Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) Istyu74 válasza Ga3rieL (#59150) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Most tettem fel pár órája,semmi nincs rajta szinte.

Legújabb Windows 10 Creators Update 1703 Build 15063 van fönn. Meg egyedüli program Malwarebytes,ami nem a windowsban van. ***************

[ Módosította: Racecam ]

Üdv, István.

(#59153) #68216320 válasza Slavia (#59146) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szerintem jól csinálom, beállítottam, de nem írja, hogy szervezet kezelné a beállításokat. Semmi változást nem érzékelek. Simán nekiáll keresni a frissítéseket, letölti és telepíti. Még a driver-eket is, pedig azt is kikapcsoltam. :(

(#59154) Racecam válasza Istyu74 (#59151) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha így folytatod ide viszont nem leszel "beregelve" egy darabig... :(((

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#59155) Slavia válasza #68216320 (#59153) üzenetére


Slavia
aktív tag

Akkor egyenlőre tanácstalan vagyok én évek óta így használom eddig elsőre beállítja. Inkább a windows defender szokott néha furcsaságokat csinálni, a beragadó adatbázis csomagok letöltése közben.De az egy teljesen más tészta.

Kiegészítés: A beállítás azonnal nem lép életbe. Először frissíteni kell a házirendet. Ehhez vagy a futtatás, vagy a parancssor ablakban add ki a gpupdate parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#59156) movax


movax
őstag

Sikerült találnom egy problémát a CU-install után, ami korábban nem volt:

Amikor Firefoxban elindítok valamilyen netes videót és billentyűvel hangosítom vagy halkítom (FN+VolUp/Down), leáll a videó, beszünetel, ha ismét megnyomom a playt, elindul. Youtube, Indavideo, Vimeo, ezeken mind ugyanaz a helyzet. Kikapcsolt addonokkal és régebbi FF-verziókkal ugyanezt csinálja.

Edge-ben és Iexplorerben nem áll le a videó, de amikor hangosítom/halkítom, szakadozik, aztán megy tovább.

Hangdriver-frissítésre (Realtek) nem ad újabbat.

Egy Sony Vaio S15-ös laposról van szó i7-es procival és 12 GB memóriával, 500 GB-os ssd-vel, 300-as netkapcsolattal.

[ Szerkesztve ]

(#59157) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Az alkotói frissítés után hova dugták el a képernyő kímélőt valaki meg tudja nekem mondani?

(#59158) Tibro5 válasza tomboy0013 (#59157) üzenetére


Tibro5
senior tag

Personalization/Lock Screen és a lap alján Screen saver settings

(#59159) movax válasza movax (#59156) üzenetére


movax
őstag

Nahát, driver-probléma. :)

2015-ös Realtek-driver helyett egy 2012-es win7-es driverrel megy tökéletesen. :)

(#59160) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Win 10-hez kapcsolódó a kérdésem, de a win 10 tűzfallal kapcsolatos. Remélem nem offolok nagyot, mert nem a Tűzfalas topikban kérdezek.
A Win 10 saját tűzfalát használom, nekem ez elég. Előtte a 8.1 OP rendszer volt fent és azzal is és az előző Win10-el is eddig minden port láthatatlan volt az időnként ellenőrzés képpen lefuttatott GRC tűzfal teszten.
Amióta viszont felkerült ez az új CU frissítés, azóta két port csak zárt lett. A 22-es és a 80-as, előtte ezek is láthatatlanok voltak. Nem tudom miért lettek a láthatatlanból csak zártak. Nem állítottam el semmit, az előzőekhez képest, minden úgy maradt, csak felkerült ez a CU frissítés. Tudom, hogy ez nem akkora probléma de hogyan tudnám ezeket is láthatatlanná tenni, de a win 10 saját tűzfalával.
Képek: 22-es port és a 80-as port

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59161) tomp válasza movax (#59159) üzenetére


tomp
félisten

Én a laptopon egy 2011.05.17-én kiadott driverrel használom a realtek audio-t. Ezzel tökéletes. A Win8-8.1 és a 10 sem reklamált soha, hogy nem mehet fel mert régi. :DDD

(#59162) movax válasza tomp (#59161) üzenetére


movax
őstag

Ja, a legfrissebb driverem a gépen 2016-os, a többi 2015-ös vagy annál régebbi. Minden kifogástalanul működik.

Viszont dicsérnem kell a win10-et, mivel miután a CU-install felrakta a legújabb Synaptics-drivert, ami szar, egy Driver Update gombnyomással VISSZATETTE a kifogástalan 2015-ös drivert. :)

(#59163) Tibro5


Tibro5
senior tag

"Event 37, AppModel-Runtime
App Container profile failed with error 0x800700B7 because it was unable to register the AppContainer SID."
errorra tud valaki megoldást?

(#59164) tomboy0013 válasza Tibro5 (#59158) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszi.

(#59165) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hy.

Most frissen telepített gép. És a kérdés, mi a francért csak állandóan tölt be a Candy crush soda saga játék???? mér nembír betölteni??? meglehet valahogy csinalni hogy menjen, vagy ez a okos fejlesztők hibája???? Valaki tud valamit?

(#59166) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Microfagyásokra, microakadásokra valamit tipp, javaslat, tapasztalat?

Előre is köszi!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59167) movax válasza dav<3 (#59166) üzenetére


movax
őstag

Drivereket kellene próbálgatni, hang, videó, chipset...

(#59168) VoidXs válasza dav<3 (#59166) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ, hol. Játékban általában driver az oka, Windowsban meg hogy nincs SSD-d.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59169) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Notebook-hoz kapott legális win 10 olyat csinál, hogy be kapcsolás után "a számítógép erőforrásai kimerülőben vannak ezért új felhasználók nem jelentkezhetnek be" Innen nem hajlandó semmit csinálni. Sokadik újraindításra mintha mi sem történt volna indul. Egy felhasználó használja, kb 10 program van rajta.
Miért csinálja ezt?

(#59170) dav<3 válasza VoidXs (#59168) üzenetére


dav<3
tag

Windowsban vannak gondolok és 3500/1300Mb/s-os SSD-m van.

Driverrel vannak gondok, mert legutoljára tesztelésből úgy raktam újra hogy az elején nem engedélyeztem neki a netet, így nem tudott minden szart feltelepítegetni, felraktam az előre letöltött legfrissebb dirvereket, minden oké, adtam neki netet, egyből elkezdett valami faszságokat telepítgetni a háttérben amit nem látok és láss csodát onnantól kezdve megint szar..

Mit lehet ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59171) Maarki


Maarki
aktív tag

SZiasztok!

Kérdésem lenne, hol lehet még állítani az energiatakarékosságot ? Mert az a bajom és remélem tudtok segíteni, hogy win10 alatt van egy külső winyom usb3 és ha nincs rajta "forgalom" akkor szépen le dobja. Ahogy rá kattintok hallom ,hogy elindul és szevasz de nekem az kellene ,hogy folyamatosan menjen!

Szóval valakinek ötlet ? :R

(#59172) tomp válasza Maarki (#59171) üzenetére


tomp
félisten

Külső vinyónál a windows energiagazdálkodás hatástalan. Rakd fel az ingyenes HD Sentinel programot. Beállításk->Lemezfigyelés: lemez leállásának megakadályozása. Itt a legegyszerűbb ha "*" jelet írsz be. Így az összes vinyót ébren tartja egy 2másodpercenkénti üres paranccsal. Én ezt használom.

(#59173) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

valaki tudja mia baja? (#59165) a megoldás mi?

(#59174) movax válasza Ga3rieL (#59173) üzenetére


movax
őstag

Nem fogsz erre konkrét megoldást kapni. És ha ez megjavul, azonnal jön valami egyéb baj. Úgy szar, ahogy van az egész windowsos app-rendszer store-ostól együtt. Ha nem használod, gondod sem lesz, ennyi.

(#59175) King Unique válasza Maarki (#59171) üzenetére


King Unique
titán

Erről egyébként nemrég itt, illetve a téma topikjában is volt szó.

(#59176) Ga3rieL válasza movax (#59174) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

telón érdekes, szépen megy. vagy android az más mint winfos?

(#59177) Slavia válasza Ga3rieL (#59173) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ha nem javul távolísd el powershell (adminként)

Get-AppxPackage -Name king.com.CandyCrushSaga

(#59178) Ga3rieL válasza Slavia (#59177) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

még 3x utoljára újrahúzom,és meglátom.

(#59179) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Kicsit tán off,
1Tb hdd-t mivel tudnék fat32 formázni, egyáltalán elvileg lehet?
Nem kerülne rá 4G nagyobb file, és nagyon fontos lenne az android kompatibilitás. Ezért kéne a fat32.

(#59180) gabro0


gabro0
őstag

ReFS (beépített) fájlrendszert próbálta már valaki? Ma új partíciót hoztam létre és láttam van az NTFS mellett egy ReFS opció is. Nem bootolható, de érdekes lehet. (Win 1703 Pro)

[ Szerkesztve ]

(#59181) King Unique válasza tordaitibi (#59179) üzenetére


King Unique
titán

A Windowsban van egy ilyen hülye korlát, hogy a 32 GB-nál nagyobb köteteket nem engedi / tudja FAT32-re formázni. Ellenben akár a 2 / 8 TB-os FAT32-es partíciót is kezeli. Szóval egy 1 TB-os külső drive FAT32-re formázásához Windows alatt mindenképpen külső programra lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

(#59182) #68216320


#68216320
törölt tag

Most komolyan, miért ennyire fogyatékos a Win10, hogy egy (több) újabb, manuálisan felrakott driver esetén is felerölteti a háttérben a saját régi xarjait??
MS-nél elgurult a gyógyszer?

(#59183) movax válasza #68216320 (#59182) üzenetére


movax
őstag

Valami rosszul van ott beállítva, én kikapcsoltam és nem megy fel semmi.

(#59184) Z10N


Z10N
veterán

chrome/android dupla

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59185) Z10N


Z10N
veterán

Iyen f0st reg lattam mar.

#1) Elsonek beraktam egy ssd-t megnezni sentinel alatt es tesztelni. Mikor kivettem a gepbol nem akart elindulni a win10. Mint utolag kiderult kerdes nelkul befogta gyorsitotarazni. Kivancsisagkepp atraktam masik sata portra, hogy dinamikusan felmountolja-e. Nem. Megint nem indult el. Szanalmas!

#2) Masodjara videokartyat akartam cserelni teszteles celjabol (a kartya hibatlanul mukodik masik gepben meg mielott valaki ezt hozna fel). Beraktam, bootol, tolt...majd semmi. Traceres a memoriam, igy latni mikor vegez ram muveletet, de nem csinal semmit. Elkezdi porgetni a hulye kis karikajat, majd fekete kepernyo. Ha kattintok az egerrel akkor feljon egy kurzor, amit ki tudok skip-elni es ennyi. Semmi hibauzenet. Ha toltes kozben ujrainditom, akkor legkozelebb automatikus javitast csinal, de ugyanott kotok ki. Es mindezt egy vga csere miatt. Kesz rohej!

Tegnap este hagytam a fenebe. Gondoltam majd helyre jon mint szokasa a windowsnak, de nem. Mi a f@szom olyan bonyolult 2017-ben leeszkozolni egy vga cseret a win10-nek?!?!

A korabbi vga-t visszaraktam, de persze azzal sem mukodik mostmar. Gratulalok microf0s! Megy vissza a win7.

Az elsonel meg helyre jott a konfig visszaallitassal, de a masodiknal semmi. Megoldas valakinek?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59186) quailstorm válasza Z10N (#59185) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Feltételezem csak hibernáltad a hardvercsere közt, és nem kapcsoltad ki.
Gyorsindítás off a főkapcsolónál...

(#59187) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Szerintetek miért nem tölti be az EDGE böngésző a prohardver oldalát? Nálatok minden ok? (Emiatt kellett feltennem a Mozilla-t.) w10x64
Köszi annak aki tud segíteni.

(#59188) bajzal


bajzal
őstag

Ezt a 100mb-os rendszer partíciót nem lehet valahogy elrejteni az intézőből? :)

(#59189) King Unique válasza bajzal (#59188) üzenetére


King Unique
titán

Ennek normál esetben nem lenne szabad ott megjelennie...Lemezkezelőben vedd el tőle a betűjelet és akkor már nem lesz látható!

(#59190) dav<3 válasza movax (#59183) üzenetére


dav<3
tag

Hol lehet kikapcsolni? Mert nálam is ez a baj, saját driverjeim felrakom, minden oké, aztán jön ő, és felerőlteti a fosait, és onnantól fogva microlaggjaim vannak..

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59191) Z10N válasza quailstorm (#59186) üzenetére


Z10N
veterán

Nem nyert. Kikapcsoltam es aramtalanitottam, ahogy azt szerelesnel szokas. Ugy gondoltam, hogy egy ennyire alap dolgot nem irok le.

Ettol fuggetlenul a probleman nem valtoztat. A win7 siman elindult ilyen korulmenyek kozott, de itt meg a csokkentett mod sem muodik.

Az pedig csak hab a tortan, hogy nincs hibauzenet.

Ott hagytam most egy orara, hogy malmozzon magaban, de semmi.

A misztikus win7-nem-akar-elindul helyzeteknel legalabb kuldott egy hibauzenetet.

Meg ha hibernalt allapotban is csereltem volna vga-t ennek nem kene problemat jelentenie.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59192) quailstorm válasza Z10N (#59191) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amennyiben a kikapcsolás előzetes beállítások módosítása nélkül annyit jelentett, hogy start menü, leállítás, akkor van egy rossz hírem, te hibernáltál.

Sajnos hibernáció esetén azt a fix képet tölti be, ami előtte volt, így elég súlyos gondokat okoz a hardverváltozás.

Sem a Windows 8.1 sem a Windows 10 nem kapcsol ki normálisan a beállítások módosítása nélkül soha.
A megváltozott hardver miatt el se jut odáig, hogy képes legyen üzenni.

Csökkentett mód egy másik nagy hiszti, ahhoz nem csak a gyorsindítást kell kikapcsolni, hanem a bootmenüt is legacy-ra állítani, mert alapértelmezetten az is le van tiltva, és csak élő üzemképes rendszer alól érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#59193) Dumi86 válasza #68216320 (#59182) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ha mindenből a legfrissebb van fenn akkor elvileg nem rak fel a Windows semmi drivert. Net nélkül kell tisztán felrakni a Windowst,ezután friss driverek fel kézi telepítéssel. Láss csodát nem fog felrakni semmi drivert :R Gondolok itt: chpipset,vga,hang,hálókártya(wifi),laptopnál egyéb driverek is. Én így csináltam mikor MCT-vel tölthető lett a 1703,nem tett fel külön saját maga semmi drivert.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#59194) GEPESZ66 válasza amadeus11 (#58982) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Felraktam a Skype asztali verzióját.
Tökéletesen működik a VX-1000.
A modernebb Skype-val nem fog működni, ahogy korábban sem.

(#59195) Grafirka


Grafirka
őstag

Hol talalhatoak azok a kepek amelyet a win10 ebredeskor megjelenit ? Kerestem my documentsben de nem ott tarolja az oprendszer.

(#59196) quailstorm válasza Grafirka (#59195) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows Spotlight-nak hívják, Bing-ről tölti, ez a cikk vonatkozik rá, nem teszteltem: [link]

This PC > C: > Users > [Your User Name] > AppData > Local > Packages > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Assets

Rejtett file-ok, kiterjesztést neked kell átírni jpg-re.

(#59197) bajzal válasza King Unique (#59189) üzenetére


bajzal
őstag

Igen ezt szeretném én is, de csak módosítani tudom a betűjelet másra.

(#59198) Grafirka válasza quailstorm (#59196) üzenetére


Grafirka
őstag

Kosz a gyors valaszt :R

(#59199) ph2012


ph2012
senior tag

Magyar Windowsban hogy hívják ezt az ablakot:

Az Internet Explorer 11 kikapcsolását lehet itt elvégezni.

Köszi.

(#59200) SP4C3 válasza ph2012 (#59199) üzenetére


SP4C3
veterán

Feature = funkció

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.