Barátnőmnek egyik napról a másikra elment a kolis nete, de a windows szerint van internet elérés. Azt mondja, hogy néha be is tölt neki kb. 3 perc után a facebook fejléce, vagy esetleg a google, de többnyire az van h nem tölt be semmit, szóval elvileg van net, gyakorlatilag nincs vagy olyan lassú mintha nem lenne (egyébként 100megás a netük..). Mindez úgy, hogy este még működött rendesen, reggel már nem, a gépen semmi beállítás nem lett megváltoztatva, minden jó rajta elvileg, máshol működik is neki rendesen a net wifin (koliban kábelest használ). Elment a kolis rendszergazdához, ő azt mondta neki hogy a netről nincs letiltva tehát ott elvileg nincs gond, meg a gépével sem, szal annak se volt ötlete, annyit mondott neki h oldja meg... Ahogy néztem küldött és fogadott csomagok vannak, kipróbáltam egy linux live cd-ről is, így akartam kizárni, hogy a rendszerrel van a gond, de nem ment arról sem a net.. Szerintem a gépével minden okés, meg elvileg a nettel is, de v.miért mégsem jó, nekem semmi ötletem sincs, hogy mi lehet a gond. Ja és szobatársainak pl. működik rendesen. Valakinek esetleg valami tippje?
Van net, de még sincs.. (mi lehet a gond?)
-
Írta:
Brianiac
[ ÚJ bejegyzés ]
-
Nekem is gyanús, hogy - ha a fentieket tényleg ki lehet zárni - ez valami csatlakozó hiba. Vagy helyben vagy a patch panelen. Mert az is csinálhat ilyet. Vmelyik szobatárs gépe helyére kellene kipróbálni (nem írtad, hogy ez megtörtént volna).
-
vwpolopg
őstag
Azért írtam, mert mikor én kolis voltam volt rá példa, hogy egyik napról a másikra ment el mindenkinél a net akinek nodja volt, valamit mókolni kellett a beállításoknál. Böngészőbeállításoknál beállított proxyval is előfordult, hogy ki kellett kapcsolni/vissza kellett kapcsolni. Szóval ezért írtam
-
Brianiac
aktív tag
Nem hiszem, hogy ezek kozup barmi is csak ugy elalitodik egyik bekapcsolasrol a masikra. Masreszt akk sztem egyaltalan nem kene azt jeleznie h van, foleg nem ritkan behozni v.mit.
Victoryus: Lan csati villog folyton ha be van dugva, meg adtcsomagokat is kuld, fogad mindig, kb. 1 hete ez a helyzet amugy. Nem zarom ki amit mondasz, csak furcsa, ossze kene kotni az en gepemmel h lan lenne e, de az mst nincs nalam.
Szerk.: Wifin van net ahogy irtam is.
-
Szerintem hardveres hiba. Megadta magát a lan csatlakozó, érintkezési gondra utal a hiba. Előbb-utóbb majd érzékeli a windows is. Wifivel van neki net?
-
vwpolopg
őstag
tűzfal/proxy/böngészőbeállítások/vpn/vírusírtó?