismeretek birtokában.

"Pontosan tudom, mit mire, és miért veszek, mit miért és hogyan használok, nem követek egy falkát egy szlogen nevében. "
Szerintem ekkora tudásnak a hallgatás a méltó párja, nem a kinyilatkoztatás...

Rock'n Roll

(#145) Bluegene válasza katt777 (#143) üzenetére


Bluegene
addikt

én az optimális megoldást választottam, te meg a maximálist

E5200+4850 vs E8400+4870
15K+32K vs 35K+55K

47K vs 80K

nézzük a procid végsebességben 10-15%-kal a VGA-d 22%-kal gyorsabb

játékok szempontjából a VGA a döntő 22%-kal futhatnak nálad gyorsabban a játékok, ami csökken ha arra gondolunk hogy a 4850-es arányaiban jobban húzható, tehát ha mindketten megtunningoljuk a gépünket 20% alatt lehet a különbség, hát ez a 20% nem ér meg nekem 3 darab szent istvánt, ráadásul úgy hogy mindent visz ez is maximális részletességgel, szóval érzed a maximalista és optimalista(legjobb) vásárlás közti különbséget :R

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#146) ollie válasza lajafix (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mennyi a TDP-je az E1200-nak?

***

(#147) lajafix válasza ollie (#146) üzenetére


lajafix
addikt

azt mondja a net, hogy 65W. miért? :U

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#148) Bluegene válasza lajafix (#147) üzenetére


Bluegene
addikt

ennyi az E6850-esnek is nevetséges, azonos osztályba tartoznak[link]

ha ezek ugyanannyi áramot esznek megeszem a kalapom, arról nem is beszélve h a lapot is magasabban járatják(200mhz vs 333mhz)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#149) lajafix válasza Bluegene (#148) üzenetére


lajafix
addikt

az intel ezt adja meg maximumnak és igaza is van, kétlem hogy bárki kihozott ebből a celeronból ennél több wattot alapfeszen! :) (ja a 2600MHZes tunning is az 1,325ös VID alatt volt, 1,25 V feszen )

Rock'n Roll

(#150) ollie válasza lajafix (#147) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Feltételezem, hogy minél nagyobb az átlagfogyasztás, annál többet fogyaszt húzva. Amúgy csodálkoznék, ha alapórajelen ugyanannyit fogyasztana egy ilyen cerka, mint mondjuk egy E8500.

***

(#151) lajafix válasza ollie (#150) üzenetére


lajafix
addikt

na ma este lemérem, hogy 1.5V 3 GHZes kinzás mennyi fogyit mutat. (bocs hogy tunning fogyasztási szaktopik lett az írásodból, de akkora a hájp a fogyi körül, hogy muszáj elvarrni valahogy. )

Rock'n Roll

(#152) ollie válasza lajafix (#151) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azért ne öld meg a procidat.

***

(#153) lajafix


lajafix
addikt

e1200 3000re felhúzva, 375ös FSB, 1.5V:
Üresen boot után: 115W
Orthos 2 magos: 182W (magok 63 fokon egy pillanat alatt itt a legnagyobb különbség az alap e1200hoz képest 50W, de a 1.5V értelmetlen)
Atitool szőrös teszt(ez 1 szálas, csak az egyik mag ment): 184W

e1200 3000re felhúzva, 375ös FSB, 1.325V:
Üresen boot után: 108W (kevesebb mint 2600on)
Orthos 2 magos: 156W (22W a különbség az alaphoz képest)
Atitool szőrös teszt(ez 1 szálas, csak az egyik mag ment): 172W

Rock'n Roll

(#154) kariad


kariad
senior tag

Grat a teszthez :R 110 kellet csinálni nem semmi..... ;)

(#155) ollie válasza kariad (#154) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként elszámoltam, több mint 120-at kellett. Miután elkészültem, kezdtem igazán tisztelni azokat, akik ilyen teszteket csinálnak egy rakás játékkal és programmal. :)

***

(#156) ALI_G


ALI_G
veterán

hát nekem E2180-as procim van és nem látom sok értelmét az idén lecserélni. 2500-on megy, mellette radeon 2900pro (igaz nem mai csirke) és a crysis nem megy rosszul, pedig egy brutálisan elrontott kókány kód működhet csak így mint ez és mégis nem a proci kevés.

A kisebb csíkszélességből következik, hogy alacsonyabb magfeszültség is elég neki, bár nem értem miért kellett 3 Ghz-re felskálázni 6 MB-os L2 cache mellett ezeket a procikat. Lényegében ezért drága, mert sok az L2 cache ami ugye fajlagosan a legdrágább memória, hisz a CPU sebességén kell járjon, no meg a csík szélesség csökkenést is meg kell fizetni.

Én vitatkoznék, hogy feltétlen kell a játékokhoz egy 8xxx-es proci. Inkább egy erősebb VGA, bár azon a pár ezer forintot amenynit spórolunk a procin, nem sokkal veszünk erősebb VGA-t.

A fogyasztásban viszont teljesen egyetértek.

(#157) jorden06


jorden06
senior tag

Szia!

Ne haragudj, ha volt már róla szó, de nem olvastam végig mindegyik hszt.

Hogy is van ez a tj.max? A lényegét értem, de akkor, hogy van az, hogy minél erősebb hűtőm van, a programok annál kisebb fokot mutatnak, de a leírásod alapján, az a tj.max elve szerint többet jelent. Vagy én értek félre valamit?

Példa: az E6750-em Zalman hűtővel 38/40 fok volt magonként. Ha pl 100 a tj.max, ez ~60fokos valódi hőmérsékletre utal. Az új Xigmatek hűtővel 32/33 fok, ami szintén 100-as tj.max esetén ~68 fokos valódi hőmérsékletet sejtet. Akkor most nőtt a hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

(#158) ollie válasza jorden06 (#157) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A hőmérséklet jelző programok már kiszámolják a Tjmax alapján az értéket, tehát te a valósat látod. Persze csak akkor valóban annyi, ha a Tjmax tényleg a valós Tjmaxra van állítva, és ezt az eddigi ismereteim szerint az Intel nem hozta nyílvánosságra az E6000-es sorozatnál.

***

(#159) skype válasza pink75 (#25) üzenetére


skype
tag

Ne az "s" betűvel foglalkozz! A cikk tetszett, vagy nem.Ez itt a lényeg.

(#160) sasaittvanp válasza ollie (#18) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Jó kis teszt lett. Gratulálok.
Mellesleg én is E4300 tulaj voltam eredményem 965p chipset mellett 1,8@3GHz 1440mhz fsb illetve p35c-ds3r lapban 1,8@3,2Ghz 1424mhz fsb-vel.

Az órajel és fsb (és itt hangsúly) viszony lényegesen FONTOSABB mint a 2mb és 6mb közötti különbség. Mindennapi használat során csak a winrar-ral való kicsomagolásban veszem észre jelentőségét. Ha nem lett volna alkalmi vétel (e4300+16000ft omba került)meg sem veszem az e8400 at ami alap órajelen KEVESEBBET nyújt szintetikus tesztben és winrart leszámítva a gyakorlatban mint e4300@3200mhz -en!!!

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#161) sasaittvanp válasza ollie (#158) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

egyébként igazad volt már nem jó vétel az e4000 es sorozat. De a maga idejében nagyon az volt. Ár/teljesítmény alapján a legjobb (jobb mint e6000).
Most pedig ugyanez mondható el az e5000 sorozatról. Játékra (tuning mellett)ez a legalkalmasabb ár/teljesítmény mutató alapján.

Ja és valóban kell a 3ghz körüli érték.

Én személy szerint meguntam a drága konfig tuningolását ezért is lett végül e8400am, de amíg nem tehettem meg addig inkább e4300@3ghz ill. 3,2ghz

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#162) fekeandras


fekeandras
őstag

Hiánypótló írás! :R Azért arra kíváncsi lennék, hogy egy Celeron E1200 (512kb) és egy E8200 (6mb) között azonos órajelen mekkora teljesítménybeli különbség van ha csak a játékokat vesszük alapul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.