Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) Zoz válasza PerczelZita (#59350) üzenetére


Zoz
őstag

Telefonon.

(#59352) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Én is felraktam próbálni ezt a win 10- et.Két gondom van vele.Az egyik,hogy első nap kikapcsoltam a jelszót,hogy bejelentkezéskor ne kérje.De alvásból ébredve,mégis kéri.Mit kell beállítanom hogy békén hadjon :D ? A másik bosszantóbb :(( Második nap kitalálta,hogy bekapcsolás után is kéri a jelszót. :O Az még hozzátartozik a sztorihoz,hogy előttelévő nap,megváltoztattam a pc nevét,és valamiket bekapcsolgattam a windows szolgáltatások be és kikapcsolásainál :DDD
Lehet ott baszarintottam el valamit?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59353) movax válasza haxiboy (#59349) üzenetére


movax
őstag

Háát, károkat éppen nem okoz, ez túlzás, egy beállítatlan CCleaner max bosszúságot okozhat, ha például kitörlöd vele a bejelentkezett session-okat, de ez csak kényelmi "kár". Mondjuk látványos eredménye valóban nincs, bár helyszűkében levő rendszeren jól fog az az alkalmanként visszanyert 4-5 GB tárhely. Soha nem láttam CCleanert kárt okozni.

(#59354) movax válasza Pécsi gyerek (#59352) üzenetére


movax
őstag

Energiagazdálkodásnál is ki kell lőni a jelszókérést.

"valamiket bekapcsolgattam a windows szolgáltatások be és kikapcsolásainál"

Általában így kezdődnek a bajok. De az ember a maga kárán tanul a leghatékonyabban. :)

[ Szerkesztve ]

(#59355) PerczelZita válasza Zoz (#59351) üzenetére


PerczelZita
tag

Köszi. Csak ezt találtam a Microsoft oldalán:

A termékben található Termékaktiváló varázsló segít végigvezetni Önt az online aktiválás folyamatán. Ha azonban nincs internetkapcsolata, vagy valamilyen hibába ütközik, lehetséges, hogy fel kell hívnia a Microsoft termékaktiválási központot az aktiváláshoz.
Világszerte számos termékaktiválási központ működik. A megfelelő telefonszám a terméktől és az Ön lakhelyétől függ. A termékbe épített aktiválási funkció segítségével megkeresheti a termékaktiválási központ telefonszámát.

Nagyon titkolják ezt a telefont, de remélem, majd a program kiírja. Ha a termékbe épített aktiválási funkció is csak online működik, akkor...

(#59356) Pécsi gyerek válasza movax (#59354) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi,ott is körűlnézek :R Igazából 10- én veszek egy tb-os vinyót,és mivel idáig win 7-et használtam gondoltam letesztelem egy 20 napig addig,mert sok rosszat lehet hallani.És ha tényleg sok problémám lenne vele,akkor maradna még a win 7 az új vinyón.Szóval nagy kárt nem okozok magamnak ha valamit elállítok,elcseszek :DDD De 20 nap múlva szeretném valamenyire megismerni a rendszert,hogy ha addigra úgy döntök marad,akkor ott már necsesszek el nár semmit.Rendszervisszaállítás segíthet a problémámon?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59357) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Másnál jött elő Excel 2013-al és Creators Update-el fagyások?
Mindenféle jel nélkül bezár az excel, és az eseménynaplóban van egy "id 1000" bejegyzés. Állítólag a Creators Update telepítéséig nem csinálta. Gugli szerint Malwarebytes is okozhat ilyet, de az nincs telepítve.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#59358) raidx válasza Pécsi gyerek (#59352) üzenetére


raidx
őstag

Futtatásba: netplwiz és ott kikapcsolod a jelszó kérést.

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek: itt meg a jelszókérés ébresztéskor kapcsolható ki/be

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59359) mexel válasza LEON_01 (#59240) üzenetére


mexel
veterán

Megnéztem, gpt-t ír. Akkor így is ugyanúgy telepít.

[ Szerkesztve ]

(#59360) KveZ


KveZ
tag

Sziasztok!
Win 10-et szeretnék vásárolni, de egyenlőre, nem tudtam választani. Több helyen hallottam olyat, hogy az aktiválás hardverhez van kötve. Nekem mindenképpen, olyan kellene, amit gép csere esetén bármikor aktiválható. Esetleg, ha szeretném többször újratelepíteni, legyen rá lehetőségem. Ha másik HDD-t vagy alaplapot veszek, akkor se legyen gond.

Mindenképpen 64-bites kellene. Extra kívánságom nincs, "gamer" gépre menne. Nézegettem a home, pro, enterprise változatokat, hogy mit tartalmaz.
Nem találtam olyan extrát, amiért érdemes lenne home-nál nagyobbat venni. Persze, ha valaki tud tippet adni, hogy miért jobb a nagyobb, akkor az lesz.
Neten OEM D-OEM USB kiadásokat találtam.

Mit tudnátok ajánlani?

(#59361) pendre54 válasza Pécsi gyerek (#59352) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Alvó állapotból, hogy ne kérjen jelszót, nem a Vezérlőpultban, az Energiagazdálkodásnál kell beállítani, hanem a Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségeknél.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#59362) Razzar


Razzar
újonc

Czkkk, kipróbáltam, egy 5 gb ramos gépen 7 perc alatt tölt be, mivel angol volt, megpróbáltam letölteni hozzá a magyar nyelvet, 3x indította újra a letöltést, amikor újraindult az angol maradt....nekem nem igazán jött be.

(#59363) draco31


draco31
veterán

Hello!

Kb másfél hónapja benyelt valamit a gépem, nem tudtam sehogyan sem kiirtani, végül újratelepítés lett a vége. Win10 64 bit, és Defender. Ez volt egy hete. Most bekapcsolva a gépet jelzi nekem, hogy a vírusvédelem ki van kapcsolva, és csak második nekifutásra kapcsolt be vissza. Mi a hóhér van vele? A win-nek lenne valami gondja?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59364) Pécsi gyerek válasza raidx (#59358) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi :) :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59365) Pécsi gyerek válasza pendre54 (#59361) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi avatar klónom :D A poén az hogy ott kivan kapcsolva :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59366) Tibro5 válasza Tibro5 (#59081) üzenetére


Tibro5
senior tag

úgy néz ki az AMD driver a lúdas, ha visszarakok egy régebbit akkor megszűnik az újraindulás, viszont winfos valamiért visszaerőlteti az új drivert :O erre tudtok megoldást?

(#59367) allein


allein
addikt

Sziasztok. Boot után megjelenik egy képernyő, enter után jelenik meg a mező ahova a jelszót beírom. Milyen módon lehet kikapcsolni ezt a képernyőt? Találtam leírást a neten, elvégeztem a módosításokat és mégis megjelenik a képernyő.

Le tudja írni valaki pontosan, hogyan tudom kikapcsolni ezt a képernyőt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59368) tomp válasza Razzar (#59362) üzenetére


tomp
félisten

5éves laptop 6giga ram: 1perc alatt betölt, +1percig még tekeri a vinyót az asztalnál. "Hideg" indításnál 2percig tölt és 1percig tekeri még pluszban a vinyót.
Magyar nyelv letöltés után be is állítottad a magyar nyelvet? Nem elég csak letölteni.

(#59369) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A mai nap fogta magát a kis win10 és az egyetlen meghajtónak (C: ) az ikon-ja egy fehér lap lett. Hogy tudom visszarakni az eredeti icont?
A többi rendszerikon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#59370) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy windows bejelentkezésnél vagy alvó állapotból sem csatlakozik a wi-fihez automatikusan, hanem manuálisan kell rátenni. Ilyenkor mi van? Driver fent van a legfrissebb. Előre is köszi.

(#59371) ntomtb


ntomtb
tag

Ez vajh" mitől lehet?

(#59372) Neil Watts válasza ntomtb (#59371) üzenetére


Neil Watts
veterán

(#59373) szotadi válasza [CS]Blade2 (#59369) üzenetére


szotadi
tag

Szia, nálam néha a Hard Disk Sentinel-t csinál ilyet ha nincs bezárva!

(#59374) Pécsi gyerek válasza allein (#59367) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Engem is ez érdekel.Ez is :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59375) #86564352


#86564352
törölt tag

Creator Update után megjelenő "szemét" takarításához találtam egy jó leírást. Legalábbis akit zavar a bugos Wireless Display Media Viewer hibás ikon a start menüben (tiszta telepítés esetén ez nincs), vagy a nálam meg sem nyíló Mixed Reality Portal ami ha megnyílna se kéne ahogy 3D appok, Candy Crush stb. sem. A cikk a Wireless Display Media Viewer eltakarítását írja le, de a 4-es lépésnél az adatbázis szerkesztő programban ugyanott megtalálható a mixed reality portalhoz kötődő holographic first run izé is, ezt ugyanúgy 0-ra állítva majd mentés után PowerShell admin:

get-appxpackage -allusers | where {$_.name -like “*Microsoft.Windows.HolographicFirstRun*”} | remove-appxpackage

A leírás nem gyors kattintós módszer, két kis portable program és cmd illetve PowerShell parancsok kellenek. Figyelmesen kell csinálni a lépéseket, saját felelősségre persze. De működik a módszer, az eredmény feleslegtől tisztított start menü. :)

(#59376) allein válasza Pécsi gyerek (#59374) üzenetére


allein
addikt

Régebben sikerült kikapcsolni, fel kellett valami progit telepítenem :K próbálom megtalálni az interneten :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59377) syberia


syberia
veterán

Vótmá? :))

https://howbad.info/

(#59378) SP4C3 válasza syberia (#59377) üzenetére


SP4C3
veterán

Csak nem itt botlottál bele? :))

Szerintem kötelező olvasmány.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59379) vigyori78 válasza allein (#59367) üzenetére


vigyori78
őstag

Lehet nem jól értelmezem de lehet erre gondolsz ?

(#59380) Pécsi gyerek válasza allein (#59376) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Program kell még ehez is :Y

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59381) Pécsi gyerek válasza vigyori78 (#59379) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ú köszi ezt is kipróbálom holnap :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59382) syberia válasza SP4C3 (#59378) üzenetére


syberia
veterán

:D

https://howbad.info/

(#59383) SP4C3 válasza syberia (#59382) üzenetére


SP4C3
veterán

chejj bakker, rosszat linkeltem, ez lenne az: [link]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59384) Z10N válasza quailstorm (#59309) üzenetére


Z10N
veterán

Amiota megtortent ez az eset az alabbiak tortentek:

-a hd sentinel kifagy, lassan indul (neha a cpuz is)
-a hdd energia menedszmentet felulbiralta
-hibernalasbol visszaterve fagynak az appok
-nem reagal a hd sentinel es meg a folyamatot sem lehet leallitani ami ugye kill process es mindig mukodik

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59385) lao


lao
tag

üdv !
Ma be kapcsoltam a gépet ,minden ok -MS fiokot használok -pin be ok be is enged. DEEE nem vagyok redszergazda .Ezt dobja : ilyenkor mi a nyavalyát lehet tenni.Mind ez a CU update után .grrr Ehez kérnék segítséget. Win 10 64 hom dobozos.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#59386) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Nem tudom, hogy ezt a mikrofonos témánál kellene megbeszélnem, vagy itt, de talán ide tartozik.

A gépemen Win 10 Pro 64 Bit van, és adott egy Logitech G430 mikrofonos fejhallgató, plusz egy GIGABYTE GA-B150M-D3H deszka, már ha fontos.

Mikor szeretnék váltogatni, hogy hol a fejhallgatón legyen hang és hol a hangszórón (Genius SP-HF1255B) legyen hang, akkor rákattintok a tálcán lévő hangszóró ikonra és rámegyek a lejátszóeszközökre. Régebben is így csináltam, nem találtam kényelmesebb módszert erre, de működik. Mostanában előugrik egy "hangkiemelési probléma" hiba üzenet, és a win szerint a G430-as okozza. Azt írja, újra akarom engedélyeztetni-e. Utána, ha váltani akarok (fejhallgató->hangszóró vagy fordítva), akkor ritkán írja ki újra. Ez annyira nem vészes számomra ez a hiba, csak idegesít.

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#59387) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hát emberek, nemtudom hogy lehet a defenderben megbízni. 38 fenyegetést talált az MBAM amire ez a debil defender nemszólt. Amúgy a vindows tweakernek van olyanhoz köze, hogy befeketedjen pár ikon az asztalon,vagy teljesen áttetsző legyen, és a fájlkezelőbe eltünnek a mappa sárga ikonok, vagy pedig a mappa nevek? annak szerintem nemkéne olyat tennie, csak letiltod azt vele,vagy engedélyezed amit akarsz a rendszerben. Tud erről valaki nyilatkozni valamit? Ám , így a defender nálam leégett. hamarosan rakom újra a gépet, asszem, mert ez így nagyon nemjó állapot.

[ Szerkesztve ]

(#59388) VGYke válasza King Unique (#58882) üzenetére


VGYke
addikt

King Unique köszönöm válaszod! Sajnos a FAT-NTFS formázási tanácsod későn jött. Történt ugyanis az, hogy úgy döntöttem kipróbálom hogy ráfér-e MCT letöltéssel a 4GB pendrive-ra a cucc, de előtte csak megformázom NTFS-re. Nálam a win10 2 helyen van, SSD-C:\ és a dokumentumok, mentések, valamint pár gyorsaságot nem igénylő, vagy bazinagy program a HDD-D:\ lemezen. Szóval meg akartam formázni a G:\ pendrájvot NTFS-re, de benéztem a betűjelet és sikeresen leformáztam a D:\ HDD-t :W
Az hogy én figyelmetlen vagyok egy dolog, de legalább a win10 szólhatna +1 szer hogy "f@szikám a dokumentumaidra sz@rok, de vannak alólam telepített programjaim is ott, tuti formázod?"
A GetDataBack visszahozott pár fontos dolgot, úgyhogy a bosszúságon és immár kényszer újra telepítésen túl nincs nagy baj.

Újratelepítés: MCT-al pendrájvra ment a telepítő. X79+I7 cuccom van, de a BIOS-ban nem állítottam semmit.
(Tudom hogy UEFI módhoz valamit piszkálnom kellene: vagy UEFI engedélyezés, vagy CSM tiltás, kinél mi, de én ezzel eddig nem foglalkoztam). Korábban DVD-ről telepítgettem a win10-et, lett 2 partíció, egy 450 helyreállítási, meg a maradék a rendszer.
Most pendrájvról telepítve meg ilyen lett:

Tehát lett egy EFI partícióm. Ez azt jelenti, hogy a win10 UEFI módba lett telepítve?
Hogyan lehetne erről meggyőződni?
A dolog azért gyanús, mert eddig soha nem volt 100MB EFI partíció, másrészt a BIOS-ban semmit nem állítgattam....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#59389) allein válasza vigyori78 (#59379) üzenetére


allein
addikt

Be van állítva de nem működik, tehát a lock screen még mindig megjelenik:

Ez az opció a login screen oldal alatt kapcsolja ki a hátér képernyőt. Nem kapcsolja a lock screent, két külön dologról beszélünk :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59390) movax válasza ROBREGGAE (#59370) üzenetére


movax
őstag

Próbálkozz korábbi driverrel.

(#59391) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Expressz HELP kéne!

i3-4160

Asus H81M-C

4gb 1600mhz RAM

Win 8.1 64 bit

Vagy kernel Powerrel, vagy System_Service_Exceptionnel esetleg egy 0x800[...]x2000-es kék halál kóddal elszáll a telepítés rendszeresen, legutóbb 98%-nál System_Service_Exceptionnel, Media Toolon keresztül próbálom frissíteni a 8,1 teljesen tiszta most lett lemezről feltéve, sürgősen segítségre lenne szükségem!
(Vadi új mind a ram, mint a cpu mind a lap.)

Köszönöm! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59392) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Erre valaki (#59387) ?

(#59393) Micsurin válasza Micsurin (#59391) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Legújabb:

"Nem sikerült fríssiteni a Windows 10-et"

0xC1900101 - 0x4001E

A telepítés a(z) SECOND_BOOT fázisba meghiúsult, a hiba egy PRE_OOBE művelet közben történt.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59394) King Unique válasza VGYke (#59388) üzenetére


King Unique
titán

Ha már EFI partíció van, akkor nyilván UEFI-s telepítés történt és a lemez is GPT. Utóbbit egyébként pl. így lehet lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#59395) CirrMee válasza Ga3rieL (#59387) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem ártana háborgás helyett tájékozódni, a defender és a MBAM elsődleges célterülete ugyanis más és más (defender inkább hagyományos értelembe vett vírus, MBAM meg az egyéb dögrovások keresésére szolgál elsősorban).

Tweaker: nem igazán tudjuk, mivel mit műveltél, ezért aztán nehéz lesz válaszolni a kérdésre. Ha nem valami amatőr tweaker a téma tárgya, simán el lehet vele ezt-azt barmolni. Ugyanakkor azt is meg kell említeni, hogy magától egyik sem csinál ilyet, az csak a júzer munkájának a gyümölcse lehet, ha ilyenre sor kerül. És persze ilyen manőver előtt nem árt visszaállító pont létrehozása, csak ugye az meg nem divat.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59396) Ga3rieL válasza CirrMee (#59395) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Prefetcheket tiltottam le, nyilakat az ikonokról,és egyéb pár dolgokat.

(#59397) CirrMee válasza Ga3rieL (#59396) üzenetére


CirrMee
addikt

Alighanem sikerült belebarmolni az ikon cache -be. Rebuild icon cache windows 10 ügyben próbálj meg guglin szétnézni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59398) Micsurin


Micsurin
nagyúr

ISO-ról felment....

Most: "unexpected store exception" A gond.... a HDD is új és az alaplap is, Win 8.1-el jó volt vagyis se a HDD nem rossz se az alaplapi HDD vezérlő, a Chieftec táp meg nem hiszem, hogy ne lenne elég ennek a confignak, sok is, előző proci többet evett és úgyis elfutott. :U

Mi lehet a gond? A másik gépemen halál stabil már 6 hónapja a Win10.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59399) raidx válasza CirrMee (#59395) üzenetére


raidx
őstag

Ráadásul egy tisztességes Tweaker vissza is tud mindent állítani alapra. Ha valami nagyon nem sikerült.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59400) csacsa01


csacsa01
tag

Ez mitől lehet ? Hálózaton látja egymást a 2 gép, az egyiken létrehoztam egy otthoni csoportot, a másik nem tud rá csatlakozni az alábbi hibaüzenet végett. Az a szép, hogy eddig OK volt. (Minden engedélyezve és be van kapcsolva)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.