Hirdetés

Az a bizonyos nagy fa...

"Nagy fába vágja a fejszéjét". Így szól a mondás, amit sokan átélünk vagy átéltünk már az életünkben. Persze ez a mondás néha már elcsépelt klisének hathat, de vannak olyan események az életben, amikor tényleg rászolgál arra, hogy használjuk.

Személy szerint ide sorolok minden nagy lépést életünk folyamán. Egy új munkahelyet, gyermekvállalást, egy új lakás vásárlását, saját vállalkozás alapítását, a döntést hogy hova felvételizzünk középiskola után... Mind mind a jövőnket, a környezetünket befolyásoló nagy döntések, és általában nem is egyszerű ezeket véghezvinni. Az biztos hogy a cél felé vezető utunk egyáltalán nem lesz sima, akármelyik nagy fát is néztük ki magunknak.

Nekem egyszerre jut most ki az új munkahely és az új vállalkozás. A régi cégnél alkalmazottként dolgoztam, 8 évet lehúztam velük. Szeretem a kollégáim, szeretem a főnököm. Csak az ügyfeleket és az iparág itthoni uram-bátyám rendszerét nem tudom már elviselni. Ha egyenes gerinccel szeretnél nap mint nap járni, és úgy belenézni a tükörbe hogy ne kapj hányingert, akkor ezt nem lehet hosszú ideig csinálni. Illetve lehet, de akkor a motívációd fogod elveszíteni a "sikertelenséged" miatt. Itt ez alatt nem azt kell érteni, hogy rosszul csináltam amit csináltam, egyszerűen a nagy sikerek, a nagy megrendelések hiányoztak. Mert ahhoz már borítékok és zsebek kellettek volna. Én viszont ezt nem vagyok hajlandó csinálni.

Jabil / Nokia / Microsoft - különösen nem ajánlott. - UPDATE lent!!!

2014 szeptember 4-én édesanyám bevitte magával a készüléket egy közeli Nokia szervizbe (amit augusztus 25-én vásárolt), hogy megmutassa, hogy a szeretett Lumia 800-t leváltó 630 Dual Sim milyen érdekesen forgatja a kijelzőjét, amikor nem is kellene neki.
Pont ellenkezőleg működik, mint ahogy az ember szeretné. Persze nem mindig, épp ezért csak 10-ből 8 esetben akasztja ki az embert. Hogy értsétek miről van szó, itt egy videó a problémáról (a jelszó: lumia).

Az első találkozás a Geminitel Bt. szakembereivel (Újpest, Kiss Ernő utca) szeptember 4-én történt. Mosoly, bólogatás, okos mondatok: "szoftverfrissítés, me' az a baja, hogy nicse' fenn a legújabb szoftver!". Hogyne. Persze. Mind tudjuk hogy nem az a baja, de azért jó hülyíteni egy laikust, addig sincs problémánk a készülékkel.

Édesanyám megörülve neki, hogy ilyen gyorsan megoldották a problémáját, már vitte is haza a készüléket újra "belakni", de öröme nem tartott sokáig, ugyanis szinte rögtön kiderült, hogy a "szoftverfrissítés" annyit ért a telefonnak, mint orosz szakadárnak a panírozott Scud-rakéta.
Teltek a napok, igyekezett együtt élni a problémával, ez van, néha rohamot kap szegény készüléke és ráng össze-vissza.
De amikor meg akarsz írni egy SMS-t/meg akarsz nyitni egy weboldalt/belépsz a beállításokba, és pont akkor dönt úgy az accelerometer, hogy meghülyül, akkor te nem állítanád bele a sajtvágókést? Hát dehogynem.
Szeptember 20 körül újra útjára kelt a készülék (sokat volt időközben használva mint sejtitek). Irány megint a Geminitel Bt. szervize, ahol is olyan párját ritkító megoldásokkal próbálták édesanyámat szórakoztatni, mint pl. "Hát a képernyő forgatást ki is lehet ám kapcsolni".

Analóg televíziózás (fekete-fehér)

A televízió története az XX. század elejére nyúlik vissza, követve a film és a mozi kialakulását. Ugyan sok nemzet, és sok ember magáénak vallotta a televízió feltalálását, de a mai napig is Philio Taylor Farnsworth (1906-1971) elve alapján elkészült televíziót használjuk. A világon végül két főbb analóg rendszer alakult ki, egy 50 Hz félkép-frekvenciával dolgozó (ez volt az európai szabvány) és a 60 Hz félkép-frekvenciájú (az észak-amerikai és japán szabvány).

Milyen elvek alapján alakulhatott ki a két szabvány? Első sorban a kérdés az volt, hogy a képi információt, amelyet a szemünk képes érzékelni, hogy és milyen módon tudjuk továbbítani elektronikus úton?

A válasz napjainkban már egyszerűnek tűnik, változtassuk 1-esre és 0-ra, azaz digitalizáljuk. De akkoriban az élet digitális oldala, még nagyon is analóg volt, így elektromos úton való továbbítást, feszültség értékekhez rendelték – és így nem csak diszkrét 1 vagy 0, hanem köztes értékek is átvihetők voltak, ezek adták a szürke árnyalatokat.

Televíziózás, broadcast technológiák

Nagy levegő, csobbbb.......

Sziasztok!

A Mobilaréna és a Prohardver lelkes olvasójaként úgy gondoltam, hogy megosztok a nagyérdeművel egy pár sort, ami valahol a hobbim, és a szakmám is egyben, ez pedig nem más mint a televíziózás - televízió technika.

Több cikket tervezek, szabadidő, és kedv-faktor függvényében, a legelső ötletem, az alapok bemutatása, azaz az analóg fekete-fehér televíziózás.