Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) TRob1 válasza VANESSZA1 (#60250) üzenetére


TRob1
veterán

Zöld: BE van kapcsolva adott funkció
Piros: KI van kapcsolva adott funkció

Nemdenem?!? :)

¤ R'n'R ¤

(#60252) tordaitibi válasza VANESSZA1 (#60250) üzenetére


tordaitibi
veterán

Jól írja a fórumtárs, olyan wines a logikája.
A TILTÁST engedélyezed, akkor zöld. A tiltást tiltod, piros.
Pl.
megtiltom a barátnőmnek, hogy félredugjon? Zöld, igen. Piros, nem tiltom meg. :D

(#60253) TRob1 válasza tordaitibi (#60252) üzenetére


TRob1
veterán

Csak tiltanád!!! Me' inaktív a gomb!!! ;] :DDD

¤ R'n'R ¤

(#60254) tordaitibi válasza TRob1 (#60253) üzenetére


tordaitibi
veterán

Kösssz.... :DDD

(#60255) VANESSZA1 válasza tordaitibi (#60252) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Tiltani lehet, és még lehet hogy tiltakozol ellene, de ha menni akar hát hadd menjen. (de vissza már nem kell jönni)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60256) nubreed


nubreed
veterán

A CU kötelező, vagy választható?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60257) TOLEDOO válasza S-IW (#60249) üzenetére


TOLEDOO
tag

A letöltött hibaelhárító nem tudott végigfutni!!!!!!!!
Hibával állt le.
Hibakód:0x803C0103
NEM HISZEM EL.
MOST MI VAN?
Tud valaki segíteni?

(#60258) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

A legutóbbi frissítés óta gyakran le szokott fagyni a START menüm és a hozzá tartozó hosszú tálca. Eddig ilyen sosem volt.

Tehát nem fagy ki a Windows, a desktopon elérhető ikonokat el lehet érni, indítani, de a start menüt nem lehet megnyitni a Win gombbal sem és a tálcán megnyitott programok sem lesznek elérhetőek a tálcára akárhova kattintok nem reagál, lefagyott.

Találkoztatok már ilyennel ? Mit tudnátok tanácsolni?

köszönöm.

(#60259) Predator2 válasza Predator2 (#60241) üzenetére


Predator2
addikt

Erre valaki?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#60260) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre valami magyarázat? A kb4019472-t manuálisan tettem fel, lévén nagydarab és 3 gépre is fel kell raknom otthon, erreföl a sikeres telepítés után nekiáll letölteni:W:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60261) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sikerült felnyomni az új frissítéssel..
Most nem fagy, és működik minden. :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60262) TRob1 válasza VANESSZA1 (#60261) üzenetére


TRob1
veterán

"új frissítéssel"

Mármint neked új. :) Mert amúgy vagy fél éves. És van bőven újabb is. Majd ha kapod, kezded elölről a "játékot". :DDD

¤ R'n'R ¤

(#60263) Orionk válasza VANESSZA1 (#60261) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Mit kellene látnunk, mire felfigyelnünk a csatolt képen?
(nem értek annyira hozzá és azért kérdezem)

köszi

(#60264) Tibro5 válasza VANESSZA1 (#60261) üzenetére


Tibro5
senior tag

ez még nem CU, annak 1703 a verziója

(#60265) SRII


SRII
őstag

HALI!
Szeretném megkérdezni van e valami hátránya annak ,hogy win10 ről visszaállok win7-re, filmezem, játszom, és netezek, másra nem használom a gépet, tele van a puttony már a win10-el egyszerű könnyed op rendszer szeretnék ahol nincs állandó frissítés, nem változtat meg egyéb beállításokat,stb stb

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60266) Tibro5


Tibro5
senior tag

erre van megoldása valakinek?
#59261

(#60267) TRob1 válasza SRII (#60265) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs. De inkább xp-re vagy 98-ra állj vissza, azok már nem fognak "szemét" frissítésekkel zaklatni.

¤ R'n'R ¤

(#60268) SRII válasza TRob1 (#60267) üzenetére


SRII
őstag

Na most komolyan...azt olvastam és hallatom,hogy a win 10 alatt gyorsabb az ssd, nagyobb a szoftveres támogatása, stb stb

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#60269) #18193920 válasza SRII (#60265) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nyugodtan állj vissza, semmilyen hátrányban nem lesz részed.
Kivéve talán ha 7. generációs intel procid van vagy csak simán mazohista vagy.
Írj privátot, ha van kérdésed ebben a témakörben.
Mert itt nem biztos, hogy jó szemmel nézik, hogy a win 7 még mindig kap frissítéseket, stabil és gördülékenyen és problémamentesen működik. ;)

(#60270) TRob1 válasza #18193920 (#60269) üzenetére


TRob1
veterán

"stabil és gördülékenyen és problémamentesen működik." - :DD :C
Nem kell sokat olvasni, csak az utolsó lapot win7 topikban... ha minimum 4-5 különböző hiba nincs a júzereknek, akkor egy sem ("Isass.exe totál kicsinálja a procim", "Kernel-PnP hiba", "random lag", "hálózati probléma", "lapozófájl", "update".... - És ez mind csak az utolsó lapon! De azért viccnek jó volt. :DDD
Amúgy sztem még a 8.1 is jobb stabilitásban mint a 7 - de használ mindenki amit akar, ezen ne vesszünk össze.

ui: Jah, az utóbbi 4 évben - mióta nem használok win7-et - , bármikor is olvastam bele a topikjába, mindig akadt vkinek vmi probléma. (és volt anno bőven az xp-vel is... meg minden MS oprendszerrel)

(#60268) SRII:
Tényleg nyugodtan állj vissza ha az problémamentesen működik, ezzel meg olyan sok a gondod.
Amúgy az egyértelmű hogy mindig az újabb és újabb dolgoknak nagyobb a pillanatnyi támogatottsága. De ha a te hardvereidhez megvan 7en is, akkor semmi akadálya... (ssd hol gyorsabb, azt nem tudom. Nem vagyok az a stopperező fajta, gyorsnak meg gyors itt is - ott is.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60271) ot93 válasza SRII (#60268) üzenetére


ot93
senior tag

szerintem a különféle eszközök (pl. alaplap, nyomtató, kamera, monitor, stb) szoftvertámogatottsága mai kütyük esetén ugyanolyan, de régi eszközökhöz win7 jobb. De 1x majd a win10-é lesz jobb, mert a mai kütyük már win10-es szoftverrel (is) jönnek, és a win 7 ki megy majd a "divatból" de ez még szerintem évek kérdése... amúgy vannak kütyük amik utólag megkapták a win10-es támogatottságot, pl. az én alaplapom (részben) és a nyomtatómhoz is kapni win10-es szoftvert... viszont csak win10-es szoftvert szinte nem is találni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#60272) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Segítséget szeretnék kérni, mert elfogyott a türelmem és kifogytam a további ötletekből.

A problémám a következő. A számítógép egy pár hete produkálja, hogy néha magától bekapcsol. 2x fordult elő múlt héten, hogy délután fiam hív telefonon, hogy a gép csak úgy bekapcsolt és kikapcsolhatja-e. Illetve tegnap reggel is bekapcsolva fogadott.

Amiket eddig megtettem:
1. bios-ban le van tiltva a billentyű, egér, lan, sőt elvileg az OS általi bootolást
2. biztonsági és karbantartási beállításoknál az automatikus karbantartást kikapcsoltam, illetve a számítógép felébresztését ütemezés szerint szintén kikapcsoltam.

Ami érdekes, hogy nem egy adott időpontban kapcsol be. Tegnap a napló szerint reggel 7:48 perckor és amit csinálni akart a gép a rendszer és a hw-es órát szinkronizálta. Aztán persze kikapcsolni azt már luxus csak benyomja magát.

A rendszert januárban telepítettem, eddig nem volt vele ilyen gondom és ha nem muszáj nem azt tartanám a végleges megoldásnak, hogy a táp főkapcsolóját nyomom ki mindig, hogy tutira ne önállósodjon.

Valami ötlet, esetleg valamely update-el jött frissítés okozza a galibát? :F

(#60273) King Unique válasza SRII (#60268) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD sebessége a Windowst érintve inkább pl. a driverektől függhet, amiről ezen cikkben is szó esik. Az általános szoftveres támogatottság terén meg nyilván az egész Windows platform jó. De, ha az új hardverek + driverek felől nézzük, akkor inkább a 8.1/10.

(#60270) TRob1:
A felület miatt ugyan mindig is megvolt a fika, de stabilitás és sebesség terén a 8.1 eleve jó rendszer volt és a mai napig is az. Sőt, egyazon gépen dual-boot megoldással van, hogy fürgébb is, mint a 10-es. Amúgy nekem ezen 2 újabb Windows maximálisan kiszolgálja az igényeimet és nincsen kb. semmi oka, hogy egy régebbire álljak vissza. :N

[ Szerkesztve ]

(#60274) #18193920 válasza TRob1 (#60270) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nem nyitok vitát, ha azt akartam volna a te hozzászólásodra reagálok.
Ezért is írtam neki, hogy írjon privátot.
De azért megsúgom neked, hogy azok a problémák (amiket említettél vagy említettek a topkiban) 90-95 % user error vagy problémás hardver.
De nincs jelentősége :R

[ Szerkesztve ]

(#60275) TRob1 válasza sebgutkopf (#60272) üzenetére


TRob1
veterán

Eszközkezelőben nézd át az összes egér, billentyűzet és HID vezérlőnél az Energiagazdálkodás fület.

(#60273) King Unique:
Kivételesen teljesen egyetértek. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#60276) Sonja


Sonja
veterán

Most ~4000HUF-ért vehettek Win 10 Prof OEM kulcsot!

Limitált kulcsok, tessék sietni, akinek kell!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#60277) sebgutkopf válasza TRob1 (#60275) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezeket nem kéne a bios beállításnak felülbírálnia?

Nem alvó és hibernáló állapotból tér vissza a rendszer, hanem teljesen szabályosan leállított és kikapcsolt gép csinálja.
De lehet kipróbálom külön külön, hátha az egyik megoldja.

(#60278) SP4C3 válasza Sonja (#60276) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezaz, lopott bankkártyás kulcsok tömkelege. Yess.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#60279) Zoz válasza sebgutkopf (#60277) üzenetére


Zoz
őstag

Kapcsolós elosztó, azt tuti nem tudja felülbírálni :)

(#60280) lovi27 válasza #18193920 (#60274) üzenetére


lovi27
addikt

"90-95 % user error vagy problémás hardver"
Ne gondold azt, hogy a Win10-nél más a helyzet.

(#60272) sebgutkopf

Miért gondolod, hogy a Windows a ludas? Bekapcsoláskor nem fut a Windows, a BIOS, az alap rendszer indul el először, majd az ellenőrzések után keres egy indítható operációs rendszert az egyik tárolón és ha talál elindítja.

Esetleg rövid idejű (1-200 ms) hálózati feszültség kimaradás, vagy erős hálózati zavarimpulzusok amik beindítják a tápegységet. Eltört vagy laza tápkábelek, nem kellően szűrt elektromos berendezések, stb.

(#60281) Doky586 válasza SRII (#60265) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

'Sajnos' még az XP-re is jött a napokban frissítés !! ;]
Ha meg akarod kapni a Wanna Decryptor zsaroló vírust akkor érdemes letiltani a frissítéseket...
Esetleg próbálkozz Win98-al. Azt már biztos nem frissítik.. ;]

(#60282) sebgutkopf válasza Zoz (#60279) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nyaraláskor tuti az lesz. :DDD

(#60283) sebgutkopf válasza lovi27 (#60280) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kábeleket meglesem.
A gép előtt viszont túlfesz védős elosztó van, power loss-ra pedig power off a bios beállíátás.

Legközelebb ha lesz ilyen, akkor nem kapcsoltatom le a gépet, hanem futtatok parancssorból egy "powercfg -lastwake" parancsot, hogy mitől indult. Abból csak látszódnia kell, hogy hw-esnek gondolja a win, vagy ő maga tett valamit.

(#60284) VANESSZA1 válasza Tibro5 (#60264) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez tényleg nem a CU?
Én tökre abban a hitben voltam, mert ugyanúgy települt. :W
Akkor jön a cummi ?? :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60285) Doky586 válasza sebgutkopf (#60283) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"bios-ban le van tiltva a billentyű, egér, lan, sőt elvileg az OS általi bootolást"

Egy kapcsolós elosztó-hosszabbító akár 1eFt-ba is kerülhet, spórolj rá és vegyél egyet.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60286) rioter válasza VANESSZA1 (#60284) üzenetére


rioter
csendes tag

Tuti biztos, hogy ez még az anniversary (a négyjegyű kód első két száma az év, a másik kettő a hónap). a cu 1703. Nálam pont ma egy hónapja települt, teljesen hasonlóan, több újraindulással, jó sok idő alatt mint az anniversary.
Mellesleg, miután települt, minden böngészőben kb fél perc volt, míg megnyitott egy oldalt, görcsölhettem vele bőven, mire valahogy sikerült helyreállítani. Az egész pluszból, amit nyújt csak az éjszakai módot használom, szóval megéri... :)

(#60258) Orion: ugyan nem a problémát oldja meg, de ha kifagy a taskbarod, feladatkezelőt indítsd (ctrl+alt+del), ott windows intézőn jobb klikk, újraindítás. Ekkor újratölti, legalább a gépet nem kell hozzá újraindítanod. Viszont elképzelhető, hogy újra kifagyasztja az ami korábban is megtette, bár arra is jó esélyed van, hogy jó marad.

(#60287) janakbacsi


janakbacsi
őstag

az asztalon lévő ikonok elrendezése megváltozik ha újraindítom a gépet. rohadtul idegesít, hogy állandóan vissza kell állítgatnom. mi okozza ezt? mit lehet tenni, hogy minden indítás után megmaradjon az az elrendezés, amit én állítottam be?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#60288) vatomi


vatomi
aktív tag

Egy kis segítséget kérek: win 7 pro kulccsal még továbbra is telepíthető és aktiválható a win 10 pro? Köszönöm

(#60289) Aflamin válasza janakbacsi (#60287) üzenetére


Aflamin
tag

Képernyő > jobb klikk > nézet > automata kivenni ?

Nálam működik! :K

[ Szerkesztve ]

(#60290) Zoz válasza vatomi (#60288) üzenetére


Zoz
őstag

A héten raktam fel egyet, akkor még ment.

(#60291) janakbacsi válasza Aflamin (#60289) üzenetére


janakbacsi
őstag

az nincs bejelölve.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#60292) Grafirka válasza janakbacsi (#60291) üzenetére


Grafirka
őstag

Probald meg jobbklikk az asztalon / personalize / themes / desktop icon settings/ es vedd ki a pipat az
"allow themes to change desktop icons" elol.

Egyebbkent , okozhatta allitolag az ESET securityt is. Volt valami regiszter buheralas meg fix is hozza,.Ha megtalalom elkuldom

(#60293) Fillér


Fillér
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy új notebookot és sikerült egyik ismerősömmel felrakatni rá a win10-et. Azt mondta minden működik. Idő hiányában rá sem néztem tényleg nem nyavalygott a gép, hogy a VGA-t nem érzékeli mivel az inteles meg volt neki. 3 nap után tettem fel egy játékot és meglepően nem birkózott meg vele azután vettem észre, hogy mi is a probléma. Windows 10.0 volt fent rajta és nem lehetett felrakni rá a drivert. Leszedtem 1703 verziót, de bármivel csináltam pendriveból telepítőt ezt írta ki 0x80070570 a telepítő. Power Isoval, Rufussal, Media Creation tool-al csináltam már de semmi. Az utóbbival a telepítőbe sem engedett be.

Valakinek valami ötlet?

Előre is köszönöm.

(#60294) Doky586 válasza janakbacsi (#60291) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra nem emlékszel hogy ~1éve felraktál egy ikonrendező progit hasonló okból..? :B

(#60296) VANESSZA1 válasza rioter (#60286) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm az infót. Letiltottam, nem fog mégegyszer kib..ni velem.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#60297) Phantom017


Phantom017
csendes tag

Üdv!
Lenne egy kis problémám: a pc kábellel kapja a netet a routerből, az a helyzet hogy wifin tudok fogni netet de viszont kábelell a pc-n nem, kipróbáltam , nem a kábel a rossz, én személy szerint vmi szoftveres dologra gyanakszom, de nem tudom mi lehet; nincs letiltva a hálózatok között.
ha esetleg számít vmit, akkor " tűnt el " a net amikor a régi antivirus progit cseréltem le AVG free-re
Ha valaki tud valami megoldást az nagyon jó lenne :D

(#60298) TRob1 válasza Phantom017 (#60297) üzenetére


TRob1
veterán

Cseréld le az AVG free-t a régi antivirus progira. :U (Amúgy mire jó egy free AVG ha van fizetős is - vagy épp fordítva: ha elég a free, ki a franc veszi meg? Egyébként költői kérdés, mert sztem mindegyik "kutyaütő")

Viccet félretéve. Ha Csere óta csinálja, próbáltad úgy hogy tiltod? Esetleg driver csere újabbra/régebbire?

¤ R'n'R ¤

(#60299) Zoz válasza Fillér (#60293) üzenetére


Zoz
őstag

Másik pendrive-al próbáltad? Találkoztam már olyan pendrive-al, ami nem működik Win10 telepítőnek.

(#60300) Phantom017 válasza TRob1 (#60298) üzenetére


Phantom017
csendes tag

próbáltam azóta ugy is hogy letötöröltem az AVG t
lehetséges lenne hogy vmit elállított, elállítódótt?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.