Ma 3 éve regisztráltam a Prohardver!-en! Hip Hip Hurrá!
(ez egyúttal a public blogom kezdése is, időről időre frissítem majd komolyabb és komolytalanabb témával )
Ma 3 éve regisztráltam a Prohardver!-en! Hip Hip Hurrá!
(ez egyúttal a public blogom kezdése is, időről időre frissítem majd komolyabb és komolytalanabb témával )
Hétvégén lehetőségem adódott kipróbálni egy 8600GE-t és összehasonlítani a 2600XT-vel. Sok teszt van a neten, amik régi driverrel készültek, ezért szerintem azok alapján nem lehet objektíven értékelni a két videokártyát. Ezen indok miatt döntöttem úgy, hogy csinálok egy saját 8600GT és 2600XT tesztet, ami nem reprezentatív, de jól mutatja a különbséget az új játékokban.
[8600GE:]
A 8600GE tulajdonképpen egy 8600GT, de tudása alapján a 8600GTS-hez közelít. Sajnos szériánként változik a GPU órajele, van 650, 630, és 600 Mhz-es is, a tesztben szereplő GE is ilyen órajelen megy alapból. Így 25/45/75 Mhz-el lassabb a GPU-ja mint a 8600GTS-nek, a Shader pedig 170 Mhz-el lassabb a referencia 8600GTS shader-énél. Van rajta 6 pines PCI-E tápcsatlakozó, csakúgy mint nagyobb testvérén. És végül, 1Ghz-es (DDR 2000) 1.0ns ramok vannak rajta.
Ebben az írásban a Sapphire 2600XT GDDR3 pencil vmodot szeretném bemutatni.
Kezdőknek ajánlott ezt az írást elolvasni, mert ezen írás célja nem az, hogy leírjam hogyan kell vmoddolni, hanem hogy bemutassam a 2600XT pencil modot. Először is leszögezném, hogy a vmod garanciavesztéssel jár, ezért mindenki SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE csinálja!
A szükséges eszközök:
- multiméter
- 2B-s grafitceruza
- szigetelőszalag a maszkoláshoz
A vmodhoz elengedhetetlen a jó hűtés, ez lehet léghűtés, vagy vízhűtés is. Továbbá fontos hogy jól szellőzzön a videokártya környéke, mert e nélkül túlmelegedhetnek a NYÁK-on lévő alkatrészek, ezáltal tönkremehet a vga. Még nem tudom milyen léghűtések jók a HD2600XT-re, de az biztos, hogy a Zalman VF900-Cu felmegy rá, és vmod-ra is jó.
Itt látható a vmod-hoz szükséges ellenállások, illetve a mérőpontok (a nagyításhoz katt a képre).
PR A monitor kiválasztása nem csupán a méretbeli különbségekről szól – sokkal inkább a felhasználási cél dönti el, hogy milyen típusú kijelzőre van szükségünk.