Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) copass


copass
veterán

engem majdnem jól megszívatott a win10 frissítés.
már régen megcsináltam a frissítést egy üres vinyón, új win 10 telepítéssel végig járva a win7 kulcs aktíválást akármi. úgy voltam vele hogy ez rendben van, de win7-et használtam továbbra is mert csak!:D (nem akaratam telepítgeni)
biztonság kedvéért azért tegnap próbáltam telepíteni ismét a win10-et és nem fogadta el a kulcsot...wtf.
gyorsan az éles win7 rendszeremen minden mindegy alapon az utolsó órákban még sikerült frissítenem a win7-emet, win10-re.
végül a produkey megmutatta a csalafintaságot számomra, az eredeti win7 serialt hozzárendelte az internet explorerhez, a win10home meg ugye kapott egy új serialt!:D csak éppen ezt sehol nem közölte frissítés után.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43352) netpeti98 válasza copass (#43351) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha egyszer már megadtad neki a kulcsot ugyan ezen a gépen, akkor teljesen felesleges volt ezt végigjárni, mivel már hozzárendelte a HW-id alapján a kulcs megadása nélkül is automatikusan aktiválódott volna.

A frissítés után digitális jogosultsággal rendelkezel, azt nem lehet kiolvasni sehonnan. A kulcs amit kiolvastál az egy generic kulcs ami aktiválásra nem alkalmas. Az aktiválás a szervereken lévő digitális jogosultság alapján történik.

(#43353) copass válasza netpeti98 (#43352) üzenetére


copass
veterán

akkor miért van az hogy ugyanazon a vason mégse fogadta el a win7 kulcsot tiszta win10 telepítésnél és nem is aktiválta magát?
az meg érdekes lenne hogy mindíg telepítsek egy win7-et majd frissítsem fel win10-re...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43354) sz.j


sz.j
nagyúr

Mindegyik gépemen frissítettem win 10-re, de az egyiknél induláskor "Hiányzó bejegyzés-re hivatkozva hibát jelez .., a másik két gépen hibátlan (legalábbis eddig)

Ezt mitől van (awin7-nél ilyen nem volt) és hogy lehetne kijavítani?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43355) netpeti98 válasza copass (#43353) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem adsz meg kulcsot telepítéskor és kiválasztod a megfelelő kiadást (Home, Pro), utána amikor nethez jut automatikusan aktiválódik.

[ Szerkesztve ]

(#43356) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Wááá, start menüt megint átvariálták... :(((

Nem tudom az eddigi miért nem volt jó...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#43357) copass válasza netpeti98 (#43355) üzenetére


copass
veterán

nem adtam meg kulcsot, mert ugye nem fogadta el, ezért kitöröltem és mégse aktiválta. de most olvasom hogy a 1511 frissítésnél már elfogadja a régi kulcsot is. valószínű hogy nekem régebbi telepítőm volt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43358) SP4C3


SP4C3
veterán

VÓTMÁ'?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43359) szabonagyur válasza copass (#43357) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg ugye az meg van, hogy egyszerre a 2 OS ugyanazon kulccsal nem engedélyezett?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43360) copass válasza szabonagyur (#43359) üzenetére


copass
veterán

nem mondod?!:U ennyire idiótának ne nézz már...
egy sima újratelepítést csináltam ugyanazon a vason. melyik része nem világos?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#43361) szabonagyur válasza copass (#43360) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig te csesztél el valamit nem kicsit ha múltkor felfrissítetted a Win7-et ami aktivált volt és most meg a Win7nek megfelelő Win10 nem aktiválja magát automatikusan amikor netre kerül a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43362) sz.j válasza sz.j (#43354) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ennek a hibának a megszüntetésére senkinek nincs javaslata?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43363) netpeti98 válasza sz.j (#43354) üzenetére


netpeti98
addikt

Nvidia driver újratelepítése?

(#43364) King Unique válasza szabonagyur (#43339) üzenetére


King Unique
titán

Nekem már magától eltűnt a tálcáról. :) Még jó, hogy lescreenshotoltam mindent. :D Bár mondjuk a GWX mappa az továbbra is ott van a System32-ben.

[ Szerkesztve ]

(#43365) szabonagyur válasza King Unique (#43364) üzenetére


szabonagyur
félisten

Du-ra eltűnt nekem is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43366) Sharkweb válasza Hunork (#43308) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

CPU-t és vinyót most cseréltem, megmaradt az aktiválás. Tudtommal csak alaplap csere esetén veszik el az aktivált w10. Az alaplap hardwer-id-jét menti el az aktiváló szerver.

(#43367) sz.j válasza netpeti98 (#43363) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót/tippet, az Nvidia driver újratelepítése megoldotta a problémát. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43368) Hunork válasza Sharkweb (#43366) üzenetére


Hunork
veterán

Pontosan. De nekem alaplap csere lesz, sőt, platfrom váltás, tehát nem ugyanazon tokozáson belül lesz a csere...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#43369) Joker88


Joker88
őstag

nemtudom mennyire amatőr kérdés, de win8.1-ről frissítettem akkoriban a W10Pro-t /Windows 8.1 Pro -> Win10Pro /
Mivel tegnap lejárt az a frissítési határidő, bármikor újratelepíthetem a W10-et ha gond lenne a géppel ? /nincs hardverváltozás/ . Nem fog szórakozni hogy nincsen hozzá licenc?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43370) cattus válasza Joker88 (#43369) üzenetére


cattus
őstag

Igen, bármikor, még kulcsot sem kell megadni telepítéskor.

Do the thing!

(#43371) RAiN91


RAiN91
őstag

A sajátgépben a meghajtók alatt hogyan tudom megjeleníteni a nyomtatót?
(5 perc mire betölti az eszközök és nyomtatók részt a vezérlőpultban)

(#43373) TBT válasza Joker88 (#43369) üzenetére


TBT
addikt

Nem, aktiválni fogja automatikusan (amint internetet lát), ha már egyszer frissítetted. Én is így voltam vele, ma tiszta telepítéssel feltelepítettem, egyből aktiválta is magát, pedig tavaly augusztusban néztem rá csak néhány teszt erejéig.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#43374) bozont válasza Sharkweb (#43366) üzenetére


bozont
veterán

Ez most nekem is aktuális, mert meghalt az alaplapom és lehet hosszú lesz a gariztatás. Addig meg vennék egy olcsót. De a W10 (eredeti OEM) mennyire veszi szigorúan? A gyártónak és azon belül típusnak is egyezni kell, vagy elég ha chipset szinten egyező? Vagyis most egy Z97 chipsetes lapom van, tudok újraaktiválás nélkül mondjuk H97-es lapot használni vagy esetleg egy másfajta z97-est?

[ Szerkesztve ]

(#43379) Taifa Díaz válasza bozont (#43374) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ugyanolyan típusú másik lap is más, egyedi hardverkulcsot kapna, de simán tudod aktiválni ügyfélszolgálaton keresztül, nem fognak szarakodni.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43380) idegen lény válasza SP4C3 (#43358) üzenetére


idegen lény
őstag

Azért ez mekkora üzleti húzás volt! Le a kalappal a MS előtt! :R Mondhatták volna már az elején, hogy a Windows One ingyenes lesz az előző verziók tulajdonosainak. De nem, eljátszották a nagyhalált, hogyha nem frissítesz, akkor majd fizethetsz. Ettől mindenki beparázott, és frissített, mint az állat. Zseniális! Valami nagyon komoly érdekük fűződhet ahhoz, hogy az egész világot minél gyorsabban behálózzák a W10-zel. Globális megfigyelőhálózatot akarnak, vagy mi a csudát? Szerintem a Scorpio-n már előtelepített lesz a W10! Akkor pedig népszerűbb lesz, mint a C64 volt anno.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43381) Krogoth válasza idegen lény (#43380) üzenetére


Krogoth
senior tag

Csak w10 lesz, akkor csak azt kell fejleszteni, javítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#43382) Vtwo válasza SP4C3 (#43358) üzenetére


Vtwo
senior tag

Miért nem lep meg?

(#43383) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos én is frissíteni akartam win 10-re.
Vagy is jobban mondva egyszer már megtettem, így elvileg van licensz. De visszatettem 7-et, mert nem volt kedvem az újhoz.
Aztán ma reggel újra meg akartam próbálni, de végül nem sikerült, nem fogadta el a kulcsot.
Ráadásul az első frissítés óta volt már egy alaplap cserém, lehet ez volt a gond.
Valahogy tudom még esetleg újraaktiválni a korábbi telepítésem által generált digitális kulcsot?
Pl egy tiszta telepítés, majd telo a supportnak?

(#43384) cattus válasza hegegabi80 (#43383) üzenetére


cattus
őstag

Amikor telepíted a 10-et, válaszd azt a lehetőséget, hogy nem adsz meg termékkulcsot, később aktiválni fogja magát.

Do the thing!

(#43385) DS39 válasza cattus (#43384) üzenetére


DS39
nagyúr

Alaplap csere után azért nem biztos.

(#43386) hegegabi80 válasza cattus (#43384) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor új friss telepítés kell neki, nem adok meg kulcsot, és neten keresztül aktiválódik. És akkor nem kell utána telózni, hogy alaplap csere volt?

(#43387) idegen lény válasza hegegabi80 (#43386) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha aktiválódik, akkor felesleges.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43388) hegegabi80 válasza idegen lény (#43387) üzenetére


hegegabi80
addikt

És ha nem, akkor mi a teendő?

(#43389) idegen lény válasza hegegabi80 (#43388) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor hívhatod őket.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43390) qqzs


qqzs
őstag

Mi van ezzel a ingyenes frissites 29-ikeiggel? ma is felraktam kettot

Eladó: GTS450

(#43391) idegen lény válasza qqzs (#43390) üzenetére


idegen lény
őstag

Te is hívhatod őket, hogy ezt mégis, hogy képzelik... :K A MS is olyanná vált, mint a Nemzeti Jósda TV, ahol tíz másodperc visszaszámlálás egy óráig tart. Ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy talán még jövőre is lehet frissíteni, ha így megy tovább, mert a MS átvágta az egész világot. :C

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43392) qqzs válasza idegen lény (#43391) üzenetére


qqzs
őstag

Erdekes de en sima usbrol sima win10et raktam fel semmi akadalyt nem mentesitettem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#43393) idegen lény válasza qqzs (#43392) üzenetére


idegen lény
őstag

Gondolom, akkor egyszer már frissítve lettek.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43394) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az anomália mitől lehet? (Szerintem Windows és/vagy NTFS hülyeség lehet.)

- létrehozok VirtualBox-al egy új, fix 30Gb méretű virtuális lemezt (VDI)
- ellenőrzöm, hogy a VDI file mérete és a lemezfoglalása is 30Gb
(tehát nem csak spars file, hanem hosszú perceken keresztül írja tele nekem az új file-t a program, még szó szerint is felmelegszik az SSD [látom HDSenstinel-el], illetve nincs bekapcsolva az NTFS filetömörítés, ezt is külön ellenőriztem)
- elindítom a virtuális gépet, elkezdek írni az új üres guest HDD-re, a host filerendszeren pedig, amin a VDI file foglal helyet, folyamatosan fogy a szabad terület, miközben a VDI file mérete nem változik

Egész konkrétan addig fogyott a hely, míg volt, mert csak ~10Gb marad, mikor elkezdett párologni, és megszakadt a virtuális gép működése 0-nál, míg nem mozgattam át valamit egy másik filerendszerre, hogy legyen még szabad hely.

Legelőször NTFS tömörítésű, ugyan így előre fixen lefoglalt területű VDI file-okkal tapasztaltam hasonló anomáliát és utána többször is reprodukáltam ezt tömörítés nélkül is.
Gyanús volt, hogy több szabad hely tűnik el a filerendszerből, mint amennyi a tömörített file maximális tömörítetlen mérete, ami eléggé lehetetlennek tűnt, csak ott még lehetett volna magyarázgatni, hogy ez a tömörítés működése miatt lehet így (bár erre semmi konkrétum nincs és nem tűnik logikusnak, főleg nem szükségszerűnek). Tömörítés nélkül reprodukálva viszont egyértelmű, hogy valahogy "duplán számolja" a helyfoglalást, mint ha menet közben egy új átmeneti file-ba írna minden változást, amit majd később felülírással átmozgat az eredeti VDI file-ba. Csak épp az eredeti file helyfoglalása is nő, mikor írok bele, ha az tömörített.

Tehát, ha van egy 30Gb-os file tömörítés nélkül és írok bele 2Gb-ot, akkor is eltűnik 2Gb a host filerendszerről. Ha van 50Gb szabad hely az C:-n, akkor maximum 25Gb-os VDI file-t tudok lefoglalni úgy, hogy azt még tele is tudjam írni a virtuális gépen belül.

Ez mi? :Y

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43395) No.01


No.01
őstag

Tudom kicsit hulyes kerdes, de van "bevalt" program amivel a szukseges kemkedos reszeket lehet kiloni es a host filokat es egyeb dolgokat blokkolni? Rakeresve kicsit megdobbentem, h elegge sok fele letazik mar...

(#43396) Joker88 válasza No.01 (#43395) üzenetére


Joker88
őstag

[link]

pl. az Ashampoo-féle AntiSpy for Windows10

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43397) #97246720 válasza No.01 (#43395) üzenetére


#97246720
törölt tag

van bőven, én a blogjaim közé raktram egy pici logot, abban vannak linkek

(#43398) No.01


No.01
őstag

Nagyon koszonom mindkettotoknek! :R Sajna mindenki masra eskuszik... en meg szeretem a mar kiprobalt dolgokat, bevallt dolgokat :B

(#43399) qqzs válasza idegen lény (#43393) üzenetére


qqzs
őstag

Nem voltak , be se voltak kapcsolva 2 eve. minden teloszdtem a padlasrol amibe windows fut :)
Csak mellekesen a legjobb egy samsung nb30 netbook ugy fut rajta awin10 mint a kisanygyal

Eladó: GTS450

(#43400) zzola válasza No.01 (#43395) üzenetére


zzola
félisten

Teljesen felesleges! MS már mindent tud rólad, meg amióta neten vagy, mások is... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.