Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126551) peternac válasza Melorin (#126549) üzenetére


peternac
tag

ahogy írtad:
nem lehet AA akksikat tölteni a kontrollerben hanem ki kellene venni őket és külön töltővel feltölteni
csak a li akksikat lehet kontrollerben kabelen tolteni

(#126552) Norb79 válasza Melorin (#126549) üzenetére


Norb79
őstag

Csak az ms saját play&charge kites akksijai, amiket tölt a kontroller is, minden máshoz saját, külön töltő kell.

(#126553) beyruth82 válasza pzstm (#126547) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm! :R

(#126554) Melorin


Melorin
addikt

Köszi mindenkinek, akkor már tudom hol a baj :D Csak az MS sajátja jó vagy van utángyártottban is?

[ Szerkesztve ]

(#126555) Fox Mulder válasza Melorin (#126554) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Jobban jársz 4db tölthető elemmel és váltásban tudod használni akkor nem kell kábelen lógni.

(#126556) icemad válasza Fox Mulder (#126555) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Olyat vett, csak töltőt nem vett hozzá. :D

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#126557) adam1991 válasza pzstm (#126547) üzenetére


adam1991
tag

és ezek az árak hol érhetőek el? Köszi :)

(#126558) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Használ valaki hdmi switchet a konzolhoz? 2K-s monitorra kell kötnöm a gépet de sajnos csak 1 hdmi csatlakozó van rajta és még a ps-t is erre a kijelzőre kell kötnöm. Ha igen akkor érdekelne, hogy mi lehet a jó válsztás ezügyben :)

[ Szerkesztve ]

(#126559) modflow válasza Anulu79 (#126558) üzenetére


modflow
veterán

Én. Ilyet.

(#126560) Döglött Róka válasza Anulu79 (#126558) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem használok de a Startech cuccok jók szoktak lenni, például:
StarTech.com 2 Port HDMI Switch - 4K 60Hz - Supports HDCP - IR - HDMI Selector - HDMI Multiport Video Switcher - HDMI Switcher (VS221HD20) - video/audio switch - 2 ports - XuPe.hu | Játékosoktól játékosoknak

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#126561) Anulu79 válasza modflow (#126559) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez viszi a 2K120Hz-et? :)

(#126562) .LnB válasza Anulu79 (#126561) üzenetére


.LnB
titán

Azt is a Take-Two Interactive adja ki? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#126563) csuvicsuva válasza Anulu79 (#126558) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én először ezt vettem, aztán amikor becsusszant a PS5 és kevés lett a két port, akkor vettem egy ilyet.

Utóbbinál biztosan lett volna olcsóbb megoldás, de meguntam a keresgélést ez pedig két nap alatt itt volt. Mivel mindent tud (4K@120Hz, VRR, ALLM, Freesync, meg amit akarsz), nyilván a 2K-t is viszi120 Hz-en, de később még jól jöhet, hogy HDMI 2.1

Mindkettő adapterrel működik, ha a monitoron van USB, akkor oda dugod, ha nincs, akkor meg konnektorba.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126564) modflow válasza Anulu79 (#126561) üzenetére


modflow
veterán

Igen. Sony TV-n csak 2 db HDMI port 2.1-es, amiből az egyik a eARC, így az kiesik, marad 1 db szabad.
Ezen van a PC, PS5 és az XSX.
Mindegyiken megy a 4K, HDR, 120 Hz, stb.

(#126565) Bep válasza peternac (#126551) üzenetére


Bep
senior tag

Magában a kontrollerben semmilyen akkut nem lehet tölteni, mert nincs bent a pár centes töltést vezérlő elektronika.

A play&charge kit-t azért lehet, mert abban amit beleteszel "dobozka" már benne van.

(Arról nem is beszélve, ha li akkuval megküldöd abból egy cella is elég, hogy helló-szia legyen neki)

(#126566) peternac válasza Bep (#126565) üzenetére


peternac
tag

a play and charge-ra gondoltam litiumos akksi kapcsan :B
most adta meg magat az enyem, fel evet birt
en maradok az ikea ladda-nal

(#126567) SaGa59 válasza Bep (#126565) üzenetére


SaGa59
őstag

Gyanítom azért nincs benne, mert ha néhány centes, akkor azon át megpróbálná tölteni a sima elemeket is, ami előbb-utóbb pukkanással társul. Plusz számtalan kapacitású AA aksi létezik, nem lehet mindet ugyanakkora árammal tölteni.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#126568) Melorin válasza Fox Mulder (#126555) üzenetére


Melorin
addikt

Én is erre jutottam, rendeltem is egy töltőt 4 akksival :D

(#126569) Anulu79 válasza csuvicsuva (#126563) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezt a Nedist berendeltem próbának. :)

(#126570) ImpersonatoR válasza csuvicsuva (#126563) üzenetére

NEDIS VSWI3493AT HDMI Switch -ennél éreztél input lag növekedést ?
Vagy ezek nem nyúlnak bele annyira, hogy érezhető legyen ?

(#126571) csuvicsuva válasza ImpersonatoR (#126570) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Nem, bár ebből a szempontból én nem vagyok mérvadó, mert minden játékban béna vagyok. :D

A 30/60 Fps közötti különbséget is leginkább csak gyors kameramozgásoknál érzékelem, illetve zavar.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#126572) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nacon Connet - Február 29. 19:00

Lesz új Terminator játék bejelentés is.

Live-Die-Respawn

(#126573) Redneck válasza oriic (#126572) üzenetére


Redneck
veterán

Csinálhatnának már valami jót is az univerzumban, ahol nem lehet csak úgy büntetlenül harcolni a gépekkel.
Mondjuk úgy nehéz, hogy az eredeti koncepció szellemisége a T2 óta elveszett. :(((

Megnéznék egy túlélős horror-akciójátékot a jövő háborújáról, ahol lennének az Alien:Isolationhöz hasonló bújkálós szekvenciák. A mai grafikai motorokkal, iszonyat hangulatos játékot lehetne összerakni, de valószínűleg kicsi rá az igény.
Hamarabb lesz RTS, vagy tucat FPS, ahol M16-ossal lehet T800-at, meg robotpók izéket darálni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#126574) homerhamm válasza oriic (#126572) üzenetére


homerhamm
addikt

Most mar igazán ideje lenne egy dátumot is mutatni a TDUSC-hez. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126575) beyruth82


beyruth82
veterán

Végére értem az Avatarnak 68 óra alatt, néhány mellékküldetés maradt csak ki. Pár fórumtársnak köszönhetően nem adtam fel még az elején és végigvittem. Örülök neki mert összességében tetszett. Szép grafika, Avatar feeling, aki szereti a filmet annak kötelező darab, mert nagyon jól visszaadja Pandora világát. Kicsit taktikásabb, nem lehet fejjel a falnak rohanni benne de a megfelelő főzetekkel, egy shotgunnal, fedezékek használatával, némi lopakodással és sok mozgással egyáltalán nem nehezek a harcok mint azt az elején gondoltam. Azt viszont tartom továbbra is, hogy baromira elcseszték a ritkább főzetek és extrább fegyverek , páncélok kraftolásához szükséges ritkább alapanyagok beszerzésének módját. Nagy területet kell bejárni, sok időt elcseszni és sok esetben nagyon nehéz, sőt egyes esetekben lehetetlen megtalálni a megfelelő alapanyagot. Volt amikor hiába téptem le egy növényt a megfelelő helyen, időben és módon akkor is csak fine alapanyagot adott a küldetéshez szükséges superior helyett. 7x kellett letépnem mire beadta, ami vagy bug volt vagy szándékos szivatás. Egy másik mellékküldetést emiatt nem is tudtam megcsinálni mert bármit tettem akkor se találtam az exquisite gombát (radar mushroom) csak az alap fine cuccot adta. Yt videókat néztem és ugyan ott ugyan azt a növényt, ugyan olyan módon téptem le de mégse. Több órát öltem bele feleslegesen. Gondolom ez bug de rengeteg idő megy el hasonló marhaságokra. A játék tele van ilyen bosszantó dolgokkal. A 68 óra jelentős részét ezek tették ki. Pontosan emiatt (egy-két kivételt leszámítva) nem is éri meg kraftolni, mert hihetetlen idegölő és időgyilkos tevékenység az alapanyagok beszerzése (már ha sikerül egyáltalán). Egyszerűbb mindent amit lehet megvenni, vagy megcsinálni a küldiket és jutalomként mindig ad egyre jobb cuccokat. Pont a játék gerincét kitevő gyűjtögetést, kraftolást cseszték el a legjobban, szerintem. Az beszédes, hogy a főszál teljesítéséért ritka acsit kaptam mert csak a játékosok 8,6%-a vitte végig. Nyílván nem véletlen. Ennél rosszabb arányt én csak a Deathloopnál láttam. Ott 4,3% volt és szintén ritka jutalmat ért.

(#126576) homerhamm válasza beyruth82 (#126575) üzenetére


homerhamm
addikt

Jöhet az ezrezés! :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126577) DaVE-1 válasza beyruth82 (#126575) üzenetére


DaVE-1
tag

"Az beszédes, hogy a főszál teljesítéséért ritka acsit kaptam mert csak a játékosok 8,6%-a vitte végig"

Ez minden csak nem beszédes. A játékok kb 90% ilyen %-al bír. Én emiatt nem is értem az emberek minek vesznek játékokat. Értem én hogy 30-40 millió fogy valamiből de hogy 10% se vigye végig a legtöbbet durva

(#126578) beyruth82 válasza homerhamm (#126576) üzenetére


beyruth82
veterán

Végignéztem milyen acsik vannak és újra egyik miatt se kéne végigjatszani a játékot. Open world révén pedig mindegyik tetszőleges sorrendben teljesíthető, ahogy néztem. Viszont elképesztő időtemető lenne, inkább kihagyom :D

(#126577) DaVE-1

Befejezésért ritka acsit azért nem sűrűn kaptam még (ez volt a második) de lehet azért van mert leginkább a népszerűbb AAA mainstream címekkel játszok.

[ Szerkesztve ]

(#126579) norbee2244


norbee2244
senior tag

Sziasztok,
Mit lehet tenni az “out of memory” hiba üzenettel? A konzol egy series S a játék pedig a company of heroes 3. Párszor menet közben csinálta,de akkor elintéztem kevesebb egységgel a pályát ,de ahogy nőnek a pályák illetve az egység számok most egy adott ponton teljesen megáll a játék. Próbáltam újra telepíteni az egészet,de ez sem segít. Annyit tanácsol a rendszer,hogy növeljem meg a lapozófájl méretét,de gondolom erre nincs mód. Mit tegyek? Vegyek egy X-et? Csak ezzel szerettem volna játszani , külön ezért vettem a gépet.

www.casehouse.hu

(#126580) Roland861010


Roland861010
addikt

Reggelt,
Azt olvastam máris ingyen próbálható a Skull and Bones de demok között nincs és csak a fizetős verziót dobja fel...
Nincs valakinek egy linkje?

(#126581) oriic válasza Roland861010 (#126580) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Ingyenes próbaverzió gombnak látszódnia kell elvileg.

Live-Die-Respawn

(#126582) S e t h válasza beyruth82 (#126575) üzenetére


S e t h
nagyúr

Átérzem.
Tegnap 3 órán keresztül kerestem azt a nyüves gombát, illetve annak superior változatát.
Sehol sem találtam, hiába adtak(volna) támpontot youtube videók.
Aztán elkezdtem gondolkodni, értelmezni a leírtakat és elindultam egy meghatározott irányba aminek a végén ott volt, el sem hittem.

Egyébként én 97 óránál tartok, de már fáradok, mert ez az elképesztő mennyiségű keresgélés azért kiégeti az embert.

Most ráfekszem a főküldetésekre a befejezéséig.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#126583) 3L1T3


3L1T3
addikt

NFS Unbound Year 2 Roadmap

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#126584) Dinomano válasza norbee2244 (#126579) üzenetére


Dinomano
senior tag

Quick Resume-ban nincsen másik játék a háttérben? Én mindig a játék bezárásával lépek ki, nem "pause-zok" semmit.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126585) Dinomano válasza DaVE-1 (#126577) üzenetére


Dinomano
senior tag

Valamikor pár éve olvastam egy statisztikát, ami szerint a játékkönyvtár kb. 5-10%-át ha kijátssza egy felhasználó...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126586) Dinomano válasza beyruth82 (#126575) üzenetére


Dinomano
senior tag

Érdekelne engem is a játék, de olvasgatva a többiek beszámolóit, nem tudom hogy nekiálljak-e... Újabban egész jól belejöttem a sunnyogós játékokba, köszönhetően Last of Us-nak, MGS 5-nek. Ha taktikus, sunnyogós a játékmenet, az nem baj. A kérdésem az, hogy mennyire van rákényszerítve az ember a superior cuccok keresgélésére, vagy el lehet lenni közepes fegyverekkel, felszereléssel is?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126587) Dinomano válasza Redneck (#126573) üzenetére


Dinomano
senior tag

Az a baj, hogy a Terminator franchise a földbe állt, a mi generációnknak jelent valamit, de a mai fiatalok kb. elmennek mellette. Gyakorlatilag retro-sci-fi lett... :-) (Ha azt vesszük, nézz meg egy mai androidos filmet, ahhoz képest már ódivatú a csupa fém nagydarab robot.)
Alien Isolation nagyon jó, egy akció orientáltabb játék jöhetne, még azzal a grafikával is megfelelne, mint az Isolation. Ma is szép az a játék.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126588) norbee2244 válasza Dinomano (#126584) üzenetére


norbee2244
senior tag

Szia,

Jelenleg csak ez az egy játék van rajta tehat quick resume nem hozott megoldást sajnos

www.casehouse.hu

(#126589) Moby válasza Dinomano (#126584) üzenetére


Moby
addikt

A QR nem fogyaszt memóriát.

(#126590) Helga0203 válasza norbee2244 (#126588) üzenetére


Helga0203
tag

Néha indítsd újra a konzolt!

(#126591) Dinomano válasza Marcsello31 (#126503) üzenetére


Dinomano
senior tag

Talán egy Ryzen 7 2700X, GPU-ra meg talán GTX 1660, 16 giga RAM, meg SSD ami hasonló teljesítményt produkálna... Viszont az XSS valamennyire tud ray-tracing-et pár játékban (Nem értek hozzá nagyon, gondolom cube-map-et használ).

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126592) Dinomano válasza norbee2244 (#126588) üzenetére


Dinomano
senior tag

Esetleg segíthet, ha (nem tudom választható-e) quality mód vagy teljesítmény mód? Hátha kisebb textúrákat tölt be, és nem fut ki memóriából... Ez az utolsó tippem. Van még egy, levélbomba a fejlesztőknek.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126593) norbee2244 válasza Helga0203 (#126590) üzenetére


norbee2244
senior tag

Mint írtam teljesen újra is lett telepítve illetve áramtalanítva is. A lapozófájl méretét lehet állítani vagy az nem opció? Ha cserélek X-re megszűnik vajon a probléma ?

Szerk.: a grafikát megpróbálom még illetve a fejlesztőket is. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#126594) Dinomano válasza Moby (#126589) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ezt nem tudtam. SSD-n csinál valami temporary file-t, és onnan indítja game-et?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126595) Moby válasza Dinomano (#126594) üzenetére


Moby
addikt

Ma már minden konzolon minden játék virtualizációs réteg alatt ful. MS-nél ez nyilván hyper-V-et jelent. A QR annyit csinál, hogy lepauzálja azt. Ez gyak így volt már az előző generációban is, csak ott a lassú hdd miatt a játékos nem biztos, hogy kivárta volna, míg kiegerészi magát a virtuálmasina, de a technikai feltételek elméletben jóideje adottak voltak. Mostanra a gyakorlatiak is.

(#126596) Dinomano válasza norbee2244 (#126593) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ahogy nézem neten, a PC-s verzióval is vannak gondok. Ráadásul annyira nem is áll-leejtős a game kinézete. Ha csak ezért vennél XSX-et, nem tudom megéri-e. Egyértelmű infót nem találtam, hogy "nagytestvéren" rendben lenne minden...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#126597) Moby válasza norbee2244 (#126593) üzenetére


Moby
addikt

Nem opció, hogy felhőben futtatod?

/ok, látom ez nincs felhőben

[ Szerkesztve ]

(#126598) Tasunkó válasza norbee2244 (#126579) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A sok apró emberkés játékok pc-n, lezabálják a processzor teljesítményét. Meg a szőr, esetleg köd, füst effekt. A konzolok meg inkább grafikai részre vannak kigyúrva, lehet azért
a stratégiákban szükséges számolásra kényesebbek.

Kérek egy számot a jútútú

(#126599) homerhamm válasza 3L1T3 (#126583) üzenetére


homerhamm
addikt

Azért ez olvashatóbb. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#126600) T.Peter válasza Tasunkó (#126598) üzenetére


T.Peter
őstag

Az out of memory hibanak semmi koze ehhez. Szimplan nem teszteltek eleg alaposan tobb egyseggel, nagyobb palyan, stb. Eleg szomoru, hogy ezt meg mindig nem javitottak, de irni kell nekik es akkor talan javitva lesz a jovoben.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.