A tavalyi évben három címlapos írásra futotta tőlem, melyekre összesen bő 44000 oldal lekérés érkezett eddig. Az, hogy ez soknak vagy kevésnek számít, nem tudom.
Nem akartam én a Logoutra írogatni, de egyszer valaki egy telefonnal kapcsolatban megemlítette, hogy szívesen látna egy tesztet róla, ekkor született meg az első írásom. Ezen még látszik, hogy soha nem csináltam előtte ilyet, kissé esetlenre is sikerült szerintem. Aztán úgy hozta a sors, hogy egy hónap múlva már a második írásom is napvilágot látott, és némi fejlődést véltem felfedezni az elsőhöz képest. Aztán hosszú szünet után jött az utolsó publikációm.
Hirdetés
Logout értékelő 2010 (saját)
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom...
Bejegyzés
9
Miért nem elég a napi 2 UP?
Egyes emberek sportot űznek abból, hogy a hirdetéseiket a hardveraprón UP-olás helyett érvénytelenítik majd újra feladják, naponta többször (sokszor) is.
Kérdezem én, miért kell ezt csinálni? Etikusnak nem igazán nevezhető a dolog a többi normálisan viselkedő tagokkal szemben. Mikor lesz ez a probléma is megoldva?
Jöhetnek a pro és kontra vélemények, jó lenne ha mindkét oldal véleményezné a dolgot.
Update: A probléma megoldva.
i-mate SPL - ismeretlen ismerős
Bevezető
Bevezető
Előző két cikkemben viszonylag friss készülékeket elemeztem ki, most viszont picit visszamegyek a múltba, egészen pontosan 2006-ba, ugyanis jelen teszt alanya már bizony négy éves. Ismeretlen ismerős. Ránézésre sokaknak feltűnhet az SPL kinézete, mivel enyhén szólva hasonlóságot mutat a Motorola egykori sikeres modelljével, az SLVR L7-el. Na de nem szaladnék ennyire előre, néhány szót ejtenék az SPL gyártójáról, az i-mate-ről. A 2001-ben alakult Dubai-i székhelyű cégnek mondhatni jól ment a szekere, amíg az akkor még szárnyait bontogató HTC termékeit saját brand alatt forgalmazták. Aztán 2006-ban a HTC vezetése úgy döntött, hogy vége a bérgyártásnak (ma már mindenki tudja, mekkora húzás volt ez), nem készít több készüléket a partnereinek. Az i-mate ezzel magára maradt, befektetőket és fejlesztőket keresett, elég kevés sikerrel. A teszt alanya már a HTC-vel való szakítás után került le a gyártósorról. Voltak még próbálkozások, de az átütő siker nem jött el, és 2009-ben végleg lehúzta a rolót az egykor szebb napokat látott cég.
Telacom A3100 - WinMo kínai módra
Bevezető
Előző cikkemben az Android alapú SciPhone N19-et elemeztem ki, ezúttal annak jártam utána, hogy Windows Mobile téren mit (is) tudtak alkotni a kínaiak. Nos, a teszt alanya amennyiben a dizájnt vesszük alapul, egy Motorola A3100 klón, másolat, vagy kinek hogy tetszik a megnevezés. Viszonylag új készülékről van szó, pár hónapja van a piacon.
A teszt alanya felülnézetből
A Telacom A3100 egy "noname" kínai cég, a Telacommobile terméke (milyen meglepő). A készülék egy fehér-fekete színű 16 x 13.5 x 6.5 cm kiterjedésű, jó minőségű mágnes patentos dobozban érkezik. A tartozékok sora meglepően bőséges: adatkábelt, 2 db akkumulátort (erről bővebben később), sztereó felvevőgombos headszetet (erre is visszatérek még), egy praktikus és jó minőségű tokot, kijelzővédő fóliát, hálózati töltő-adaptert, és egy mini CD lemezt kapunk, ez utóbbin egy felesleges driver fájlon és a gyártó honlapjára mutató linken kívül mást nem találtam.
Ezúttal memóriakártya nincs a csomagban, na de ez legyen a legnagyobb probléma.
SciPhone N19 - kínai droid
Bevezető:
Kínai mobil. Erről a szópárosról a legtöbb embernek egyből a "gagyi" jut eszébe, valljuk be nem is alaptalanul.
Az első kínai mobilok az igen korlátozott képességű MTK platformmal érkeztek, gyakorlatilag az egyetlen ütőkártyájuk a dual sim kezelése volt, és ez így van a mai napig is. Az elmúlt kb. 1 évben viszont drasztikus fejlesztésen esett át ez a platform is, lassan az alsó kategóriába is leszivárog a wifi adatátvitel és HVGA kijelzők alkalmazása az érintő képernyős telefonok esetén. Kamerában is kezdenek erősíteni, már nem csak a VGA a maximum amit nyújtani tudnak. Sokan nem is gondolnák, de az okostelefonok piacán is jelen vannak már egy ideje. Winmo-s telefonokban már akár 800Mhz processzort és WVGA kijelzőt, GPS vevőt is találhatunk. Nem véletlenül kételkednek az emberek abban, hogy valódi Androidos mobiltelefont tudtak alkotni, mivel az itt is hírként szerepelt SciPhone Dream G2 csak egy másolat volt. MTK alapon, egy Nucleus-nak nevezett felülettel, aminek a kinézetén kívül több köze nem volt az Androidhoz. Nos jelentem, itt van már az igazi áttörés, Android fronton is kezdenek mocorogni. Ebben a kis tesztben az első ilyen próbálkozásukat vettem górcső alá.
Hirdetés




- Canon MILC: EOS R és M topik
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- PlayStation 5
- Erősítő, hangfalak
- Androidos tablet topic
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Elektromos autók - motorok
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Ingatlanos topic!
- További aktív témák...