Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) jeni válasza #14595328 (#43888) üzenetére


jeni
félisten

és hogyan?

(#43902) Gaben06 válasza Tompie (#43899) üzenetére


Gaben06
tag

Igen települnek.

(#43903) Tompie válasza Gaben06 (#43902) üzenetére


Tompie
őstag

oké, köszi, akkor holnap tiszta telepítéssel felteszem, kap még egy esélyt :)

(#43904) netpeti98 válasza w333 (#43892) üzenetére


netpeti98
addikt

Várjunk. Nekem estétől nem indul az Age of Empires: Castle Siege pont ugyan ezekkel a tünetekkel és én még TH2 alatt vagyok. Lehet szerver oldali hiba az XBox Live játékoknál?

(#43905) #56474624 válasza Tompie (#43893) üzenetére


#56474624
törölt tag

Annyit pláne nem ér nekem. :N Inkább megy vissza a régi.
Sebaj, úgyis már kezdtem gyűlölni a szitut, hogy nem utálom az MS-t. :W ;]

Na mire erre az elhatározásra jutottam, összeszedte magát, már megy minden (Edge kiegészítők, újonnan telepített áruházas alkalmazások). :DD

[ Szerkesztve ]

(#43906) XZoli válasza Gaben06 (#43898) üzenetére


XZoli
aktív tag

üdv a klubban :DDD :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#43907) Gaben06 válasza XZoli (#43906) üzenetére


Gaben06
tag

Szia.

Megoldódott. Aktiválódott magától. :)

(#43908) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mondhatni visszahoztam a halálból a rendszert.

A szokásos indítást átrakta szelektívre, és nem tudom visszatenni sehogy. Gondoltam elindítom hibakeresésben, és onnan rebootlok. Az lett az eredmény, hogy fekete képernyő, kurzor, és semmi más..

Addig szenvedtem vele, míg végül csökkentett módban sikerült előhoznom az msconfig-ot, átraktam szokásosra, majd elindult. De, ugyan úgy szelektív módban maradt.

Véleményem szubjektív...

(#43909) #41133696 válasza #56474624 (#43876) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem sem megy.

Egyébként csináltam videót, mennyi időbe telik 64-bites BitLocker titkosítású SSD-n 32 GB RAM mellett:

Windows 10 Anniversary Update - Youtube

(#43910) w333


w333
félisten

Működnek újra a játékok ... XBOX alkalmazást kellet elindítani hogy frissüljön :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43911) netpeti98


netpeti98
addikt

A redditen azt írják, hogy egy Store reset segíthet.
Win+R->wsreset.exe

(#43912) shteer


shteer
titán

frissítés települt hiba nélkül. egyedül a displaylink core sw-t dobta ki a kukába

hááát, egyelőre az iOS 10 beta4-gyel elégedettebb vagyok ;]

..szerintem jónak tűnik

(#43913) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

sikerült megoldanom az adblockot,
gépház, rendszer,alkalmazások és szolgáltatások, innen el távolítottam a korábban sikertelenül telepített adblockot, gép újra indít, és adblock telepít ugy hogy edge közbe nem megy. és így jó lett

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#43914) steele80


steele80
senior tag

Ha valaki rájött, hogy alvó módból ébresztve a jelszókérést hol lehet kikapcsolni írja már meg legyen szíves. Érthetetlen számomra, hogy miért kell összekócolni a beállításokat.

(#43915) Popes


Popes
őstag

Akinek nem jön meg a frissítés és nagyon szeretné, kiadott az MS egy Windows 10 frissítési segéd-et. (nem kell iso-t letölteni)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#43916) #14595328 válasza jeni (#43901) üzenetére


#14595328
törölt tag

Mit és hogyan? Mint írtam, magától. HWID alapján, ha már egyszer frissítettél. Nekem pl. az előző hozzászólásom óta aktiválta magát, meg ahogy látom, másnak is.

(#43917) steele80 válasza steele80 (#43914) üzenetére


steele80
senior tag

Ha valaki belefutna ebbe, akkor a fiókok, bejelentkezési lehetőségek menüpontban keresse a megoldást.

(#43918) bobalazs válasza steele80 (#43914) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minden beállítás - fiókok - bejelentkezési lehetőségek
...bejelentkezés szükséges --> soha

na jólvan mire leírtam...

[ Szerkesztve ]

(#43919) steele80 válasza bobalazs (#43918) üzenetére


steele80
senior tag

Azért köszi! :)

(#43920) w333


w333
félisten

Véletlen egybeesés vagy Win 10 frissítéssel jött az hogy a YouTube videókat ki tudom TV -re játszani ? megjelent a Cast ikon :))

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43921) D4v3


D4v3
őstag

Frissítés után ilyen lett az órám, gyakorlatilag nem lehet leolvasni most az időt rajta, eddig fehér volt a betűtípusa.
Ha a Taskbar beállítsok között Off-ra állítom a "Use small taskbar buttons" akkor viszont visszáll a régi színére, ilyenre, viszont engem zavar ez a vastag tálca. Esetleg valami ötlet, hogy hogy lehetne ezt kicsiben is olvashatóvá varázsolni?

(#43922) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
Frissítés óta "akadozik" az Edge. Az egy dolog, hogy a bővítményeket nem tölti le (persze zavar, a win+R megoldás se segített), de több esetben, a böngészőt sem tudom egyszerűen bezárni, a feladatkezelőből kell kilőni. Edge, PC újraindítás se segít. Ötlet? Köszi

(#43923) GEPESZ66 válasza Gaben06 (#43898) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Reggel aktiválódott az enyém,este ugyan ezt írta.

(#43924) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Reggel felment végre nekem is!Mint írtam este többször próbálta telepíteni,de nem sikerült neki...
A magyarországi Windows felhasználók Facebook csoportban írták,hogy húzzak le mindent!Külső merevlemez,usb egér kapcsoljam le a vírusirtót.Reggel így csináltam és felment hibátlanul! :)

Viszont!Az lenne a kérdésem a Windows lemezkarbantartóban most melyik Windows telepítést töröljem?Van itt kettő is:

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43925) w333 válasza Orlin (#43924) üzenetére


w333
félisten

Az összest ! :)

A korábbi Windows telepítések = Windows.old

Ideiglenes Windows = amit most töltött le és már telepített ! (törölheted)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43926) Orlin válasza w333 (#43925) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi! :)

A értesítések a tálcán gondolom mindenkinél az óra jobb oldalra került.Ez nem tetszik így elsőre.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43927) w333 válasza Orlin (#43926) üzenetére


w333
félisten

Az mindig is jobb oldalon volt ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43928) Orlin válasza w333 (#43927) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam ilyen volt:

És most ilyen:

:))

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#43929) w333 válasza Orlin (#43928) üzenetére


w333
félisten

Jah hogy a műveletközpont ... az nálam ki is volt mindig kapcsolva ! :)

Pont azért mert a többi ikonok mellett volt így néha félrenyomtam, szerintem így hogy a legszélén van sokkal használhatóbb :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43930) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#43748) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre valaki?

(#43931) alevan


alevan
őstag

Akinek nem települnek a bővitmények, próbálja meg ezt:

1. Delete extensions in Settings->System->Apps and features

2. Open Powershell as admin.

3. Run this:
Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
this will reinstall all stock apps including the Windows Store
Now you should be able to install extensions through the Windows Store.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#43932) sz.j


sz.j
nagyúr

Nálam az asztali gépemet nem akarja frissíteni ....
Tegnap este óta akárhányszor indítom el a Frissítések keresését mindig azt írja ki, hogy naprakész .... :W

Bár mint már előzőleg írtam számomra csalódás ez a mostani frissítés, mert az "évfordulós frissítés körüli hírverés" ellenére nem túl sokat nyújt az átlag usereknek .., sőt nálam a notin az eddig jól működő dolgok el se indulnak.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43933) zzola válasza sz.j (#43932) üzenetére


zzola
félisten

Nem értem, akkor miért akarsz frissíteni?

(#43934) Bogyó bá' válasza Popes (#43915) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, ez működik! Az asztali fő (dolgozós) gépem már végzett is, most csinálom a többit (tartalék gép, asszony vasa, windowsos tablet). :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43935) leviske


leviske
veterán

Frissült a gép és muszáj vagyok megkérdezni: Komolyan minden nagyobb frissítésnél hátra fog hagyni egy 15GB-os Windows.old mappát? Azt hittem ebből már kinőttek.

Ugyanitt miért nem képes megjegyezni (ha már ms fiókot használok bejelentkezéshez), hogy mely alkalmazásokat nem kell alapból feltennie? Meghaladja az értelmi képességeimet sajnos. :(

ill. most veszem észre, hogy MINDEN újratelepül most amint letörlöm. hiába kaparom le a movies&tv-t powershell-el, pár perc alatt visszarakja. Mit rontok el? :F

[ Szerkesztve ]

(#43936) Popes válasza sz.j (#43932) üzenetére


Popes
őstag

Fentebb írtam a megoldást. LINK

bogyo112 Szívesen! (nekem még kell egy kis helyet csinálnom neki mert sír hogy 20GB-ra van szüksége)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#43937) S-IW válasza sz.j (#43932) üzenetére


S-IW
tag

(#43938) Tompie


Tompie
őstag

Tegnap este óta megjavult pár dolog, elindulnak az áruházból letöltött játékok, alkalmazások, a skype sem fagy ki :)
Viszont Edge bővítvények még mindig nem települnek.

[ Szerkesztve ]

(#43939) Pokesz007 válasza sz.j (#43932) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Türelem idén megkapod,vagy nem. Akkor marad a kézi frissítés majd :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#43940) Zoshi85 válasza D4v3 (#43921) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nekem is ez volt. Vezerlőpultban àt àllítottam a témàt alap windowsra a megjelenítésnél, majd utána beàllítottam azt a hàtteret ami volt. Ez megoldotta. Megint fehér lett az óra betüszine.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#43941) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nekem itt állt meg a dolog:

20 éve a Prohardveren

(#43942) zoo8800


zoo8800
veterán

Úgy látom, nem vesztettem sokat azzal, hogy nem jelent meg a frissítés a gépemen :D

rip and tear, until it is done

(#43943) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam minden frankó, de tényleg, kivéve egyet. A file kezelőben a dokumentumok és a képek eltűntek, viszont TC-ben ott vannak, tehát az "látja". Van esetleg ötlet, hogy tudnám megjeleníteni?

(#43944) Воланд válasza leviske (#43935) üzenetére


Воланд
titán

A windows.old mappában a korábbi windows telepítés van benne minden alkalmazással, beállítással együtt. Cseszheted az ms fiókot, ha nincs olyan gyors neted, ami a 20-30 perces frissítési folyamat elején ezt feltöltené a felhőbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43945) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Nekem rendben felment, egy jó fél óra alatt végzett is, de most minden alkalommal, hogy felébresztem a képernyőkímélőből, 3 percig tart mire megnyitja a chrome-ot... baromi lassú lesz egy ideig utána... másnak nincs ilyen gondja?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#43946) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Röviden a tapasztalatok. Nálam egy 2014 júniusi Win 7-es telepítés van alapból, ez lett frissítve pont egy éve a 10-esre, és azóta is erre mennek fel az újabb cuccok. Szerencsére nagyobb gubanc eddig elkerült, mint ahogy a mostani frissítéssel se volt gond.
Néhány apróságot kellett csak megcsinálnom, olyanokat mint. pl. az EIZO monitorom színprofilját újra felismertetni a Winnel, az Nvidia vezérlőpultban a felbontásoknál a kimeneti dinamikatartományt újra teljesre kellett állítani, mert valami miatt korlátozottra állította a Win, úgy meg elég ocsmány, mosott színek voltak, a Foobar2000-et újra belőni alapértelmezett lejátszónak, stb.
Az Edge eddig jól működik, az új kiegészítők közül eddig csak a Translatort szedtem le, és eddig úgy tűnik használhatóbb, mint a Google fordítója, értelmesebben fordítja a szövegeket.
Én kb. 17 gigányi cuccot pucoltam le a frissítés után a lemezkarbantartóval + a CCleanerrel.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43947) Tompie


Tompie
őstag

Mivel a zárolási képernyőt nem lehet kiapcsolni, gondoltam állítok be akkor egy képet, DE ha kiválasztom, hogy képet mutasson, egyedi kép kiválasztására nincs lehetőség mert inaktív a Tallózás gomb. Másnál is?

(#43948) Tompie válasza Tompie (#43938) üzenetére


Tompie
őstag

Ahhham az Adblock bővítvény nem települ de pl az Adblock plus már igen, a translator is. Akkor elvileg települnek a bővítmények is csak az Adblock-al van vmi :)

(#43949) raidx válasza w333 (#43927) üzenetére


raidx
őstag

Nekem most is az óra bal oldalán van! Valamit félreértettél! (Még nem frissítettem)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#43950) copass válasza leviske (#43935) üzenetére


copass
veterán

le lehet szedni, ha nem akarsz visszaálni a korábbi telepítésre. lemezkarbantartóval leszeded. (rendszefájlok törlése után jelenik meg a korábbi telepítés)
nekem 20gb volt, picit szűkösebb lett a 110gb ssd...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.