Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33052) Máté94 válasza Bkrisz9 (#33050) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor az ASUS-nál kell verni az ajtót, hogy frissítsék a drivereket. Ez probléma ismert és talán már van új driver, ami orvosolná ezt az összeomlásos hibát. :)

(#33053) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Adott egy WD Passport külső hdd, amire win 8.1 alatt felmásoltam egy rakás fájlt, aminek egy részét most win 10 alatt nem tudom visszamásolni a laptopra... ezt írja ki, ha a tovább-ra klikkelek ezt. Ha rámegyek jobbklikkel tulajdonságokra, biztonság, szerkesztés, hozzáadásra stb, mint itt (valaki anno ezt ajánlotta és pár mappánál be is vált), akkor ezt dobja :( Valakinek valami ötlet? Jó lenne megmenteni azokat a fájlokat...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33054) lac14548


lac14548
aktív tag

Windows 10 Home 64bit rendszeremen az ESET (PCWorld havi kódokkal) gyakran szól, hogy rendszerfrissítés elérhető.

Pl.:

Viszont, ha az alsó Operációs rendszer frissítés futtatása gombra nyomok, ott a Windows rendszerfrissítés nem találja ezeket a frissítéseket.

Mi lehet a baj?
Az ESET honnan szerzi az infókat, ha a Windows nem látja?

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#33055) TheProb válasza jjeahh (#33053) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem is ugyan ezeket a kreténségeket írkálta, bszott idegesítő...
Nekem úgy néz ki az oldotta meg a dolgot, hogy a "mindenki"-nek adtam írási/módosítási jogot is, továbbá töröltem a UID nevű usereket a listából, bár utóbbi inkább csak tisztogatás.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33056) kukulec


kukulec
őstag

Azt hogyan tudom ellenőrizni, hogy az ssdre milyen módban telepít a Windows?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33057) #22237440 válasza lac14548 (#33054) üzenetére


#22237440
törölt tag

Várd meg míg a rendszerfrissítést a rendszer kéri. :K Ez felettébb fura. Jó hogy mindjárt nem szomszéd macskája ugat.

(#33058) jjeahh válasza TheProb (#33055) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mindenkinek van írási/módosítási joga, így sem engedi visszamásolni, meg sem tudom nyitni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33059) TheProb válasza jjeahh (#33058) üzenetére


TheProb
veterán

Esetleg más fájlkezelővel? TC?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33060) lac14548 válasza #22237440 (#33057) üzenetére


lac14548
aktív tag

Az a baj vele, hogy ezek (főleg a driverek) nem látszanak a windows frissítésében sohasem!
Úgyhogy nem tudom honnan szedi...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#33061) jjeahh válasza TheProb (#33059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azzal sem enged másolni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33062) #22237440 válasza lac14548 (#33060) üzenetére


#22237440
törölt tag

Nem rég válthattunk 10-re úgy hogy még nem is lehet ilyen hamar frissítés. A driverekre külön is kereshetsz frissítést. Én történetesen néhány órával ezelőtt kaptam meg a legelső Windows Update-t, ami kimondottan egy grafikai cucc volt, de azt nem más program jelezte, hanem maga az op. rendszer.

Katt lenn a tálcán a kereső ikonra és oda gépeld, hogy Windows Update. A gépház megnyitja neked a rendszer frissítő kezelőfelületet. Ott kattints a "Frissítések keresése". Ha minden rendben van akkor kell találjon valamit, mert miközben írtam itt neked, odatettem dolgozni és megint talált nálam frissítést.

Ne foglalkozz a vírusirtó ajánlataival!

(#33063) nanus válasza lac14548 (#33060) üzenetére


nanus
senior tag

Állítsd be és nem ba..ogat. :D

(#33064) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon állitgattam még be ilyeneket, de szeretnék a gépemen egy vendég fiókot létrehozni ami kevés joggal bír pl nem lehet rá telepíteni és az egyik meghajtónak nem adnék szabad hozzáférést ezt meg lehet valahogy oldani?

(#33066) TheProb válasza arminlok (#33064) üzenetére


TheProb
veterán

Szia!

Létrehozol egy új user-t (start jobb egér -> számítógép kezelés -> helyi felhasználók-> felhasználók), majd az adott particiónál hozzáadoda user-t a biztonság fülön és tiltod a kívánt jogokat.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33067) King Unique válasza jjeahh (#33053) üzenetére


King Unique
titán

Az adott rendszeren saját tulajdonba kell venni a mappát / teljes külső meghajtót. Ha jól csinálod, akkor utána működnie kéne. Ha nem, akkor lehet ez is valami Win10 bug...

(#33068) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Frissítettem a Wint , mert magától nem kezdeményezte. A ESD állomány amit létrehozott az mi, ha jól értelmezem az egy jobban tömörített iso?
A $WINDOWS.~BT állomány törölhető, onnan telepített, de telepítés előtt 2,7 GB volt, mos 1,7 GB mi ez? Kellhet még az OLD mappához?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#33069) raidx válasza King Unique (#33067) üzenetére


raidx
őstag

Szoktam külső meghajtókat használni. Nincs Win 10 bug.

1, Ha nem látszik a meghajtó: jobb klikk a startmenűn, lemezkezelés, megkeresed a betű nélküli meghajtót, jobb klikk, Meghajtó betűjel és elérési út módosítása katt majd kiválasztod a szabad betzűt és OK.

2, Ha a Win jogosultsági gondokad támaszt a csatlakoztattt meghajtónál: Jobb klikk a meghajtón, Tulejdonságok,Biztonság, Speciális fül, Tulajdonos módosítás klatty és User megadása ( a te user neved)

3, A jogosultságnál: Szerkesztés, user név hozzásdása, Jogok bepipálása.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33070) raidx válasza Sztlaci (#33068) üzenetére


raidx
őstag

ESD letöltési mappa. $WINDOWS.~BT: Ide hozza létre a telepítésra alkalmas rendszert.Ezek jelentős része törlődik telepítés utánn csak azok maradnak meg amik nagy valószínűséggel nem változnak és így kevesebbet kell letölteni legközelebb. Nem sok időt spórolsz a megtartásával, főleg, hogy ritkán van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#33071) arminlok válasza TheProb (#33066) üzenetére


arminlok
senior tag

Köszi :) Addig oké, hogy létrehozom viszont utána mikor hozzáadom a biztonság fülnél (beirom a nevét majd névkiegészités) utána kiszedem a pipákat a jogoktol, majd elkezdi csinálni a biztonsági beállitásokat lés amikor végez eltünik a listából a hozzáadott felhasználó az eredmény pedig az hogy ugyanugy hozzáfér mindenhez . Mit csinálhatok rosszul? :S

(#33072) jjeahh válasza King Unique (#33067) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, ezt végigcsináltam és sajnos ezt dobja...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33073) King Unique válasza raidx (#33069) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket én is tudom, a screenshot is ezt illusztrálja, gondolom a fórumtársnak címezted. :)
Arra értettem az esetleges bugot, hogy ha megfelelően állítja be, akkor annak márpedig működnie kell. Eddig nálam 7/8/8.1 alatt sosem volt emiatt probléma.

(#33072) jjeahh: megfelelő felhasználót választottad ki, mindent bejelöltél, amit kell? Ha igen, akkor fura... Talán egyszer találkoztam ilyennel, hogy nem akarta engedni és akkor az volt a megoldás aszem, hogy a másik rendszeren is saját tulajdonba kellett venni az adott felhasználót.

[ Szerkesztve ]

(#33074) kukulec


kukulec
őstag

hali 8-ról telepítek épp, és ezt írja ki: Ismeretlen parancssori kapcsolót [/DynamicUpdate] adott meg. ez mi? már 3 órája telepítem a ki***ot windows-t, ilyen még sosem volt.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33076) davidsone válasza kukulec (#33074) üzenetére


davidsone
addikt

8.1-ről lehet frissíteni

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#33077) kukulec válasza davidsone (#33076) üzenetére


kukulec
őstag

ok, csak olyan hihetetlen, hogy 7-ről és 8.1-ről lehet, így meg végig kell csinálni még egy procedúrát. azt hol tudom lecsekkolni, hogy ahci-be telepítettem-e?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33078) jjeahh válasza King Unique (#33073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vááá nem tudom mi lett de végre sikerült :C Fogalmam sincs mi volt a bibi, de a lényeg, hogy műkszik, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33079) csixy


csixy
addikt

Mit kell beállítani a 10586.71-es pro verzión, hogy a képgyújteményben az ikonnézetben ne a megnyitó progi ikonját tegye be, hanem kis képeket?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#33080) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani a mentés helyét?
SSD-n van az Op. rendszer, és van HDD a többinek.
A HDD-re szeretném a letöltéseket!

(#33081) techlock


techlock
csendes tag

A Windows 8-at 2012 októberében vettem a MS 29,9€ akciójában. Ez milyen Windowsnak számít? Azaz alaplapcsere után ismét fel tudnám rakni a Win 10-et?

Alfa Romeo 159 Sportwagon

(#33082) cattus válasza #63761920 (#33080) üzenetére


cattus
őstag

Ha itt az Edge-re gondolsz, akkor egyelőre sehol.

Do the thing!

(#33083) kukulec válasza techlock (#33081) üzenetére


kukulec
őstag

épp most küzdök. megoldható, de előbb 8.1-re kell frissítened, aztán 10-re.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#33084) szornyu1 válasza babosf (#33034) üzenetére


szornyu1
tag

Van megoldás, vedd fel a bővítmények közé a Pure Motion-t. így mindent lejátszik.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#33085) TheProb válasza arminlok (#33071) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, fura. Próbaképp csináltam egy fiktív usert, megtagadtam neki mindent egy adott mappán és nem tűnt el.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33086) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,

Alábbi problémám van:
Aktivált Win 8.1-ről frissítettem Win10-re. Rendben lezajlott, a Win10 aktivált állapotban (maradt). Később tiszta telepítéssel tettem fel Win 10-et, a telepítés után a gépházban azt írja, hogy a Windows nincs aktiválva....
(Igaz a képernyő jobb alsó sarkában most nincs "aktiváld a Windowst" felirat, mint korábban, amimkor kipróbáltam a 10-et.

Korában azt az információt kaptam, hogy ilyen esetben aktiválva lesz az újonnan telepített 10 is, mert a hardverek alapján azonosítja a MS.

Most akkor mi a helyzet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33087) this is life válasza Dorian (#33086) üzenetére


this is life
Ármester

Az info valos amit kaptal ,,ha a hw nem valtozott , alaplap akkor elobb utobb aktivalni fogja az ms ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33088) Racecam válasza Dorian (#33086) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Majd aktiválja magát. Gondolom kapott már netet?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33089) TheProb válasza TheProb (#33005) üzenetére


TheProb
veterán

Erre valaki? Lassan befonom a szemöldökömet, hogy 5percenként bealszik ez a rohadék gép...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33090) #14595328 válasza techlock (#33081) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ez egy érdekes kérdés, itt azt írják (és ezt máshol is olvastam akkoriban), hogy olyan, mint a dobozos, ami ugye áttelepíthető. Viszont a 8.1-nél már megint volt retail és OEM verzió. Általában a frissítések a frissítési alap tulajdonságait öröklik, a 8-nál volt ez a köztes dolog, amit linkeltem.

Nekem ilyen volt a frissítés, ez is megér egy misét a licensz szempontjából: Vista x86-> 8/8.1 x86 -> 10 x64, gépcsere még nem volt alatta, de már érik. Majd kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#33091) Dorian válasza this is life (#33087) üzenetére


Dorian
félisten

és Racecam:

Ja, hogy majd valamikor aktiválódik? Azt hittem az azonnali dolog. Netet persze kapott folyamatosan rajta volt.
Most nézem egy csomó frissítést tölt még éppen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33092) this is life válasza TheProb (#33089) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg a rgeditben szamitogep/h key local machine/system/currentcontrolset/control/power itt a CsEnable erteket 1-re allitsd . Utana lepj be a vezerlopult , energiagazdalkodasi lehetosegekbe es allitsd be a profilt .. nalam a CsEnable 0 erteknel allandoan lelotte a gepet es ment hibernacioba..

Dorian
Nalam akkor aktivalt tiszta telepitsrol amikor mar mindent lefrissitett , az utolso restart utan mar aktivalt lett ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33093) TheProb válasza this is life (#33092) üzenetére


TheProb
veterán

1 volt az értéke eddig is :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33094) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Ma valami megváltozott. A Start menü megnyomásakor látható kezdőképernyőn, a csempéket nem tudom áthelyezni, ide programokat kitűzni,csoportokat átnevezni. Az itt elhelyezkedő csempék működnek, programok indíthatók,de a mint írtam a sorrend , stb nem változtatható!
Mi lehet a probléma?
Köszi a segítséget!

Sony RX 10

(#33095) this is life válasza TheProb (#33093) üzenetére


this is life
Ármester

Ha megprobalod nullara allitani ? De ez csak tipp .. nalam nulla erteken tobb profilt is feldobott, joval szelesebb beallitasi lehetosegekkel , ellenben nem volt alvo mod , ak a hibernacio, kikapcsolas , ne csinaljon semmit sem .. de volt kiegyensulyozott, energiatakarekos , teljesitmenycentrikus uzemmod .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33096) alec.cs válasza King Unique (#32958) üzenetére


alec.cs
tag

Tehát van egy külső HDD USB portra csatlakoztatva a Dell M5010-es laptophoz.

Csatlakoztatva a külső HDD-t, a Windows 10 nem látja. Felismeri mint eszközt, csak a particiókat nem látja.

Amit tudni kell még, hogy a külső HDD eredetileg a notebookban volt, csak lel lett cserélve egy SSD-vel.
A HDD tartalma klónozva lett az SSD-re.

Ezek után az SSD a gépben, a HDD külső házban csatlakoztatva USB porton keresztül a géphez.
És nem látszódnak a particiók...

Mi lehet a gond? Miért nem látja a Win 10 a particiókat a külső HDD-n?

Lehet, hogy a klónozás miatt van ez? Mivel mind a kettőn ugyan az a partició van, ezért ez lehet a baj?

Mit kell akkor megváltoztatni és hogyan?

(#33097) King Unique válasza alec.cs (#33096) üzenetére


King Unique
titán

"És nem látszódnak a particiók..."

Windows lemezkezelőben sem látszanak? Ha ott igen és nincs betűjelük, akkor jobb klikk a partíción és "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása". Esetleg, ha offline (leválasztva), akkor meg online állapotúvá kell tenni [link].

[ Szerkesztve ]

(#33098) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,lenne egy kérdésem.Ugye frissűlt a tisztán telepített Windows 10 Pro-m tegnapelőtt.
Hogyan tudnám eltüntetni a windows old mappát?
Lemezkarbantartóval letöröltem mindent,de ez a mappa akkor is megmaradt sajnos.

Itt van a cikkből egy részlet:

Ilyenkor a Settings/update&security/recovery menüjéből kiválasztjuk az ADvanced Startupot, majd utána a command promptot. Ezután az alábbiakat kell beírni (esetemben a Windows OS a C meghajtón van, ha valaki máshova telepítette a C betűket értelemszerűen helyettesítheti)
1. lépés:
Cd /d c:\
2. lépés
Attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /S /D
3. lépés:
RD /s Windows.old
Ezután beírjuk hogy exit, majd a restartot választjuk, s belépve örömmel konstatálhatjuk, hogy tökéletesen eltűnt a Windows.old mappa.

Igen ám,de hol van ez,mi ez pontosabban?
Elnézést a láma kérdésemért.
Ha lehetéges volna mellékelhetne képet is róla valaki,megköszönném. :F

(#33099) Racecam válasza Janika-1982 (#33098) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lemezkarbantartóban rákattintottál a "rendszerfájlok törlése" kapcsolóra?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33100) lanw válasza raidx (#33069) üzenetére


lanw
aktív tag

Amit írtál a 2. pontban. Nekem minden új telepítésnél végig kell zongorázni.Valamit a régi a winek rátoltak, vagy pontosan nem tudom az okát. Így ledaráltam azt a két vinyót összevontam egy 1-1 terrát,és így majd meglátom legközelebb mit csinál,mert nagyon untam,csak ezzel ment el egy kis idő telepítés után. Valószínű a fájlrendszerrel lehetett valami.DE a két ssd-vel,és a wd vinyóval sosem volt ilyen probléma.Pedig telepítésnél csak az adott ssd van kötve a vinyóra.Dióhéjban ennyi,remélem érthetően írtam reggellel ellentétben.Hát ha valaki tudja az okát,ezt szeretném elkerülni a jövőben. :R

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.