Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126051) modflow válasza Wesder (#126050) üzenetére


modflow
veterán

Nekem aztán mindegy... csak majd nem kell csodálkozni, ha a box még kevésbé fog fogyni.

(#126052) Wesder válasza modflow (#126051) üzenetére


Wesder
félisten

Kezdjük ott hogy az NT-nèl nincs PS5 devkit, a többit meg gondolom össze tudod rakni magad is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126053) Döglött Róka válasza modflow (#126051) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ma meg nem volt, ugyhogy:

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126054) homerhamm


homerhamm
addikt

Free Play Days

NBA 2K24
Two Point Campud

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126055) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Csinálhatnának egy játèk bazárt az Xbox Storen belül, règebbi játèkok lehetnènek
Párszáz vagy ezer akárhàny forint, esetleg vagy egy játèkol mellè ingyen kap
Mèg eggyet. Az Xbox series S 512 vel nagy a gond. Csak 360 giga szabad
Hely van. Az Új verziós series S 1tbnál már nincs nincs ilyen gond.
Ha Kisvakond elássa az Xbox universet :DDD adhatnának egy frissítèst a desktop winfosra.
:))

(#126056) parandroid


parandroid
nagyúr

Feladom, neten sem találtam semmit, csak azt, hogy streameljem át a képet PC-re, vagy tabletre, és onnét oldjam meg (jellemző módon ez sem sikerült): hogyan lehet az xbox menüből (desktopról) screenshotot csinálni? Tudom, béna vagyok, de na...

Amúgy azt akartam lefényképezni, hogy a Series S-en az FH5 mindent feltelepítve 165GB, a Forza Motorsport 110GB, és marad 44GB szabad hely mellettük. Szóval ez a két játék elfér, meg még valami indie szir-szarokkal is lehet bohóckodni. FH4-et már ne akarjam feltenni. :P

Xbox helpdesket nem merem megkérdezni, mert megkapnám, hogy fényképezzem le telefonnal, nyomtassam ki a képet, faxoljam el magamnak, szkenneljem be, és voila.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126057) negyven2 válasza parandroid (#126056) üzenetére


negyven2
veterán

Tényleg sehogy, csak remote play-en keresztül. Illetve a Report a Problem-en keresztül, de te azt a képet (videót) nem tudod lementeni (vagyis a rendszer tudja ezt, csak korlátozva van). Illetve pár esetben a remote play-es dolog se működik, mert a dash-nak vannak olyan részei amiket nem lehet átküldeni másik eszközre).
De amit le akarsz fényképezni, azt engedi.

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#126058) parandroid válasza negyven2 (#126057) üzenetére


parandroid
nagyúr

Zseniális. Akkor marad az utolsó bekezdés...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126059) Steve1207 válasza parandroid (#126056) üzenetére


Steve1207
veterán

Adatvédelem miatt nem lehet az ilyenekről fotót és videót lőni, a korrektebb rendszerekben, ahol kezelnek mailcímtől kezdve bankkártyadatokig mindent. Pl streaming közben is ezért van ilyen idle screen, ha pl beugrasz a menübe valamiért, akkor ne látszódjon semmi adatod vagy ha pl virtuális billen szöszölsz. De szerintem simán lennének, akik videót vesznek fel vagy csak rosszkor nyomják meg az előzmény felvevőt és már sharelik, nem nézve mi volt rajta.

.

(#126060) parandroid válasza Steve1207 (#126059) üzenetére


parandroid
nagyúr

Jó, hát ezen sokat segítene, ha a screenshotok alapbeállítása nem az lenne, hogy azonnal feltölti felhőbe, és megossza. Ami egy rémálom amúgy mind biztonságtechnikai, mind privacy szempontból, és már rég szöges csukában kéne miatta ugrálni a hatóságoknak minden illetékes MS döntéshozó pöcsén. Főleg, mert jelen állás szerint ezt a módszert userként nem is engedi a rendszer megváltoztatni. Ez kb olyan, mintha minden kép, amit a telefonod kamerájával csinálsz, rögtön menne felhőbe, full nyilvánosan.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126061) Wesder válasza parandroid (#126060) üzenetére


Wesder
félisten

A beállításokban kikapcsolható az autómatikus feltöltés Xbox Networkre. Nekem is ki van kapcsolva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126062) Pityka_


Pityka_
tag

Sziasztok!
Series S-en nagyon sokszor lefagy a FH5. Kocsit akarok váltani és nem rakja be az uj autót hanem egy idö után kidob a főmenübe. Nem csak autó váltáskor csinálja. Valamikor verseny közben,vagy be sem lép a versenybe csak teker teker aztán kidob főmenübe.
Sőt most már Fifa 23-nál is csinál ilyeneket. Gears 5-nél még nem tapasztaltam. Van a masinában 1TB-os WD black háttértár. De mikor belekerült nem csinált ilyeneket. Most az utóbbi 2-3 hétben kezdet cseszekedni.
Mitől lehetnek ezek?

(#126063) Steve1207 válasza parandroid (#126060) üzenetére


Steve1207
veterán

Ezért van lekorlátozva, hogy csak játék alól lehessen felvenni és így az egész személyes rész le van védve egy npc-nél is bármit is csinál.

Szerintem első beállításkor mindenen végigvezet a rendszer egyébként, ezeket már kapásból kilőttem, hogy auto share meg achi share vagy hogy volt (talán ilyen fokozatok vannak és 1 kattintásból megvan). De lehet már 3 kattintás azóta a rendszerben, passz.
Azon kívül talán egy helyen kellett bohóckodnom, az a régi xbox beállításos felület volt még, hogy milyen adatok és kiknek legyenek elérhetőek az acc alól.

(#126062) Pityka_: WD Black, mint C50 és Series tároló vagy WD Black, mint egy szimpla külső hdd/ssd (usb-n csatlakoztatva). Alapvetően az előbbinél (C50) nem kellene sok bajnak lennie. Utóbbinál meg kérdés, hogy volt mozgatva az adott játék belső és külső tárhely között oda-vissza? Csak mert, ha szektorhibás / csökkent a kondíció stbstb akkor lehet, hogy már nem egészen ép az adott játék és amiatt kidob belőle.
De lehet adott online kapcsolati hülyeség is, esetleg quick resume (bár utóbbinál engem sose dobott ki dash-ig semmi, csak többet szöszölt és max olyankor a játék menüjéig vissza).

Ha usb-s a tárhely fél perc alatt ránézhetsz egy hard disk sentinelben laptop-pc alól, hogy milyen a kondíciója 100/100-e, nem kell semmit babrálni, mert kiírja kapásból is, ha nagyobb baja van. Utóbbinál meg tesztelgesd első körben, ha rendesen lépsz ki (játék ikonon - menü - kilépés) és úgy indítod, akkor jelen van-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

.

(#126064) Döglött Róka válasza parandroid (#126060) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Ami egy rémálom amúgy mind biztonságtechnikai, mind privacy szempontból, és már rég szöges csukában kéne miatta ugrálni a hatóságoknak minden illetékes MS döntéshozó pöcsén" - Ha nem érted a GDPR-t akkor ne hőzöngj rajta. Bár ha értenéd, akkor nem hőzöngnél...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126065) Olomkatona77


Olomkatona77
friss újonc

Sziasztok. Teljesen új vagyok itt is és az Xbox világában is. Ha warez vagy tiltott, bocsánat előre is. Series s készülékem vaj. Lehetséges játékot letölteni ? Pl nxxre? Medal of Honor érdekelne vagy ilyen jellegű háborús. Sajnos csao az Airborne Volt fent de 2 nap és vége lett. Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#126066) Steve1207 válasza Olomkatona77 (#126065) üzenetére


Steve1207
veterán

Nincs ilyesmi. Én a mai napig a Battlefield 1-et tartom az egyik legjobbnak multira, nem mintha multiznék, de jól elvagyok vele mindig arra a pár körre. De amúgy Call of Duty-ból egy WWII-t is szerettem. Digitálisan már olcsón beszerezhetőek vagy a BF1 ott van EA Play-ben, ha van Ultimate előfizu (része).

.

(#126067) Wesder


Wesder
félisten

Star Wars Outlaws will launch this year and Assassin's Creed Codename "Red" before March 2025, says Ubisoft.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#126068) csuvicsuva válasza Olomkatona77 (#126065) üzenetére


csuvicsuva
őstag


Bocsánat mindenkitől.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126069) consono válasza csuvicsuva (#126068) üzenetére


consono
nagyúr

Ma még úgysem volt :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#126070) Döglött Róka válasza consono (#126069) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Asszem egy hagyomány van születőben.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126071) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Aműgy valaki panaszkodott hogy a ps5 sem egy leányálom.
Főleg azért mert kevés az ingyenes játék.

(#126072) homerhamm válasza Marcsello31 (#126071) üzenetére


homerhamm
addikt

Mivan? :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126073) Moby válasza Marcsello31 (#126071) üzenetére


Moby
addikt

Sem?
Hát az a legkevésbé leányálom :D Ott nincs argentinkód, meg nigériai sztór. Enebán lehet venni valamivel olcsóbban feltöltőt, de kb ennyi. Mondjuk akinek nincs nagyon pénze játékra, az még mindig vehet lemezt, vagy kérhet kölcsön, vagy akármi. Lemezezzen az olyan.

(#126074) Moby válasza homerhamm (#126072) üzenetére


Moby
addikt

Ezek ilyen random posztok. Szerintem a chatGPT állhat mögötte. :DDD

(#126075) csuvicsuva válasza Döglött Róka (#126070) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Szerintem mehetne rögzített hozzászólásnak, mert tényleg tele lehetne rakni vele egy oldal háromnegyedét. :(((

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126076) F_Peter válasza csuvicsuva (#126075) üzenetére


F_Peter
őstag

Meg hát illene betenni az összefoglalóba is. :)

(#126077) Pityka_ válasza Steve1207 (#126063) üzenetére


Pityka_
tag

C50 ssd a WD. A FH5 az xbox meghajtóján van a Fifa 23 meg a C50 ssd-n. Mindkét game kilépked random különböző tárhelyekről. Holnap tesztelem a többi játékot is.

(#126078) Mr_Rob


Mr_Rob
tag

Sziasztok,

Series kontrollerem RT ravasza az utóbbi időben elkezdett kicsit “letapadni”, a végállás felengedésekor egy nagyon kicsit akad. Ezt szennyeződés okozhatja, vagy valami haláltusa kezdete? Amennyiben lehet az első, akkor mennyire macerás szétszedni a controllert? Megéri megpróbálni, vagy bontás közben szétrepkednek a rugók és a nap hátralévő részét négykézláb tölteném alkatrészeket keresgélve? :)

Köszi,
Robi

(#126079) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

EvilVEvil - Official Announcement Trailer
- coop vámpír írtós FPS. Megjelenés nyáron valamikor.

Live-Die-Respawn

(#126080) Döglött Róka válasza Mr_Rob (#126078) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nezz korul youtubeon, ott lesz a megoldas.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126081) parandroid válasza Mr_Rob (#126078) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ismert probléma, a benne lévő ‘kattanástompító’ anyag elenged, elmozdul, a ragsztója, illetve maga az anyag meg birizgálja a ravaszt, ami nem tud megfelelően mozogni. Vagy kioperálod belőle, vagy használod tovább, és előbb-utóbb kikopik a ragasztó, meg valahogy a helyére kerül az anyag, és elmúlik magától. Cserébe ‘hangosabban’ kattog, amikor tövig benyomod.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#126082) persil válasza Moby (#126074) üzenetére


persil
nagyúr

Én el sem olvasom, ide már egyébként is antropológusra van szükség, egy mezei irásszakértő percek alatt öngyilkos lenne. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126083) frankdelgado válasza persil (#126082) üzenetére


frankdelgado
őstag

Írásszakértőnek vajmi kevés köze van ehhez, hiszen ő azonosítási célú vizsgálattal foglalkozik, inkább a grafológus területe ez ő foglalkozik kézírás elemzésével. Bár a az írásszakértés, mint fogalom magába foglalja mind a két szakterületet.

(#126084) l.skywalker válasza persil (#126082) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szakadj bele ezt bezzeg direkt ékezetekkel írtad :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#126085) persil válasza frankdelgado (#126083) üzenetére


persil
nagyúr

Teljesen igazad van, grafológusnak indult, csak dolgozom és vagyok olyan barom, hogy néha több figyelmet szentelek arra, mint a fórumra. :D :R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126086) persil válasza l.skywalker (#126084) üzenetére


persil
nagyúr

Hát na... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126087) frankdelgado válasza persil (#126085) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hát én is beszoptam az utóbbi napokat, még óvasni sem volt időm, így le is maradtam a "bezár az Xbox" balhéról, pedig szíthattam volna a tüzet kicsit :) Na mindegy, azt azért megjegyzem, h részemről az xbox mentőöve nem a gamepass, hanem a régiók közötti átjárhatóság okozta olcsó digitális játékbeszerzés. Baldut kapuja 2-t karácsonykor 10 ruppóért vettem, most meg már 8-ért is találtam. Igaz a kékeknél ott a használtjáték kereskedelem, de az már ott is régen élte a fénykorát.

(#126088) persil válasza frankdelgado (#126087) üzenetére


persil
nagyúr

"hanem a régiók közötti átjárhatóság okozta olcsó digitális játékbeszerzés."
Ez igaz, de a pass is óriási pluszpont.
Másfelöl részemről az egész "választósdi" kimerül annyiban, hogy mindig is boxom volt, arra vettem mindent, azt szoktam meg, azt szeretem, így a másik oldal nem szar, nem rosszabb, szimplán csak nem érdekel. Két-három exkluzívért meg nem veszek meg egy másik gépet.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126089) Mr_Rob válasza parandroid (#126081) üzenetére


Mr_Rob
tag

Köszi Neked is és Döglött Rókának is a tippet! :R Tényleg könnyen hozzáférhető a terület és egy kis alkoholos fülpucolóval ujjá varázsoltam!

(#126090) Roland861010 válasza persil (#126088) üzenetére


Roland861010
addikt

Ezzel én is így voltam most. 1 hónappal ezelőtt még PS5 tulaj voltam majd a God of War kipörgetése után gondolkodtam a Ragnarök megvételén de amikor korrekcióztak és most már minden AAA játékuk 30k és afelett van inkább elengedtem.
Nem azért veszek játékokat, hogy utána hetekig áruljam és 1 hét kipörgetés után 20k-t bukva tapsoljak, hogy elment 10k-ba.

Az Xbox amíg GamePass-ba belepakol normálisabb címeket és nem csinál régió zárat addig szerintem jobb választás.(jó alternatíva akkor annak aki konzol akar venni).
Ezért is vettem újra a PS5 helyett.

Vannak akciók de még így is vicc szerintem és ez az egész játékiparra igaz. Katasztrófa árázásaik vannak perszer ez csak nekünk gond itt Magyarban.

Nem érzem magam csórónak de azért szerintem lassan luxusnak számít 1-1 AAA játékot megvenni teli áron a jelenlegi helyzetben.
Főleg amilyen minőségű játékok készülnek manapság.

Jelenleg egy filléres Palworld jobban leköt mint bármi más jelenleg a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#126091) l.skywalker válasza Roland861010 (#126090) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

PS-en is van akciós időszak azért, ott sem konstans mindig minden 30ezer. De ha valaki nem ragaszkodik a csak ott elérhető tartalomra, annak nagyon jó alternatíva az Xbox. De nem jobb választás, hanem egy másik opció. Szerintem nincs jobb vagy rosszabb. Ember, pénztárca és játékigény befolyásolja.

Én pl. alig veszek day1 játékot, talán életemben 3-4-et vettem teljes áron. Megvárom amíg akciós lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#126092) Frod válasza Roland861010 (#126090) üzenetére


Frod
addikt

"Nem azért veszek játékokat, hogy utána hetekig áruljam és 1 hét kipörgetés után 20k-t bukva tapsoljak, hogy elment 10k-ba."

Valamit nagyon nem jól értesz, mert pont nem ezt szokták csinálni.
Megveszi day-1 mondjuk 26-ért, és eladja 23-ért, általában ez a jellemző.
De pl a Ragnaröknél maradva, jelenleg 15k körül megy a lemez, 10-ért simán tovább tudod adni. Az álláspontod megértem, ha váltani akartál, tök oké, csak a teljes mögé rakott magyarázat fals.

Do you see the white shadow?

(#126093) persil válasza Frod (#126092) üzenetére


persil
nagyúr

Függetlenül attól, hogy igazából nem beszélsz hülyeséget, akkor sem szabad idekeverni a használt piacot, egesz egyszerűen nem mérvadó.

Van, aki zsigerből rühelli, van olyan, aki fél tőle, más pedig eleve csak digitális tartalmat vásárol. Arról nem beszélve, hogy a 26-ért veszem, 23-ért eladom, meg a 10-ért siman tovább tudod adni egész egyszerűen nem szabály. Van ilyen. Meg van olyan, amikor hetekig árulod és végül örülsz, hogy csak 20-at buktál. Meg a két véglet között n+1 szcenárió.

Ha bejön, örülsz, de erre alapozni, meg érvként felhozni egy platform mellett, szimplán nem életszerű.

Még mindig azt mondom: ha élsz-halsz 3 exkluzívért, akkor ps, nincs kérdes. Ha mindened a gamepass, akkor box. Ezt a kontit szereted? Az a design jön be? Egyik mellett sem szól mindent eldöntő érv. Meg kell venni, amelyik valamiért szimpibb és kész.

De ezt a használt dolgot engedjük el, mint általános érvet. Akinek számít az figyelembe veszi, pont úgy, mint a többi tényezőt, de ez nem a "ps általános fegyverténye".

Szrk.: másfelől, ha meglátok egy olyan hírdetést, hogy a 26 ezres motyót 23-ért akarják eladni, akkor ezerszer inkább megveszem fillérekkel többért az újat, nem pedig a rohadék hiénától. :U Ezzel pedig szerintem rengetegen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126094) persil válasza persil (#126093) üzenetére


persil
nagyúr

Mielőtt pedig valaki leírja, hogy "de 3 ezer forint is pénz és számít, meg így meg úgy...". Amikor 3 ezer forint tényleg számít, akkor értelmes ember nem játékot vesz 23 ezerért.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126095) Frod válasza persil (#126093) üzenetére


Frod
addikt

"akkor sem szabad idekeverni a használt piacot, egesz egyszerűen nem mérvadó."

Nem én kevertem ide, fórumtárs húzta fel erre a komplett magyarázatát. (nyilván nem digitálisról beszélt, hiszen azt nem tudod továbbadni)
És abban igazad van, hogy ez nem egy fix tény, de én nem általánosságban írtam, hanem konkrét esetekben. Egy Pókember 2 nem fog rajtad maradni, és ott - meg kb bármelyik exkluzívnál - így néz ki az árulása az első hétvége után.
A Ragnarök megint csak fix példa, mivel az ingyenes Valhalla dlc visszatolta az árát, 15 körül megy, ergo ha te mindenképp el akarod passzolni, akkor ha jóval ez alá ígérsz (~10), akkor el fog menni.
Persze ehhez nem árt képben lenni a lemezes piaccal, megértem ha valakinek erre se kedve, se ideje, teljesen oké így is.
Mindössze csak a pontatlanságokra akartam rámutatni ;)

Nyilván a GP egy szuper ajánlat, és teljesen rendben van, ha valakinek elegendő az ott elérhető tartalom.

Do you see the white shadow?

(#126096) Bad Pritt válasza persil (#126094) üzenetére


Bad Pritt
félisten

A pénzügyi tudatosság nem csóróság kérdése.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#126097) .LnB válasza Bad Pritt (#126096) üzenetére


.LnB
titán

Sőt általában a csórók nem tudatosak. Lásd én. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126098) persil válasza Bad Pritt (#126096) üzenetére


persil
nagyúr

Ilyet nem is írtam sehol(sem ma, sem máskor btw).

Azt írtam, hogy ha mindössze 3 ezer forint a diffi a használt és a vadonatúj között, akkor a nagy többség biztosan az újat veszi meg. A kényelem, biztonság, gyorsaság pedig legtöbbször bőven megér 3 ezret.

Ha viszont annyit szamít 3 ezer pénz, akkor az előző 20 ezernek is egészen biztosan jobb helye van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#126099) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#126096) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Sztem 3ezer forint egy hobbinál inkább már csóróság kérdése.

Az használtpiac létjogosultságát számomra a következő módon kalkulálom. Adott a nettó bérem, ezt elosztom 168-al (átlagos munkaórák száma egy hónapban, aki ingázik/be kell járnia hozzá az ezt is rászámolhatja) hogy meglegyen az órabérem.

Ha egy használtcikk eladása összesen 2 óra (fotó, hirdetés, alkudozás, találkozó, posta, csomagolás egyebek), és kevesebbet nyerek rajta mint az órabérem akkor nem foglalkozom vele, mivel a szabadidőm többet ér.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126100) vg válasza Döglött Róka (#126099) üzenetére


vg
addikt

Úgy látszik minden topicban van sikeres, modern, amde woke életmód tanácsadó, aki szerint akinek nincs feleseleges 3e forintja a hobbijára az csóró.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.